Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 162 от 178 ПърваПърва ... 112152160161162163164172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2416

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Хитачито не ми е познато като модел, но от тоя SF25 по-голяма тесла няма. Бих предложил Panasonic RE9QKE.
    mschumacher одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #2417

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте колеги.Нуждая се спешно, от компетентен съвет, затова направо към въпроса.

    Преди дни ми изгърмя единия от климатиците (Хайер HSU-22HV03/R2) - лош късмет, кабелите захранващи компресора, се прежулили в една медна тръба,дали на късо и компресора изгърмя.Ремонта излиза около 700лв. и не си заслужава да се прави, та затова търся негов заместник.
    Помещението е салон от заведение, към 80кв.м. ,около 240 куб.м. и до момента освен въпросния Хайер, използвам една доста стара конвнционална и непозната /но уникална 24-ка/ на Мидея, и една 18-ка на Кулстар.
    Като заместник на гръмналия климатик ,съм се спрял на два конкретни модела машини и ще съм благодарен на съвет коя да избера от тях, коя е по-дурако устойчива и от коя да очаквам по-малко изненади и дефекти.

    1. ASHG-18 LFCA... на Фуджицу
    2. MSZ-SF 50 VE.... на Мицубиши

    И още един лаишки въпрос, въпреки че знам ,че тези машини са сметнати но:
    Първата има по-голямо вътрешно тяло /което ме устройва/, но значително по-малко външно - само 41кг./това да ме притеснява ли/, докато втората е с прекалено малко вътрешно тяло /предполагам, че по-малкия вентилатор ще дава по-малък обмен и най-вече, по-лошо разпределение на въздушния поток и това не ми допада/ и доста прилично външно с цели 55 кг. - та правилни ли са ми съмненията,за малкото външно тяло на единия и за въздушния поток на другия.
    Ще се радвам, ако някой има наблюдение върху въпросните модели и сподели как се държат, че до края на седмицата трябва да взема решение.

  4. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2418

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Малко вътрешно тяло е кофти, особено за 18-ка. Анализът ти е правилен. Малко външно тяло също е кофти. Инверторен климатик за заведение не е най-добрия избор, но, щом имаш още два конвенционални, които бичат постоянно може да се вземе и инвертор. Корав конвенционален климатик е: AQ18TSBN, а корав инвертор AR18HSFNCWKNEU

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #2419

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    ....... Инверторен климатик за заведение не е най-добрия избор, но, щом имаш още два конвенционални, които бичат постоянно може да се вземе и инвертор.....
    Благодаря за бързото включване, но ако може малко разяснение за това горното- за инвертора ,макар че и аз съм чувал нещо подобно?
    Може би се има в предвид, че постоянно се отварят и затварят вратите ли и от там се обезсмисля евентуална икономия от инвертора, или нещо друго?
    И едно уточнение - спрях се на инверторен, защото в по-студеното време по-малко ще дефроства и ако се случи в един момент, другите два едновременно да дефростват, инверторния да не позволява да се получава голяма температурна разлика.
    Може и да не съм прав, но така си го представях, а и въпроса за по-голяма икономия на ел.ток от инвертора, не беше водеща в случая.
    Ако бъркам, ме поправете- няма да се разсърдя, а пък и всяка информация е добре дошла, да науча нещо ново.

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2420

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Инвертора в такива помещения не работи добре точно поради честата промяна на температурата, породена от отварянето на вратите. Това го кара постоянно да си мени оборотите нагоре-надолу, а най-често остава да работи на максимум, което го износва по-бързо и породява възможност за изгаряне на инверторната платка, особено в режим охлаждане, когато навън е жега и тя не се охлажда достатъчно добре. Натоварващо е и за компресора. С три климатика в това конкретно помещение не виждам особен проблем един от тях да е инверторен, тъй като другите два ще работят постоянно на пълна и мощност и ще му позволяват "да си почива" на по-ниски обороти от време на време. Обикновено когато слагаме инверторен климатик в магазин или заведение, гледаме неговата номинална мощност да е равна или малко над максималния товар очакван от това помещение, за да предпазим машината. Иначе след време когато тя се скапе клиентът се разочарова много. Икономиите в такова помещение така или иначе са химера.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #2421

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Даа..., както си и мислех първоначално - за заведение е конвенционален, което е = на по-малко главоболия.
    Въпросния Хайер, 8 години работи като куче, дори лятото при температури навън над 30 градуса, на отворена врата, при включени 2 хладилника, кафе и бирена машини, сам успяваше да държи в салона около 24-25 градуса / колкото и да не е за вярване/.Естествено, при по-големи жеги, се затваряха вратите и се пускаха и другите климатици.
    Всички горе споменати климатици са с компресори на Тошиба /уникално-дурако устойчиви/, та се замислям дали да не се насоча направо към конвенционална Тошиба , въпреки , че идва по-скъпа от подобните като параметри Фуджису и Мицубиши и въпреки предложените по-нагоре Самсунг.
    Самсунга може наистина да са хубави /вярвам ти - още повече и щом монтирате и имаш наблюдение/, но като цяло тази марка не ми е на сърце и я избягвам.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #2422

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ако можеш да намериш конвенционална тошиба и то с такава мощност дерзай. Ако не, горещо препоръчвам конвенционалния самсунг. Твоите условия са тежки за климатиците както стана дума, а този е с 5 години гаранция на компресора.

  10. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2423

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Все още има и конвенционални машини на Mitsubishi Heavy. Много са корави и зимата са добри, дори са в промоция в момента. Сложихме няколко, масивни тела и тиха работа.
    bobovo, Aleksandars и AC_From_Hell харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    София
    Мнения
    42
    #2424

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ще поразгледам и за тях.
    Утре чакам оферта за конвенционална 24-ка на Фуджицу / защото няма 18-ка /, както и евентуално също 24-ка Нокрия , за която обещават да ми направят неустоима цена, та ще видим и ще пиша.

    - - - - - - - - - -


    Малко развитие около моята дилема, с реални оферти.
    -Mitsubishi Heavy-SRK/SRC 56 HE-S /цена с вкл.монтаж - 1700 лв./
    -Mitsubishi Heavy-SRK/SRC 63 HE-S /цена с вкл.монтаж - 2050 лв./
    /мисля, че са прилични предложения/.
    И трети вариант, току що ми отправиха оферта за 1700лв.+200лв.монтаж, за 24-ка на Тошиба, но не разбрах точния модел /дали има друг освен RAS-24 GKHP-ES3/?
    На хартия Тошибата е с най-лоши параметри, обаче дали е така на практика нямам идея.
    Та затова ,ще ви бъда много благодарен да коментирате и да ме насочите към един от тези три модела.
    Този пост е редактиран от emicha1; 26-11-14 в 18:13.

  12. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #2425

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Колеги ударете едно рамо че моя комшия на село иска да си вземе нещо от тези тук които са на промоция дне си утре:
    Technomarket Bulgaria
    може без монтаж, за стая 3,5/4,5 метра добре е изолирана. Аз бих го насочил към някоя 12-ка но нека каже и някой врял е нещата. Мерси.

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #2426

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    То добре, ама не се отваря.Иначе при тези условия всяка 9-ка или 25-ица трябва се справи.Гледай да е най-тихата машина.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    34
    #2427

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Колеги ударете едно рамо че моя комшия на село иска да си вземе нещо от тези тук които са на промоция дне си утре:
    Technomarket Bulgaria
    може без монтаж, за стая 3,5/4,5 метра добре е изолирана. Аз бих го насочил към някоя 12-ка но нека каже и някой врял е нещата. Мерси.
    Да взема LG D12AK.NSB/S12AK.UL2 без да се замисля. За 1100 лева няма да намери нищо по-добро.
    tony34al одобрява това.

  16. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #2428

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    То добре, ама не се отваря.Иначе при тези условия всяка 9-ка или 25-ица трябва се справи.Гледай да е най-тихата машина.
    Освен този LG който препоръчва колегата друга коя минава за тиха?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    74
    #2429

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    PANASONIC CS-XE9PKE/CU-E9PKE от техномаркет за 999лв /без монтаж/ заслужава ли си? Стаята е 10квадрата, изолирана.


  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2430

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    за тия пари си заслужава

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе