Страница 156 от 334 ПърваПърва ... 106146154155156157158166206 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,326 до 2,340 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    14
    #2326

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Човека е дал бюджет до 1900....къде го пратихте с тази нокрия?

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    В Хасково в един магазин не за Нокрия а за Нордик 14-ка ми казаха цена 1950 лв. с монтажа, но в югоизточна Бългрия едва ли ще ударим минус 20-30 С. Затова се отказах от Нордик-а.
    А за LUC-ата дали наистина ще се измъчи за 30м2 северозападно помещение без изолация? Мисля , че Aleksandars основателно ми препоръча Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai - все пак е16-ка но пък LUC-aта 12-ка е по висок калас???? Егати и дилемата. Консултантите които правиха огледа казаха че LUC-aта е OK но знам ли????

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2327

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    В Хасково в един магазин не за Нокрия а за Нордик 14-ка ми казаха цена 1950 лв. с монтажа, но в югоизточна Бългрия едва ли ще ударим минус 20-30 С. Затова се отказах от Нордик-а.
    А за LUC-ата дали наистина ще се измъчи за 30м2 северозападно помещение без изолация? Мисля , че Aleksandars основателно ми препоръча Toshiba RAS-16BKVG-E Mirai - все пак е16-ка но пък LUC-aта 12-ка е по висок калас???? Егати и дилемата. Консултантите които правиха огледа казаха че LUC-aта е OK но знам ли????
    Бих казал, че и ME SF50VE ще топли доста доволно в това помещение. Може някои хора да не са съгласни, обаче моите наблюдения от първо лице са такива. Алгоритъмът му на дефрост обаче е кофти. Аз бих избрал по-мощния Mirai, вместо Luca-та, имайки предвид помещението, което искаш да отопляваш.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Jack Krauser одобрява това.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2328

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ME SF50VE е недомислена машина, предвид комбинацията от двете тела. Мое мнение, с което не ангажирам никой. Защото тази зима видях как такава машина не може да стопли 26 m²...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2329

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ME SF50VE е недомислена машина, предвид комбинацията от двете тела. Мое мнение, с което не ангажирам никой. Защото тази зима видях как такава машина не може да стопли 26 m²...
    Съгласен - външно като за 24-ка, вътрешно 9-ка [emoji15]


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Mega одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2330

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    А за LUC-ата дали наистина ще се измъчи за 30м2 северозападно помещение без изолация?
    Ще се измъчи не, ами направо ще увисне под 0-та при мъгла и висока влажност. Че и без изолация...
    С твоя бюджет може да разгледаш и Gree U-Crown 12
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...wn-p267139011/

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    98
    #2331

    Отговор: Избор на климатик 2017

    12ка LUCA и 30м2 си е лоша работа! Не разбирам кой знае колко и пак знам, че климатика е недостатъчен за помещението. То и LTCA сигурно ще види доста зор. 14ка или на горе!
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    14
    #2332

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ще се измъчи не, ами направо ще увисне под 0-та при мъгла и висока влажност. Че и без изолация...
    С твоя бюджет може да разгледаш и Gree U-Crown 12
    https://www.pazaruvaj.com/klimatici-...wn-p267139011/
    Или мнението ВИ е спам или не сте достатъчно подговен/инфориран... Всяка марка си има слаби и силни модели, факта че посочвате Gree U-Crown 12 срещу LUC-a?? Явно не стe потребител а само спамите..... Не че Gree са лоши... но всеки има приятели познати колеги .... работя в ТЕЦ и колектива е голям - 4ма се оплакаха от Gree-тата.... не че са лоши-- просто серещу LUC-a.... няма какво да се каже...

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2333

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    Всяка марка си има слаби и силни модели
    Специално от този модел? Гледам ги канадците не реват, ама може би и лепенката Carrier дава пaуър...
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  11. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2334

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от KI_YOOU Виж публикацията
    Гледам ги канадците не реват, ама може би и лепенката Carrier дава пaуър...
    Да... и ескимоси не съм видял да се оплакват...

  12. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2335

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Renton777, колко от вашите колеги ,ползват Короната на Gree и са мръзнали през изминалата зима? Просто са забравили, да затворят прозорците вероятно![emoji1]

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    14
    #2336

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Renton777, колко от вашите колеги ,ползват Короната на Gree и са мръзнали през изминалата зима? Просто са забравили, да затворят прозорците вероятно![emoji1]

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk
    За "Корната на Gree" незнам колко са си затваряли прозорците... факт е 4-ма изреваха от аварии посред зима. И пак се повтарям - Gree не е лоша марка - просто набюдения......

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #2337

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Еми ние затова на три различни марки заложихме.Но най вече лайтмотив ми беше,че да имам климатици от една и съща марка си е скука.
    Помеждудругото,много ми е интересно как пък четирима твой познати ,сите с Грита,вкупом насред зима "изревали" ? От какво точно са "изревали" ? Тва си е направо Gree пандемия някаква .Компресори ,електроника ? Какво аварира та разплака хората ? Щото и Митсубишито на комшията ,струващо 2к също му го сваляха тая зима,даже с алпинист...Скъп Дайкин и той се наака.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2017
    Мнения
    14
    #2338

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Еми ние затова на три различни марки заложихме.Но най вече лайтмотив ми беше,че да имам климатици от една и съща марка си е скука.
    Помеждудругото,много ми е интересно как пък четирима твой познати ,сите с Грита,вкупом насред зима "изревали" ? От какво точно са "изревали" ? Тва си е направо Gree пандемия някаква .Компресори ,електроника ? Какво аварира та разплака хората ? Щото и Митсубишито на комшията ,струващо 2к също му го сваляха тая зима,даже с алпинист...Скъп Дайкин и той се наака.
    ООо далеч съм от причините за рева от Gree-тата на колегите... в ТЕЦ-а сме почти 800 души, говориме си на кой кво му се е скапало и ремонтирал за 5 мин. и до там..... Отклоняваме се от темата. - Нека да не дамгосваме определена марка. А да си помагаме - кое е добро, по-добро за определени казуси.... Моя въпрос беше нещо като схватка м/у Fujitsu LUK12 и Toshiba RAS16.. за 30 м2

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #2339

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от RENTON777 Виж публикацията
    ООо далеч съм от причините за рева от Gree-тата на колегите... в ТЕЦ-а сме почти 800 души, говориме си на кой кво му се е скапало и ремонтирал за 5 мин. и до там..... Отклоняваме се от темата. - Нека да не дамгосваме определена марка. А да си помагаме - кое е добро, по-добро за определени казуси.... Моя въпрос беше нещо като схватка м/у Fujitsu LUK12 и Toshiba RAS16.. за 30 м2
    Най-просто казано , за характеристиките на помещението Ви които сте дали ,( ако е със стандартна височина ) Ви трябва климатик с номинална мощност на отопление 5 - 5.5 kW .С всичко по слабо рискувате да сте на студено през зимата .
    rosswen одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    45
    #2340

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да попитам отново, понеже пролетта питах тук за избор на климатик, но се оказа, че ми е била грешна квадратурата, Та оказа се че помещението е 22-24кв.м, къща тухла еденички в северна България. Ето нещо, като схема

    Понеже го бях мерил на око към 28кв/м и нямаше добра изолация на тавана ми бяхте препоръчали и се бях спрял или на Тошиба дайсекай 16-ка или Фуджицу 18-ка, Сега есента ще сменям гредите на тавана и ще сложа изолация поне 10см. в комбинация с по-малката реална квадратура мисля, че слизам на по-малък размер клима. Приоритети са да топли зимата (ще се разчита основно на него), да е тих понеже се спи в помещението. Не държа на никакви екстри. Бюджет до 2к , но може и да се дабави малко. Другият въпрос е, къде да се монтира. Най подходящо за мен е да е на мястото в зелено (за да е на западната стена понеже ще се ползва само за отопление и да напича външното след обяд поне). На дългите стени има секция на едната, а на другата има печка на твърдо гориво за резерва ако спре тока и няма да е ок предполагам климатика да е около нея. Притеснява ме разстоянието до помещението към прозорците (към 6м.) и свода, който евентуално ще ограничи потока малко. Има ли по-оптимално разположение според вас и бихте ли препоръчали подходящ климатик. Оглед ще има и на място разбира се, от една плевенска фирма препоръчана пак от тук.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе