Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 159 от 178 ПърваПърва ... 109149157158159160161169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,371 до 2,385 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #2371

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    И честит нов подпис!
    Не може да бъде?! Додо, толкоз време хули Дайсейкай 8 и накрая му се нахендри, що тъй?
    И все пак, честито, да си го коткаш дълго и безаварийно!
    dodo_pv и Mega харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2372

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    а ,додо нали беше фен на Панасоник каква е тая Тошиба дето си я вземал дал си 2 пъти повече пари
    Mega одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2373

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не може да бъде?! Додо, толкоз време хули Дайсейкай 8 и накрая му се нахендри, що тъй?
    И все пак, честито, да си го коткаш дълго и безаварийно!
    Хаха, каква изненада, аз също очаквах Panasonic, все пак Toshiba имаха да учат много от тях. Пък и да се метне на едни даунгрейд си е несериозно. Един съфорумец беше написал, че "Совите не са това, което са".

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2374

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не може да бъде?! Додо, толкоз време хули Дайсейкай 8 и накрая му се нахендри, що тъй?
    И все пак, честито, да си го коткаш дълго и безаварийно!
    Защото единият от 12- годишните ми ветерани CU-G125KE на Панасоник умря, а той отопляваше основно общите помещения. Трябваше да се действа много бързо, а дайсейкай 8 бе най-близък по параметри. В никакъв случай не съм се примирил с с недостатъците на компресора му, още повече че отстъпва по максимал и по гъвкавост на споменатия панасоник, произведен преди повече от десетилетие (макар и с мъничко). Аз съм само дребен потребител и няма как да не се нахендря на нещо, особено в днешно време и у нас Справката доказва, че той е най-малкото зло .


    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    а ,додо нали беше фен на Панасоник каква е тая Тошиба дето си я вземал дал си 2 пъти повече пари
    Не съм фен на никоя марка, просто към настоящия момент, Етера на Панасоник предлагат максимално качество за единица цена. Това се опитвах да обясня. За мен най-добрата машина на пазара е RAK-35PSB на Хитачи, спецялно за отопление на общи помещения, в които и се готви, от време на време. От събираната информация на пазара, обаче, се наложи да направя компромис с дайсейкай 8, по целесъобразност. Подобреният таймер, управление на жалузите и намалената му цена наклониха везните към него. Предстоят много тестове, докато разбера какво точно съм си окачил на стената. Засега резултатите са отлични. Много от параметрите в сервизното не се покриват с тези, които замервам, за моя радост машината е теоретично доста подценена. Чакам обилни снеговалежи и силен вятър, за да довърша започнатото . Все още парите са му много, но както писа преди време един колега, "защо да го продават евтино, като може и така"? В Пловдив се предлагат чисто нови 12-ки уруру сарара за 3к лева, което се надявам да подейства като студен душ на "гурутата" от Тошиба .

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Хаха, каква изненада, аз също очаквах Panasonic, все пак Toshiba имаха да учат много от тях. Пък и да се метне на едни даунгрейд си е несериозно. Един съфорумец беше написал, че "Совите не са това, което са".
    Имат да учат (не чак толкова много), но аз нямах време да ги чакам . Не са се справили никак лошо, но да си коригират сервизното. Не съм срещал на практика до момента по-тиха машина от тази, а никъде не се споменава. От жалузите излиза струя с топлина 62 градуса, което би следвало да е катастрофално за пластмасата. Също не се споменава. Сигурен съм, че ще открия и други неща . Електрическият му минимум е 180W, но не се усеща хладна струя... Отдава около 500 - 600W топлинна мощност, грубо измерена.


    P.s: Това беше първия монтаж на тази територия, който мина както трябва и не остана нищо да дооправяне. Надявам се и от машината да остана толкова доволен (да не ставам алчен...)
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 08-11-14 в 10:13.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2375

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo_pv ще установиш, че от жалузите излиза доста по-гореща струя. На пластмасите им няма нищо. За тишината на Toshiba винаги се е спорило. Факт е, че има доста подстепени и когато не е натоварена не се чува. Лично съм водил съфорумец вкъщи да я чуе и не повярва, че работи. Но това е друга тема. Със здраве да си го ползваш.
    dodo_pv одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2376

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Додо ако говориш за старото уруру - много са му и 3к .. 12ка до 5кВ на отопление .. относно децибелите ,Тошиба просто не лъжат .. дават го примерно 26-28 минимално ама са реални .. Панасоник примерно го дават ( поне моя който имах ) 21 или 22 беше ,но имаше едно виене от потока на минимална степен на турбината което слухово дразнеше ,та е относително ..

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #2377

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Не може да бъде?! Додо, толкоз време хули Дайсейкай 8 и накрая му се нахендри, що тъй?
    Да перефразирам една сентенция. Дядо Поп казал: Не ме слушай какво говоря, а ме гледай какво правя!
    Mega одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2378

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Додо ако говориш за старото уруру - много са му и 3к .. 12ка до 5кВ на отопление .. относно децибелите ,Тошиба просто не лъжат .. дават го примерно 26-28 минимално ама са реални .. Панасоник примерно го дават ( поне моя който имах ) 21 или 22 беше ,но имаше едно виене от потока на минимална степен на турбината което слухово дразнеше ,та е относително ..
    Дайкинът беше с R 32 и приличаше на кухненски аспиратор. Много грозен и неподходящ за общо помещение с малък обем, но беше с много екстри. Споменаха за цена, без монтаж.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2379

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo_pv 10-ка или 13-ца е ако е 13 този минимум е както по сервизно, сепак и компресора е по голям 1кв. и с по голям обем.
    Това хитачи което казваш наистина изглежда много добре, но само на хартия. Имам хитачи вх8 и за цента си е супер, по сервизно съм го гледал и сравнявал с моя и несе раличават много по начин на работа, за разлика от цената, която неси заслужава.
    Този пост е редактиран от mystikalrs; 08-11-14 в 12:29.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #2380

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Гледам го това Хитачи дето го коментирате 35psb. SCOP 4.26 с максимум 5kW... за тия пари кое му е впечатляващото?

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2381

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nstancheff Виж публикацията
    Гледам го това Хитачи дето го коментирате 35psb. SCOP 4.26 с максимум 5kW... за тия пари кое му е впечатляващото?
    Абсолютно всичко, от което един потребител има нужда, е впечатляващо:
    - запазването на мощността при ниски температури
    - системата за пречистване на въздуха
    - много висок COP (4 пъти по-висок при малки натоварвания, в сравнение с дайсейкай 8) и надеждност (SCOP е глупост и е субективно понятие)
    - скрол компресор
    - P design е същото, както на дайсейкай 8, а компресорът е eлектрически с 200W по-мощен (1000W срещу 800W на RAS-13G2KVP, който съм си окачил), което означава, че по-ниският обявен максимал е несериозен (сватбарски)
    Паск потретвам, RAS 13 G2KVP не е лоша машина, просто има и по-добри от него, които, за жалост нямат добра поддръжка у нас. Подобни на това хитачи машини, но на 100V, се търгуват у нас на цени над 4k лева. Друг е въпроса, че липсва интерес.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2382

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от nstancheff Виж публикацията
    Гледам го това Хитачи дето го коментирате 35psb. SCOP 4.26 с максимум 5kW... за тия пари кое му е впечатляващото?
    машината се развърта до 6.6 кВ ,аз лично съм скептичен към обявените минимуми .. 60 вата на отопление .. трябва да го видя с очите си .. освен това е почти 3к тая машина .. за тия пари се отнася последен топ модел на 100 волта дето ще го отвее като циганска колиба това хитачи ..

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2013
    Мнения
    42
    #2383

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    машината се развърта до 6.6 кВ
    Явно по различните сайтове има грешки в параметрите тук там. Сега и аз видях че е 6.6 максимум SCOP 4.7 COP 5.06

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #2384

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    И аз не вярвам на тези минимали на хитачи защото и при мен дават 115 вата при отопление но по малко от 320 вата спира, при дефрост и към 100 и нещо консумацията може това да са имали предвид. Но иначе 35psb ако не беше на такава цена щеше да е супер.
    На 13 дайсекай 8 компресора не е ли 1000 вата и той ограничен на 750,

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2385

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Нищо не му е ограничено, сам решаваш дали и колко да го ограничиш. Развърта до около 1,8 kW, номиналът му е 800W. Става въпрос за 13-ка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе