Страница 58 от 190 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на AC_From_Hell
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    BG
    Мнения
    2,341
    #856

    Отговор: Избор на Климатик

    Е, ще го разбереш издуването като си купиш климатика.

    LTC също е 2 бона, затова си позволих да предложа нещо по-подходящо за подобен бюджет.

    Ако приемем, че минимумите не са само на хартия, то LTC е по-подходящ.

    Спирам да предлагам подходящи модели.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #857

    Отговор: Избор на Климатик

    Благодаря. LTC-то не е 2 бона, гледам на едни места е около1.8к на други около 1.9к, отделно явно има и разлики защото сега забелязах че има както Климатик Fujitsu ASHG 09 LTCA/AOHG 09 LTC, така и Климатик Fujitsu ASYG 09 LTCA/AOYG 09 LTC, каква е разликата не знам.Първият го има за около 1.9к, вторият се намира за около 1.7к. Иначе, честно казано за този модел имам притеснения за шума, всички пишат че fujitsu не са тихи машини и съм склонен да вярвам. Но от този модел кокретно нямам наблюдения. Знам че ще топли, но както казах стаята за която ще е по принцип си е топла и няма нужда от много мощна машина с голям запас, за студовете ако се наложи мога да мина на парно за няколко дни.
    Daiseikai-я е около 2.2 бона, толкова пари не бих дал за моя случай, като сложиш и монтажа брой още поне 0.1к отгоре.

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #858

    Отговор: Избор на Климатик

    Може да сложиш и нещо ново на 100, Например: Японски Климатици-Пловдив ПЛОВДИВ КЛИМА: Fujitsu AS-F22C NEW
    Избора е твой!

  5. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #859

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Може да сложиш и нещо ново на 100, Например: Японски Климатици-Пловдив ПЛОВДИВ КЛИМА: Fujitsu AS-F22C NEW
    Избора е твой!
    Благодаря за идеята, но не го виждам да стане. Едно че няма данни колко е шумен климатика, друго че трябва и траф да слагам и той също може да бръмчи предполагам, а и не съм от Пловдив.

    Като се замисля, а цял ден това мисля, май клоня към MHI 25ZM-S. И тук пак започвам с една чуденка, някой знае ли каква му е разликата с MHI 25ZJ-S? Предполагам ZM е по-нов аналогичен модел спрямо ZJ? Дали?

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #860

    Отговор: Избор на Климатик

    за 12 квадрата има прекрасни машинки на 100 волта новички

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #861

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от Sad Reader Виж публикацията
    Благодаря за идеята, но не го виждам да стане. Едно че няма данни колко е шумен климатика, друго че трябва и траф да слагам и той също може да бръмчи предполагам, а и не съм от Пловдив.

    Като се замисля, а цял ден това мисля, май клоня към MHI 25ZM-S. И тук пак започвам с една чуденка, някой знае ли каква му е разликата с MHI 25ZJ-S? Предполагам ZM е по-нов аналогичен модел спрямо ZJ? Дали?
    Да, по нов модел е, но практически са еднакви. Като гледаш МХ, за 12м2, виж 20ZM-S, мисля, че ще ти е достатъчен.
    Иначе, за 100V машини - те са доста тихи, с по ниски минимуми, трафа въобще няма шум, а бе виж, Alexi си взе такаква 22ка и е доста доволен - може да ти сподели впечатления.
    Този пост е редактиран от tony34al; 22-06-15 в 12:38.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #862

    Отговор: Избор на Климатик

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Практически са еднакви, но като гледаш МХ, за 12м2, виж 20ZM-S, мисля, че ще ти е достатъчен.
    Ами аз точно същото си го помислих преди малко, дали да не взема 20ZMX-S, обаче като гледам е шумна машина, по-шумна я дават спрямо ZM-S, колкото и да звучи странно. А 20ZM-S и 25ZM-S са еднакви по шум, като втората има малко повече резерви и са почти еднакви по цена, така че от тези двете изборът ми е ясен, 25ZM-S. Освен това си мисля, че ако една машина не работи на ръба на възможностите си е идея е по-тиха, отколкото ако ѝ се налага да бичи до последно. Не знам дали съм прав.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #863

    Отговор: Избор на Климатик

    МХ са много тихи машини, а и вътрешните тела на 20 и 25 са еднакви, така че разлика в шума няма как да има. ZMX-S e високият клас и няма как да е по шумен, но е по скъп.
    При теб ще работят доста под ръба на възможностите си, така че притеснения от тази гледна точка едва ли. По скоро високият минимум може да ги кара в повечето време и особено лятото да работят on-off, което е по некомфортно, а и по неикономично от непрекъснатата работа. А и много не вярвай на данни в децибели, щото там се лъже на поразия. Като пример: на Тошибата Дайсейкай5 и даваха най ниско 27dB, но беше далеч по тиха в автоматичен режим от поне половината машини с мин. от по 20dB. Тишината зависи най много от правилното оразмеряване и начин на експлоатация.
    Този пост е редактиран от tony34al; 22-06-15 в 12:52.
    Aleksandars одобрява това.

  11. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #864

    Отговор: Избор на Климатик

    Тъжни ездачо имаш още една възможност: toshiba-ras-10skvr-eras-10savr-e-daiseikai

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #865

    Отговор: Избор на Климатик

    За МХ с този висок минимум най-вероятно ще работят на он-офф и ако това не те дразни няма проблем. Но тази работа със сигурност ще ти се отрази на сметка за ел.енергия, защото както е написано по-горе така машината няма да работи икономично в сравнение с друга с нисък минимум /реален, а на на хартия/. Иначе по отношение на шума Митцубиши са едни от най-тихите климатици. Имам МЕ и мога да кажа,че е турбината на вътрешното тяло работи много тихо и то на автом. вентилатор, а на по-ниската степен едва се чува. Смятам,че и високия клас на Тошиба също са с прилични турбини относно шума, но път ти не искаш да купуваш подобен.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #866

    Отговор: Избор на Климатик

    Той е тъжния читател...
    justify и JOKVN харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #867

    Отговор: Избор на Климатик

    И аз така си мисля че трбва да е, обаче в каталога пише друго, гледам го на: http://www.minergia.si/uploads/miner...nergia-pdf.pdf
    Реално, 25ZM-S пише за шум 34/28/21 за вътре и 48 за външното, а за 20ZMX-S пише 39/30/21 на 47 вън. Реално няма голяма разлика, но 20ZMX е идея по-шумен от 25ZM, и това по един каталог, т.е. би трябвало сравнението да е реално.
    От друга страна, има разлика в коповете, на единия е 4 на другия е 5, но разликата в цената от 400лв. няма да се избие скоро с по-добрия коп. Ако го смятам грубо да имам сметка по 30лв/месец средно, се пестят грубо 5-6лв/м, за 400лв., трябва машината да бичи около 80 месеца, т.е. 6-7г. за да избие по-високата цена, то до тогава ще е за смяна сигурно, така че май ще е 25ZM-S.
    Все още приемам съвети, имам време до към края на седмицата за решение.

  16. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #868

    Отговор: Избор на Климатик

    Хвърли 1 поглед на Инверторен климатик Samsung AR09HSSFAWKNEU, 9000 BTU, Клас A+++, LCD дисплей, Smart Wi-Fi, Easy Filter, Самопочистване, Smart Check - eMAG.bg
    За 1200лв получаваш много. Супер тихо вътрешно тяло - 16дб, плазма,wi-fi контрол, двойнороторен компресор. В отношение цена/качество като че ли няма по добро предложение в момента на пазара (лично мнение).

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2014
    Мнения
    116
    #869

    Отговор: Избор на Климатик

    не знам защо толкова силно си се вторачил в тези модели на МХ, нека специалистите да кажат дали това е най-удачния избор за такова малко помещение. Ето предлагат ти добро предложение с този Самсунг, ако е с двойнороторен компресор ще работи много по-добре. Има и безшумен режим...

  18. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #870

    Отговор: Избор на Климатик

    Няма как да се монтира, от Шумен съм и изглежда тук няма представителство.
    Отделно, нямам никакви наблюдения за климатиците на Samsung, абсолютно не съм запознат по въпроса. Няма и подробна информация за машината, освен че е Full HD 60 и има WiFi . Пише шум на вътрешното тяло 56db ?
    Някой има ли реални впечатления?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе