Страница 119 от 334 ПърваПърва ... 69109117118119120121129169 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,771 до 1,785 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1771

    Отговор: Избор на климатик 2017

    zs-s не е презимувал още в БГ, но едва ли ще има изненади.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    3
    #1772

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,след доста четене се регистрирах с надеждата за компетентен съвет относно избор на климатик.Накратко стая в панелка, стандартен вратопрозорец,изложение изток (от запад е стълбището),дограма PVC двоен стъклопакет нормални стъкла,вътрешна изолация 2см XPS стени+таван,размери 3,40х4,70.Зимата температурите падат до -20 ,но за кратко и рядко регион Ямбол.Трябва ми климатик основно за отопление поради липса на средства съм се насочил към Gree,та дилемата е модела в ценови диапазон 1100-1200лв с монтажа макс.

  4. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    6
    #1773

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,

    Моля за Вашето компетентно мнение относно избор на климатици за офис, които ще се използват предимно за охлаждане. Бюджътът е 2500 лв, така че предполагам ще ми препоръчате климатици в ниския и средния клас. Ето необходимата информация :

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н?
    Офис.
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    Предимно за охлаждане. През зимата ползваме парно.
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe?
    Етаж втори
    Помещение 1 = 22кв.м., 2.60 височина.
    Помещение 2 = 28кв.м., 2.60 височина.
    Дограмата е алуминиева с двоен стъклопакет.
    Прозорците са 300х150 на стена със западно изложение във всяка стая. Един-ствената външна стена на стаите
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa?
    София
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    26 през лятото.
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    Няма изолации на стените
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    Само по един компютър и по един принтер.
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop.
    До 2500 лв.
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    До към 35- 40 градуса.

    Поздрави,
    Радослав

  5. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1774

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Много големи романи пишете напоследък...чак да не ги чете човек.Слагате си кинтите в джоба и каквото си харесате в магазините.То не бяха изолации,дограми схеми на апартаменти.....

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    ponyasd одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sarajevo
    Мнения
    507
    #1775

    Отговор: Избор на климатик 2017

    То ако така се правеше "правилен" избор форума нямаше да съществува, направо отиваш във Технонещо си и слушаш запленено "сейлс-консултанта" и избираш на външен вид и цена.

  7. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1776

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да прав си но ако си малко по грамотен и можеш да разчиташ параметрите на машините които се предлагат на пазара можеш да избереш каквото ти трябва....Аз когато избирах втората машина за вкъщи,рових,четох и от Osaka,Gree,Daikin,Midea и бях подготвил бюджет от 1100 лв накрая добавих още 200 кинта и купих Hitachi... .

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1777

    Re: Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dikata1975 Виж публикацията
    Здравейте,след доста четене се регистрирах с надеждата за компетентен съвет относно избор на климатик.Накратко стая в панелка, стандартен вратопрозорец,изложение изток (от запад е стълбището),дограма PVC двоен стъклопакет нормални стъкла,вътрешна изолация 2см XPS стени+таван,размери 3,40х4,70.Зимата температурите падат до -20 ,но за кратко и рядко регион Ямбол.Трябва ми климатик основно за отопление поради липса на средства съм се насочил към Gree,та дилемата е модела в ценови диапазон 1100-1200лв с монтажа макс.
    По добре е този модел,
    General ASHG12LМCA/AOHG12LМCА


  10. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1778

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Много големи романи пишете напоследък...чак да не ги чете човек.Слагате си кинтите в джоба и каквото си харесате в магазините.То не бяха изолации,дограми схеми на апартаменти.....

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    Съгласен за парите,но всеки ги изкарва по различен начин.Така,че уважението на първо място към колеги и техният труд.Изолацията,дограма,добри стъклопакети-на първо място,след това отопление и охлаждане.

    Имам на предвид,че е хубаво първите няколко фактора да се елеминират и след това климатик.Иначе се започва с плюене по марки и модели как...
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-07-17 в 20:25.
    chany одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1779

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Съгласен съм....

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    Viking72 одобрява това.

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1780

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Офф-Топик!
    Гена,във форума има хора с големи финансови възможности,но има и такива с много..много ограничени финанси.Затова към такива хора,иска подход и внимание.
    Бъди сигурен,ще ги познаеш.

    Това го написах,във връзка с едно мое предложение в друга тема.Усетих се навреме и веднага дадох -вариант спрямо финансовите възможности.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-07-17 в 20:52.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #1781

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Знам знам,аз сам от тези с средните....не че последният път не ми се искаше машина последно поколение от 2500,но както се казва кучето скача според тоягата...Последната покупка беше Hitachi RPC35 която малко надхвърли бюджета ни

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    3
    #1782

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Да прав си но ако си малко по грамотен и можеш да разчиташ параметрите на машините които се предлагат на пазара можеш да избереш каквото ти трябва....Аз когато избирах втората машина за вкъщи,рових,четох и от Osaka,Gree,Daikin,Midea и бях подготвил бюджет от 1100 лв накрая добавих още 200 кинта и купих Hitachi... .

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    А колко са верни тези параметри?Питам тук защото има хора занимаващи се с това и нямат облага от това да ми препоръчат определен модел.Параметри ,надежност и безпроблемна работа отговарящи на конкретна цена,това ме интересува.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mystikalrs Виж публикацията
    По добре е този модел,
    General ASHG12LМCA/AOHG12LМCА
    Благодаря ,може би е по добър модел ,но в момента цепя стотинката на две.Гледам да не минавам заложените 1200лв.

  16. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #1783

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    Да прав си но ако си малко по грамотен и можеш да разчиташ параметрите на машините които се предлагат на пазара можеш да избереш каквото ти трябва....Аз когато избирах втората машина за вкъщи,рових,четох и от Osaka,Gree,Daikin,Midea и бях подготвил бюджет от 1100 лв накрая добавих още 200 кинта и купих Hitachi... .

    Sent from my LG-G3 using Tapatalk
    Това изобщо не е за хвалене!

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    ccankov73 одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1784

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не съм разбирач на климатиците!
    Тези твойте,хора ти предлагат това,от което печелят най..
    Служил съм в пионерските казарми в Ямбол.
    Знам,зимата каква е!
    Имаше предложение за lmca.
    Помислете си добре.

    Не знам дали помниш,но зимата на 92-93 година в Ямбол беше Ад.
    Много ниски температури,сух студ и вятър.
    Този пост е редактиран от Viking72; 17-07-17 в 21:34.
    dikata1975 одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #1785

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dikata1975 Виж публикацията
    А колко са верни тези параметри?Питам тук защото има хора занимаващи се с това и нямат облага от това да ми препоръчат определен модел...

    ...Благодаря ,може би е по добър модел ,но в момента цепя стотинката на две.Гледам да не минавам заложените 1200лв.
    1. Хора, занимаващи се с "това", винаги имат сметка да ти препоръчат "определен" модел.
    2. Информиран потребител, "цепещ стотинката на две", никога няма да тръгне да си купува климатизатор през месеците юни, юли или август.
    ААТ, Viking72 и Genadi80 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе