Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 37 от 178 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #541

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Едва ли Алекси се заяжда! Лятото при 20 гр. ще ти изпадат пломбите. Ако обърнеш температурите за лято-зима ще е по-нормално.
    VeleV.Klima, V_Simeonov и mirandi харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    5
    #542

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Както писах и по-горе - абсолютно съм убеден, че Haier-a ми в момента не успява да стигне 23-4 зимно време. Най-вероятно заради това се и заблуждавам

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #543

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Qrio Виж публикацията
    При "около" 20 градуса избягвам да нося пуловер, но благодаря за въпроса

    Все пак във Варна температурите дори и август месец не са изключително високи и разлика от 10-12 градуса според мен е нормална. Не виждам особен смисъл да стоя на климатик, настроен на 26 при външна температура да кажем 29 доколкото схванах заяждането
    Това, че ти си ги настройвал на толкова, не значи че са ги правили толкова. Я си купи един прост термометър, направи му сверка/калибриране с точен такъв и си мери да си наясно

    П.С. Интерсервиз, май нещо са праснали квито снимки им дойде на Шарпа за външното тяло и дистанционното. Вътрешното си е такова, изглежда като сив самолет и супер добре насочва струята

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #544

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здрасти на всички,

    Наскоро се преместих да живея в къща близнак в кв. Симеоново, София. Аз живея само на 1вия етаж от къщата, а на горе е брат ми. На север е залепена другата половина, близнака. В момента сме на газ, но като гледам сметките не мисля, че ще ми е особено евтино да се отоплям на нея и затова мисля да сложа 2 климатика, които ще се ползват най-вече за отопление през имата и чат пат лятото.
    Етажът ми представлява 3 отделни стаи: спалня, хол и кухня (няма преходни стаи). Общата квадратура е ~58 квадрата. Външната изолация е около цялата къща и е 5 см. Има дограма, която е с нормален стъклопакет, други детайли не мога да дам в момента. Изложенията на стаите са юг/изток и юг/запад. Идеята ми е следната:
    Хол - ~16 квадрата (40куб.) да сложа единия климатик, с който да стоплям хола и евентуално да отварям вратата към коридора да отива малко топлина натам.
    Спалня - ~12 квадрата (30куб.) да сложа втория климатик, с който да стоплям спалнята и също така да отварям вратата към коридора.
    Кухня - ~8-10 квадрата, не помня в момента точно (20-25куб.).
    В момента не знам колко време ще държа отворени вратите към коридора, но да приемем че са постоянно отворени и климатиците работят постоянно. Мисля, че има възможност климатиците да се монтират на стените срещу вратите и в двете стаи. Предполагам, че това би помогнало да се завърти топлия въздух до коридора. Като цяло ми се иска с 2та климатика да отоплям навсякъде. Иска ми се да държа температура от рода на 21-23 градуса зимата, а лятото ... я пускам я не.
    Бюджета, който съм приготвил е около 2000лв на климатик. След доста четене и търсене се ориентирах към марка Митсубиши електрик. Ето линк:
    http://climacom.com/files/documents/..._za_site_1.pdf
    Насочил съм се към серията зубадан - MUZ-FH25VEHZ (външно тяло) и SZ-FH25VE(вътрешно тяло).
    Мислите, ли че за тези пари това е най-доброто или едно от най-доброто, което може да се закупи?
    Много ми харесва, това че са дали, че машините не си променят работата/параметрите до -15 градуса. Също така ниски нива на шум.
    Също така като размер тези 9ки би трябвало да са достатачни да затоплят помещенията и да имам презапасяване?

    Благодаря Ви предварително!

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #545

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Виж темата за https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post665406 където вече 2-ри собственик не е достатъчно доволен от типа на работа на машината в помещения с големи топлозагуби. Според мен се насочи към MHI, пак в този ценови клас /до 2000 с монтажа/. Другите марки също предлагат хубави машини, но и хубавото струва пари /повечко - над 2000 с монтажа/

    П.С. Машините които ползвам аз, са в клас до 1600 лв с монтажа и си имат някой и друг кусур, но за парите си са перфектни. Това в случай, че не ти се дават по 2К лв за брой
    mirandi одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #546

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Не ти препоръчвам зубадан, ако си решил да е тази серия вземи обикновения... Нито ценовата разлика е оправдана, нито машината е толкова по-добра...
    Mega и tony34al харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #547

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Няма безпроблемни машини. Ще се наложи някакъв компромис с нещо. Бюджетът е добър, така че компромисът няма да е голям (труден). Най-проблемна е спалнята, защото е малка и трудно ще се намери подходяща тиха машина на 230V.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #548

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    dodo, как е 9РКЕ сега в минусовите температури? Няма ли да е добре в спалнята? Пък за хола да е 12РКЕ на човека и ще икономиса някоя пара. Тошиба-джиите да предложат нещо добро, аз там не ги разбирам

  11. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #549

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Според мен 2бр. Fujitsu AS-WxxB ще се справят в тези помещения. За да се изберат подходящите мощности (22-ки или 28-ци) е добре да се направи оглед на място.
    mirandi одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,127
    #550

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    цените на W отскоро са с по 150-200 лв нагоре обаче

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #551

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    dodo, как е 9РКЕ сега в минусовите температури? Няма ли да е добре в спалнята? Пък за хола да е 12РКЕ на човека и ще икономиса някоя пара. Тошиба-джиите да предложат нещо добро, аз там не ги разбирам
    9PKE при мен работи в 60-кубиково таванско помещение и е пушка на отопление. При обем 30 кубика и по-високи външни температури си мисля, че ще работи On-Off, тъй като минимумът му е 310W (електрически). Според мен, трябва да си потърси седмица. 12РКЕ в голямата стая със сигурност няма да има проблеми, но при него липсва плазмен филтър, който е важен през грипните сезони и при наличие на малки деца. Йонизаторът му е слаб. Както писах, ще се наложи компромис с нещичко. Аз не бих заложил на една и съща марка или модел, ако трябва да се купуват няколко машини. Писал съм защо.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 26-01-14 в 18:53.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    186
    #552

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Така , колега sandokan4e на пръв поглед се вижда ,че не достигаат ватове в твоят замисъл.

    Аз бих се опитал да дам бегли насоки непретендирайки за изчерпателност ,но съм пък клиент с реални впечатления.

    Та.. би ли казал по кой критерии изчисли мощностите за да се впишеш в цената.
    Искам да поясня ,че съм далеч от идеята да се заяждаме..
    За разлика от колегите които ще дадат предложения аз не съм търговец.. а клиент прозрял кое работи и как...

    Та.. поради факта ,че не излизат ватовете тръгваме по спиралата на недоволният клиент.Разбираме .че те притиска бюджета ,ама инак магията няма да стане.. понеже по твойте сметки инсталиранат мощност излиза .. 2 машини по 3.2 kw номинал мощност = 6.4 kw .Викаш ще греем и коридора.. той колко е идея нямамае. 1-ва предпоставка за запас!

    Моята сметка сочи 7650 W или 7.6 kw. За да се изясни защо.. пишем ,че с 85 W на кубик решаваме проблемните ситуации с липсата на мощност при критичните моменти ,а те са доста.
    За да подкрепим това твърдение даваме личен пример. От 6 различни машини които имам инсталирани в различни обекти , 7 та която е първата ми тошиба не отговаря на мощностните показатели ,а именно изискването да се падат поне 85 W на кубичен метър обем.При нея се падат 65 W.
    В резултат , при мъгли и мокро студено време, дефроства по-често с една дума се мъчи повече.
    Останалите машини Тошиби, Фуджитсу, Митсубиши Хеви мулти сплит (2 тела).. се подиграват с лошото време.
    Данни справка от днес.. температура -9 денем, сега сигурно е -10- -11.. снеговалеж и лека мъгла.
    Всички работят барбар със скрежа си ! духат си топло и поддържат зададената температура.
    Относно желанието ти за температурен диапазон 21-23 аз бих се спрял на 21.. 22-23 градуса да е в помещението е голяма мъка освен ако не си предвидил змей. Гледайки бюджета неще да е змей.
    Вземи си хубав термометър сложи вкъщи за да придобиеш представа кое ти е комфортно .Ще се изненадаш с колко градуса грешиш.
    Колкото до споменатата машина .. имаше постове ,дори аз съм питал.. колко е Зубадан.. ми не е .Май само малка част от елементите имат вземки.. истинския зубадан е як змей и е друга бира..на друга цена.
    Разчупи избора с машините, може и да не са еднакви важното е да са обосновани и със запас.
    Това ,че машина запазва работоспособност при -15 далеч не означава ,че не се променя поведението и..рекламаааа... не разчитай на това.
    Връщаме се към запаса от мощност.
    Сега си направи домашното, пресметни всичко наново с 85 W и разгледай и другите марки. Тошиба Дайсейкай 6 изчислена правилно се базика със студа. А като се укроти не се чува. Това е валидно и за другите машини.Разтоварени машини работят тихо !!!
    Дано съм бил полезен.Затова е и форума
    Mega, tony34al и spas.slavchev харесват това.

  16. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #553

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Symptom Виж публикацията
    Моята сметка сочи 7650 W или 7.6 kw. За да се изясни защо.. пишем ,че с 85 W на кубик решаваме проблемните ситуации с липсата на мощност при критичните моменти ,а те са доста.

    Сега си направи домашното, пресметни всичко наново с 85 W и разгледай и другите марки.
    Хайде-е.... още един последовател на Кадафи.
    dodo_pv, SPSt и mirandi харесват това.

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #554

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз имам същата къща, изолация и конфигурация, като описаната в горния пост. Изразходва около 50W/кубик при -12°С. Стане ли по-топло вън... В едната стая съм с преизчислена машина (с голям запас), което се отразява негативно на комфорта. Поддържам до 22°С зимата и до 25°С през лятото (щото съм стиснааат ).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    21
    #555

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Благодаря за отзивите!

    Symptom, мнението, което си дал по никакъв начин не го възприемам като закачане или заяждане.
    Относно коридора, тъй като сега не съм в София не мога да го измеря и да кажа точно колко е, но по спомен ми се върти някъде около 3-4 квадрата за коридора, банята - ~4квадрата.
    Относно мощностите, първо не съм пресмятал аз лично нищо, понеже не знаех кое,как,защо и т.н., до сега не съм си има работа с такива неща. До този извод съм след като бях в един магазин в Стара Загора за климатици. Хората продават МЕ и отидох да чуя мнението им. Сега ще се пресметна ориентировачно.
    Ако оставим настрана тези неща, като марка и надежност за тези пари към какво бихте ме насочили?
    Имам едни приятели, които отскоро имат Митсубиши на Хеви Индъстрис, ако не се лъжа модела е SRK / SRC 25 ZJX-S. Тъй като им е нов и не мога да си направя някакви впечатления до този момент.
    Говорих с различни хора и като цяло ми казаха че климатиците на Митсубиши, по скоро Електрик, са доста стабилни и сигурни.
    Също така не е ли COP коефициента, който е доста важен и трябва да се гледа, тъй като той дава представа за консумирана/отвадана мощност?

    ЕДИТ:
    Следвайки дадения съвет сметнах следното:
    Hol - 16 , 40 kub. = 3400W , 3,4kW
    Spalnq - 12 , 30 kub. = 2550W, 2,5kW
    Kuhnq - 10, 25 kub. = 2125W, 2,1kW
    Koridor - 4, 10 kub = 850, 0,8kW
    Banq - 4 , 10 kub = 850, 0,8kW
    Сумарно излиза ~9,6kW, но тъй като би могло да бъде трудно на топлината да стигне до кухнята, не съм сигурен сметката дали трябва да е точно такава. Може би, би било по правилно ако се вземат предвид хола, спалнята и коридора.

    dodo_pv, би ли могъл да дадеш няколко примерни машини, които смяташ, че биха ми вършили добра работа? Какъв компромис би могло да се направи?
    Този пост е редактиран от sandokan4e; 26-01-14 в 20:14.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 178 ПърваПърва ... 2735363738394787 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе