Страница 47 от 190 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #691

    Отговор: Избор на Климатик

    Tonov няма да е зле малко да преместите вътрешното тяло на климатика към прозореца, за да не ви духа върхъ главите когато седнете зимата.Не мен лично точно така както сте го дали по схема ми харесва, но не на всеки му харесва да му духа на главата и особено на жените не им харесва...

    Избирайте измежду два климатика:

    1.toshiba-ras-b10n3kvp-e-ras10n3avp-e-daiseikai-6-5

    2. toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8




    За този климатик БЕКО сигурни ли сте, че ще ви понася шума в спалнята когато спите?

    А иначе на въпроса "си струва", нали няма да харчите пари за нов, а този все пак трябва да се използва.
    tonov одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #692

    Отговор: Избор на Климатик

    Ако въпреки всичко решиш да спестиш някой лев и със спестеното да купиш нещо на жена си - Сузуми 13/Митсубиши 35ZMS/ General 12LUCA ще ти помогнат в това начинание.
    tonov одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    12
    #693

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте колеги, още един път искам да се допитам до вашето мнение. Прегледах обстойно всички модели които ми предложихте, почетох доста за тях в форума и в момента се въртя около тези два:

    Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E DAISEIKAI 8
    Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC

    Колебанията ми се изразяват в следните три неща:
    1. Единственото нещо което не ми харесва в fujitsu-то, е че няма плазмен филтър като daiseikai-a, а сме с малко дете. От друга страна обаче изобщо не съм наясно дали/доколко/с колко и как помага плазмения филтър за поддържане на по-добра среда за дете, спрямо филтрите които има fujitsu-то. Мисълта ми е, че не знам дали реално имаме нужда от такова нещо.
    2. Toshibata е висок COP (5.00) до +7 градуса, след това рязко спада на 4.1>>>3.3 между +5 и -15 градуса. Информацията съм е взел от тук на стр. 10. Това ми прави изключително лошо впечатление и ми изглежда като голям хак само и само климатика да получи оценка от A+++. При Fujitsu не успях да намеря подобна таблица, но в маркетинговите им брошури(стр. 6) има графика където са показани значително по-добри помощности при отопление на ниски температури: 4.0kW при -7 спрямо 2.4kW за daiseikai-a. Не знам обаче къв е COP-а за fujitsu-то в тея условия.
    3. Цената - в момента имам краткосрочна оферта за Fujitsu (до 12юни) от 2070лв с монтаж, след това се очаква повишаване в цените заради курса на долара. Знам и че може да се кандидатства през тази програма REECL с която по груби сметки (не съм сигурен как да сметна колко ще се намали цената, дали да смятам и монтажа или не), цената може да падне на 1870лв с монтажа. (не броя такси и лихви по приграмата понеже тях ще ги има и за двата климатика). Daiseikai-a струва 2420лв в момента без монтаж и ако прибавя грубо 170лв за монтаж - 2590лв, т.е. 520лв разлика спрямо fujitsu без REECL. С REECL разликата може да дойде около 416лв ако броя и монтажите (2072лв-1656лв) или 235лв ако ги изключа (1935лв+170лв-1870лв).

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #694

    Отговор: Избор на Климатик

    asdator, може също да погледнете и Toshibа RAS-13SKVP2-E Daiseikai 6. Много добра, доказана машина.

  6. Novice
    Тук е от
    May 2015
    Живее в
    Мездра
    Мнения
    2
    #695

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Tonov няма да е зле малко да преместите вътрешното тяло на климатика към прозореца, за да не ви духа върхъ главите когато седнете зимата.Не мен лично точно така както сте го дали по схема ми харесва, но не на всеки му харесва да му духа на главата и особено на жените не им харесва...

    Избирайте измежду два климатика:

    1.toshiba-ras-b10n3kvp-e-ras10n3avp-e-daiseikai-6-5

    2. toshiba-ras-10g2kvp-e-ras-10g2avp-e-daiseikai-8




    За този климатик БЕКО сигурни ли сте, че ще ви понася шума в спалнята когато спите?

    А иначе на въпроса "си струва", нали няма да харчите пари за нов, а този все пак трябва да се използва.
    justify, благодаря за предложенията! Сигурно ще преместя вътрешното тяло по- към прозореца. Но пък нали трябва и някаква минимална дължина на тръбите до външното. За БЕКО-то - свикнали сме му, но аз и не очаквам да го ползваме кой знае колко. Ще е по-скоро като допълнителен отоплител.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Ако въпреки всичко решиш да спестиш някой лев и със спестеното да купиш нещо на жена си - Сузуми 13/Митсубиши 35ZMS/ General 12LUCA ще ти помогнат в това начинание.
    KI_YOOU, благодаря, ще ги разгледам. А иначе жената винаги ще се зарадва на нещо, даже май знам на какво

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    172
    #696

    Отговор: Избор на Климатик

    Колеги съфорумци, да препоръчате читава фирма за Русе?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #697

    Отговор: Избор на Климатик

    Виктор Електрик, само хубави отзиви имам за тях.
    stennly одобрява това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Разград
    Мнения
    9
    #698

    Отговор: Избор на Климатик

    Аз съм доволен от Влади Клима и Камео.
    stennly одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,989
    #699

    Отговор: Избор на Климатик

    Влади Клима
    stennly одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #700

    Отговор: Избор на Климатик

    Виктор електрик имат съвестни монтажници, които си вършат работата добре. Имат и много продажби, а от това се трупа опит. Другите фирми за климатици в Русе може да вземат пример от Виктор електрик.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    172
    #701

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря за бързата помощ.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #702

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Виктор електрик имат съвестни монтажници, които си вършат работата добре. Имат и много продажби, а от това се трупа опит. Другите фирми за климатици в Русе може да вземат пример от Виктор електрик.
    И аз съм на същото мнение. Професионалисти са, монтират и термопомпи и мултисплит системи и VRF-и и най-важното - знаят какво правят. Останалите изброени фирми са по-скоро от гаражен тип.
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 09-06-15 в 11:03.

  16. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Мнения
    172
    #703

    Отговор: Избор на Климатик

    Климатика е избран и ще бъде монтиран в събота от Виктор електрик. Още веднъж благодаря.

  17. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #704

    Отговор: Избор на Климатик

    И какво ще слагаш?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    11
    #705

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте!
    Моля, за помощ при избор на климатик. Помещението е 15в.м - спалня, апартамент, тухла, северно изложение, вътрешна изолация на външната стена, дограма - около 3кв.м., ще се използва за отопление и охлаждане. Бюджет до 1500лв. Държа да е тих, защото ще има бебе, икономичен, без излишни екстри.
    Ползвам Fujitsu Nocria за хола, вече 6г, доволна съм, като изключим пукането на пластмасата при първоначалното пускане.
    Препоръчаха ми Daikin FTXB35C - 1000 лв
    FTX35J/RX35J - 1500 лв (твърдят, че този модел 2013г. е по-добър от новия модел 2015г)
    Fujitsu ASHG12LUCA- 1600лв
    Fujitsu ASHG12LMCA-1290 лв
    Нямам време да проучвам, за това ще с доверя на компетентно мнение, трябва да избера до 2-3 дни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 190 ПърваПърва ... 3745464748495797 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе