Страница 3 от 334 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно
Резултати от 31 до 45 от общо 5004

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #31

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте колеги,
    необходимо е да закупя климатик до 2-3 седмици, бюджет 2000 лв, за хол с кухня в едно 32 кв.м. :

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора
    - Жилищнo пoмeщeниe
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    - Зa цeлoceзoннo пoлзвaнe.
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - Дoгpaмaтa e aлyминиeвa 4 сезона, висок клас. Квадратура на стаята 32кв.м. В помощението има има и кухня, следвателно взимам в предвид,че ще се готви. Едната стена 5 метрана 2.5 метра е във френски прозорци - тя е и единcтвeнaтa външнa cтeнa нa cтaятa. Изцяло южно изложение 4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - Πлoвдив
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 21/22 гpaдyca пpeз зимaтa и 25/26 пpeз лятoтo.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - Има изолация на тавана, стената с френските прозорци, която единсвената външна стена също има изолация външна, но тя е само над рамката на прозорците
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    - Дa. Πлaзмeн тeлeвизop, и всички вградени уреди в кухненския кът - фурна, котлони, хладилник.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    - 1900-2000 максимум
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    Πoд -10/-15 pядĸo пaдa в Πлoвдив, a лятoтo oтивa дo ĸъм 40+ тoчнo oт тaзи cтpaнa нa блoĸa

    Ще съм благодарен да препоръчате модел климатик и размер, като аз съм се спрял на няколко модела, имайки предвид, че жилището е изцяло южно и изключително топло дори и при най-малкото нагряване от слънце :
    - Fuji RSG-12LUCA
    - Fuji RSG-12LTCA
    - Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE
    - Daikin FTXM35M/RXM35M - серия Professional
    - Panasonic CS-z12skemcu-z12ske-etherea A+++
    - Mitsubishi Heavy-srk35zm-s/src35zm-s Premium
    - Fujitsu General-ashg14lmca/aohg14lmca 14000btu
    - Fujitsu General-ashg12ltca 12000btu

    Приемам всякакви съвети и мнения, с цел да избера подходящата машина

    Благодаря предваритено !
    Този пост е редактиран от Sivanov; 04-01-17 в 12:11.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #32

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравей,

    По-добре сложи по-голяма машина в тези 32 m2, за да ти е мирна главата. Изброените от теб ще се тормозят много, за да те сгреят, макар и до 20-21 градуса. Следователно ще бъдат и по-шумни и винаги ще ти напомнят за себе си. Идеята е да сложиш машина и да забравиш за съществуването и. Моите предложения са тези долу. С монтаж сумата ще бъде между 2000-2200 лева.

    1.) Toshiba RAS-B16N3KV2-E/RAS-16N3AV2-E
    2.) Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZM-S/SRC50ZM-S

    От изброените от теб - Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE, но аз за себе си не бих го сложил. Чувам, има недеволни от поведението на машината, често и ненужно разскрежаване и тн. Тоест по-занижен комфорт. Иначе ще топли достатъчно добре.

    Успех с избора!
    Този пост е редактиран от babati; 04-01-17 в 13:10.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #33

    Избор на климатик 2017

    А какво ще кажете за Fuji RSG - 14LUCA ? Офертна цена 2100 с монтаж. Само едно ме притеснява-по сайтове гледам произход Япония , а в магазина пише Тайланд ... !?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    652
    #34

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от w00x Виж публикацията
    Благодаря за отговорите.
    Защо не ги долюбвате така тия по-скъпите Mitsubishi-та (EF / FH)? Този Heavy Industries SRK25ZM S Premium с какво е по-добър? Гледам, че на параметри коефициентите и потреблението не ел. енергия са му по-ниски и то с доста.
    Също и за Fujitsu-то (ASYG09LTCA). С какво е по-добър от EF и FH Mitsubishi-тата?

    Ако трябва да съм честен, аз също към това Fujitsu се насочих от самото начало, незайно защо, но в последствие ме побутнаха към Mitsubishi като марка, заради надеждност, здравина и тишина. Също и възможната отстъпка от 10-15% + безплатен монтаж, която мога да взема за Mitsubishi не е за подценяване.
    Също така, исках да попитам, заслужава ли си след като избера модел, да взема 12-ка вместо 9-ка? В текущото помещение, 12-ката ще даде ли по-добра консумация, въпреки по-високите стойности на "разход"? 12-ката може да ми е плюс за в бъдеще, ако преместя климатика в по-голямо помещение, а за 200-300лв разлика, доплащането няма да е проблем.


    Просто не мога да разбера, по-високият разход по книга, дори в малко помещение, ще даде ли по-голям разход като цяло или по-големият дебит ще затопля/охлажда помещението по-бързо и въпреки по-високият разход по време на охлаждане/затопляне, средният разход ще е по-нисък, защото климатикът по-дълго време ще е на най-ниските обороти.

  6. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #35

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ... пък то Китай.
    12LTC има капацитета да се справи. Може да погледнеш и 12ка U-Crown на Гри. 50ка GV на Дайкин също е добър избор, предимно заради по ниската цена.

  7. Member Аватара на peshaka
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Сoфия
    Мнения
    154
    #36

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Китай е ,но може да е изчоплен надписа.

  8.  
     
  9. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #37

    Отговор: Избор на климатик 2017

    12Lt не би следвало да има проблем!!! Зависи и от помещението де.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #38

    Отговор: Избор на климатик 2017

    12LTC го дават за 38кв.м/100м2


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #39

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ми виж му едни скромни 40 кила външно, по-тежко от на моята 14ка нокрия. Така че ....

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #40

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Sivanov Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    необходимо е да закупя климатик до 2-3 седмици, бюджет 2000 лв, за хол с кухня в едно 32 кв.м. :

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора
    - Жилищнo пoмeщeниe
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора?
    - Зa цeлoceзoннo пoлзвaнe.
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); в) квадратура на прозорците; г) изложението на помещението; д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение?
    - Дoгpaмaтa e aлyминиeвa 4 сезона, висок клас. Квадратура на стаята 32кв.м. В помощението има има и кухня, следвателно взимам в предвид,че ще се готви. Едната стена 5 метрана 2.5 метра е във френски прозорци - тя е и единcтвeнaтa външнa cтeнa нa cтaятa. Изцяло южно изложение 4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата?
    - Πлoвдив
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 21/22 гpaдyca пpeз зимaтa и 25/26 пpeз лятoтo.
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?
    - Има изолация на тавана, стената с френските прозорци, която единсвената външна стена също има изолация външна, но тя е само над рамката на прозорците
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?
    - Дa. Πлaзмeн тeлeвизop, и всички вградени уреди в кухненския кът - фурна, котлони, хладилник.
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    - 1900-2000 максимум
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    Πoд -10/-15 pядĸo пaдa в Πлoвдив, a лятoтo oтивa дo ĸъм 40+ тoчнo oт тaзи cтpaнa нa блoĸa

    Ще съм благодарен да препоръчате модел климатик и размер, като аз съм се спрял на няколко модела, имайки предвид, че жилището е изцяло южно и изключително топло дори и при най-малкото нагряване от слънце :
    - Fuji RSG-12LUCA
    - Fuji RSG-12LTCA
    - Mitsubishi Electric MSZ-SF50VE/MUZ-SF50VE
    - Daikin FTXM35M/RXM35M - серия Professional
    - Panasonic CS-z12skemcu-z12ske-etherea A+++
    - Mitsubishi Heavy-srk35zm-s/src35zm-s Premium
    - Fujitsu General-ashg14lmca/aohg14lmca 14000btu
    - Fujitsu General-ashg12ltca 12000btu

    Приемам всякакви съвети и мнения, с цел да избера подходящата машина

    Благодаря предваритено !
    Помещението не е никак малко, замислял ли си се за две малки машини? Иначе за малко над 2000 лева може да погледнеш и fujitsu/general/ fuji 18LFC.
    Аз сериозно бих се замислил за две машини. Успех и потърси коректна фирма за монтаж.

    Sent from my LG-D290 using Tapatalk

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2017
    Мнения
    10
    #41

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Препоръка за коректна фирма в Пловдив? Към момента съм се спрял на Клима Нова или ВиМакс.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14.  
     
  15. Member Аватара на hawai76
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    221
    #42

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Имаш поща за бога колегаSivanov ,съобщение лично и поверително
    Този пост е редактиран от hawai76; 04-01-17 в 16:58.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #43

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Иван Вълков Виж публикацията
    Помещението не е никак малко, замислял ли си се за две малки машини? Иначе за малко над 2000 лева може да погледнеш и fujitsu/general/ fuji 18LFC.
    Аз сериозно бих се замислил за две машини. Успех и потърси коректна фирма за монтаж.

    Sent from my LG-D290 using Tapatalk
    И на мен ми предстои монтаж в сходна квадратура . Хол 25кв.м с преход към трапезария 8 кв.м. Източна разположение . Външна 12см изолация. PVC дограма. Изолация на таван. Видин.
    Ориентира ми е към Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,166
    #44

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dramli Виж публикацията
    И на мен ми предстои монтаж в сходна квадратура . Хол 25кв.м с преход към трапезария 8 кв.м. Източна разположение . Външна 12см изолация. PVC дограма. Изолация на таван. Видин.
    Ориентира ми е към Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA .
    Защо не изчакаш новите модели на Fujitsu през април„ Зимата и без това е преполовена.

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #45

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Нокрия в 25 кв!!!???

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 334 ПърваПърва 123451353 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 14:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 02-02-16, 00:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 07:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 23:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 22:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе