Страница 124 от 190 ПърваПърва ... 74114122123124125126134174 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,846 до 1,860 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1846

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tgn Виж публикацията
    Относно панасоник 9-ка в малко помещение:
    Аз ползвам Panasonic 9NKE в 8-9м2 и навремето се чудех и аз за 7-ца, но разликата в цената беше минимална. Взех 9-ка и работи приятно въпреки малкото помещение. Единствено не ползвам еко-нави функциите, които са малко излишни за мен и пречат на комфорта.

    Какво по-точно имате предвид, че работи приятно? Че, не е прекалено мощен за 8-9 квадрата стая? Случайно да имате наблюдения над сензорите на този модел и тяхната ефективност?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    И аз да споделя мнение за E9QKE , сложен в 13кв. спалня . Добре се държи като за малко помещение. Работи си често в он-офф, но тръгва незабележимо и през повечето време работи на степен на вентилатор под 1-ва. Така прави много приятен , горещ полъх и създава комфортно усещане. Никога не ми правил хладна струя - тук държа да го отбележа. Колеги се оплакват от PKE серията , но там може да има друг софтуер и да не намалява потока - не знам, но при QKE не е така.

    Моторите на клапите лично за мен са шумни и в някакъв момент ми писва да ги слушам как ЕкоНави-то ги разхожда наляво-надясно нагоре-надолу и го спирам, когато сме си вкъщи. Това е и причината да държа голямата клапа с ръчно зададена позиция, защото през нощта като реши да направи дефрост я вдига максимално нагоре и жуженето на моторите ме буди. То ясно , че за хубаво я вдига , за да не духа хладно... Йонизаторът е супер силен и се усеща много, но зимата (поне при мен) лесно се замърсява, започва да издава характерното съскане и ако не го чистя навреме се самоизключва и започва да мига индикаторът с грешка. Това естествено не влияе по никакъв начин на машината. Просто ми се щеше да се занимавам по-малко . За сметка на това през лятото не ми се е наложило да го чистя. Има и разни други дреболии, но все пак за тия пари си е добре машинката.



    В такъв случай съм пред дилема, Panasonic E9QKE или Mitsubishi RKZ20ZM-S !?!? Митсубишито харчи по-малко, но Панасоника има сензорите .. Дневната е ясна.

    Като се замисля, никога не оставям клапите на автоматичем режим ..
    Този пост е редактиран от baraev; 05-10-15 в 10:51.

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1847

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз само споделям , не искам да съм човекът , който да наклони везните . Съберете мнения и решете сам. Панасониците не са от любимите климатици на хората във форума .

    П.П. Между другото вижте ги и на живо, чисто визуално.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #1848

    Отговор: Избор на Климатик

    А зимата в твоя случай как е? Под час ли дефроства?

  5. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1849

    Отговор: Избор на Климатик

    Ами супер рядко съм го хващал да дефроства, но все пак климатикът е преоразмерен, ползва се в спалня и през нощта (или при отсъствие) го държим на 20-на градуса(през деня на 24), а и в Пловдив всеки казва, че е мек климатът..Ако беше в хол и виждаше повече зор сигурно щеше да е друго. Виж за сметка на това японецът в хола само да стане 0 градуса навън и почва на 40-60 мин. което меко казано ме вбесява!

    @baraev, имаше някаква особеност на EcoNavi-то , което изискваше поне страничните клапи да са на автоматично, но сега не си спомням. Не залагайте много на тези датчици. Гледайте на тях като екстра, а не като основна функционалност . Не на всеки ще допадне еконави-то.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 05-10-15 в 11:22.

  6. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1850

    Отговор: Избор на Климатик

    Взимай Мицу-то, тези сензори на еко-навито са напълно излишни за мен. По добре сам да си контролираш температурата, а не при всяко движение или липса на такова, тя да се сменя сама.

    - - - - - - - - - -

    [QUOTE=baraev;742373]Какво по-точно имате предвид, че работи приятно? Че, не е прекалено мощен за 8-9 квадрата стая? Случайно да имате наблюдения над сензорите на този модел и тяхната ефективност?

    - - - - - - - - - -

    Какво значи прекалено мощен? Важен е минимума на който може да работи климатика, естесвено че той няма да работи с пълната си мощност.

  7. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1851

    Отговор: Избор на Климатик

    Добре де, аз да попитам , нали говорим за MITSUBISHI Heavy SRK/SRC - 20 ZM-S? Няколко пъти се казва, че е подходящ за спалня, но тези характеристики, които има нещо не успяха да ме грабнат. Висок минимум , няма йонизатор и т.н. Тишината ли му е основното предимство? Чисто информативно питам без да провокирам разни негативни мнения.

  8.  
     
  9. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1852

    Отговор: Избор на Климатик

    Да, тишина и качество на изработка са основните предимства.

  10. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1853

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако правилно съм разчел данните от evrovent на тая 7-ца при -15 и дават 2.30KW , което никак не е зле ..

    Между друготo baraev, защо решихте , че панасоника консумира повече? Не е редно да гледате консумацията при номинал - на двете машини е различен. При една и съща изходяща мощност консумацията ще е близка.
    Този пост е редактиран от spas.slavchev; 05-10-15 в 13:10.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1854

    Отговор: Избор на Климатик

    [QUOTE=tgn;742382]Взимай Мицу-то, тези сензори на еко-навито са напълно излишни за мен. По добре сам да си контролираш температурата, а не при всяко движение или липса на такова, тя да се сменя сама.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от baraev Виж публикацията
    Какво значи прекалено мощен? Важен е минимума на който може да работи климатика, естесвено че той няма да работи с пълната си мощност.


    И за двете менния съгласен. Този с който се отоплявам сега, минималният ефект на охлаждане е 1.10 а на отопление 1.30. Аз имам проблем с охлаждането, прекалено охлажда. Митсубишито SM-Z има 1.00 минимално охлаждане - би трябвало да не преохлажда сравнено с сегашното Митсубиши.


    Ако някой има впечатления от Панасоника и сензорите му ще се радвам да сподели. За сега нещата клонят към Митсубишито.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Ако правилно съм разчел данните от evrovent на тая 7-ца при -15 и дават 2.30KW , което никак не е зле ..

    Между друготo baraev, защо решихте , че панасоника консумира повече?

    7цата не, но 9ката според мен да:



    Митсубиши:
    Отопление: 2.70 (1.20 - 3.90) kW
    0.62 ( - ) kW/h


    Охлаждане: 2.00 (1.00 - 2.70) kW

    0.44 ( - ) kW/h




    Панасоник 9ka:

    Капацитет Охлаждане: Номинал (Мин - Макс)
    2.50 (0.85-3.00) kw
    Капацитет Отопление: Номинал (Мин - Макс)
    3.40 (0.80-5.00) kW
    Ел.консумация Охлаждане: Ном (Мин - Макс)

    0.52 (0.24-0.71) kW
    Ел.консумация Опотление: Ном (Мин - Макс)
    0.72 (0.19-1.27) kW



    Панасоник 7ца:

    Капацитет Охлаждане: Номинал (Мин - Макс)
    2.05 (0.75-2.40) kw
    Капацитет Отопление: Номинал (Мин - Макс)

    2.80 (0.70-4.00) kW
    Ел.консумация Охлаждане: Ном (Мин - Макс)

    0.46 (0.24-0.56) kW
    Ел.консумация Опотление: Ном (Мин - Макс)
    0.62 (0.18-1.00) kW



    Сега забелязах, че Панасоника е и по-тих от Митсубишито. Сегашното Митсубиши. което използвам е 19db.
    Този пост е редактиран от baraev; 05-10-15 в 15:14.

  12. Junior Member Аватара на spas.slavchev
    Тук е от
    Dec 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    116
    #1855

    Отговор: Избор на Климатик

    Мисълта ми е такава, че ще консумира според нуждите на помещението. Консумацията на 9-тката е дадена при изходяща мощност от 3400W и правите сравнение с климатик, на който е дадена консумацията при 2800W. 9-тката при условия, в които се изисква да отдаде 2800 вата ще консумира колкото цитираната 7-ца.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    38
    #1856

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от spas.slavchev Виж публикацията
    Mиcълтa ми e тaĸaвa, чe щe ĸoнcyмиpa cпopeд нyждитe нa пoмeщeниeтo. Koнcyмaциятa нa 9-тĸaтa e дaдeнa пpи изxoдящa мoщнocт oт 3400W и пpaвитe cpaвнeниe c ĸлимaтиĸ, нa ĸoйтo e дaдeнa ĸoнcyмaциятa пpи 2800W. 9-тĸaтa пpи ycлoвия, в ĸoитo ce изиcĸвa дa oтдaдe 2800 вaтa щe ĸoнcyмиpa ĸoлĸoтo цитиpaнaтa 7-цa.

    Правя си заключения от спецификите на уредите:


    Митсубиши:
    Отопление: 2.70 (1.20 - 3.90) kW
    0.62 ( - ) kW/h


    Охлаждане: 2.00 (1.00 - 2.70) kW

    0.44 ( - ) kW/h


    Панасоник 9ka:

    Капацитет Охлаждане: Номинал (Мин - Макс)
    2.50 (0.85-3.00) kw
    Капацитет Отопление: Номинал (Мин - Макс)
    3.40 (0.80-5.00) kW
    Ел.консумация Охлаждане: Ном (Мин - Макс)

    0.52 (0.24-0.71) kW
    Ел.консумация Опотление: Ном (Мин - Макс)
    0.72 (0.19-1.27) kW


    Панасоник 7ца:

    Капацитет Охлаждане: Номинал (Мин - Макс)
    2.05 (0.75-2.40) kw
    Капацитет Отопление: Номинал (Мин - Макс)

    2.80 (0.70-4.00) kW
    Ел.консумация Охлаждане: Ном (Мин - Макс)

    0.46 (0.24-0.56) kW
    Ел.консумация Опотление: Ном (Мин - Макс)
    0.62 (0.18-1.00) kW


    Не съм специалист и може и да бъркам.
    Този пост е редактиран от baraev; 05-10-15 в 13:37.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1857

    Отговор: Избор на Климатик

    baraev, Panasonic E9QKE е по-икономичен от MHI SRC20ZM-S.Не знам как си останал с обратното впечатление.Тези данни които ги показваш са при условия далеч от реалните.

    - - - - - - - - - -

    И двата климатика са достатъчно преоразмерени спрямо помещенията.

  16. Junior Member Аватара на Milen Berberov
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    65
    #1858

    Отговор: Избор на Климатик

    Добре де и аз да се намеся,аз като попитах за същото Mitsubishi RKZ20ZM-S за 12 кв спалня защо не става, сега гледам колегата ставало нещо не разбирам и с какво този MITSUBISHI Heavy SRK/SRC 35ZMP-S и по добър като пише ,че е за помещение 20-30 кв ?

  17. tgn
    tgn е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    126
    #1859

    Отговор: Избор на Климатик

    За избора на климатика не се гледат само квадрати/кубици. Много е важно населено място, изолации, изложение на апартамента и т.н. Щом са ти препоръчали по-голям значи е нещо от тези фактори.

    Затова по принцип при избор на климатик е хубаво да се прави оглед от фирма.
    mirandi одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1860

    Отговор: Избор на Климатик

    Като видя мижавата разлика между номиналното и максималното топлоотдаване на Mitsubishi-то и спирам да го заглеждам.
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе