Страница 58 от 121 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 1812
Like Tree618Одобрявам

Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    30
    #856

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Правилно си забелязал точно от порестата гума идва шума.Лятото като го разглобихме моя за миене намазах краищата на клапата с една специална смазка за гума.Сега като се сетя има вариант леко да се ореже гумата по края за да не се движи толкова плътно и да не престъргва.
    За това иде реч, така мисля да направя и аз като мине отоплителния сезон. С едно макетно ножче ще одрежа 2-3мм от всяка страна.
    А със слагането на смазката оправиха ли се ? Ако да - каква е смазката и откъде да я купя.
    Отделно ти ли беше побългарил филтъра с пласт активен въглен ? Него откъде купи ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #857

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Цитат Първоначално публикувано от levskarski Виж публикацията
    За това иде реч, така мисля да направя и аз като мине отоплителния сезон. С едно макетно ножче ще одрежа 2-3мм от всяка страна.
    А със слагането на смазката оправиха ли се ? Ако да - каква е смазката и откъде да я купя.
    Отделно ти ли беше побългарил филтъра с пласт активен въглен ? Него откъде купи ?
    Колега смазката не мога да ти кажа точно каква марка е защото един колега скъса етиката,но ако си от Пловдив мога да ти услужа с малко.А филтър с активен въглен има във всеки голям магазин където продават филтри за аспиратори.При мен не стържеше силно(просто се чуваше едвам едвам),но аз я намазах за всеки случай и спря.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #858

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Здравейте и от мен.Спрял съм се на подовите Дайкин 35-ца.Ще слагам 2 броя, в кухнята и спалнята.Пускам и един бърз чертеж на помещенията да се ориентирате.С вътрешна изолация е на всякаде (вата и гипсокартон), другата година ще правя и външна.ПВЦ дограма на двата прозореца.Спалнята е северна, а кухнята юг.Прочетох темата от първата страница до сега.Местата на вътрешните тела са защриховани.В кухнята се пада под прозореца.По принцип идеята е да се топли и коридора(и от време на време вц/банята).Общата квадратура е около 33-35 м2.Добре ли ще ми паснат тези климатици?В чуденка съм и дали за кухнята да не взема стенен, тъй като площта пред тялото не много отворена.За спалнята,хубавото е, че самата ми спалня е на крака, а не е плътна и въздуха от долната клапа ще може добре да си циркулира.Отворен съм за съвети и мнения.
    Лек денScan1.jpg

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #859

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Защо 35ца? Много не комфортно в тези малки помещения.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #860

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Biro, аз не виждам някаква съществена разлика във вътрешните тела на 25 и 35/около 1dB/. Обаче човека ще има добър запас за студените дни.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #861

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Ще работи като конвенционалка в тези малки помещения. Моята 25ца е в 21м2 и до -5 работи он/офф при зададени 24. За какво му е на човека запас като никога няма да го ползва?

    Плюса на 25цата е малко по-високия коп.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #862

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Е това той може да си прецени най добре. Загуби, изложение и т.н. Може би си прав, а може би не. Две 25ци според мен са на границата, но това е много относително.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #863

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Според моите сметики се пада 82W на кубик (при 2.60 предполагаема височина) Това е напълно достатъчно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #864

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Изолацията мисля е много добра.Точно заради запаса мисля да са 35-ци.А и има на къде да се отвори в коридора да дръпне топъл въздух ( тоалетна, перално, антре).Но и това ме притеснява, да не са постоянно в он/оф.Другият вариант е в спалнята да сложа 25, а в кухнята 35.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #865

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    В коя част на Българя е жилището? Каква температура ще поддържаш?

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #866

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Това е по добър вариант.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #867

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    От Шумен съм.Не е от най-студените климати, но има и доста мразовити дни.Температурата която искам да поддържам е 22-24 градуса.Като се има в предвид, че и външна изолация ще направя след време.По принцип искам да си отоплявам и банята/тоалетната, но не знам до колко се стопли, ако отворя вратата.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #868

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    MuPo, с вътрешна изолация си, ще правиш и външна. Стаите са ти малки и са "пълни" с мебели.
    Разположението в моята спалня е същото, само че тя е 16 и кусур квадрата и вътре 25-цата си се чувства идеално при все че вратата към коридора е постоянно отворена.
    Така че си за 25-ци, макар че си мисля че ако ще правиш и външна изолация може да помислиш и за конвектори.
    Не е ясно дали ще могат да се избият парите за климатици при такава изолация.
    Другия вариант е да не правиш външна изолация.

    Само да ти кажа че до към 0 градуса моята 25-ца работи он/офф в 16м2 с отворена врата при 5см. външна изолация.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Мнения
    14
    #869

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    Само на конвектор без климатик ли имаш в предвид?По принцип имам и 3та стая и с две 35-ци евентуално мога да отоплявам и нея,но вратите са ми с нормална големина и не са една срещу друга и едва ли се завърти и там топлия въздух, малко кофти ми е разположението.3тата стая е до спалнята.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    710
    #870

    Отговор: Подово-стеннни климатици Daikin - впечатления

    При мен е твоето разположение само, че спалнята е 16м2, хола с кухнята е 45 и има още една стая към 13м2 + коридор 12м2.
    В спалнята ми е 25-ца, в хола 60-ка. Другата стая е на калкан и с вътрешна изолация. Какво да ти кажа - топли се на отворена врата въпреки че е залепена за спалнята и реално никой климатик не духа към нея - държи вътре към 20 градуса при 21 в останалите помещения.

    Идеята ми е ако ще купуваш климатици то недей бърза с външната изолация - може да се окаже, че няма ефект в сметката за ток от нея.
    Ако пък си решил да слагаш твърдо външна изолация недей бърза с климите. Два подови 25-ци са над 3000 лева. Не е ясно дали тези пари можеш да ги избиеш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Daikin AN22JNSJ някой има ли впечатления
    От kuuuuul във форум Климатици Daikin
    Отговори: 2
    Последно: 10-11-11, 20:04
  2. Климатици Fujitsu General - впечатления
    От bobo21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 4607
    Последно: 16-12-10, 11:57
  3. Климатици Crown - впечатления
    От rumnikkk във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 15
    Последно: 16-06-09, 17:26
  4. Модели климатици за подово-таванен монтаж
    От pit68 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 04-05-09, 11:16
  5. Къде продават подово-таванен Daikin 12 000 BTU
    От dindo във форум Климатици Daikin
    Отговори: 15
    Последно: 29-12-07, 20:12

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе