Страница 49 от 233 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно
Резултати от 721 до 735 от общо 3493
Like Tree1857Одобрявам

Избор на климатик 2016 г.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #721

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Какъв модел са твоите Мидеи?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #722

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Айде бе. Чак не ми се вярва това. Явно моите са Лимит едишън испешъли фор ми.

    MS12FU-12HRFN1-QRDOGW(B)


    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post735925

    Фаиър уинда дето се именоват така да се каже.
    Този пост е редактиран от kossis; 27-04-16 в 12:45.

  4. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #723

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аман от разтягане на локуми....... Колега то ако можело така отдавна Мидея да са погълнали и Дайкин и Фужитсу, и Митцубиши даже. Народа го е казъл отдавна : "...с трици маймуни не се хващат".
    Но дано да си доволен още дълго време от Мидеите.


    П.п. Може би сам ще стигнеш до истината ако махнеш капака на дизайнерската Мидея и видиш кое как е направено. След това направи същото с някоя доказана марка.....е тогава пак ще си говорим.
    Sent from my LG-D290 using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Иван Вълков; 27-04-16 в 16:16.
    Aleksandars, DUNDURMA и mkukas харесват това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #724

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    малко ОФФ...авера ми има АМГ,а аз АСТРА.осъзнавам,че и с двете коли стигам от А до В,ма кът че ли с АМГ-то по-УБАВО

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #725

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Важното е човек да е доволен и щастлив! Факт е че щастието за един, е нещастие за друг. Но това вече е друг въпрос...
    DUNDURMA одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #726

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Ок, ама аз съм го махал на Мидеите които всъщност ползват компресори Тошиба и тнт. Вътрешните тела са направени доста добре и френдли от към ремонти. Компресорите са завити в топлоизолационни ризи с велкро за заключване -културна работа !

    А на марковите кофчези ме е страх да отворя капака да измия филтрите, че да не се счупи юфката/капак. Вътре едва ли е нещо космическо- пак компресори на Тошиба и тнт.
    А имаше едни Дайкини с дефектни моторчета на вътрешната турбина. За Мидеи не съм чувал за сега.

    Локуми не разтягам !!! Само опит ! Имам 3 инвертора и 3 конвенционалки на Мидея. В различни имоти. На тия на Вилата им слагах подгревни кабел/реотани на тавите и компресорите, не че имаше нужда, но просто ако отида на -20 и ги пусна без да са работили месеци преди това, да им загрея маслото за час.

    Абе локумите си ги разтягайте вие, аз говоря с Румен Цолов- инженер в Магнум и той ми дава схемите и тнт за климите. Та знам какво има вътре и какъв е програмният алгоритъм. Колко са степените на външният/вътрешният венитилатор и за какво си давам парите.
    Вие се богати хора, къде се сравнявам с вас.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #727

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    а бе и аз всеки ден си говоря с авер НЕВРОХИРУРГ,ма не оперирам.....
    Alexi, Aleksandars, mkukas и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #728

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    kossis , къде си бил досега.Ето хората питат за климатици, имат малки бюджети. Може да даваш съвети. Иначе ползата от Midea е голяма. Хората по трудния начин научават защо им трябват истински климатици. А тези житейски уроци са най-полезни. Само ,където са и доста скъпи(във финансов и душевен план ).
    Aleksandars, DUNDURMA, mkukas и 1 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #729

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Аз пък базика климите и то здраво. От любопитство, за развлечение и за познание. Дурдума започвай да оперираш, ама първо започни със съседите ти и после продължи на висше ! Че тука е по отговорно. Но първо питай съседа ти Неврохирург дали оперира или чука с чукче по капачките на хората само, че да не стане гаф само , току виж се окаже че работи само с напиване и чукане.

    Емиле, аз изобщо не искам да убеждавам никого в нищо ! Просто сега разбрах че най големият производител и износител в Азия на бяла техника и клими не ставал за нищо. Язък.
    И за какво им е на Мидея да купуват Дайкин или Фуджицу да им развали и оскъпи производството ? Нека си правят Лукзозните ювелирни ръчни изработки по 100 броя на съответната цена.

    Ами на мене до тука ми излезнаха на добри пари тези отоплители и са ок. Незмам какви са тия житейски уроци и какви са тия драми !

    6 (ШЕСТ) броя до тук от 2008 година до сега !!! Работа без проблем.100%

    Платките им платки- реомто пригодни с Варисторите им с Ампер моста вътре и тнт. Понеже не знаете какво е Варистор щото си говорите общи приказки тук и е лична драма да поясня- променлив резистор зависещ от напрежението (мрежовото)- елементарна защита за палатката и това на конвенционалката.

    На Вилата напрежението на всяка фаза е различно според настроението на Трафа и как ги развърта днеска в зависимост дали съседа бачка с телоподаващото или пък мели на животните храна с трифазната ерномелка.
    Та при 160-190 волта конвенционалките си духат топло и се чудя що за здрави машини са това. Няма да обяснявам какво става с тока през намотката на компресора когато напрежението се вдига. Супер вредно, но явно електрониката е добра и компенсира.

    Яд ме е че не сложих Инвертори и на вилата, но там има още стай така че ............!

    Жената купи и миална машина Мидея за майка си и просто работи. Абе простите неща -просто работят. Не че и нашият Бош е лош, ама пък не го ползвам, понеже аз мия Докато Мидеята мие нон-стоп че майка и не мие. Жени !
    Този пост е редактиран от kossis; 27-04-16 в 14:30.

  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #730

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Емиле, аз изобщо не искам да убеждавам никого в нищо ! Просто сега разбрах че най големият производител и износител в Азия на бяла техника и клими не ставал за нищо. Язък.
    И за какво им е на Мидея да купуват Дайкин или Фуджицу да им развали и оскъпи производството ?
    Колега (ще се обърна така, защото явно не се занимаваш само с твоите Мидеи), първо Мидеа са далеч от това да са първи в Китай (а и в света) по продажби -> линк второ явно има смисъл да купуват големи играчи както в този случай (който между другото ще докара сълзи в очите на истинските фенове на Toshiba). Покупките на известни брандове, се прави основно, за да може да се акумулира печалба, чрез продажба на скапани машини на висока цена, заради лепенката, пореден пример са Haier, които закупиха home appliance бизнеса на General Electric -> линк
    DUNDURMA и ivan74 харесват това.

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2014
    Мнения
    5
    #731

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Благодаря на отзовалите се по темата!

    В общи линии мисля, че 12-ката ще малка. За сравнение в други стаи на същата къща сме asya 12 lgc, който отрковено се задъхва на 20 квадрата при температури под -10 градуса.

    Какво мислите за следния вариант:


    Климатик Fujitsu AWYZ14LB/AOYZ14LB NOCRIA, Амиго БГ ЕООД

    Поздрави!

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #732

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    То от "12ски" до 12ки... Балкан разлика. LT е изпитана машина в режим отопление, Нокрията е по мощна. И двата ще ти свършат работа, смятам че се презапасяваш като за Апокалипсиса с тази Нокрия.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #733

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Midea е създадена през 1968 г. и се превърна в един от водещите световни производители на потребителски уреди и отопление, вентилация и климатизация (HVAC) системи, с уникално широк асортимент, който включва климатици, хладилници, перални уреди, кухненски уреди и различни малки домакински уреди. Midea имали общи приходи от US $ 23 милиарда през 2014 г. и повече от 100 000 служители по целия свят.
    Това пише в края на статията Колега, която ти ми посочи за споразумението между Тошиба и Мидеа. Но така или иначе Мидеа от край време работи с Тошиба и правят съвместни разработки както е написано. Компресорите и какво ли още не.

    ---------------
    tishou, за тия пари е направо идеален, вземай го веднага без да се моташ. Даже ако има 18 -ка за 3000 ще е отлична.

    Само не разбирам как така моята конвенционална Мидеа 12-ка на Вилата в долното кухненско помещение което е към 30 кубика се справя отлично до към - 10, а пък тия 3000 левови Фуджицита не могат ? Говориме за старо строителство -кирпич и декоративна замазка -релефна/пръскана. Горе е тухла и стаята която топля е пак към 25-30 куба.

    То за тия 2300 лева трябва и на -100 в ледникова епоха да топлят тия Фуджицу. Иначе .............
    Този пост е редактиран от kossis; 27-04-16 в 15:30.

  17. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #734

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    kossis, нещо си се превъзбудил с тея Мидеи. Китайски евтини боклуци са, които често дефектират. Иначе варистори и токови трансформатори има в климатици от 80-те години и това не е причина да ги превъзнасяш въпросните Мидеи.

    Sent from my D6603 using Tapatalk
    Aleksandars, mkukas, KI_YOOU и 1 други харесват това.

  18. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #735

    Отговор: Избор на климатик 2016 г.

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Това пише в края на статията Колега, която ти ми посочи за споразумението между Тошиба и Мидеа. Но така или иначе Мидеа от край време работи с Тошиба и правят съвместни разработки както е написано. Компресорите и какво ли още не.
    Колега, Ти въобще погледна ли линка, който ти дадох (ето ТОЗИ)? Щото на сайта на Тошиба и Мидеа, може много неща да си напишат
    От друга страна, хората от Forbes дават реална оценка на база пазарна капитализация, оборт и печалба.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от kossis Виж публикацията
    Само не разбирам как така моята конвенционална Мидеа 12-ка на Вилата в долното кухненско помещение което е към 30 кубика се справя отлично до към - 10, а пък тия 3000 левови Фуджицита не могат ? Говориме за старо строителство -кирпич и декоративна замазка -релефна/пръскана. Горе е тухла и стаята която топля е пак към 25-30 куба.
    Ако човек се зарови малко в материала, ще се изненада, че точно старото строителство (тип плетарка с кирпич), има доста добри термични показатели (както и якостни).
    Второ, тия твойте Мидеи, направо са рекордьори, щото в студена стая при -10С правят по 20С (не вярвам да ги оставяш да работят на вилата докато те няма), а и остава в 30 кубика да не може да се справи 12-ка
    Aleksandars и mkukas харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 49 от 233 ПърваПърва ... 3947484950515999 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Левски - Завръщане | А ПФГ 2015 / 2016
    От kod във форум Спорт
    Отговори: 5
    Последно: 13-11-17, 17:52
  2. Квалификации Евро 2016
    От iihtiandar във форум Спорт
    Отговори: 9
    Последно: 10-06-16, 08:03
  3. Избор на климатик
    От Nikolai_Ivanov във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 26
    Последно: 03-10-13, 20:19
  4. Избор на климатик
    От dzatara във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 8
    Последно: 11-09-13, 23:34
  5. Избор на климатик
    От dragozow във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 14
    Последно: 06-07-10, 17:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе