Страница 11 от 190 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно
Резултати от 151 до 165 от общо 2844
Like Tree1225Одобрявам

Избор на Климатик

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #151

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Човека търси машина за охлаждане, така че...

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #152

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Човека търси машина за охлаждане, така че...
    Така, че всичко става. А Gree е Daikin, или по-скоро Daikin e Gree, но по-евтино.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #153

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    мда ама ако рече да се топли по някое време както често става ще има една духалка за 900 лв ..
    ceco.bojkov одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    17
    #154

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Да разбирам ли че който и от двата да взема няма да сгреша?А колкото до отоплението,не ми се вярва да се налага в истински зимните месеци да го ползвам.Все си мисля че до около 0 гр. ще бачкат и двата и то не като духалки!!??
    mirandi одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #155

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Аз това което прочетох пише отопление и охлаждяне. Зя грито мога дя кажя че се справя добре дори при клиенти по р.дунав. И скъп климатик да вземе ако колегите го монтират с продухване ясно как ще работи.
    DUNDURMA и mirandi харесват това.

  7. XFX
    XFX е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    34
    #156

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Имам нужда от 2 клими за следните стаи в гр. Казанлък:

    1. Стая 45 кв.м., в блок тухла, ет. 5, южно изложение, сменена дограма Кьомерлинг стъклопакет енерджи 6-4, на практика само южната стена (там се намира терасата) е външна.
    2. Стая 20 кв.м., в блок тухла, ет. 5, северно изложение с малка тераса,сменена дограма Кьомерлинг стъклопакет енерджи 6-4.

    Вариантите за първата стая - ще се ползва като офис:
    а) ДайкинFTXZ50N URURU SARARA
    б) MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH50VE
    в)Mitsubishi heavy SRK 50 ZJX-S
    г)Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA

    Оправдана ли е цената на Дайкина (около 4200 лв)?
    Някакви слабости на Мицубищитата, това от точка в) може ли да се намери все още?
    За нокриата - била шумна и пукала, разваляло се някво вентилаторче?
    Ще са ми полезни коментари и насоки.
    Кои са смислените екстри на тези машини, понеже по параматери като мощност всичките ще са достатъчни?
    Има ли някакви изненади при поддръжката(включително и като цена), нещо със филтрите?

    За втората стая:
    а)Fujitsu ASYG12LTCA
    б)Fujitsu ASYG09LTCA
    в) Toshiba Daisekai 10/13 серия 6.5 или 8
    подови варианти
    г)Фуджитцу AGHG-12LVCA/AOHG-12LVCA
    д)Митцубиши Хеви SRF/SRC 35 ZJX-S
    е)Дайкин FVXS35F/RXS35L

    Подът е паркет, търси се тишина на работа и комфорт, това ще е стая за почивка!
    Подовите клими по-шумни ли са?

    Надявам се на аргументирани съвети и насоки.
    Като капацитет всичките посочени би трябвало да си вършат работата, въпросът е как са нещата в практиката?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    2
    #157

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Помогнете ми в избора на климатик. Живея във Варна-къща.обитавам 2-ри етаж,под мен и над мен етажите са необитаеми.Помещението , в което смятам да сложа климатик е кухня-22кв. м.-58куб.Изложението е юг-запад , 1 голям прозорец и врата към тераса ,ПВЦ дограма ,нямам изолация.но мисля да правя на западната стена.Разполагам с 1500-1700лв.
    От тази стая чрез плъзгаща врата се влиза във всекидневна-19кв.м-50куб.,голям прозорец,ПВЦдограма,изложение-юг-изток,без изолация.
    Ще мога ли с 1 климатик да топля и двете помещения или с 1 само кухнята.Етажа е много студен

  10. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #158

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    с 1 климатик можеш да топлиш и 2те помещения но не и такъв от 1500 лв .. напъни се малко за Toshiba RAS-B16N3KV2-E ,би трябвало да се справя с 2те стаи

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #159

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от XFX Виж публикацията
    Оправдана ли е цената на Дайкина (около 4200 лв)?
    Струва си всяка стотинка, стига амбицията ти да е, да си единствения притежател на такава машина в региона.
    Ако имаш някакви други цели, може и да направиш компромис...

  12. Novice
    Тук е от
    Jan 2015
    Мнения
    2
    #160

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Toshiba или Fudgitsu ,кое е по-добре

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #161

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    напъни се малко за Toshiba RAS-B16N3KV2-E ,би трябвало да се справя с 2те стаи
    Хм, не знам как това Suzumi би се справилo с двете стаи, при посочените условия. Може да се окаже, че и една стая ще го затрудни на моменти.
    storibo-44@, помисли за една качествена изолация навсякъде, пък после може да минеш и с две по-евтини машини.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #162

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    XFX, по тоношение на голямото помещение, от изброените от Вас машини, най-много с заслужава нокрията. Ще Ви предложа няколко други алтернативи:
    Toshiba RAS-632GDR
    Fujitsu AS-W63B2
    Mitsubishi MSZ-ZW404S

    Като може да помислите и върху две малки машини. Така ще имате по добър комфорт в помещението и равномерно разпределения на въздушния поток:
    General Fujitsu ASHG09LTCA и General Fujitsu ASHG12LTCA
    Fujitsu AS-W28D - 2 бр.
    Toshiba RAS-B13N3KV2-E Suzumi Plus - 2 бр.
    General Fujitsu ASHG12LUCA - 2 бр.
    Toshiba RAS-10SKVP2-E Super Daiseikai 6 - 2 бр.

    За помещението което ще се използва за почивка, Вие сте предложили няколко добри модела, но може да се допълнят и още. Всичко зависи от Вашите предпочитания дали да бъде стенен модел или подов.
    Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    General Fujitsu ASHG12LTCA
    Toshiba RAS-B13UFV-E~RAS-13SAV2-E
    Sharp AY-ZP40PR
    Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZMX-S Diamond

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Мнения
    180
    #163

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    за голямото помещение относно Дайкина си струва при ясното условие,че ще му използваш често полезните екстри. Иначе като сполучлив вариант: качество-надежност-цена на добрият избор остава Нокриата .Останалите варианти са ти по-скъпи в ценово отношение и надали ще ти осигурят по-добър комфорт от Нокриата. Лично за мен това е един от най-добрите климатици за европейския пазар, отстъпват само на тези, произведени за Япония.
    DUNDURMA одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    39
    #164

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Scheme aircon.jpg
    Здравейте! Необходим е климатик за това Г-образно помещение(хол с трапезария) 30м2 височина 2.60м.Апартамента се намира в София,тухлен блок 6 етаж.Апартамента се обзавежда,няма все още външна изолация!Прозорците са ~11-12м2, като в момента се избира пвц дограма,която ще е 5 камерна,двоен или троен стъклопакет.Една външна стена е,като в самото помещение има кухненски бокс отделен с врата.Разположението на климатика,би било най-комфортно,точно както съм отбелязал в червено.Ще се радвам на мнения било то К2У(100v) или нови машини.За момента съм се спрял на европейка Нокрия 14,тъй като разполагам с такава в къща и знам на какво е способна!Харесал съм и още една машина 2ра употреба Toshiba 406JDR!Благодаря!

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #165

    Отговор: Помогнете ми в избора на климатик - 2015 г.

    Цитат Първоначално публикувано от pilot Виж публикацията
    Хм, не знам как това Suzumi би се справилo с двете стаи, при посочените условия. Може да се окаже, че и една стая ще го затрудни на моменти.
    storibo-44@, помисли за една качествена изолация навсякъде, пък после може да минеш и с две по-евтини машини.
    за тия пари толкова ... като почне да не се справя ще затваря към втората стая .. какви 2 по евтини машини освен втора употреба ? то като ще е втора направо да взима една 40ка топ модел до 10тина кВ - тя вече ще се справя ..

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от force2005 Виж публикацията
    Scheme aircon.jpg
    Здравейте! Необходим е климатик за това Г-образно помещение(хол с трапезария) 30м2 височина 2.60м.Апартамента се намира в София,тухлен блок 6 етаж.Апартамента се обзавежда,няма все още външна изолация!Прозорците са ~11-12м2, като в момента се избира пвц дограма,която ще е 5 камерна,двоен или троен стъклопакет.Една външна стена е,като в самото помещение има кухненски бокс отделен с врата.Разположението на климатика,би било най-комфортно,точно както съм отбелязал в червено.Ще се радвам на мнения било то К2У(100v) или нови машини.За момента съм се спрял на европейка Нокрия 14,тъй като разполагам с такава в къща и знам на какво е способна!Харесал съм и още една машина 2ра употреба Toshiba 406JDR!Благодаря!
    за парите на нокрията няма нищо по добро

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 11 от 190 ПърваПърва ... 9101112132161 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помогнете ми за избор на климатик - 2012 г.
    От WhiteNoise във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3300
    Последно: 01-01-13, 08:01
  2. Помогнете ми за избор на климатик - 2011 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3559
    Последно: 03-01-12, 17:02
  3. Помогнете ми за избор на климатик - 2010 г.
    От valen1 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1836
    Последно: 24-12-10, 17:43
  4. Помогнете ми за избор на климатик!
    От Stan_80 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 39
    Последно: 12-02-10, 13:34
  5. Помогнете ми за избор на климатик - 2009 г.
    От 1115 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1632
    Последно: 31-12-09, 11:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе