Страница 148 от 233 ПърваПърва ... 98138146147148149150158198 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,206 до 2,220 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2206

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от P.Hristov Виж публикацията
    В това, че изказването Ви, за почти еднаквите параметри на боб и Change, може би се базират на спомените Ви за машините Change серия J влизащи паралелно от Румъния и предназначени за топъл климат, а не за серията G [emoji6]

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Всъщност Gree 12KF & Daikin ftxb35c са с еднакви параметри единственно е липсата на нагревател в даикина. И за какви спомени ми говориш като днес имаме два 12kf монтирани.

    Sent from my K012
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 12-09-16 в 22:33.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #2207

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от toto_toto Виж публикацията
    Благодаря на отзовалите се, значи в хола имам fujitsu 12lcc той е много добър нямам оплакване от него, в другата стая имам fugitsu 12llca която е със същите размери на стаята, където искам да монтирам gree change 12.Въпросът ми е да ли gree ще се справя като това недоразумение 12llca(шумен, но и топли бих сложил още един такъв, ако не пощуряваше в смисъл почва да фучи и се оправя само чрез on/off, а като гледам не само моят е с тези симптоми)
    Имаш проблем с един елемент на вътрешната платка на LLCA-то ,търси си гаранцията ,проблема с пощуряването на вентилатора на тази серия се знае отдавна защо си чакал толкова.
    mkukas одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2208

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Всъщност Gree 12KF & Daikin ftxb35c са с еднакви параметри
    Не е баш така, но щом казваш....

  5. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2209

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Всъщност Gree 12KF & Daikin ftxb35c са с еднакви параметри единственно е липсата на нагревател в даикина. И за какви спомени ми говориш като днес имаме два 12kf монтирани.

    Sent from my K012
    Ако за Вас следните данни са едни и същи то не говори добре:
    отоплителни мощности на FTXB35C:
    1,3/3,5/4,8
    Отоплителни мощности Change 12 A6G:
    0.6/3.8/5.13

    Дето се вика, почти са еднакви а?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2210

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Почти с малкък % за KF на отопление и двата климатика са еднакво тромави в развъртането си да ти се отчака докато тръгне топлото. Но в този ценови клас толкова.

    Sent from my K012

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2211

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Почти с малкък % за KF на отопление и двата климатика са еднакво тромави в развъртането си да ти се отчака докато тръгне топлото. Но в този ценови клас толкова.

    Sent from my K012
    Котка по гръб не пада

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    VeleV.Klima одобрява това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    1
    #2212

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    Налага се да закупя нов климатик за относително голям жилищен тракт - хол, трапезарийна част и малка кухня с отворен коридор съединени заедно. До момента се отоплява с едно 24 Hitachi RAS24-CH3. Ето формата:


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? ЖИЛИЩНО2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? ОСНОВНО ЗА ОТОПЛЕНИЕ3. Каква е:а) квадратурата и кубатурата на помещението; 65-68 м2, 170 м3б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ, заварено положение са и не знам колко камерен е пакета, предполагам, че стъклото е КАв) квадратура на прозорците; 6.5г) изложението на помещението; С-Изд) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет. 5, мансарда, 2 външни стение) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - тракт (хол с коридор, трапезария и малка кухня)ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? гр. Русе5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 25/236. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - външна и вътрешна изолация, над мен има подпокривни помещения, като цяло е добре изолирано.7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? г.печка, хладилник, пералня, миялня, ТВ - плазма 50" и малко черна техника.8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2500 - 2800 лв.9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? -20/4510. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. - за мен ще е сложна работа в моя случай е доста неправилна формата. За момента ми бяха препоръчани 2 климатика: Samsung AR24FSSEDWUNEU и Daikin FTX60G, но съм отворен и непредубеден за всеки компетентен и обоснован съвет. Благодаря предварително!

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2213

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    С Дайкина забрави да се отопляваш, освен ако няма да слагаш два като него. Евтиния вариант е Гри Чейндж 24ка или Фуджитсу 24LFCA. За по голяма сигурност дори и 30ка си е за препоръчване.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #2214

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    А не може ли 2 климатика, както много пъти е писано за подобни големи помещения, особено с неправилна форма.
    Aleksandars, DUNDURMA и ccankov73 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #2215

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Днес ми монтираха 12-kata Gree Change.
    Към монтажа нямам забележки с изключение на това, че го вакуумираха не повече от 5 минути!
    Пуснах го за малко, стори ми се сравнително безшумен, но зимата ще дам повече отзиви!

    Казаха ми, че гаранцията е 5 години, но след втората година трябва да се направят задължително 3 профилактики за да е валидна 5-годишната гаранция. Това така ли е?
    И другото, което ме притесни е че ми дадоха гаранция на Темпекс, на която въобще не е упомената марката Грее?!? Кой е вносителя на Грее и каква гаранционна карта трябваше да ми дадат?
    Този пост е редактиран от avenger; 13-09-16 в 17:50.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #2216

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от astragon Виж публикацията
    Днес ми монтираха 12-kata Gree Change.
    Към монтажа нямам забележки с изключение на това, че го вакумираха не повече от 5 минути!
    Пуснах го за малко, стори ми се сравнително безшумен, но зимата ще дам повече отзиви!

    Казаха ми, че гаранцията е 5 години, но след втората година трябва да се направят задължително 3 профилактики за да е валидна 5-годишната гаранция. Това така ли е?
    И другото, което ме притесни е че ми дадоха гаранция на Темпекс, на която въобще не е упомената марката Грее?!? Кой е вносителя на Грее и каква гаранционна карта трябваше да ми дадат?
    Оригиналната карта на грито се издава онлаин ще пробвам да кача да я видиш.

    Sent from my QUANTUM_500 using Xparent Red Tapatalk 2
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    • Тип файл: jpg 1.JPG‎ (306.5 KB, 2291 Прегледи)
    • Тип файл: jpg 2.JPG‎ (284.6 KB, 776 Прегледи)
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 13-09-16 в 17:45.
    Mega, kokovox и P.Hristov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2217

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    https://gree-bulgaria.com/contacts-bg/

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Aleksandars, Mega и P.Hristov харесват това.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2218

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Astragone,5 минути стигат за вакуум. С гаранцията си издърпал късата клечка. Велев е показал оригиналната!

    Sent from my MI 4W using Tapatalk
    VeleV.Klima и Mega харесват това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    52
    #2219

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да, очевидно не е оригинална моята, но се чудя ако фирмата, която ми го монтира си го регистрира със серийните номера в базата данни на Грее-България, гаранцията която ми дават на мен не е ли безпредметна тогава, т.е. няма значение какъв лист точно ми дават, при положение че те си го регистрират акуратно и при проблем ще взьаимодействат съвсем коректно с фирмата вносител?

    Някой знае ли защо като пратя ЛС на даден потребител, това съобщение после го няма в папка "изпратени"? Защо не мога да пращам ЛС?

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #2220

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    гаранционна карта на хартия (без значение на формата) е задължителен съпътстващ документ, за всяка стока с гаранционен срок (по смисъла на закона).
    Ако фирмата е отразила монтажа в онлайн системата на вносителя (имат срок от 30 дни да го направят), няма никакъв проблем да получат резервни части или
    техническа помощ, при настъпване на сервизно събитие (не дай си боже). Ако трябва да съм честен, не е токазвана помощ, дори на клиенти, които са прескочили посоченият
    срок, в крайна сметка всички сме колеги и трябва да си помагаме

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе