Страница 57 от 190 ПърваПърва ... 747555657585967107 ... ПоследноПоследно
Резултати от 841 до 855 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    1
    #841

    Отговор: Избор на Климатик

    Здpaвeйтe,
    Необходим ми е вашият съвет какъв климатик да избера за стая със следните параметри:
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищнo
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    Зa охлаждане - това ще е основното предназначение.
    За отопление - евентуално в преходните сезони, както и да помага при сериозни минусови температури зимата.
    Стаята по принцип е топла, в нея минават тръби на парното, които доста топлят. Радиатор няма.
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението - стаята е 12,4 м2/32 м3 (3,1 х 4 х 2.6)
    Иска ми се лятото вратата на стаята да стои отворена и по този начин да се охлажда и коридор+кухня с обща площ около 12 м2.
    б) вида на дограмата и стъклопакета - двойна ПВЦ дограма
    в) квадратура на прозорците - ~ 2,6 м2
    г) изложението на помещението - ceвepoизточно
    д) етаж на помещението в сградата – етаж 5 oт 8
    е) какво е предназначението на помещението - стaя нa члeн oт ceмeйcтвoтo, в която се стои през голямата част от деня, а вечер се спи.
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - aпapтaмeнт, панелка
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    Coфия
    5. Каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - oĸoлo 23-24 гpaдyca лятото
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - само една от стените е външна, на нея има външна изолация около 5-6 см. стиропор
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор - 1200-1300 лв., заедно с монтажа. Ако си заслужава, може и малко повече, но ми се иска да се вместя в тази сума, при положение че основната му функция ще е охлаждане.
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? - ще се използва за охлаждане лятото, но няма да е лошо при люта зима -10/-15 градуса да помага и за отопление.

    Приятели ме съветват за Fuјіtѕu Gеnеrаl АЅНG12LМСА и Dаіkіn FTX35J2V, но общо взето всеки си хвали неговото. Въпреки че особено за втория отзивите във форума са по-скоро негативни. Πpинципнo зa тaзи ĸвaдpaтypa 9-ка или 12-ĸa e нeoбxoдим?

    Ще съм ви благодарен за помощта!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #842

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Harpuncho Виж публикацията
    Здpaвeйтe,
    Необходим ми е вашият съвет какъв климатик да избера
    General-Fujitsu, ASHG07LUC или аналогичен.

  4. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #843

    Отговор: Избор на Климатик


  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #844

    Отговор: Избор на Климатик

    Вие хубаво му предлагате, ама той иска нещо за 1200-1300лв. с монтажа., че и да помага за отопление при -15С.
    Ако наистина това е макс, бюджет - най добре нещо от веригите за 5-600лв дето да охлажда и една духалка за 30тина лв, да помага при -15С.
    VanDan одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #845

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Harpuncho Виж публикацията
    Здpaвeйтe,
    Необходим ми е вашият съвет какъв климатик да избера за стая със следните параметри...
    LG D12AK.NSB/S12AK.UL2
    Този пост е редактиран от justify; 19-06-15 в 09:32.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #846

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Harpuncho Виж публикацията
    Здpaвeйтe,
    Необходим ми е вашият съвет какъв климатик да избера за стая със следните параметри...

    mitsubishi-heavy-srk20zj-s-src20zj-s

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #847

    Отговор: Избор на Климатик

    Колега AC From Hell,ако може да ми помогнеш нещо относно триъгълния Samsung.Знаеш ли дали при тих режим си ограничава мощността на компресора.Забелязвам на черния ми ,че като го сложа на охлаждане на тих режим да поддържа и да намалям градусите ,консумация над 350-400 в не виждам.И при тих режим триъгълния ,имаш ли на представа дали духа поне на метър от него и дали има шанс зимата да поддържа температура на тих режим в 16 кв студена детска стая.Също така,тази единична клапа поставена отгоре ,дали контролира добре потока ,струва ми се ,че и докрай вдигната нагоре климатика пак ще си духа надолу.

  10. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #848

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    Колега AC From Hell,ако може да ми помогнеш нещо относно триъгълния Samsung.Знаеш ли дали при тих режим си ограничава мощността на компресора.Забелязвам на черния ми ,че като го сложа на охлаждане на тих режим да поддържа и да намалям градусите ,консумация над 350-400 в не виждам.
    Не си ограничава мощността - не се издува, защото няма как да отдаде повече мощност при въпросния дебит на въздуха. (малко по-сложно е в действителност (има три датчика, от които зависи този процес), но за целите на форума това обяснение е достатъчно)

    Цитат Първоначално публикувано от ^Rokera^ Виж публикацията
    И при тих режим триъгълния ,имаш ли на представа дали духа поне на метър от него и дали има шанс зимата да поддържа температура на тих режим в 16 кв студена детска стая.Също така,тази единична клапа поставена отгоре ,дали контролира добре потока ,струва ми се ,че и докрай вдигната нагоре климатика пак ще си духа надолу.
    Все още не съм си купил анемометър, за да мога да отговоря на този въпрос.

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #849

    Отговор: Избор на Климатик

    .Имах предвид на усет ,дали си обръщал внимание при вдигната догоре клапа дали духа ако си под климатика ,интересно ми е кое би спирало струята да не духа надолу при положение,че клапата е над перката.Не знам защо са решили така да е само с една клапа.

  12. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #850

    Отговор: Избор на Климатик

    Ами да ти кажа честно не съм обръщал внимание, защото обикновено настройвам климатика да ми духа студено във врата или лицето.

    Иначе, клапата на триъгълните самсунги е с много интересен дизайн - доста е дебела и формата й наподобява тази на самолетно крило. Също така в края си е отсечена, което пък е предпоставка за коанда ефект по самата клапа, а като сложиш и ефекта от граничния слой е много възможно струята да е сравнително високо за такъв модел.

    AR09HSSDAWKNEU на страница 58, а флагшипа трябва да отговаря на AR**JSPF от предната страница

    http://www.climamarket.bg/wp-content...B-RAC-2015.pdf
    Този пост е редактиран от AC_From_Hell; 21-06-15 в 16:14.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #851

    Отговор: Избор на Климатик

    Здравейте,
    Имам нужда от съвет. Скоро ще слагам климатик на детската и се колебая между: Mitsubishi Heavy Industries SRK/ SRC 25 ZM-S и Fujitsu General ASHG09LTCA/AOHG09LTC.
    Детската ни е сравнително малка стая 12кв.м. на 2.60м. височина, с 2 външни стени с изолация външна, южно изложение. Така че за мощността нямам притеснение, и двете машини би трябвало да се справят и да остане дори. Говоря за отоплението зимата.
    Това което търся по-скоро е да е тиха машината и да не прави голямо течение. Последното го казвам защото имам Nocria 14-ка в хола и знам какво е течение, иначе е желязна машина.
    Другото което търся е ако може и външното тяло да е по-тихо. Значи, като цяло търся тишина.
    Освен това, апартамента се отоплява с локално парно на газ, но при него има много проблеми, цената на отоплението идва много висока, а и не може да охлажда лятото, а както споменах изложението ми е южно и лятото става голяма жега. Иначе, в най-големите студове ако падне около -20 градуса, има с какво да стопля, то само това май му е плюса на локалното парно.
    Коя от двете машини да избера?

    П.П. Тръбният път ще бъде около 2.5-3м., ако това има значение.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #852

    Отговор: Избор на Климатик

    Търси някоя машина с много нисък мининум на отопление - това обикновено са по-скъпите модели. Тези двете ще ви побъркат от он/оф...

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #853

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от AC_From_Hell Виж публикацията
    Търси някоя машина с много нисък мининум на отопление - това обикновено са по-скъпите модели. Тези двете ще ви побъркат от он/оф...
    Предложи нещо подходящо според теб?
    Nocria-та за която споменах има сравнително нисък минимум 0.9, обаче определено това не я прави тиха. за вече 5г. екплоатация мога да кажа че си е доста шумна, особено външното тяло, още в началото на втората седмица се принудих да сложа тампони, че се предаваше някакъв брум по всички стени, а при монтажа ме уверяваха че нямало било нужда. Е с тампоните заспа, но пак си е шумничко. Така, че този път търся просто тиха машина, колко е минимума е по-второстепенен въпрос, защото минимума може да е нисък, ама ако ти дрънчи на главата това само ще значи че ще дрънчи без прекъсване. Аз поне така го разбирам.

  17. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #854

    Отговор: Избор на Климатик

    Nocria е мощен климатик - няма как да е незабележимо тих.

    Относно минимума - климатиците, които са с висок минимум ще правят следното в тази малка стая:

    Работят си и достигат температура, падат на минимум, но температурата продължава да се покачва. Климатика изключва, температурата пада, климатика тръгва и се издува, като издуването е процес, който не е особено тих. И така цикълът се повтаря.

    Затова казвам, че ти трябва машина с нисък минимум, което ще е предпоставка за постигане на желания комфорт.

    Разгледай моделите Daiseikai на Тошиба, те са с доста ниски минимуми и като цяло са тихи.

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #855

    Отговор: Избор на Климатик

    Daiseikai ми идва прекалено скъпо, не мисля че си струва изръсването на 2 бона и отгоре за подобна машина. Не го виждам смисъла. Навремето взех Nocria и тя не беше евтина, но хола е голям и си струваше, а и качествена машина се оказа, вече 5г. нямам проблеми. Daiseikai също може би са качествени, но не бих дал толкова пари за 10-ка. Общо взето се целя на ниво около 1.5к лв., повече от това не мисля че ще е оправдано.
    Не го разбирам това с издуването, в сисъл че може да настроиш вентилатора на low и няма такива чудеса и виелици.

    П.П. От двете машини които съм цитирал, коя ще е по-подходяща за случая?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе