Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 92 от 178 ПърваПърва ... 42829091929394102142 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,366 до 1,380 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #1366

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Фуджицо 7-ца...
    Този пост е редактиран от preparatos; 19-06-14 в 19:52.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1367

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте колеги съфорумци. Дойде време за покупка на поредният климатик. Става въпрос за спалня с обем 33 м3 (13 м2). Вратата ще се отваря разбира се и към коридор с обем 25 м3 (10 м2), но не винаги. Нощем затворена, денем отворена, както е и с другата врата на другата спалня със същия обем. Става въпрос за къща в град на река Дунав. Там има сложен FTXS25G. Насочил съм се към MHI SRK 25ZM-S и Panasonic E9QKE. Поддържаме около 23-24 градуса. Бюджета е около този на тези два климатика. Шумът не ни притеснява. И сега се спи на макс вентилатор - свикнали сме нещо да шуми монотонно. Он-офф също не ни притеснява. Търсим надеждност в дългосрочен план. Филтри и екстри не ни блазнят. Само да топли и при -25. Благодаря предварително за помоща. Как са посочените от мен предложения спрямо това което търсим. Може и други предложения разбира се.
    ПС. Цялата къща е изолирана от вън плюс таваните от вътре.
    Този пост е редактиран от stennly; 19-06-14 в 21:33.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #1368

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vorotsen Виж публикацията
    Здравейте,за пореден път имам нужда от помощ при избор на климатик.Става въпрос за хол 20м2-2,5м-50м3,панел,8ми последен етаж,югоизток,Варна.Една външна стена с вътрешна изолация,PVC с троен стъклопакет-около5м2.Тавана не е изолиран.Уредите в стаята са:хладилник,готв.фурна и котлони,телевизор.Климата ще се ползва за отопление-23гр и за охлаждане-22-23гр.Бюджет1500-2000.Спрял съм се на следните модели:

    К2У-SANYO SAP-EX28P ,NATIONAL CS-286XB, NATIONAL CS-25RFX
    Нови-Panasonic-KIT-E12QKE,Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VEHZ ZUBADAN.като последния надхвърля малко бюджета,но ако си заслужава....Евентуално ще се вземат с енергийна ефективност.Изискване-тих и без шум от шуртящ,клокочещ и т.н.фреон.Подходящи ли са за това помещение,най-вече Митсубиши-то?Бих се радвал и на други подходящи предложения от всички знаещи в този чудесен форум!
    Бих искал да помоля и Aleksandars за коментар и евентуално предложение за конкретни модели...защото малко се обърках

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1369

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    stenly, E9QKE е една много добра машина. Има доста такива монтирани по поречието на Дунав и няма оплаквания.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #1370

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    vorotsen, както ти каза и Митко - която от изброените японки избереш, няма да сбъркаш. Друг е въпроса в какво състояние са. От новите машини, може да сведеш избора си до CS-E12QKE, ASHG12LUC, ASHG12LTC, AY-ZP40PR, AQV12KBBN, AR12HSSDAWKNEU и RAS-B13N3KV2-E. Пак се събраха повече модели, но поне имаш избор...
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 19-06-14 в 19:45.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1371

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    vorotsen, както ти каза и Митко - която от изброените японки избереш, няма да сбъракш. Друг е въпроса в какво сътояние ся.
    От всички варненски фирми за К2У, мога да препоръчам цитираната с чиста съвест. Имам лични впечатления от процеса на рециклиране и монтажите им. Разбра се, както и сам знаеш - всичко е до късмет.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1372

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    От всички варненски фирми за К2У, мога да препоръчам цитираната с чиста съвест. Имам лични впечатления от процеса на рециклиране и монтажите им. Разбра се, както и сам знаеш - всичко е до късмет.
    За какво рециклиране става дума защото освен измиване боядисване и презареждане което не е сигурурно да го правят това ли е рециклиране?

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1373

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    За какво рециклиране става дума защото освен измиване боядисване и презареждане което не е сигурурно да го правят това ли е рециклиране?
    Поне според моите представи. Но ти се чувствай свободен да споделиш собствената си дефиниция.
    blue1 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #1374

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    vorotsen, както ти каза и Митко - която от изброените японки избереш, няма да сбъракш. Друг е въпроса в какво сътояние ся. От новите машини, може да сведеш избора си до CS-E12QKE, ASHG12LUC, ASHG12LTC, AY-ZP40PR, AQV12KBBN, AR12HSSDAWKNEU и RAS-B13N3KV2-E. Пак се събраха повече модели, но поне имаш избор...
    Благодаря за изчерпателния отговор Сашо!За японките съм сигурен защото ползвам и съм много доволен от Fujitsu 22PPE а дъщеря ми от Fujitsu 28PPZ и двата разбира се избрани след твоя препоръка.Ако не изберем К2У(апартамента е на сина ми),най-вероятно ще се избира между Panasonic-E12QKE и Toshiba RAS10SKVP2-E SUPERDAISEIKAI 6.Още веднъж сърдечно благодаря на теб и всички направили си труда да отговорят и помогнат

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1375

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    stenly, E9QKE е една много добра машина. Има доста такива монтирани по поречието на Дунав и няма оплаквания.
    Предполагам, че е добра, просто се интересувам отнесена към MHI SRK 25 ZM-S от към качество и надеждност как е. Параметрите са ясни, че Е9QKE е по-добро, но от към качество или по-скоро от към надеждност. Аз бих взел пак от оплюваните Дайкин, но не смятам, че цената на която се предлагат си заслужава. Ако ZM-S с 300 лева по евтин от FTXS и е същото качество, то 300 лева в минус са сериозен аргумент. Същото се отнася и за Е9QKE, цената пак е убиец и предлага повече от FTXS. Та от тук и логичния въпрос кой от двата при положение, че и двата биха се справили, кой по-лесно, кой малко по-трудно в дунавските зимни студове и според отварянето на вратата към коридора

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #1376

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от vorotsen Виж публикацията
    Благодаря за изчерпателния отговор Сашо!За японките съм сигурен защото ползвам и съм много доволен от Fujitsu 22PPE а дъщеря ми от Fujitsu 28PPZ и двата разбира се избрани след твоя препоръка.Ако не изберем К2У(апартамента е на сина ми),най-вероятно ще се избира между Panasonic-E12QKE и Toshiba RAS10SKVP2-E SUPERDAISEIKAI 6.Още веднъж сърдечно благодаря на теб и всички направили си труда да отговорят и помогнат
    Аз определено бих препоръчал първо Даисеикая и после Панасоника.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    59
    #1377

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за изразеното мнение VeleV.Klima

  16. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #1378

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от stennly Виж публикацията
    Предполагам, че е добра, просто се интересувам отнесена към MHI SRK 25 ZM-S от към качество и надеждност как е. Параметрите са ясни, че Е9QKE е по-добро, но от към качество или по-скоро от към надеждност. Аз бих взел пак от оплюваните Дайкин, но не смятам, че цената на която се предлагат си заслужава. Ако ZM-S с 300 лева по евтин от FTXS и е същото качество, то 300 лева в минус са сериозен аргумент. Същото се отнася и за Е9QKE, цената пак е убиец и предлага повече от FTXS. Та от тук и логичния въпрос кой от двата при положение, че и двата биха се справили, кой по-лесно, кой малко по-трудно в дунавските зимни студове и според отварянето на вратата към коридора
    Е серията като цяло е много успешна и качествена. Естествено, да се твърди, че не се чупи е пълна глупост, за каквато и марка и техника да става въпрос. Всичко дефектира. Преди един-два месеца говорихме с един колега точно на тази тема и той каза: "Ми да, всичко се чупи, чисто ново външно тяло мицубиши от професионалната серия за 4000 лева се скапа на втория ден..." Като цяло проблеми няма, гаранцията е безусловна и се спазва. Евала правя на Панасоник, като единствената марка, която съм виждал да си признава фабричните дефекти и не само да дава части, ами и да плати за труда по тяхната подмяна. Мицубиши Хеви се славят като надеждни и качествени машини и видимо наистина са такива. Дайкин за мен последните години си е обикновен прехвален климатик, с нищо не превъзхождащ останалите, освен с перфектен маркетинг. И те си имат проблемите и те си имат кусурите. Преди години, в ерата на панасоник, когато те бяха марката и никой не беше чувал за дайкин, Милен ми разказа как е взел 5 дайкина ей така да пробва и едва е успял да ги продаде. Клиентите са казвали: "Абе мани ги тея дайкини, дай ми панасоник" Сега е обратното, но няма да е задълго. Много колеги споделят, че от 2-3 години насам не им харесва да работят с тази марка и лека полека се насочват пак към панасоник и другите марки. Хилядите билборди и реклами на дайкин напоследък говорят само за тяхното дълбоко притеснение колко са зле.

    Постът взе да става много дълъг, затова пак повтарям моето мнение. С оглед на факта, че искаш да отваряш вратата и искаш хубав климатик си избери E9QKE, моделът е с 5 киловата максимална мощност в режим отопление, което е 800вата повече от мицубишито (не е малко) Реално параметрите на тази девятка са по-добри от параметрите на повечето 12ки среден клас.
    Aleksandars, stennly и spas.slavchev харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    167
    #1379

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за изчерпателния отговор и за положения труд да се напише. Дайкин разбира се, че се чупят както и всички други марки. Работя с друг тип оборудване и там големите пак се чупят от време на време. Имам два Дайкина и на единия се смени моторче на турбина гаранционно. За цената си не са оферта и затова се обърнах тук за съвет. Не робувам на марки. Още веднъж благодаря!

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,268
    #1380

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Къде е Alexi, когато ми трябва

    Негативизъм няма, както може да се види ясно съм написал ПРОТИВОРЕЧИВИ ИЗКАЗВАНИЯ.
    Безпредметно е да обсъждам алгоРитми на дефрост на Зубадан (или както му викат на запад NObadan, от nobody).
    То и аз мога да ти свърша работа, когато Алекси отмаря, но вервай ми, по-добре е да не пиша, че ще хвърчи ток до ада и обратно
    AC_From_Hell одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе