Става въпрос за къща, от горе си е студено подпокривно пространство.Едната част на тавана е с 15см. изолация, а над терасата около 7см. В замазката на пода 3см.фибран.Дограмата е шуко двоен стъклопакет, но е голяма като площ, сумарно цялата къса страна е в прозорци от пода до тавана.Външните стени са тухла с 5см външна изолация. Доста години се занимавах с топлоизолации и съм наясно, че това е най важната инвестиция.Има още, какво да се подобри определено, но все не ми достига време и малко на парче ги правя нещата.
Този пост е редактиран от teodorpc; 22-12-17 в 23:41.
Мисля че за моя машина става дума. Въпреки че аз предложих 14ка не ме послуша и за мястото на монтажа също. Външното мястото също не ми харесва защото ще го набива снега директно ама така ще. Както пожелахте го монтирахме. .Доколкото помня нямаше никава изолация на къщата!
Така е, за монтажа и машината оплаквания нямам, тя си работи и до момента не е достигала номинала си на консумация освен след дефрост, когато догонва. В предни мои постове бях споменал, че мястото за монтаж си е моя приумица и съответно си нося цялата отговорност за това. Тогава беше без изолация действително, но вече е със, макар и само на шпакловка.Действително още на огледа ми каза, че е добре да е около прозорците вътрешното и то си е закон отоплителния уред да е именно там, но все щеше да вее на главитеКакто и да е, така или иначе плюсовете са повече и макар с някакви компромиси за мен лично си заслужава.
Стига сте го яли човека, взел си е чудна машинка.За тези пари със сигурност е можел да си вземе японка-нова , но всеки си има предпочитания.Нека ги уважим-както и на тези предпочитащи 100V-олтовите.Аз например би си взел подов, защото комфорта от топло на краката е най-важен според мен.За другите неща(филтри,овлажняване,йонизатори и др.) е най-добре отделни уреди предназначени за това.
Каква ще е тази нова японка за 2000лв?
Имаш ли опит с подова машина? Защо мислиш, че ще бъде по-топло на краката с нея?
Здравейте , търся да купя 3 климатика за 3 стаи по кажи речи 20кв всяка , стаите са с изолация на всички външни стени и тавани , дограмите са сменени с ПВЦ 5 камерна и 2ен стъклопакет 4 сезона , сега идва момента в избор ня климатици , помвщвнията са : хол , кухня и спалня , какво бихме ми препоръчали до 1300+ лева , което да върши работа и да не ме изкарва извън нерви , апартамента се ремонтира в момента основно.
Няма смисъл от тази дискусия.
Аз направих своя избор.Мисля ,че не съм сбъркал ,но само времето ще покажа.
Можех да взема :
Тошиба SDR новия модел за Япония
Дайкин уруру новия модел за Япония (22ка)
Най -новия модел МИ пак за Япония (25ка) ....този с 2 та вентилатора отгоре вместо турбина.
Всички тези бяха около цената на Европейския Уруру.
Като параметри пак са горе долу еднакви.
Аз НЕ ИСКАМ ДУ на Японски.
Дори питах дали има вариант за Японското уруру с Европеиско ДУ.
Цената на Японското уруру е по-ниска от Европейското.
След като не става избори беше ясен.
Разходите за производство в Китай са по-ниски.