Страница 106 от 334 ПърваПърва ... 5696104105106107108116156 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,576 до 1,590 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. SAP
    SAP е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    4
    #1576

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    предстои ми закупуване на климатик, който ще се ползва предимно лятно време за охлаждане, но не е изключено и в най-студените зимни дни за помагане на парното. От известно време чета форуми и разглеждам климатици, но да си призная не разбирам достатъчно, за да се хвърля на нещо, което ми се струва добро.
    Моля за мнения и предложения за избор на климатик.

    1. Жилищно помещение.
    2. За цяло сезонно ползване ще се ползва климатизатора.
    3. Каква е:
     a) квадратурата и кубатурата на помещението: 27.5 m2 / 74.25 m3
     б) вид на дограмата и стъклопакета: ПВЦ / двоен стъклопакет - четири сезона;
     в) квадратура на прозорците: 7.50 m2;
     г) изложението на помещението: северозапад;
     д) етаж на помещението в сградата: 6 от 6;
     е) предназначение на помещението: всекидневна + кухня;
     ж) помещението е част от панелен апартамент - една външна стена с изолация.
    4.Населено място: София.
    5. Желаната температура за поддържане:
     a) лято: 23° / 24°
     б) зима: 20° / 22
    °
    6. Външна изолация: 8 mm.
    7. Eлектрически уреди в помещението: да (готварска печка / хладилник / тв )
    8. Бюджет: 2000лв с монтажа .
    9. Външна температура зимата/лятото, до която ще разчитам на климатизатора за отопление/охлаждане: -15° / +40°
    10. Прилагам схема на помещението с примерно положение на климатика.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от avenger; 05-07-17 в 18:29.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    23
    #1577

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от xps_ Виж публикацията
    E как да не монтират на частни лица, като вчера бях в офиса им на Владимир Вазов и нищо такова не ми казаха, дори имам оферта за климатик, и в офертата има и цена на монтаж.....
    Ами едно момиче така ми каза по телефона...
    Както и да е, вече има няколко варианта, благодаря на всички ви за бързината и помощта!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2010
    Мнения
    101
    #1578

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от frantik Виж публикацията
    Няма да сгрешиш с тази машинка
    Някой друг с друго предположение? Нещо по-доро от това?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Arkadietz Виж публикацията
    Здравейте,

    Може ли да предложите, климатик (Daikin, MItsubishi, Panasonic, HITACHI) най-доброто за парите за стая с размери 22/3 квадрата. Като ме интересуват няколко неща:
    - надежден компресор
    - главно да е икономичен
    - топло почти няма да се ползва да не казвам въобще само студено.
    - бюджет ~ 1500-1600 лева. + монтаж

    Гледах този модел и доста ми хареса. Mitshubishi SRK / SRC 25 ZS-S

    http://condex.bg/product-details/srk-src-25-zs-s/
    Това ли е най-доброто в крайна сметка, което мога да взема за тези пари или има и нещо по-добро?
    Другия ми въпрос е от кой магазин да го взема в София и как стоят нещата с монтажа?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    96
    #1579

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не намерих тема за търсене на монтажници, затова питам тук. Ако съм пропуснал, нека модераторите да преместят мнението ми, където трябва. Та трябва ми монтажник за Смолян, да огледа една мансарда на мой роднина и евентуално да монтира един климатик. Дали има тук човек от Смолян?

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    6
    #1580

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте,
    Живея в апартамента от 3 години и като цяло лятото не е много топъл, но в определени дни става горещо. Искам да сложа климатик в хола+кухнята (едно общо помещение), за да се спася от жегите. За спални+коридор мисля да не слагам. Попълнил съм въпросника и съм прикачил схема. Благодаря за съветите

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? охлаждане, възможно е и за отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 34 кв.м б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ двоен/троен стъклопакет в) квадратура на прозорците; на север: 80х160 + 160х230; на изток: 230х180 + 230х180 г) изложението на помещението; север+изток д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? втори е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол+кухня ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? сградата е тухла външна изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Телевизор, печка, котлони, хладилник, съдомиялна, сушилня
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. не съм мислил за определена сума
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2016
    Живее в
    видин
    Мнения
    83
    #1581

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Donchev Виж публикацията
    Здравейте,
    Живея в апартамента от 3 години и като цяло лятото не е много топъл, но в определени дни става горещо. Искам да сложа климатик в хола+кухнята (едно общо помещение), за да се спася от жегите. За спални+коридор мисля да не слагам. Попълнил съм въпросника и съм прикачил схема. Благодаря за съветите

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? охлаждане, възможно е и за отопление
    3. Каква е: а) квадратурата и кубатурата на помещението; 34 кв.м б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид); ПВЦ двоен/троен стъклопакет в) квадратура на прозорците; на север: 80х160 + 160х230; на изток: 230х180 + 230х180 г) изложението на помещението; север+изток д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? втори е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; хол+кухня ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? София
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? 26
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? сградата е тухла външна изолация
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Телевизор, печка, котлони, хладилник, съдомиялна, сушилня
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. не съм мислил за определена сума
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Аз имам почти същото помещение и съм се ориентирал към Fujitsu AWYZ14LB NOCRIA . Дано да не свърши докато се наканя . http://www.climabg.com/климатик/fuji...yz_14lb_nocria

  8.  
     
  9. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #1582

    Отговор: Избор на климатик 2017

    [QUOTE=Lucky Luciano;827445] Имате съобщение на лични.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    6
    #1583

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Аз нищо не разбирам от климатици, но този не е ли малко стар модел. Освен това е клас А. В момента гледам, че на пазара има модели клас А+++
    Какво ми е мнението например за този: Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, 12000 BTU, Клас A+++ 1949,00 лв.

  11. Novice
    Тук е от
    Jul 2017
    Мнения
    1
    #1584

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте, аз вече съм се спрял основно на 2 марки/модела и искам съвет (+малко информация за моделите като год. на производство) дали биха ми свършили работа. Също така дали ценовата разлика от ~700 лева между двата модела си заслужава .

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - предимно за отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 20кв.м / 53куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид): ПВЦ с двоен стъклопакет с КА стъкла
    в) квадратура на прозорците: 3,7кв.м
    г) изложението на помещението: север (стена)/ изток (прозорец)
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?: 2-ри етаж
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н: хол
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? : къща
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? : Пазарджик
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? : лято 25 / зима 20~21
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?: няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?: телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор.
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?: зимата до -12
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.


    1. Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S Premium 12000BTU
    2. Toshiba RAS-13G2KVP-E/RAS-13G2AVP-E Daiseikai 8 13000BTU

    Като трети опционален вариант разглеждам хиперинвертора на MHI SRK35ZMX-S/SRC35ZMX-S Diamond 12000BTU

    Благодаря предварително за вашите съвети!
    Този пост е редактиран от baylov; 04-07-17 в 16:40.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #1585

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Georgi Donchev Виж публикацията
    Аз нищо не разбирам от климатици, но този не е ли малко стар модел. Освен това е клас А. В момента гледам, че на пазара има модели клас А+++
    Какво ми е мнението например за този: Хиперинверторен климатик Fujitsu General ASHG12LTCA/AOHG12LTC, 12000 BTU, Клас A+++ 1949,00 лв.
    Онзи е по добър от този и не много по "стар". Онзи просто няма аналог измежду сегашните модели на триото. А плюсчетата зад А-то въобще не ги гледай, има по важни неща, които трябва да те интересуват.
    dramli и georat харесват това.

  13. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #1586

    Отговор: Избор на климатик 2017

    baylov
    ZS-S е среден клас, а Daiseikai и ZMX-S са високия клас. Ако може да си позволите високия клас избирайте между двата от високия клас. Ако ли не и 35ZS-S мисля че ще свърши работа.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    4
    #1587

    Избор на климатик 2017

    Здравейте, дойде време да слагам климатици на на горният етаж, но там разположението е доста проблемно и е ясно, че нама да стане с един климатик! Всяка стая е към 20кв/м, има външна и вътрешна изолация,алуминиева и пвц дограма, юг-изток разположен, три вътрешни и една външна стена( тази с прозорците)! Климатиците ще се ползват само и единствено за охлаждат, понеже ще са в спални помещение искам да са максималко тихи, а и ще се ползват максимум 2месеца в годината! Бюджета е доста ограничен да кажем 1500-2000лв с вкл. монтаж. Имали такова животно и може ли да ми помогнете с насоки и съвети? Знам, че има инвентори и конвенционални, аз мисля, че вторите са по подходящи за моя случай, както и ако се изпълнят в сплит система! Но моля да ми помогнете, защото до тук е това което разбирам от климатици
    пп. Апартамента се намира в град София, стълбите от скицата са вътрешни, апартамента е мезонет. На долният етаж имам инвентор 14 Нокриа



    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Peshov; 05-07-17 в 13:34.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    57
    #1588

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здpaвeйтe, дa пoмoля дa пoмoгнeтe c избopa нa ĸлимaтиĸ - ще се ползва и за отопление.
    Bътpeшeн aпapтaмeнт c южнo излoжeниe, имa дoгpaмa нo нe и изoлaция. Cтaятa e oĸoлo 18 ĸв.
    Цeнa 1200-1400лв мaĸc
    Капанец одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    1,035
    #1589

    Re: Избор на климатик 2017

    Климатик Fujitsu General ASHG12LМCA/AOHG12LМCА

    General ASHG12LUCA/AOHG12LUC

    Втория е по висок клас, но ако парите са проблем и с първия няма да има проблем.
    dwrbudr одобрява това.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1590

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Към колегата SPSt
    Искам мнение за Мицубиши Хеви srk56he-s/
    Src56he-s конвенционален.
    Не е за основно отопление.
    Стая северна 27м².Двете стени са стъкло.Изолацията е 10 см.
    Ще работи до -5°,след това има парно.
    Този пост е редактиран от Viking72; 05-07-17 в 13:36.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе