Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 111 от 178 ПърваПърва ... 61101109110111112113121161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,651 до 1,665 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1651

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    За детска и спалня по един sharp-ay-x12psr-ae-x12psr или 2 hitachi-rak25ppa-rac25wpa-summit.

    За хола toshiba-ras10skvp2-e-ras10savp2-e-super-daiseikai6 .За разнообразие за хола и при желание за висок COP може и toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1652

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    За детска и спалня по един sharp-ay-x12psr-ae-x12psr или 2 hitachi-rak25ppa-rac25wpa-summit.

    За хола toshiba-ras10skvp2-e-ras10savp2-e-super-daiseikai6 .За разнообразие за хола и при желание за висок COP може и toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8
    Justify, погледни пак какво е написал човека! Слагаш в спални/10м2 и 19м2/ 12ки Шарп, а в дневната/27м2/ - 10ка. Тая 10ка как ще се оправи в 70м3, в София в ЕПК, без изолации. Комшийте трябва яко да помагат....А пък Шарпа в 10м2 - ще си говорят с него по цяла нощ.
    Според мен или ревизия на бюджета, или К2У, или нещо като Мидея, Грии и т.н. Първото предложение на Променливия беше добро, но много надскача бюджета.
    VeleV.Klima одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    15
    #1653

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря ви за бързите отговори,но Justify тези тошиби не са ли по слаби от панасоника - E12QKE по-показатели.По-принцип за хола за момента съм се спрял на него,а и цената му е по-добра.Но за спалните се колебая,между RE9QKE и MHI SRK25 ZM-S или MHI SRK25 ZJP-S1.За бюджета - имам на разположение още един месец да оглеждам пазара,все пак някой от климите,който съм харесал може да е на промоция,както в момента са панасониците. RE9QKE е на 1359 лв. с монтажа,а E12QKE е на цена от 1649 лв. с монтажа,което малко надхвърля сумата приготвена от мен,но съм склонен да я завиша малко в разумни граници,но това е ценовият клас за избор,горе-доло около посочените машини по-горе.Ако имате други предложения свиркайте.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1654

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Все пак имай предвид, че RE9QKE си е по евтина машина, но по документи, ако не бъркам, отоплява до -10С. А колко от 4кВт му остават при -10С.....надали са повече от 1.6кВт и това в 48м3 - не е добре.
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-08-14 в 09:54.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1655

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Dedko, един съвет от мен. Отиди на място и огледай добре машините, които си харесаш. Отвори тялото, огледай добре изработката и сам ще стигнеш до извода кое да вземеш.



    ... Доста нови машини са с изработка като на играчка за зрънчо. За мое съжаление.
    Този пост е редактиран от Mega; 13-08-14 в 09:58.
    VeleV.Klima одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1656

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Все пак имай предвид, че RE9QKE си е по евтина машина, но по документи, ако не бъркам, отоплява до -10С. А колко от 4кВт му остават при -10С.....надали са повече от 1.6кВт и това в 48м3 - не е добре.
    RE9QKE по документи охлажда до -10 и отоплява до -15. По-евтина машина е, защото вътрешното тяло няма екстри, външното както неведнъж съм казвал е същото като на E12PKE.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1657

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    RE9QKE по документи охлажда до -10 и отоплява до -15. По-евтина машина е, защото вътрешното тяло няма екстри, външното както неведнъж съм казвал е същото като на E12PKE.
    ОК, аз бъркам нещо - ти би ли го сложил в 19м2, в София, в ЕПК без изолации?
    Аз не бих рискувал и с E12QKE в 27м2., по скоро някоя бюджетна 50ка/18ка/.
    Май най добре като съотношение цена - предлагани възможности е:
    TOSHIBA Ras-B16N3KV2-E/Ras16N3AV2-E
    Този пост е редактиран от tony34al; 13-08-14 в 10:18.
    VeleV.Klima одобрява това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1658

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Dedko Виж публикацията
    Благодаря ви за бързите отговори,но Justify тези тошиби не са ли по слаби от панасоника - E12QKE по-показатели.По-принцип за хола за момента съм се спрял на него,а и цената му е по-добра.Но за спалните се колебая,между RE9QKE и MHI SRK25 ZM-S или MHI SRK25 ZJP-S1.
    Ако сменяте препоръчаните от мен шарпове с MHI SRK25 ZJP-S1 аз съм с две ръце "ЗА" не за друго, за защото външното тяло на мицубиши хеви моделът е доста по -тежко и е изпитан, че в студа прави "жежко" ...
    Посочил съм шарповете защото са намалени в момента и с цел вместване в разполагаемият бюджет.

    За холът бих избрал тошибата и мисля, че с този троен стъклопакет тошибата направо "ще заспи" в това помещение зимата ...
    Тошибите- дайсекай 6-та серия е с мощност 6.5кв в режим отопление и с външно тяло 41 кг, а тошиба дайсекай 8 е с 14 кг вътрешно тяло и 42 кг външно тяло. Според мен и двете тошиби ще се справят перфектно.Осма серия на дайсекай с COP 5.52 и вътрешното тяло ми се струва по красиво като дизайн, а съм посочил този модел(осма серия дайсекай) с цел да има избор от поне 2 модела/климатика."Осмицата" на тошиба дайсекай е по-близо като параметри, "хардуер" и изработка до климатиците за японския пазар повече от всеки един друг климатик Ви беше препоръчан в тази тема ...



    Аз ако избирах за мен и бюджетът беше 4000 лева за 3 помещения като горните това бих избрал и не мисля, че ще съжалявам.

    П.П. Не споделям идеята за климатици мидея или Gree или на друг китайски производител.

    Justify, погледни пак какво е написал човека! Слагаш в спални/10м2 и 19м2/ 12ки Шарп, а в дневната/27м2/ - 10ка. Тая 10ка как ще се оправи в 70м3, в София в ЕПК, без изолации.
    -През 2009, 2010, 2011 и 2012 година бих написал същото като теб и бих избрал по-големият климатик по размер.

    Сега винаги ще избера по-доброто/добрият климатик като качество и изпълнение.Виж компресора на тошибата на какви климатици с каква мощност е бил монтиран в миналите години ...

    Аз моят хол дори бих се обзаложил, че може да се отоплява и една от "9-ките" на панасоник от върховите им серии като например:Panasonic CS-UX253C2 , НО продавани на японския пазар ...Компресора на 9-ка до 56-ца е един и същ ...

    Друг въпрос е че климатик панасоник може би никога не бих закупил за себе си ...
    Този пост е редактиран от justify; 13-08-14 в 10:36.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1659

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    П.П. Не споделям идеята за климатици мидея или Gree или на друг китайски производител.
    И аз не я споделям, но се водя от посочения бюджет. Твоя вариант 1Тошиба 10 + 2МХИ 25 = 4220лв. без монтаж или 4670лв. като крайна сума.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1660

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    ОК, аз бъркам нещо - ти би ли го сложил в 19м2, в София, в ЕПК без изолации?
    Аз не бих рискувал и с E12QKE в 27м2., по скоро някоя бюджетна 50ка/18ка/.
    Май най добре като съотношение цена - предлагани възможности е:
    TOSHIBA Ras-B16N3KV2-E/Ras16N3AV2-E
    За 19м2 RE12QKE, машината е добра.

    По-добре E12QKE. Няма нищо рисковано, само в най-големите студове може би няма да може да поддържа 24 градуса. За сметка на това през останалото време ще има климатик с много висока енергийна ефективност. Бюджетна 50-ка не е особено добра идея, тъй като точно на такива бюджетни 50-ки енергийната ефективност е в канала, а запасът им от мощност при ниски температури не е много по-различен от на Е12QKE.

  13. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1661

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Да си закупи момчето някоя от тошибите и двата шарпа и :

    1. Ще е в рамките на бюджета;
    2. ще е на топло в големите студове;
    3. ако мощността на шарповете е прекалено голяма както казва Тони, ще отваря вратите към коридори, а ако се наложи и към съседките да ги "топли" и тях . ..

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1662

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    justify е прав, компромис с машините не бива да се прави. Ако не достига бюджета по-добре две добри сега и третата, когато има пари. Това е инвестиция за години, трябва да се прави разумно.
    DUNDURMA одобрява това.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    9
    #1663

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, колеги и професионалисти в тази среда. С цел да не обидя никой, казвам че съм абсолютен новак в областта на климатичната техника.

    Моля Ви, за съвет при избор на климатик, от два дни чета наляво, надясно но информацията е толкова много, че не може да се систематизира и подбере от аматьор като мен.

    Трябва ми климатик, за стая с квадратура около 12 квадрата (3.4м - 3.6м) , нормална височина 2.50, в кубици е около 31. Апартамента е панелен, етажа е втори, изложението е изток-юг. Изолация няма, прозорците са дървени, като има и тераса, която е остъклена но не с дограма. Едната от стените е изцяло външна, другата е на терасата (малката стена е с вратата и прозореца към терасата). Климатика искам да се ползва както за отопление, така и за охлаждане. Стаите около тази се отопляват, къде с дървени материали, къде с ток и прочие. Предпочитам климатика да има голям запас, за да не влиза в преразход и неефективна работа. Също да добавя, че няма да се ползва през целия летен или зимен сезон (както е много по-добре, според запознати), а за няколко дни през зимните и летните месеци. Студения старт през зимата, дори и при -20 (теоретично) не искам да бъде проблем.

    Града, в който се намирам е Добрич. Също така, ако може ми препоръчайте доверени хора тук, които да ми свършат работата.

    Бюджета е около 1500-1600 лева.

    Благодаря Ви, предварително. Съжалявам, ако съм пропуснал нещо съществено да спомена, което би възпрепятствало компетентните Ви мнения.

    Поздрави, Ицо.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    298
    #1664

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от ehgypo Виж публикацията
    Също да добавя, че няма да се ползва през целия летен или зимен сезон (както е много по-добре, според запознати), а за няколко дни през зимните и летните месеци.
    Я си карай с печката.
    DUNDURMA и Mega харесват това.

  18. Junior Member Аватара на chippen
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Стара Загора
    Мнения
    66
    #1665

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    CARRIER 38NYV035M / 42NQV035M :: Инверторни системи :: Инверторни системи :: Климатични системи :: Климатици :: Technomarket Bulgaria


    \\заслужава ли си тази машина за отопление на около 15 кв. с дограма понеже е на промоция

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе