Страница 56 от 334 ПърваПърва ... 646545556575866106 ... ПоследноПоследно
Резултати от 826 до 840 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #826

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Бяха му врътнали 26° задание на Дайсейкая и подкара дефрости през 6 часа. А не изтичаше кой знае колко вода, щото си я събирам и се вижда. Но май това си беше за зимата..

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #827
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    То има дефрост и дефрост. Не едни клими е по-шумен на други климатици е доста незабележим.
    Моите са от вторите. Не че ги хваля.....

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #828

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря на всички взели отношение по моето запитване!
    Днес дойде човек на оглед, като мнението му е като на изказалите се колеги т.е., че и двата модела Тошиба Сузуми и Фуджицу Лука ще се справят с климатизирането.
    За дневната мнението му бе, че за температури като през тази зима 13-ка на Тошиба е за предпочитане пред 10-ка., съответно 12-ка вместо 9-ка на Фуджицу за същата стая(която е с изложение север/североизток) с цел гарантиране на по висока температура в много студено време.
    За Тошиба Сузуми+ ми дадоха цена, която се вмества в моя бюджет. За Фуджицу Дженерал утре ще уточня цената, както и за Фуджицу Електрик, които са с малко по-ниска цена.
    Ще очаквам още мнения на колеги от форума.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #829

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Наистина ли и Тошибата разскрежава през такива интервали? Защото при LUCA наистина е като по часовник. Пише го и черно на бяло в упътването.
    Баба, имам монтирани един до друг мицубиши хеви и дайсейкай. От подписа. Работят горе-долу еднакво натоварени. Малкият дърпаше около 300W, големия около 600W. Дайсейкаят почти не се обледяваше и почти не дефростваше, защото разликата между околната температура и тази на топлообменника му е по-малка, отколкото при малкото мицубиши. И двете машини дефростват при нужда, но такава при дайсейкая няма. Или възниква много рядко. Разбира се, това не е така при всеки дайсейкай. Осма серия се справя по-добре от пета, в големи студове и повече влага отвън.

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #830

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да, да, за Дайсейкай знам. Просто се учудих за Сузуми. Винаги съм си мислил, че абсолютно всички Тошиби имат съвършен алгоритъм за разсрежаване. За старите модели 107-137-167 SKV съм чувал, че е така. Явно в днешно време умишлено се занижава качеството на всичко, особено ако стоката е правена за нашите ширини...

  7. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,686
    #831

    Отговор: Избор на климатик 2017

    На Сузуми не е под час, но е по-чест от на Дайсейкай. Различен клас машини са.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #832

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Pipoko, ето ти още едно предложение за дневната, без да имам наблюдения. Просто съм фен на марката Имам един калкулатор със слънчева батерия, който е на 20 години и още работи безупречно! Както и климатик (ay-xp12lsr), но не като този долу, ами от ниския клас. Микровълновата ми също е Sharp :D

    Дотук грешка няма ; )

    http://sharp.me/cps/rde/xbcr/documen...C9RR_sp_eq.pdf
    Този пост е редактиран от babati; 25-02-17 в 02:32.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2014
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    85
    #833

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от babati Виж публикацията
    Pipoko, ето ти още едно предложение за дневната, без да имам наблюдения. Просто съм фен на марката Имам един калкулатор със слънчева батерия, който е на 20 години и още работи безупречно! Както и климатик (ay-xp12lsr), но не като този долу, ами от ниския клас. Микровълновата ми също е Sharp :D

    Дотук грешка няма ; )






    http://sharp.me/cps/rde/xbcr/documen...C9RR_sp_eq.pdf
    babati, благодаря ти за предложението. Аз също имах телевизор на Sharp, един от първите модели с телетекст, който ми служи вярно 16г.
    По принцип желая в трите стаи климатиците да бъдат от една марка. При избор на модел за една от стаите ще трябва да подбера от същата марка и за останалите стаи. В друго жилище имам два различни и макар, че са добри класове работата им е различна и съответно сравненията са неизбежни.
    Специално моделите на Sharp по рядко се обсъждат тук във форума. Ако някой има конкретно наблюдение върху модела климатик, който предлагаш ще очаквам да сподели. Имам още няколко дена за размисъл докато направя избор.
    Моля и за мнението на специалистите от форума.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #834

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тази марка, доколкото съм чел тук вече приключи участие, стига си я препоръчвал.
    Aleksandars и P.Hristov харесват това.

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #835

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Тва е все едно да си купиш телефон Сименс

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    742
    #836

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Така е,след Gxr модела от Шарп няма нищо читаво в Бг.Същата работа и със Samsung,след Jungfrau модела изкараха леко по слабия триъгълен и вече само плява.И освен в климамаркет,емаг и техното ги няма никъде другаде.
    popov и Jack Krauser харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #837

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, не съм предполагал, но ето, че ми се налага и аз да прибегна до ползването на климатик след тази зима. Просто не виждам по-подходяща алтернатива за момента предвид равносметката, която направих за последните месеци при отопление на дърва и в последствие и на въглища. Тенденцията е все по-високи цени на твърдото гориво, все повече търговците (на дърва особено) лъжат в кубатурата и не на последно място екофaктора. Става въпрос за помещение 30м2 стандартна височина или приблизително 75м3 в едноетажна къща за момента с пренебрежимо малка част с изолация 5см. Таванът е гредоред и има някакъв слой вата но не мисля че е достатъчен (предстои ремонт но не се знае дали ще е тази година) така, че го бройте с кофти изолация . Дограмата е PVC двоен стъклопакет френски прозорци на цялата източна страна 10м2. Стаята се ползва като всекидневна която се ползва и за спане. Климатикът ще се ползва изцяло за отопление при желана температура 20-25 градуса. Искам есента, като го пусна и чак на пролет да го спра. За последния сезон отоплението на това помещение ми излезе 600-700лв без д броим хамалогията рязане, цепене накарване и всекидневно палене и чистене (това с камина с водна риза) вярно комфорта от вида на топлината и уюта едва ли ще е същият, но приоритетът е друг. Изискването е да е максимално икономичен, да отоплява и при по-ниски температури става въпрос за плевенския регион (макар че камината ще остане за всеки случай) да е тих, понеже се спи в стаята. Има възможност да се монтира от северна страна под стряха без ограничение на тръбния път (на тавана от където ще минат тръбите има място бол). Бюджета е до 3000лв. искам нещо добро, което да не го мисля. Насочил съм се към Тoshiba дейсекай но кой точно и ако има и по-евтини аналози няма да е зле. Ще има и консултация на място с фирма но поне някакви насоки предварителни да събера. Какво може да се очаква, като разход на енергия много грубо разбира се, знам че зависи от 100 неща.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #838

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
    General Fujitsu ASHG18LFCA
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S~SRC50ZM-S Premium
    Gree GWH18UC-K3DNA4F U-Crown
    kokovox одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #839

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Благодаря! Предполагам са подредени по качество, понеже аз идея си нямам какво има вътре и колко е читаво.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2016
    Мнения
    121
    #840

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моля за съвет за избора на климатизация на посоченото по-долу помещение.
    Мислех си за един или два климатика. Единия вариант съм го посочил със синьо, другият с червено?
    Предварително Благодаря.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? Жилище
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Охлаждане
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Едноетажна тухлена къща с 40см. Плътни тухли.На всяка стая прозорците са 2,8 кв.м. , ПВЦ дограма с двоен пакет 4 сезона еволюшън.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? Село край Петрич
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятото 24-25 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Таван – върху гредореда 5 см. Вата, стени 5 см. Стиропор външно.Пода е бетон , неизолиран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Най-южната стъая е и кухня
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. Моля за съвет за избора на климатизация на посоченото по-долу помещение.
    Мислех си за един или два климатика. Единия вариант съм го посочил със синьо, другият с червено?
    Предварително Благодаря.

    1. Зa ĸaĸъв вид пoмeщeниe щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa - тъpгoвcĸo, жилищнo, oфиc, мaгaзин и т.н? Жилище
    2. Зa oxлaждaнe, зa oтoплeниe или и зa двeтe (цялo ceзoннo пoлзвaнe-oxлaждaнe и oтoплeниe) щe ce пoлзвa ĸлимaтизaтopa? Охлаждане
    3. Kaĸвa e: a) ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; б) видa нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); в) ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; г) излoжeниeтo нa пoмeщeниeтo; д) eтaж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? e) ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; ж) в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Едноетажна тухлена къща с 40см. Плътни тухли.На всяка стая прозорците са 2,8 кв.м. , ПВЦ дограма с двоен пакет 4 сезона еволюшън.
    4. B ĸoя чacт нa Бългapия и пo възмoжнocт в ĸoe нaceлeнo мяcтo e пoмeщeниeтo/cгpaдaтa? Село край Петрич
    5. ĸaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? Лятото 24-25 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и нa ĸoи нe ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Таван – върху гредореда 5 см. Вата, стени 5 см. Стиропор външно.Пода е бетон , неизолиран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Най-южната стъая е и кухня
    8. Kaĸвa cyмa e пpигoтвил зa пoĸyпĸaтa нa ĸлимaтизaтop. 2000 лв. +/- 20%
    9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 2000лв. +/- 20%
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Doc1.pdf9. дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? до 45 градуса външна за охлаждане.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.
    Doc1.pdf

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе