Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 17 от 178 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно
Резултати от 241 до 255 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #241

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    да ама тук си говорим за ~50 кила които вършат работа до -22 че съм ги мерил на тераската.
    нискотемпературната им 35-чка беше със същите размери и ако не излъжа компресор.
    така че голямото външно е едно добро начало.

    ftx50гв-видях цена 3к лева в испанска ценова листа - препоръчителна. ако етака ще ги сменя пак с нокрията. и ще карам с по-скъпия = по-голяма гъзария.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на emil5koff
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    36
    #242

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    така като ти гледам чертежа помещението ти е не повече от 30-32 квадрата не е 40 ( вече колко се води е отделен въпрос ,нормална измамна практика ) .. 50ка в 30 квадрата с добри изолации и дограма що да не се справя .. имаш и доста мебели което намалява обема за отопление + други топлоизточници от кухненския бокс .. и давай крайни мнения като изкараш поне едно 2-3 седмично застудяване до -15 да изстине добре сградата тогава се вижда кой климатик топли и кой не ..
    Алекси, аз може от климатици много да не разбирам, ама математиката е част от работата ми.Плюс това, нали се сещаш, че съм му купувал теракота и паркета на този апартамент, така че не ми говори за измами. Не знам къде в постовете ми видя изказано крайно мнение, макар че писанията ти ми дават повод да изкажа такова! За сега се въздържам!Приемам, че раздразнението ти изразено в горния пост, се дължи на временна(надявам се) емоционална нестабилност, а не на разминаване с определени таргет очаквания с които моето мнение не кореспондира. В случая, съм обикновен потребител и споделям лични впечатления, за което никой не ми плаща. Поздрави и да си жив и здрав!
    Този пост е редактиран от emil5koff; 07-01-14 в 22:33.
    estqwerty и stanislav77 харесват това.

  4. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #243

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    е какво му има на дистанционното на японски .. 10 бутона се учат наизуст за половин час .. доста по трудно се свиква с малоумен софтуер и висок минимум ...
    ... както и с максимум, залепен за дъното на номинала
    estqwerty одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #244

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    не ти разбрах мисълта ама карай .. и аз съм потребител като тебе .. 50ка с максимал по нисък от на 12ката ми на 10г не ми я хвали
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #245

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Да, особено хора над 50г ги учат за 3мин по норматив... айде да не си говорим приказки от 1001 нощ. По втората част съм съгласен. Чакаме включване от колегата с този "така каплав климатик"...
    estqwerty одобрява това.

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #246

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Цитат Първоначално публикувано от dwrbudr Виж публикацията
    Да, особено хора над 50г ги учат за 3мин по норматив... айде да не си говорим приказки от 1001 нощ.
    Моята тъща се справя перфектно, а скоро мина 80 /да ми е жива и здрава/. Но тя няма ментални проблеми.

    П.С. Само за протокола - не всички клими с къщички са К2У.
    estqwerty, Aleksandars и mirandi харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    68
    #247

    Отговор: Помощ за избор на климатик за 35кв

    Няма смисъл да спорите ... Дайкин ли ще е ... 35 или 45 квадрата .... Важното е човек да е доволен и се чувства комфортно.
    Аз лично отоплявам във Варна 45 кв (над 120 кубика) север - североизток изложение с 18 кв метра прозорци при отворена врата към коридора с 2 x Daisekai V 13-ки и в тази топла зима работи само едната Напълно достатъчно ми е ... поддържа без грижи 22 градуса и е изхарчила за последните 3 седмици около 120кв/ч . Когато пусна и двата Тошковци ... дефакто мога да кажа, че те работят на минимум... измерeна консумира моментна мощност от всеи от тях около 200-230 вата. Нека да дойде зимата с мъгла и чувствителни отрицателни температури (естествено с характерният смразяващ севeроизточен вятър от братска ***** във Варна) и тогава може да се коментира...
    Едно мога да гарантирам и едва ли някй ще го оспори ... голямата машина не може да постигне комфорта на две малки - относително равномерна температура при нива на шума в границите под 25 dB
    Този пост е редактиран от emil13; 08-01-14 в 08:40.
    Aleksandars, Mega, mirandi и 1 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #248

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Госпожо, трябва да ви признаем новаторството. До сега опитите се простираха до климатизиране на няколко помещения с един климатик. Вие сте първата, която ще "отоплява" няколко етажа.
    няма да е първата - навън си е практика, имаме и дори член на форума дал снимки и обяснения как се прави и е доволен.
    проблема е че сме тук а не в на север - и тук и там климатици има, но тук къщи не.

    линк

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #249

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Тук главния въпрос е: Как да стоплим хамбара + двора с една машина, но да не харчи над 400 вата, да не прави дефрост и да не работи шумно. Или казано с хубава българска поговорка "... с трици, маймуни да ловим". За щастие повечето хора се мислят, четат и се интересуват и преди да купят климатик си правят добра изолация, след това машината им носи само радост и ниски сметки.
    zzz и mirandi харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,273
    #250

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Вместо да се помогне на човека го изкарахте луд, че си купил тоя толкова смотан климатик. Ама нали вече климата се поизчерпа и не е далавера да се рекламира много много.
    estqwerty, imegogo и tony34al харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #251

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Той човека си каза, че не е на ясно, ама на чужд гръб всички много обичаме, ТУК, да сме "остроумни"
    Aleksandars, DUNDURMA, imegogo и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    346
    #252

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    в крайна сметка тръгна ли да работи ?
    estqwerty одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    13
    #253

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    Чак сега се домогвам до компютър и затова закъснях с отговора ми от вчера.

    Климатика е нов и беше монтиран и пуснат към 11:30 вчера през деня. Имаше мъгла, но нямам термометър за да знам каква е била температурата вън (освен по прогноза: 4 градуса) или вътре. За електромер не знам, но термометър със сигурност ще си купя - вече имаме спорове с 1/2ката какви температури "чувстваме" и какво показания има климатика.

    Послушах съветите на imegogo и bobovo (особено за скриването на дистанционното ) - изключих климатика за 15'на минути. Извадих батериите през това време. Върнах батериите, настроих часовника и ключих климатика. Избрах отопление (за хора в неравностойно положение - слънчице). Включих вентилатора на макс и зададох 29 градуса. Климатика бавно, но славно тръгна. Започна да духа първоначално студен, а след 3-4 минути и топъл въздух. Същото направих още вчера преди да публикувам темата, но без ваденето на климатика от контакта и не сработи.

    Прикачвам снимки на климатика

    IMAG1170.jpg
    IMAG1172.jpg

    Сега съм го оставил да си работи на 22 градуса в нас на автоматичен вентилатор. Вчера след като сработи опитах функцията HIPOWER, но освен индикация .. нищо в поведението му не навя по-агресивно загряване.
    Функцията за сън определено го прави достатъчно тих, че да не е проблем съня когато е на разстояние приблизително 2 метра от главата ми. Липсата на индикация за въздуховодите дебилен акт на инженерна мисъл, а настройката им е по-скоро кликомания отколкото нещо комфортно. Така или иначе приоритета ми беше друг при избора на климатик и ще преглътна подобна недомислица. Стаята е относително малка и въздушната струя така или иначе няма къде толкова да варира без да започне да духа на място където редовно пребивава човек.

    С риск да се спомене отново становището за хора в неравностойно положение ... бих искал да попитам как процедирате с Вашите климатици. Тъй като ме предупредиха изрично, че не трябва да го изключвам зимата, а таймера до колкото прочетох включва и изключва климатика. Как бихте ме посъветвали да процедирам (с идея за икономия) при условие, че в работно време апартамента не се обитава. Преди да се поинтересувам от климатици си представях, че мога да го настроя да работи от 18ч. до 08ч. и след това да се гаси. Има ли вариант за намаляне на поддържаната температура в такъв период?

    Благодаря на всички, които взеха участие в темата. За мен прочетени редове бяха полезни - някои освен това и забавни. Радвам се, че има такива места където хората могат да се запознаят с техниката и възможностите и преди да са препатили сами от лошия избор или вербуването на търговците. Не забравям и хората, които се свързаха с мен на лични и взеха персонално участие в моята дилема. Допринесохте ми за един комфорт за който само друг лаик може да подозира.
    estqwerty одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #254

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    ми денем го намаляй примерно на 19 ,не го изключвай .. ако ще го изключваш особена икономия няма да видиш освен дискомфорта после докато навакса градусите .. подобен таймер да си ги прави тия настройки на градусите по определени часове мисля че няма .. топ модела на МЕ има такава както и индикация за положението на жалузите - и 2те не ги намирам за особено ценни щото аз не пипам градусите нито жалузите често
    estqwerty одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #255

    Отговор: Помощ при избор на климатик за целогодишно ползване 23 кв.м. до 1900лв.

    с уважение към алекси,но намалянето на градусите не носи икономия-проверено.
    estqwerty, Aleksandars, Mega и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 17 от 178 ПърваПърва ... 715161718192767 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе