Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 75 от 178 ПърваПърва ... 2565737475767785125 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,111 до 1,125 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1111

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Описах какво съм получил за тези пари,но едва ли това би помогнало на човека който е задал темата.
    Целта ми беше да покажа ,че е мнението на специалиста е било точно и за това което съм платил съм получил желаното от мен.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #1112

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Така де, понеже започна с цената, без никакви други данни. Реално цената не топли а машните, за това и аз, и колегите сме по-съмнителни. Най-важното е, че си доволен от покупката като цена-качество.
    Този пост е редактиран от Mega; 28-04-14 в 20:47.
    mirandi одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1113

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Идеята ми беше ,че въпреки цената съм доволен от качеството на услугата.
    Аз се занимавам с ремонт на бяла техника и винаги съм казвал на клиентите си да се консултират със специалисти,проблема е че тук в БГ трудно се разбира кой е такъв,докато на запад ситото е много ситно и оцеляват само специалостите.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1114

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ако не друго,поне си възпитан. спираме да ги мерим и със здраве да ги ползваш.идеята ми беше,че тук във форума има хора,които с риск да те загубят като клиент ще предложат нещо изпитано с разумна цена(спрямо качеството).всеки ти иска парите,но не всеки с цената на всичко.а мисълта за дайкин ми беше,че за парите на машините им има по-добри предложения.
    Mega и mirandi харесват това.

  6. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1115

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    DUNDURMA, твоите дайкини дето ги разкара не бяха ли серия комфорт, а не профешънъл?
    Аз от моя подов дайкин съм много доволен, топли добре и харчи малко. Смених му лагера на вътрешното тяло, че започна да шуми - елементарна работа беше.
    Не съм доволен от другия дайкин сиеста дето е серия комфорт, но за 1400лв толкова.
    А за Митсу нещо да кажете? Зимата как се справи? Доволен ли сте от него?

    --------------

    Romford1@, стана ли ти ясно, че цялата дъндания не е какви са машините, а кой ги слага....скоро ще го разбереш, ако не си....

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1116

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    До preparatos:
    Мицуто също е много добро (и най-скъпата машина от трите), но има трески за дялане. Най-много ми харесва, че е супер тихо вътре. От трите ми климатика, мицубишито изхрачи най-много ток тази зима като го отдавам на факта, че стаята не беше добре изолирана. Ето малко данни:
    Период: 11.1.2014-11.2.2014 FVXS25 (57 куб.м)= 320.7kwh FD25VABH(33 куб.м. север, панел, последен етаж EPS външна изолация 5 см., EPS вътрешна 2см, таван 2см, пвц дограма обикновен двоен пакет)=437.4kwh ATXS25(30 куб.м.)=287

    Есента му свършва гаранцията и идеята ми е да прекъсна фабричния нагревател на външното тяло през копче, защото през студените зимни дни харчи едни 150W постоянно и без нужда.
    ivan1, preparatos и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1117

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    БИРО е прав..........митсуто наистина са много тихи машини.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2012
    Мнения
    53
    #1118

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Чудесно е,че е тихо, но защо е толково ящно в почти еднаква кубатура харчи почти двойно повече от Дайкина. Не става ясно от поста на колегата тези 7 см ЕПС на стени и 2 см на таван е в стаята, където е Мицу, ако да каква е изолацията в стаята на Дайкина? Или единият работи цял ден, а другият някакви часове? Вече взех да се обърквам съвсем на 70стр колега с ЛГ топли 80 м3 с 226 кв/ч тук по-върхов модел топли 33м3 с 440кв/ч?! В Еуровент гледам ефтин климатик с еднакво топлоотдаване при +7 и -15С. Трудно ще си купя климатик, добре,че зимата е далеко.
    Този пост е редактиран от rgadzhev; 29-04-14 в 13:18.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1119

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    На FD като му свалиш 112кВт/ч от нагревателя, остават 325квт/ч, колкото и на FVXS-a.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #1120

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Всичките ми климатици работят постоянно. Явно този с високата консумация работи в по-лоши условия. Измервал съм температура 24 градуса във въздуха и 16 на пода, въпреки споменатата изолация. Предполагам, че съседите от долу не отопляват, те нямат никаква външна изолация и панела им се получава термомост. Следващата зима би трябвало нещата да са по-добре, направих вътрешна изолация 10см вата и картон, 4см фибран на пода под ламината, нова 6камерна дограма с троен стъклопакет 50мм , аргон, ка + енерджи стъкло. Само да отбележа, че там където е Мицуто преди имах конвектор адакс, който се пускаше вечер и сутрин се спираше като консумацията в най студените месеци му беше 700kwh.

    В помещението с ATXS25 имам 5см вата с картон, троен стъклопакет ка+енерджи, но пода е студен - плочки и усвоена тераса.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    На FD като му свалиш 112кВт/ч от нагревателя, остават 325квт/ч, колкото и на FVXS-a.
    За посочения период нагреввателя на FD не е работил нон стоп поради външните температури. Не беше студено през цялото време на засичане. FVXS-а също има нагревател 160W през копче, включвал съм го от време на време и него. A FVXS е в по голяма кубатура също така.
    preparatos одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1121

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Периодът който сте дали, точно след Новата година, беше най-студения през зимата. Там при вас в северна БГ го даваха метър сняг и до -30 градуса със северняка. Добре си спомням. През този период машините като разход са повече от добре. Сбора на 3-те машини, идва малко над 1 киловат/час, и то в най- студения месец - януари. Екстра е! Желая Ви още дълги и безаварийни часове с машините...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1122

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Помещение хол/трапезария/кухня около 70 кв. , добра изолация, много прозорци на югоизток. От 10 години съм с 2 конвенционални Самсунга 12-ки. Ползват се целогодишно и за охлаждане и за основно отопление. Не съм имал проблеми, само са малко шумни.

    Бях решил да ги оставя докато някой от тях не умре, но… Доколкото разбрах за нови климатици ще трябва да се прокарват и нови тръби. Сегашните са 12 и 6 мм а за новите ще трябват 10 и 6. Това така ли е? Единия е с минимален тръбен път а другия 5-6 метра.

    Започвам да правя ремонт и ако наистина трябват нови тръби ще се прекарват сега. И ако ще се прекарват тръби май ще сменя и климатиците. Не знам колко живот им остава на старите но не вярвам да е още 10 години.

    Та, за нови климатици – бюджет има, 2000+лв/брой е ок. В тази категория едва ли има огромни разлики в ефективността така че това не е най-важно. Комфорта е на първо място като изискване. Дизайна ще трябва да мине на одобрение при госпожата. От глезотиите държа да могат да се управляват през WiFi.

    Със самостоятелно търсене сведох избора до МЕ MSZ-FH35VE и Daikin FTXG35L (а днес виждам и нов модел FTXG35LW).

    По-знаещите от мен какво ще препоръчат?

  16. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1123

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Чудесно е,че е тихо, но защо е толково ящно в почти еднаква кубатура харчи почти двойно повече от Дайкина. Не става ясно от поста на колегата тези 7 см ЕПС на стени и 2 см на таван е в стаята, където е Мицу, ако да каква е изолацията в стаята на Дайкина? Или единият работи цял ден, а другият някакви часове? Вече взех да се обърквам съвсем на 70стр колега с ЛГ топли 80 м3 с 226 кв/ч тук по-върхов модел топли 33м3 с 440кв/ч?! В Еуровент гледам ефтин климатик с еднакво топлоотдаване при +7 и -15С. Трудно ще си купя климатик, добре,че зимата е далеко.
    Колега rgadzhev , мойте показания с ЛГ-то немат место за сравнение с тези на колегите . С тези 7см ЕПС на стени и 2 см на таван това ЛГ може и да гори повече от Мицуто . Тук в Чехия нормите за термоизолация са в съвсем друго измерение - сградата в която ни е офиса е с тухлени стени 40см ПОРОТЕРМ + 20см каменна вата отвън , а на таваните е 10+6 минерална вълна + 2х15мм противопожарен гипскартон . На пода е теракота под която е излята анхидридна гипсова замазка а под нея е положен 15см ХПС . Така че не се чуди на ниската консумация . Аз и в България апартамент 65 м2 го отоплявам с тези от подписа но имам 5см каменна вата + парозабрана ОНДУТИС AL 150+ гипскартон на всички стени и 10см Изовер Пиано туин +ОНДУТИС AL 150+ гипскартон на таваните . На пода е трислоен паркет 15мм , а под него 5мм Eco Wood панели .
    Изолацията е скъпо нещо което обаче се изплаща с ниските разходи за отопление / охлаждане !!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1124

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    70 квадрата или КУБИКА................
    Kasap и mirandi харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    12
    #1125

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    70 квадрата или КУБИКА................
    квадрата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе