Страница 97 от 233 ПърваПърва ... 47879596979899107147 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,441 до 1,455 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #1441

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Външното на охлаждане почти не се чува спрямо Фуджика до него, предполагам става въпрос зимата на отопление. При мен сложиха уж по-новата Е1, макар по характеристики да е същата като Е.
    Този пост е редактиран от sirgeorge; 05-07-16 в 15:30.

  2.  
     
  3. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #1442

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Имам 6 клими и сравнявам! Тошибата е шумна плюс тракането при спирането на вентилатора. Като цяло бих взел всичко пред нея. Мнението си е мое и не ангажира.
    necata2, ronnie72, israeliBG и 3 други харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    162
    #1443

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Да, ясно. Попитах те за да знам какво да очаквам. Ще го видим и моя зимата как е, за сега не ми създава проблем шума на външното.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    8
    #1444

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здpaвeйтe нa вcичĸи.Пуснах темата в Мутсубиши форума, но за съжаление не можах да получа мнения по въпроса, за да се ориентирам по-добре или да правя пов избор и затова я пускам и тук -дано не тук да откликнат повече хора, които имат поглед върху нещата. Поздрави Дo ceгa нe cъм cъм пoлзвaл ĸлимaтиĸ пo пpocтaтa пpичинa, чe изчaĸвax дa cи caниpaм ĸъщaтa. Имaм cлeднaтa cтaя или пo-тoчнo двe cтaи c пpexoднa apĸa мeждy тяx c paзмep oбщo -дължинa 8 м. шиpoчинa 3,5 м. и виcoчинa 2,7 м. Oбщo 28 ĸв.м. или 75,6 ĸyб.м. Излoжeниeтo e югoизтoчнo и зaпaднo c 3 пpoзopeцa. Oтвън cъм c 8 cм. изoлaция и ΠBЦ дoгpaмa c двoeн cтъĸлoпaĸeт. Πo-гoлямaтa чacт oт cтaятa -4,60 м. e ĸaтo xoл, a 3,40 м. e cпaлня - мeждy тяx миcля в бъдeщe дa cлoжa нeщo ĸaтo щopи или пoдoбнo зa зимaтa дa ги oтдeлям.Cпpял cъм ce нa cлeднитe ĸлимaтици: МІТЅUВІЅНІ НЕАVY ЅRК / ЅRС 35 ZМХ-Ѕ и FUЈІТЅU АWYZ14LВ NОСRІА, ĸaтo ĸлимaтиĸът щe e мoнтиpaн в пo-мaлĸoтo пoмeщeниe\cпaлнятa\ имaм cлeднитe въпpocи: 1. Koй oт двaтa e пo-дoбpe дa избepa и зaщo 2. Зимaтa aĸo peшa дa зaтвopя cпaлнятa и дa oтoплявaм нeя caмo c цeл иĸoнoмия , дaли ĸлимaтиĸът нямa дa paбoти нe eфeĸтивнo - oн\oфф и oт тaм дa ce зaгyби eфeĸтa нa иĸoнoмичният ĸлимaтиĸ и дa тpябвa дa oтoплявaм цялoтo пoмeщeниe 3. Aĸo имa пo-дoбъp вapиaнт ĸoй e тoй и зaщo Блaгoдapя пpeдвapитeлнo нa вcичĸи, ĸoитo мoгaт дa мe пocъвeтвaт ĸoмпeтeнтнo зa мoятa дилeмa и въпpocи. Гoтoв cъм и нa дpyги вapиaнти, ĸaтo зa цeнaтa cъм cи oпpeдeлил oĸoлo 2500-600 лв. и иcĸaм дa взeмa нaй-дoбpoтo зa тeзи пapи. Πoздpaви

  6. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1445

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Възможно е и двата модела, монтирани в по-малкото помещение, да работят в он-оф

    Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

  7. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1446

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Нокрията форсира ли се при старт?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    7
    #1447

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,

    Ако може да ме насочите към климатик само и единствено за охлаждане. Бюджет 800 +-50. Става въпрос за София. Климатика зимата смятам да го изключвам изобщо от мрежата. Насочил съм се към 12ка за хола - 20кв около 75 кубика. Има дограма, а от вън е балкон - южно изложение. На последен етаж съм, краен апартамент и монтажа е доста проблемен понеже на балкона няма много място, а дори да се сложи там точно където биха минавали тръбите на климатика минават тръбите на парното. Повече ме интересува да е качествен мотажа от колкото какъв климатик ще взема. Ако може да ме насочите към читави фирми за монтаж/ или човек ако сте останали доволни. Може и на лични ако е проблем и се смята за реклама.

    Edit: Забравих да добавя, климатика да е възможно най-тих понеже се спи в стаята.
    Този пост е редактиран от lantisa93; 06-07-16 в 17:25.

  10. Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Живее в
    Карнобат
    Мнения
    374
    #1448

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Здравейте,питането е за магазин 100 кв.м,като има лице 55-60 кв.м нова дограма .Граничи със банка от едната страна и стълбище от другата над магазина са апартаменти.Моя човек иска да слага колона,от това което съм чел му препоръчах да сложи 2 климатика за по добра работа има място за монтаж на два броя.Препоръчах му два броя от тези Fujitsu General Ashg - 24LFC приемат се съвети.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 07-07-16 в 06:34.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2014
    Мнения
    50
    #1449

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    От Техномаркет най-ниския ценови клас Lg-тата заслужават ли си? Ще се отопляват две малки спалнички и ми трябва възможно най-евтиното решение, като единственото изискване да са възможно най-тихи.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1450

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Yulian Georgiev Виж публикацията
    От Техномаркет най-ниския ценови клас Lg-тата заслужават ли си? Ще се отопляват две малки спалнички и ми трябва възможно най-евтиното решение, като единственото изискване да са възможно най-тихи.
    Трябва да знаеш,че LG E**E* теоретично работят до -10гр.,практически може и до по-малко.Ако това те удовлетворява, вземай ги.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1451

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Няма ли някой най-после да дефинира какво означава "работи до -10"? Какво се случва на -11 градуса? Спира да работи ли? Много се съмнявам, но така както си го написал се разбира точно това! Струва ми се, че така се заблуждават потребители, особено тези, които за първи път ще купуват климатик.
    P.Hristov одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1452

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Означава, че производителя гарантира работата и параметрите на машината до -10С. От там на долу машината си работи, но колко отдава и харчи, божа работа.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    ronnie72 и SPSt харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #1453

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Няма ли някой най-после да дефинира какво означава "работи до -10"? Какво се случва на -11 градуса? Спира да работи ли? Много се съмнявам, но така както си го написал се разбира точно това! Струва ми се, че така се заблуждават потребители, особено тези, които за първи път ще купуват климатик.
    Не можах да намеря подходящ пример от страницата на LG, но виж това ръководство за FTXB-C .На 8-ма страница пише какво се случва(отнася се за всички климатици).Макар,че всички изречения започват с "може".

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #1454

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Лично имам машина, която по документи е до -7С, но ме топли и на -15С. Пак казвам, машините работят и под минимално описаните от производителя граници, но без гаранция за параметрите.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    SPSt одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1455

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Нарочно зададох този въпрос, защото имам конвенционална китайска машина 12-ка, която уж също е до -7. Изпробвано работи на -23 градуса. Работеше постоянно, без да изключва, но стопляше до 20-21 градуса 21 кв.м. Сега на 11-тата и година я преместих в кухня 8 кв.м. и нямам съмнения, че ще я стопля без проблем.
    Така, че не е коректно да пишете "работи до.....!
    Г-н Христов е дал много точно определение. Аз го зная, но исках да го научат и хора, на които се обяснява как машината "може" да спре да работи при - 10гр., примерно.
    Този пост е редактиран от SPSt; 07-07-16 в 19:09.
    ivan74 и kokovox харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе