Страница 69 от 334 ПърваПърва ... 1959676869707179119 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,021 до 1,035 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1021

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Има една хубава поговорка, че нещо което работи не се сменя/пипа/ремонтира!
    Икономия дори да има ще е толкова малко,че едни 2500лв. ако приемем,че сложиш LFC няма да се избият никога. Но кой слага климатици, за да печели или да "избива"...слагаш го защото ти трябва и това е.
    По-ниска сметка с инвертор ще имаш ако:
    1)си със стар аналогов електромер. Такива електромери останаха само в провинцията.
    2)ако климатика е преоразмерен
    3)при отрицателни температури инвертора заскрежава по-малко и води до икономия като цяло
    По отношение на комфорта : мен лично големи помещения с големи инвертори ме дразнят. Примерно 24ка в 30 квадрата темперирана стая, духаща с 35 градуса струя може да те разболее...Конвенционалната 24ка поне духа с гореща струя и е приятно...
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 19-04-17 в 23:20.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #1022

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Наистина климатика работи перфектно. Сложен е в помещение 65 кв и го топли без никакъв проблем. Използва се само за преходните месеци, така че ще е разумно да го оставя да си поработва.
    Този пост е редактиран от avenger; 20-04-17 в 11:04.

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #1023

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    ...Такива електромери останаха само в провинцията...
    Хе-хе, и в провинцията не сме чак толкова изостанали.

  5. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #1024

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Това за старият и новият електромер ми стана интересно. Дай на 2 реда доводите.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1025

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Сигурно има в предвид, че на индукционния с диск може да му сложи магнит отгоре.

  7. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #1026

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Хе-хе, и в провинцията не сме чак толкова изостанали.
    Не ме разбирай погрешно, нищо лошо не искам да кажа за провинцията, имам няколко имота там и знам за какво става дума по отношение на темата.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Сигурно има в предвид, че на индукционния с диск може да му сложи магнит отгоре.
    Много неща могат да му се направят, но нямах това впредвид. Не е честно, не е и коректно да се манипулира. Никога не съм го правил, няма и да го направя!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    Това за старият и новият електромер ми стана интересно. Дай на 2 реда доводите.
    Ами в стария апартамент имам 2 климатика - MIDEA MSR-12HRN1(конвенционален) и MSR-12HRDN1 (DC inverter).
    Засичал съм ги каква консумация правят за 24 часа по отделно работещи, както и заедно, много пъти, със стар електромер (електромеханичен) и с нов (споследствие сменен от ЧЕЗ).
    Резултатите:
    -конвенционалния се отчита еднакво от двата електромера, с леееко по-нисък отчет от аналоговия електромер
    -DC инвертора се отчита по-малко от аналоговия и може би вярно от цифровия

    Същите резултати имам и от гр.Габрово при родителите ми - с 2 броя Samsung (конвенционален и инвертор) и отново сменени електромери по някое време.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 20-04-17 в 08:47.
    estqwerty и ronnie72 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Живее в
    Карлово
    Мнения
    61
    #1027

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Къде тръгна и къде отиде. Абе колеги темата е за климатици не за електромери. Така и никой не си изказа мнението за смяна на конвекционален с инверторен климатик

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1028

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пост 1021 да не би да го пропусна? Пише да не се сменя с инвертор и защо. Макар, че има писани и неверни неща, изводът е правилен.
    mkukas и Ventsislav Negentsov харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #1029

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dragodream71 Виж публикацията
    Къде тръгна и къде отиде. Абе колеги темата е за климатици не за електромери. Така и никой не си изказа мнението за смяна на конвекционален с инверторен климатик
    Колко ток ти харчи Дженерала сега, засичал ли си го?

  12. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1030

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Колко ток ти харчи Дженерала сега, засичал ли си го?
    Повечето нормални хора се отопляват и охлаждат на климатизаторите които имат, а не им робуват и следят като психопати колко ток хабят....
    VanDan, dimkaraganchev, ccankov73 и 2 други харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    288
    #1031

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Купихме панелен апартамент на втори етаж (Пловдив), в момента предстои ремонт. Бих желал да ми препоръчате климатици за четирите стаи. Смятам да поставя дограма с троен стъклопакет, 8 см стиропор външна изолация на фасадите, 5 см фибран вътрешна изолация на стената към междувходовата фуга. Сега живеем в двустаен ново строителство и се отопляваме с два броя Fujitsu 12LGC (хол 24 квадрата и спалня 15 квадрата). доволен съм от настоящите си климатици, но новите модели за тая цена около 1200 на бройка май не са толкова добри. Бюджета за климатици е около 5-6000 лева. Отгоре и отдолу живеят хора, но доколко се отопляват не знам.

    Това е схемата на апартамента:
    https://s22.postimg.org/d5o3a5eht/image.jpg

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1032

    Отговор: Избор на климатик 2017

    root666, за Вашето жилище може да изберете модели от различни марки. Имате 12LGC, знаете как работят. Работа на серията LMC е аналогична. Ако те не ви допада, може да погледнете модели от серията LUC на триото или от други марки. Избор има, не е като да няма. Но все пак важни са Вашите изисквания. Най- добре ще е да се доверите на фирма, която да направи оглед и на място заедно с Вас да подбере подходящи модели съобразени с условията. Така ще може да се уточнят и монтажите и съответно вашите изисквания за стойки, тръбен път и т.н, предвид факта, че ще правите изолация на жилището.
    Ventsislav Negentsov одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    999
    #1033

    Отговор: Избор на климатик 2017

    root666 щом си от Пловдив довери се на Aleksanders
    bobovo, DUNDURMA и georat харесват това.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4
    #1034

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте.
    Включвам се и аз с молба за съвет.Както root666 и аз закупих панелен апартамент -три стаи и кухня,вътрешен на трети етаж в Бургас .Двете по големи стаи от по 19 квадрата са с западно изложение . Кухнята и по малката от двете спални са с източно изложение.Само кухнята е с усвоена тераса -пвц дограма ,около 4,2 м2 прозорци двоен стъклопакет 24 мм четири сезона.Другите три стаи са с пвц дограма ,като днес монтираха пвц дограма и на терасите 24 мм стъклопакет уж четири сезона.В момента се извършва саниране на блока.Какви климатици бихте ми препоръчали? В Бургас зимата е сравнително мека.В момента живея в апартамент със същото изложение и западната ми стая(хола) е най топла.В дните в които има слънце от обед до залез пече и температурата понякога прескача 20 градуса, дори не няма поставена изолация и терасата не е остъклена.Имам монтиран Panasonic CS/CU-UE12JKE
    който дори и в най голените студове тази зима -10,-14 градуса и то за не повече от десестина дена по нашия край постоянно работеше он/оф.Та в този ред на мисли в новият апартамент в западните стаи очаквам да е още по топло.Мога ли да сложа и девятки за да не включват и изключват постоянно?Fuji Electric RSG09LMCA
    добър избор ли са .И въобще има ли разлика между отделните ЛМКА (RSG ,ASYG) и т.н.
    Вие какво бихте ми предложили. Бюджет 4000-5000 за четирите стаи.Благодаря.



  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #1035

    Отговор: Избор на климатик 2017

    5000 лева за трите стаи решават проблема със среден клас машини. В кухнята - без климатидация. LMCA за спалня не става. Нисък клас е. По-големи от 9000 BTU среден клас машини няма да работят комфортно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе