Вижте резултатите от анкетата: Коя марка и модел предпочитате?

Гласували
24. Не можете да гласувате в тази анкета
  • NA

    0 0%
  • NA

    0 0%
Отговори на анкетата
Страница 130 от 178 ПърваПърва ... 80120128129130131132140 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,936 до 1,950 от общо 2666
Like Tree1317Одобрявам

Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    6
    #1936

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, имам нужда от помощ при избор на 2 климатика за апартамент.
    Сградата е тухла, пвц дограма, вътрешна изолация с гипскартон, паркет - масив, 1-вото помощение е с остъклена тераса, второто има 1 външна стена.
    Помощенията са 20 и 17 квадрата, тавана е на 2.65. Бюджета ми е 1200 лв на климатик с монтажа (общо 2400). Ще се ползват за отопление и охлаждане.
    Обиколих няколко магазина днес и ми предложиха следните модели.

    Daikin A8KV35AB
    Daikin FTXN35L
    Toshiba RAS 137SKV-E5
    Fujitsu ASYG-12LLCA

    Всичките са по 1200 лв. Кой от тия модели бихте ми препоръчали и ако смятате, че има други по - добри на същата цена кои са те?
    Много благодаря предварително.
    Този пост е редактиран от apxeonTepukc; 24-09-14 в 12:09.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #1937

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Здравейте, искам мнение за климатик до 1000-1500 лв.Жилището е 3 стаи съответно по 13-14 кв.м.Имам 2 климатика дайкин 9ка и 12ка в кухнята и спалнята.Миналата зима ги държах на 24 градуса и в детската беше 21-22.Навсякъде имам вътрешна изолация, дограма ми е стара ПВЦ.Но сега искам при малкия да сложа климатик и другите да си ги намалявам, че голяма жега в спалнята.Нямам никаква идея за модел и марка.Мисля да мина през енергийна ефективност, ако я има в момента.Бих си взел пак 9ка на дайкин подов,но не ми се дават 2000 лв.Търся нещо по-тихо и да е подходящо за дете, с разните му там филтри и други екстри.Пускам и една схема на жилището, като детската е до спалнята и коридора.
    https://forum.setcombg.com/attachments/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-daikin/8540d1361022541-%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%86%D0%B8-daikin-%D0%B2%D0%BF%D0%B5%D1%87%D0%B0%D1%82%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F-scan1.jpg

    Нещо не се получи връзката към снимката, 3-ят пост е в линка.

    Лек ден
    Този пост е редактиран от MuPo; 24-09-14 в 12:32.

  4. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #1938

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    ccankov73 одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    13
    #1939

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    1.За какъв вид помещение ще се ползва? - жилищно
    2.За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатикът? - главно за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението ~ всекидневна 21 кв.м. - 2.40м. таван , спалня 13 кв.м. - 2.40м. таван , срещу нея детска 10,5 кв.м.- 2.40м. таван , коридор 5,7 кв.м. - 2.40м. таван
    б) вида на дограмата - 5 камерна ПВЦ Рехау с троен стъклопакет и 4 сезона стъкло
    г) изложението на помещението - североизток,изток,югоизток
    д) етаж на помещението в сградата - 1 етаж, три външни стени
    е) какво е предназначението на помещението -
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Царево
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято и зима 22 - 24
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? – външна и вътрешна изолация на всички външни стени с 8 см. ЕПС и 5 см. гипскартон с минерална вата, тавани 5 см. гипскартон с минерална вата
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатикът и какви? – всекидневна - телевизор,аудио система,секция,кухня и кухненски уреди,пералня,диван,трапезна маса , спалня - легло,четирикрилен гардероб,скрин,телевизор , детска - засега без обзавеждане
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатик - около 3800-4000 лв. за два климатика с монтаж
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатика за отопление/охлаждане? лятото над 30 градуса, зимата до -5, -8
    В града има две местни фирми,които се занимават с климатици.От техни клиенти знам,че работят изключително професионално и на приемливи цени,но не предлагат климатици по програмата за енергийна ефективност и са малко пристрастни - за едни има само Дайкин и всички останали,за другите Митцубиши.Едните ми направиха оферта за 2бр. Daikin FTX35JV/RX35JV по 1450лв. с монтажа или 2 бр. Daikin FTXS35K/RXS35L по 1870лв. с мотаж. Другите ми предлагат 2 бр. Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE на цена около 1600 лв. с монтажа. Не било проблем да ми монтират и климатик от друга марка или модел
    • Сподели ,но препоръчвали това,като изпитана във времето техника.С тези 2 климатика искам да отоплявам всекидневната,спалнята и коридора.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #1940

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Най добре да се ориентираш към други машини. А, и изолацията на тавана не е ли доста слабичка?

  7. Novice
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    1
    #1941

    Отговор: Re:Голямата измислица: "висок cop"!!!

    Здравейте. Спрял съм се на подов климатик Мицубиши хеви SRF/SRK 25 ZJX-S. Интересува ме Вашето мнение за този климатик и дали е в полза голямото тегло на вътрешното тяло, а и на външното. Стая 15 кв. с 4кв.м. стъклопакет, вътрешна стая, югоизток, но не пече много слънце зимата заради блока отпред. Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1942

    Отговор: Голямата измислица: "висок cop"!!!

    Би трябвало да ви свърши работа, моделът е хубав.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #1943

    Препоръчайте марка и модел

    Здравейте. Дано като новобранец не съм объркал раздела за въпроса.

    Трябва ми един за спалнята, която е към 17 квадрата. Цена в диапазона 900-1100. Имам добри отзиви на приятели за Дайкин, но като цяло ми е тъмна Индия, въпреки, че се поразрових из важните теми. Всякакви мнения за марки и модели са добре дошли.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1944

    Отговор: Препоръчайте марка и модел

    Цитат Първоначално публикувано от bai_grozdan Виж публикацията
    Здравейте. Дано като новобранец не съм объркал раздела за въпроса.
    Добре си дошъл!
    Не е това раздела, ама добри хора ще преместят темата...

    Трябва ми един за спалнята, която е към 17 квадрата. Цена в диапазона 900-1100. Имам добри отзиви на приятели за Дайкин, но като цяло ми е тъмна Индия, въпреки, че се поразрових из важните теми. Всякакви мнения за марки и модели са добре дошли.
    За тия парички.... освен с некоя дърта японка да те уредиме, друг вариант не виждам.
    bai_grozdan одобрява това.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #1945

    Отговор: Препоръчайте марка и модел

    Мицубиши хеви.

    С дайкин от ниския клас ще пукнете от студ.
    bai_grozdan одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #1946

    Отговор: Препоръчайте марка и модел

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Мицубиши хеви.

    С дайкин от ниския клас ще пукнете от студ.
    Предполагам, да разбирам Зубадан или има и такива дето са си само Мицубиши из каталозите?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #1947

    Отговор: Препоръчайте марка и модел

    Цитат Първоначално публикувано от bai_grozdan Виж публикацията
    Предполагам, да разбирам Зубадан или има и такива дето са си само Мицубиши из каталозите?
    Зубадан е към Електрик, другото е Хеви. Цената му е двойна на бюджета ти, но не ти и трябва в случая.
    По-добре обмисли предложението на Касап

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,784
    #1948

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    bai_grozdan, при този определен бюджет, няма как да си вземете читав нов инвертор на който за разчитате. Тази стая освен квадратура, някакви други параметри има ли?

  17. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #1949

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Впрочем, анкетата горе е твърде неуместна. Не знам кой умник я наши там.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Мнения
    71
    #1950

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2014 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    bai_grozdan, при този определен бюджет, няма как да си вземете читав нов инвертор на който за разчитате. Тази стая освен квадратура, някакви други параметри има ли?
    Сравнително добре топлоизолирана панелка, с дограма Thyssen Inoutic - Arcade. За други параметри, които да са важни не се сещам.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на Климатик
    От Aleksandars във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2843
    Последно: 01-01-16, 20:54
  2. Помогнете ми в избора на климатик - 2013 г.
    От avenger във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 2806
    Последно: 03-01-14, 08:52
  3. Помогнете в избора
    От Alex D във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 06-10-11, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе