Страница 222 от 233 ПърваПърва ... 172212220221222223224232 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,316 до 3,330 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #3316

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    помещението ми е 27 квадрата, последен етаж, подпокривно помещение, 2,50 височина, чист юг в София със 10 квадрата прозорци, хубава дограва и изолация. Търся за основно отопление, както и за охлаждане през лятото. Искам да има запас за да не се мъчи при -10. Искам да може да отива топлина (до колкото е възможно) и към съседен вътрешен коридор към 10ина квадрата. Външното ще се монтира на самия покрив изложен на сняг и вятър. Ориентирал съм се към General 18LFCA. Според вас удачен избор ли е? Помещението като цяло е топло, но лятото според мен ще е много жега.
    Бюджета е в тези граници. Бях избрал SF50ve на Mitsubishi, но след много оплаквания за дефрост на 40 минути се отказах.
    Този пост е редактиран от garyhobson; 30-11-16 в 14:55.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    1
    #3317

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте. Помещението е спалня около 13,5кв.м.
    Първоначалният ми бюджет беше около 1500лв и затова се насочих към Panasonicа.
    Има ли икономическа обосновка да дам още 400-500лв за някой от другите модели - DAIKINА и MITSUBISHI са с малко по-високи COPове.
    Като екстри и трите модела са сходни. Не знам кой ще работи по-дълго, безшумно и безаварийно...
    Някой има ли впечатление от работата на тези фирми maxclima.bg и multi-klima.bg

    Panasonic CS-Z9SKEW / CU-Z9SKE
    DAIKIN FTXM25M/RXM25M
    MITSUBISHI MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE
    Този пост е редактиран от avenger; 30-11-16 в 17:05. Причина: По

  4. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #3318

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    garyhobson, оглед на място е задължителен. Особено с външното на покрива. Там е много деликатна работата.
    bobovo одобрява това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #3319

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Оглед е правен от двама независими техници и няма проблем с монтажа. Какво визираш с деликатността? Захващането, тръбния път или атмосферни влияния? По-скоро въпроса ми е ориентиран към мощността на избрания климатик и конкретния модел.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #3320

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Съществува риск машинката да бъде затрупана със снежец и съответно трайно "замразена".
    justify, garyhobson и hawai76 харесват това.

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #3321

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Съществува риск машинката да бъде затрупана със снежец и съответно трайно "замразена".
    Или перманентно навявана. Мощността е въпрос на оглед на място. Щом са идвали, предполагам са видяли. Като машина избора е добър.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    91
    #3322

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря ви.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,306
    #3323

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от DDM87 Виж публикацията
    Моля, препоръчайте ми модел климатик за спалня 12 квадрата! Къща без изолация със сменени прозорци. Търся комфорт и нисък минимум на топлоотдаване.
    За какво ти е, като в тази къща без изолация никога няма да го ползваш този "нисък минимум"?

    Цитат Първоначално публикувано от qn_st Виж публикацията
    Здравейте,искам да попитам за Daikin FTXB35C.
    Баща ми лобира за Митсубишито,но мъжът ми се инати за Дайкина,защото според него нашето Митсубиши в спалнята не изкарвало достатъчно топла струя.Климатикът топли и работи екстра,но наистина този,който е в хола има по-топла струя(не знам на какво се дължи това,а е един стар раздрънкан Hair).
    Щом на мицубишито не му харесва топлата струя, представям си каква трагикомедия ще е с дайкина...Трагикомедия -защото ще му е хем хладна струята на твоя мъж, ама хем той ще си го е избрал - "сам паднал, сам се ударил..."

    И на теб ще ти е хладна, особено в дни като днешните с минусови температури, но пък ще имаш едно забавление ще му казваш "Ах колко топло духа климатикът който ТИ ИЗБРА скъпи!"



    Цитат Първоначално публикувано от saishiri Виж публикацията
    Здравейте, имам нужда от съвет. Никога не съм имал климатик, но сметките за ток ми тежат през зимата и мисля, че му дойде времето.

    Спрели сме се на този модел: gree gwh12kf-k3dna6g change

    Пасва, ще топли.Моята фризьорка има такъв в 55 м2 и в онази студената зима не се предаде- поддържаше идеално 20-на градуса на приземен(партерен етаж).

  11. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    8
    #3324

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ние се отказахме от Дайкина.
    Грехота е да прецакаме децата с този модел,при положение,че преди 3-4 години в другата стая ни сложиха Хеви.Не знам Премиум ли е,но муцуната му е като на премиума.Сега бюджетът не позволява климатик от 1700 лв обаче,затова гледаме друго.
    Дилемата пак е по роднински-в едната къща са само с Митсубишита,а в другата са с Фуджитсу.
    Кой от тези двата е по-добре според вас:
    Mitsubishi Heavy 35ZMP-S
    Fudjitsu General ASHG12LMCA

  12. Junior Member Аватара на Darakchiev
    Тук е от
    Nov 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    75
    #3325

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Darakchiev Виж публикацията
    Здравейте.
    Трябва спешно да избера машина за дома на майка ми. Стария беше Фишер който най накрая
    скапа. Искам да избера модел който да бъде най -малко проблемен защото обслужващата фирма
    пътува от друг град и е доста тегаво с посещенията.
    Градът е Омуртаг и зимата си е доста снежна и студена.
    Помещението е дневна с бокс общо около 18 -20кв. Първи етаж тухлен блок, две външни стени изолирани с ЕПС.
    Желаната темп. е 22' -24'.
    Засега съм се спрял на MH 25ZM-S, аз самият имам 35ZM-S но го използвам само за охлаждане и нямам впечатления от работата
    му през зимата. Трябва ли задължително да се монтира тава с нагревател за този модел.
    Какъв друг модел може да се вмести в бюджет до към 1400 лв.
    Фирмата която ще монтира работи с Дайкин, Фуджитцу, МЕ, МХ, Панасоник, Тошиба и Хитачи.
    Колеги утре трябва да избирам модел. 18 кв. е помещението точно, 45куб.
    Ще се справи ли MH 25ZM-S.
    Ако се налага по голям, между 35ZM-S и 12LMCA какво да избера.
    justify одобрява това.

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,783
    #3326

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ще се справи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #3327

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от qn_st Виж публикацията
    Ние се отказахме от Дайкина.
    Грехота е да прецакаме децата с този модел,при положение,че преди 3-4 години в другата стая ни сложиха Хеви.Не знам Премиум ли е,но муцуната му е като на премиума.Сега бюджетът не позволява климатик от 1700 лв обаче,затова гледаме друго.
    Дилемата пак е по роднински-в едната къща са само с Митсубишита,а в другата са с Фуджитсу.
    Кой от тези двата е по-добре според вас:
    Mitsubishi Heavy 35ZMP-S
    Fudjitsu General ASHG12LMCA
    Втория,12LMCA,напоследък го намирам на много добри цени.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2016
    Мнения
    24
    #3328
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Втория,12LMCA,напоследък го намирам на много добри цени.
    Ако може на лично малко инфо къде са добрите цени Мерси.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    381
    #3329

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    За какво ти е, като в тази къща без изолация никога няма да го ползваш този "нисък минимум"?
    Тука май някой се изказа неподготвен. Това са 10-12 квадрата, а аз търся висок клас климатик.

    Ще Ви помоля да пишете грамотно!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 03-12-16 в 14:59. Причина: Правопис

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2007
    Мнения
    18
    #3330

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,
    Предстои смяна на стария климатик с по-мощен и бих помолил за мнение. (стария е HAIER HSM12HEA, грешка.. която работи все още)


    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Жилище
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? главно отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; 36 кв.м. / ~95 куб. см
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); двоен стъклопакет, ПВЦ,
    в) квадратура на прозорците; 11 кв.м
    г) изложението на помещението; юг-запад
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? 7 етаж, не последен, възможност за монтиране на външното тяло на балкон.
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол+кухня
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София, Люлин
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? зима 24-25, лято 18-20
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? няма за момента, планирано е за следващата година
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? готварска печка, хладилник, телевизор..
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. до 2500 с монтажа
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? зима -15/20


    Фирма Vimax дойде на място и препоръча: Toshiba RAS18N3KV2-E/RAS18N3AV2-E или Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE
    Прочетох мнение за проблем с дефроста на Митсубишито, други да имат такива оплаквания ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе