Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 45 от 178 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно
Резултати от 661 до 675 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    52
    #661

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Мога ли и аз де се изсе....ра по темата. Изхвърленото фуджи не правеше хладно. Естествено по телефона не можах да дам адекватни симптоми на повредата/технически съм поне с едната ръка в "г...за"/. Сашо дойде с един господин с големи очила - гледа, гледа и каза взимай външното и направи това и това. След седмица машината работеше и мога да кажа - перфектно. Та по въпроса - има кой
    то напоследък това е най-популярния въпрос в държавицата ни - КОЙ?
    Kasap, Mega, м.петров и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #662

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    чакаме резултата за платката и да видим аджеба,КОЙ КОЙ КОЙ е с по-голяма........патка ъъъъъъъъъъъ пардон ПЛАТКА
    Kasap одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    RUSE
    Мнения
    3
    #663

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от hektorruse Виж публикацията
    На есен ще си имам ученик вкъщи и ще хубаво да отоплявам поне една стая постоянно (в момента съм с локално парно и през деня няма да има кой да го пали).
    Къща в Русе на два етажа - аз съм на първия. Външна изолация 8 см. Дограмата е дървена със стъклопакет и външни ролетни щори (щорите много пазят и зиме и лете).
    Стаята е:
    - юг - 3м. 8см. външна изолация, прозорец 1.2*1.5;
    - изток - 4м. към тераса без изолация, прозорец 1.2*2 (предвижда се да увелича стаята като взема 3 кв.м.(3/1) от терасата - тогава ще сложа и добра изолация);
    - север 3м. към кухня и коридор;
    - запад 4м. към стълбище с 4см. вътрешна изолация,
    - височина на стаята 2.40,
    - окачен таван с гипсокартон и 5 см. минерална вата,
    - пода е с паркет върху поне 10см. сгурия
    - общо 12 кв.м. / 29 куб./м. (след увеличението ще е 15 кв.м / 36 куб/м.).
    Смятам че като увелича стаята няма да ми се увеличат загубите при отопление даже напротив (поради изолацията която ще сложа).
    За сега съм се спрял два климатика (ASHG09LUCA и ASHG09LMCA) и като че ли не виждам кой знае какви разлики в показанията които да си заслужават 300 лева.
    а и 1500 лв. без монтажа като че ли ще ми дойдат множко. смятам да ползвам и кредит за енергийна ефективност.
    Мислите ли че тези 9-ки ще се справят - никога не съм се топлил с климатик, но като гледам показателите си мисля че са таман като за тази стая?
    Отворен съм за предложения и за други модели/марки стига да не са над 1500 лв.
    моля помогнете - много се колебая какъв климатик да сложа, а и не са малко парите (поне за мен). благодаря предварително за отговорите...

  5. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #664

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Аз препоръчвам това:

    Климатик Панасоник KIT-E9PKE

    или това:

    Климатик Toshiba RAS-B10N3KV2-E/RAS-B10N3KV2-E Suzumi + NEW – Климатици Русе

    А ако искаш да спестиш някой лев може да погледнеш и модели 2012, които не са по-лоши от моделите 2013:

    Климатик Панасоник KIT-XE9NKE-3

    Климатик Панасоник KIT-E9NKE-3

  6. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #665

    Отговор: спешно!избор на климатик

    Също можеш да погледнеш и миналогодишни модели, ако ПКЕ ти идва прекалено скъпо:

    Климатик Панасоник KIT-XE9NKE-3

    Климатик Панасоник KIT-E9NKE-3

  7. Member Аватара на mirandi
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    419
    #666

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от hektorruse Виж публикацията
    За сега съм се спрял два климатика (ASHG09LUCA и ASHG09LMCA) и като че ли не виждам кой знае какви разлики в показанията които да си заслужават 300 лева.
    а и 1500 лв. без монтажа като че ли ще ми дойдат множко. смятам да ползвам и кредит за енергийна ефективност.
    Те разликите се констатират отпосле, като удари студът . Определено има за какво да е по скъп
    Alexi, Aleksandars, Kasap и 2 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    61
    #667

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Кой да бъде Климатици DAIKIN /Дайкин/; FTXL35G/RXL35G Nordic Professional; Хиперинвертор или http://www.technopolis.bg/b2c/detail....NSM/H12AK.UL2 .
    Помещение ползуващо се за спалня 18 кв м стандартна /мисля 2,6 /височина, последен етаж, голям вратопрозорец, предстои смяна на лято с тройка стъкла и дограма от къомерлинг или шуко. Отгоре съм поставил 5см студиопор.
    От Дайкина има доста оплаквания относно дефроста, за ЛГ никой нищо не казва. Бюджета е 2000лв, е може малко отгоре

    или да гледам нещо на 100волта
    Този пост е редактиран от valentin1000; 13-02-14 в 18:40.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #668

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от valentin1000 Виж публикацията
    Кой да бъде Климатици DAIKIN /Дайкин/; FTXL35G/RXL35G Nordic Professional; Хиперинвертор или http://www.technopolis.bg/b2c/detail....NSM/H12AK.UL2 .
    Помещение ползуващо се за спалня 18 кв м стандартна /мисля 2,6 /височина, последен етаж, голям вратопрозорец, предстои смяна на лято с тройка стъкла и дограма от къомерлинг или шуко. Отгоре съм поставил 5см студиопор.
    От Дайкина има доста оплаквания относно дефроста, за ЛГ никой нищо не казва. Бюджета е 2000лв, е може малко отгоре

    или да гледам нещо на 100волта
    От този Дайкин, не съм прочел някой да се оплаква за дефроста.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #669

    Re: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Дайкина с този висок минимум ще работи като конвенционален климатик в 18кв с изолация. Лг-то на хартия има много нисък минимум но хора имащи го са писали че под 300 вата консумация изключва и пак ще е он офф. За тези пари има много по добри машини на 100 волта Климатик FUJITSU,Модел:AS-W28B
    на 220 Toshiba daisekai 5 , 6

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #670

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    А някой да може да ми каже дали 285 ndr И 406 ndr имат аспирация и дали показват на дистанционното ,външна температура и моментна консумирана мощност.Понеже в един сайт в описанието пишеше че показват но на самото тяло на климатика не виждам да има дисплей с показания.

  13. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #671

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Имат аспирация и не показват моментна мощност. Последната функция струва 20лв. и няма особен принос към качествата на климатизатора.
    mirandi одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #672

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    аспирацията не е екстра и поне аз не я използвам и да показват,но на дистанционното.

  16. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    RUSE
    Мнения
    3
    #673

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Е то е ясно че има защо да е по-скъп, но искам да разбера как ще разбера/как ще ми се отразят разликите (по-високи сметки за ток, няма да може да поддържа температура 20*С или по някакъв друг начин. Виждам че ти имаш и от двата типа LMCA и LUCA - сподели впечатления!
    Този пост е редактиран от hektorruse; 14-02-14 в 10:28.

  17. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    8
    #674

    Отговор: спешно!избор на климатик

    Извинявам се за 3-те теми по въпроса но наистина времето ми е малко!целта ми беше-повече смислени коментари за направените на които съм благодарен!Не разбирам защо е нужно да отделиш повече време да цитираш темите които съм пуснал вместо да напишеш две думи ама смислени(не от сорта на -от трън та на глог),явно няма какво да кажеш по темата!Тук често се натъквах на питания на някой, които биват посрещани с бъзици и подигравки от страна на т.н. "разбирачи",или темата хваща друга посока,та се налага някой да припомни за какво се коментира!Знам ,че тук има хора,които могат да кажат повече от "и двата не стават",както и че 9PKE-3 е най добрия вариант(съдейки по поведението на 12LKE-3,който имам).Мисля ,че посочените от мен климатици ще топлят и при -15 !Въпросът ми е по скоро относно работата им като шумове,дефрост или хладно течение при достигане на зададената температура!

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #675

    Отговор: спешно!избор на климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ceko_d Виж публикацията
    Извинявам се за 3-те теми по въпроса но наистина времето ми е малко!целта ми беше-повече смислени коментари за направените на които съм благодарен!Не разбирам защо е нужно да отделиш повече време да цитираш темите които съм пуснал вместо да напишеш две думи ама смислени(не от сорта на -от трън та на глог),явно няма какво да кажеш по темата!Тук често се натъквах на питания на някой, които биват посрещани с бъзици и подигравки от страна на т.н. "разбирачи",или темата хваща друга посока,та се налага някой да припомни за какво се коментира!Знам ,че тук има хора,които могат да кажат повече от "и двата не стават",както и че 9PKE-3 е най добрия вариант(съдейки по поведението на 12LKE-3,който имам).Мисля ,че посочените от мен климатици ще топлят и при -15 !Въпросът ми е по скоро относно работата им като шумове,дефрост или хладно течение при достигане на зададената температура!
    Предполагам виждате че форумите вместо да ви помогнат ви объркват предлагам ви да потърсите инфо във фирма от която сте решили да закупите климатика.
    Aleksandars и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 45 от 178 ПърваПърва ... 3543444546475595 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе