Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 73 от 178 ПърваПърва ... 2363717273747583123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,081 до 1,095 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #1081

    Отговор: Избор на климатик за спалня

    Цитат Първоначално публикувано от rgadzhev Виж публикацията
    Колега можеш ли дадеш по-подробни данни за лг-то консумация ако помниш за февруари и как се държи при температури над -15.че гледам се е заформила голяма дискусия.
    Питам те, защото тръгнах да го купувам, но докато проучвам за него във фирмата имаха 3 и са ги продали и вече за съжаление не се внасят, предложиха ми Д12АК, който бил същият, но без плазма, а с йони /не знам какво е това/ проблема, че дойде с 350 лв. по-висока цена и се двоумя между него и едно Хитачи RAK35PPA на много голяма промоция. Хитачито не му знам данните на мен ми е необходимо при -10- 3 kw. Намерих един сайт, но май е пунта мара, защото там дават, че при -7 мощността му пада от 4.2kw до 2.7, a при -15 му идва вътъка и влиза в релси вдига си мощността на 3.15kw За ЛГ дават, че не се вляе от външни температури при +7- 4kw, -7- 3.5kw, -10 -3.5 kw.Наистина ли е така, мога да изчакам да му падне цената в края на лятото /при нас се използват основно за охлаждане и фирмата са сигурни, че цената му ще падне, понеже не се продава на тази цена/. Ако пък някой има реални впечатления от това Хитачи как се държи при минусови температури /мощност и размразяване/И двата били с два реда серпентини и еднакво тегло на външните тела, просто Хитачит е приблизително два пъти по-евтино. Ако може мнения от реални ползватели и за ЛГ -то и Хитачито. Благодаря!

    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification

    Air-conditioning and refrigeration certification programs, Eurovent Certification
    Ами то тая година и тук в Чехия немаше кой знае каква зима , под -10 имаше само през януари 10тина дни и косумацията за месеца беше 183кW . Миналата година най висока консумация пак за януари 226кW , февруари 196кW , март 219кW , но температурите падаха до -19 .Климатика е вързан през модулен електромер VOLTCRAFT DPM1L32-D на DIN релса
    125363_LB_00_FB.EPS_250.jpg
    Годишното потребление за 2013 е 1683кW . Иначе за сервизни данни не ме питай , защото съм само потребител - технически грамотен , но не съм от типа хора които постоянно ровят некви мануали и седят с термометрите и ватмерите пред машините си . За мен техниката е добра щом върши работата за която е предназначена , а това със сервизните , ватмерите и термометрите е работа на обслужващите техници и монтажните фирми . Дано съм бил полезен .

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Romford1 Виж публикацията
    Кой каквото ще да си говори Дайкина си е ДАЙКИН особено този произведен в Япония,така че си заслужава парите,в другата си къща сложих 3 броя Фуджитцу за 4000 лева и сега само при един работещ климатик ,тока е 150 лева,така че скъпото си е скъпо.
    Колега, ми то ако беше сложил 3 броя FUJITSU произведени в Япония също щеше да плащаш под 150лв ток за 3те , ма немаше да са за 4000 лева . Аз , с тия 2-те од подписа ми , не съм плащал 150лв още , и не са произведени в Япония , но за двете съм платил 3200 с монтажа , та не знам какви 3 бр. са ти сложили за 4000 лв дето само с единия да плащаш 150лв ток ??? Това да не са маслени радиатори ?
    А относно Дайкина - за Европейския пазар се произвеждат тук в Чехия и дори и тук не е от най-продаваните марки , защо ли ?
    Този пост е редактиран от mirandi; 27-04-14 в 22:11.
    SPSt и tony34al харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1082

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от popov Виж публикацията
    Някой знае ли защо тези Дайкини ги вдигнаха със 200-250лв.Много странна политика взеха да имат,и то на модели които не са кой знае какво
    Политиката на Дайкин за навлизане на пазара, особено на този тук, бе да ударят ключови продукти на ниски цени. Те конкретно пожертваха два продукта - подовата конзола и стандартната 18ка. Надуха мощно гайдата, че са най-добрите климатици, сравнявайки ги с великия за българина немски мерцедес и тем подобни глупости.

    В крайна сметка след като вече са се "доказали" като някакви играчи тук цените се вдигат, за да си дойдат на мястото и вече нещата не са толкова розови, тъй като качеството и параметрите им не са по-добри от съизмеримите марки, резервните им части са безумно скъпи и тн и тн.

    Естествено и те като други марки се плъзнаха по лошата плоскост на използване на добър бранд за продаване на тесли, което допълнително ги поряза.

    В крайна сметка пак ще стигнат дъното, където им е мястото.
    DUNDURMA, Kasap, Mega и 1 други харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1083

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    харченето на ТВОИТЕ ПАРИ си е твоя работа,да си ги ползваш с здраве,само дето нищо ЯПОНСКО не видях и съм сигурен,че ако бе открил по-рано форума,можеше да изхарчиш същите или по-малко пари,но за нещо в пъти по-добро.навярно си спечелил парите с честен труд и някой като ги е видял,веднага е решилда те зариби кат чехкиня..............бе важно е ти да си доволен.
    mirandi одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1084

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мерцедеси, БМВ-та, лафове, пък за простия ми въпрос дали Нокрия 14-ка ще е достатъчна за охлаждане на 34 квадрата хол на последен етаж, напечен яко от слънцето отгоре и по дългата западна стена - ни дума, ни вопъл ни стон. Явно по-важно е да обясниш надълго и нашироко на някой, че вече е сбъркал, отколкото да помогнеш при избора.
    Romford1 одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1085

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Ще бъде. Разбира се, разполагаш и с опцията да сложиш 2 по-малки климатика в името на комфорта.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #1086

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    mrvip, при избор на машина която ще се използва предимно за охлаждане, предвид условията се взима поне 100W/m². Нокрията е 4.0kW номинал, тоест имаш ~120W/m². Тези 4.0kW са дадени при 35°С външна температура и 27°С в помещението. Ако тези условия не те задоволяват, вслушай се в съвета за две по малки машини, всяка с номинал поне 2.5kW. Определено така ще имаш по добре разпределен въздушен поток, а от там и по добър комфорт.
    DUNDURMA, mirandi и Romford1 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1087

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Само да попитам ,колко от вас пишещите тук имат в къщи ДАЙКИН ?

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #1088

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз.От февруари 2009година.Мерцедеса е в подписа ми.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    17
    #1089

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз имах предвид от тези ,които се опитват да ме убедят ,че някой ме е излъгал и ме е набутал ,като ми е предложил и монтирал мулти сплит системи ДАЙКИН.

  12. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1090

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Romford1 Виж публикацията
    Само да попитам ,колко от вас пишещите тук имат в къщи ДАЙКИН ?
    ми аз нямам.........................ВЕЧЕ.иначе за дайкини бях изсипал сумарно 6300 лв за 3 клими........................хвърлени на вятъра,за да съм турбогъзар,пък се оказах само един гъз................добре,че се запознах с ЕДНИ ХОРА.АЛЕЛУЯ
    Този пост е редактиран от DUNDURMA; 28-04-14 в 11:39.
    Kasap и mirandi харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    51
    #1091

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Romfort1 поздравявам Ви с избора ,който сте направили.
    Имам такова мулти Даикин и съм много доволен от работата и разхода му.Изобщо не сте се набутали ,мулти системата предлага много комфорт и запас от мощност ,която може да се насочи приоритетно към определено помещение.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #1092

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    страхотен е комфорта кат ти изпуши външното,разхода на дайкин и софтуера е прекрасен изобщо СУПА,ДУПА,ВУНДАБА..............малко съм пил ма,все едно виждам себе си преди 4 години,с неограничени средства и с мисълта ,че питащите във форума и КЛОШАРИТЕ СА БАЛЪЦИ
    Kasap и mirandi харесват това.

  16. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #1093

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Добър ден ,на всички. Надявам се да ми помогнете в избора на климатик. Ще се ползва основно за отопление. Помещението е 21 кв.м, 2.55м. височина. Северна изложение, сравнително добра изолация /дебели тухлени стени, ПВЦ дограма/. Къщата е на 800м. надморска височина. Ориентирал съм се към промоцията на Технополис:

    https://www.technopolis.bg/b2c/detai...-EXI12HL1WI/WE

    Цена 1000 лв., включен стандартен монтаж/ELECTROLUX-EXI12HL1WI/WE/. Прочетох, в темата за 2013г., че Електролукс се произвежда от Мидеа. Бих се радвал на конкретни мнения и предложения. Благодаря предварително.

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1094

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от StanKP Виж публикацията
    Ще се ползва основно за отопление.
    Не си прав. Този електролукс и за украшение няма да можеш да го ползваш зимата.
    Aleksandars, DUNDURMA, AC_From_Hell и 1 други харесват това.

  18. Novice
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    7
    #1095

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Не си прав. Този електролукс и за украшение няма да можеш да го ползваш зимата.
    Аз не разбирам от климатици, и затова питам. Би ли ми предложил подходящ климатик?

    П.П. Или какви минимални параметри да гледам при избора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе