Страница 285 от 334 ПърваПърва ... 235275283284285286287295 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,261 до 4,275 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #4261

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    Преди няколко поста питах за мнения за климатик за отопление. Сега искам да доуточня - климатика трябва да работи поне до минус 20 градуса, град Русе, 20 м2, южно изложение. Бях се спрял на Panasonic 12QKE, но това, че изключва на -17, -18 градуса и честите дефрости ме поотказаха, защото в стаята има възрастен човек целодневно. Бюджета ми е до 2000 лв. Моля за мнения какъв да си взема.
    Засега , след четене по форумите съм се насочил към HITACHI RAK 35PSA / WSA.
    Фуджи 09 или 12 лтц, хеви 25 или 35 zmx-s. Аз бих се спрял на един от тези.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    8
    #4262

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от atanasik Виж публикацията
    Моля за съвет за климатик:

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - и за двете
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението; около 16 квадрата при 2,65 височина или към 42,5 куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид);
    в) квадратура на прозорците;
    г) изложението на помещението; юг
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)? ет 6 от 6
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н; - хол
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? - апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? - Стара Загора
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? - лято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? - няма
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? - ТВ
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. - 1000- 1100 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? ято 21-23 градуса зима 23 до 24 градуса
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.

    Търся възможно най - икономичния климатик и същевременно топлещ за около 1000лв.
    За сега съм се спрял само на daikin ftxb35c нещо по - добро има ли ? Дайкина добър ли е за тези пари ?
    Относно моя въпрос мога да разгъна бюджета до 1300лв. Намерих едно Fudjitsu 12 LMCA добър вариант ли е или идва голям?
    Други варианти за нещо икономично и топлещо

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4263

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от atanasik Виж публикацията
    Относно моя въпрос мога да разгъна бюджета до 1300лв. Намерих едно Fudjitsu 12 LMCA добър вариант ли е или идва голям?
    Други варианти за нещо икономично и топлещо
    Голям ще е.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #4264

    Отговор: Избор на климатик 2017

    atanasik, модел с подобни параметри ще Ви "пасне" много добре:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.9 ~ 3.1), 9556 BTU (3072 ~ 10580)
    Консумирана електроенергия: 590 W (160 ~ 695)
    COP: 4.75 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.9 ~ 4.1), 12287 BTU (3072 ~ 13993)
    Консумирана електроенергия: 710W (155 ~ 930)
    COP: 5.07 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.0kW, 10239 BTU
    Консумирана електроенергия: 820 W
    COP: 4.91 (средна стойност) (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #4265

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kadett1 Виж публикацията
    Преди няколко поста питах за мнения за климатик за отопление. Сега искам да доуточня - климатика трябва да работи поне до минус 20 градуса, град Русе, 20 м2, южно изложение. Бях се спрял на Panasonic 12QKE, но това, че изключва на -17, -18 градуса и честите дефрости ме поотказаха, защото в стаята има възрастен човек целодневно. Бюджета ми е до 2000 лв. Моля за мнения какъв да си взема.
    Засега , след четене по форумите съм се насочил към HITACHI RAK 35PSA / WSA.
    Може да погледнете също така
    Fujitsu general 12 luca
    Fujitsu general 12 lmcb Nordic
    Toshiba Shorai 13

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    8
    #4266

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    atanasik, модел с подобни параметри ще Ви "пасне" много добре:
    Параметри на климатизатора при 35°C външна температура (27°C в помещението):
    Охлаждаща мощност: 2.8 kW (0.9 ~ 3.1), 9556 BTU (3072 ~ 10580)
    Консумирана електроенергия: 590 W (160 ~ 695)
    COP: 4.75 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 7°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.6 kW (0.9 ~ 4.1), 12287 BTU (3072 ~ 13993)
    Консумирана електроенергия: 710W (155 ~ 930)
    COP: 5.07 (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Параметри на климатизатора при 2°С външна температура (20°C в помещението):
    Отоплителна мощност: 3.0kW, 10239 BTU
    Консумирана електроенергия: 820 W
    COP: 4.91 (средна стойност) (коефициент на преобразуване – енергийна ефективност)
    Тези параметри на кой климатик са?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    29
    #4267

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Може да погледнете също така
    Fujitsu general 12 luca
    Fujitsu general 12 lmcb Nordic
    Toshiba Shorai 13
    Благодаря за отзивите, едно Митсубиши 25 зубадан дали ще се справи?

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4268

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Никакви проблеми, в 20 квадрата ще заспи.
    corsairman01 одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    6
    #4269

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Моля за съвет за добър климатик.
    Предварително благодаря.
    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? - цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 35кв.м / 90куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид): ПВЦ с двоен стъклопакет
    в) квадратура на прозорците: 8 кв.м
    г) изложението на помещението: изток (прозорец)
    д) етаж на помещението в сградата, особености (мансардно, мезонет, има портал и в коя част е или други особености)?: 11-ти етаж предпоследен
    е) какво е предназначението на помещението- хол, спалня, детска, всекидневна и т.н: хол +трапезария
    ж) в къща или апартамент е плануваното за климатизиране помещение? : апартамент
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? : Пазарджик
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? : лято 20 / зима 22~23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията?: има на външната стена 5 мм
    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви?:
    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2500-3000-3500 лв.
    9. До каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане?: зимата до -12
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #4270

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Fujitsu general 18lfca

    Има ли стена между хола и кухнята?
    С.Мезинов и Rafailiev харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4271

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 3500 може и Уруру и нокрия Х
    По - скъпи са от ЛФЦ , но с повече екстри

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #4272

    Отговор: Избор на климатик 2017

    За 3500 един мултисплит 9+12 ще пее.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    2
    #4273

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Здравейте колеги,
    Имам




    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатизатора? - цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление,
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 16кв.м / 48куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета: дървена
    в) квадратура на прозорците: 2 кв.м
    г) изложението на помещението: изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености: 2-ри етаж, отдолу не се отплява, а отгоре е покрива на къщата.
    е) какво е предназначението на помещението- : хол + всекидневна
    ж) в къща или апартамент е помещението? : къща
    4. В кое населено място е помещението/сградата? : Чирпан
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? : лято 25 / зима 20
    6. Има ли изолация на стени/таван: няма никаква изолация.
    7. Има ли електрически уреди в помещението?: телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката: - около 1000 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора : -20/-25 зимата и 40 лятото



    пп:
    1.Лятото климатика до колкото съм запознат ще охлажда без проблем до 25.
    2.Стаята ми е студена и нямам изолация, зимата се пали печка, но когато угасне до 2 часа стаята става много студено . Целта ми с покупката на климатик ще е да паля печката през ден( и да гори по 6-10 часа) и да се опитвам да поддържам температура около 20градуса с климатика до следващото палене. Ако някои се чуди защо просто не ползвам само печката за отопление - нека да обясня, че това означава постоянно да слагам дърва на печката(през час) и да съм постоянно до печката и в някои случеи да зареждам и паля по 2 печки дневно, което е огромен ангажимент и прекалено много време губя, а в момента имам парите да си позволя климатик.Есента на 2018 ще направя изолация на тавана и ще сменя дограмата.
    3.Искам да попитам според вас дали финансово ще е по-изгодно да взема климатик лятото на 2018 или сега на черен петък (дали на черния петък биха били по-евтини от лятото на 2018)
    4.Според вас този вариант удачен ли е или ще е прекалено скъп като сметка за ток?
    5.Бихте ли препоръчали няколко модела с цена около 1000- 1500лв като ще ги следя на черен петък и бих зел някой около 1000-1200 след намалението. Ако смятате, че за тази цена би било голям компромис, кажете ми каква цена би била нужна за да задоволя нуждите на стаята за да си преценя дали мога да отделя толкова.
    6.Дали ще е удачно да дам повече пари за такъв с смарт функция за времето когато съм на работа(12 часови смени) да го нагласям да работи на минимални градуси докато се върна и запаля печката
    7.Колко е наи-ниската температура на която мога да го оставя като на стендбай (минимални градуси,колкото да не го изключа) докато запаля печката


    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #4274

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan2 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Имам




    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатизатора? - цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление,
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 16кв.м / 48куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета: дървена
    в) квадратура на прозорците: 2 кв.м
    г) изложението на помещението: изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености: 2-ри етаж, отдолу не се отплява, а отгоре е покрива на къщата.
    е) какво е предназначението на помещението- : хол + всекидневна
    ж) в къща или апартамент е помещението? : къща
    4. В кое населено място е помещението/сградата? : Чирпан
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? : лято 25 / зима 20
    6. Има ли изолация на стени/таван: няма никаква изолация.
    7. Има ли електрически уреди в помещението?: телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката: - около 1000 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора : -20/-25 зимата и 40 лятото



    пп:
    1.Лятото климатика до колкото съм запознат ще охлажда без проблем до 25.
    2.Стаята ми е студена и нямам изолация, зимата се пали печка, но когато угасне до 2 часа стаята става много студено . Целта ми с покупката на климатик ще е да паля печката през ден( и да гори по 6-10 часа) и да се опитвам да поддържам температура около 20градуса с климатика до следващото палене. Ако някои се чуди защо просто не ползвам само печката за отопление - нека да обясня, че това означава постоянно да слагам дърва на печката(през час) и да съм постоянно до печката и в някои случеи да зареждам и паля по 2 печки дневно, което е огромен ангажимент и прекалено много време губя, а в момента имам парите да си позволя климатик.Есента на 2018 ще направя изолация на тавана и ще сменя дограмата.
    3.Искам да попитам според вас дали финансово ще е по-изгодно да взема климатик лятото на 2018 или сега на черен петък (дали на черния петък биха били по-евтини от лятото на 2018)
    4.Според вас този вариант удачен ли е или ще е прекалено скъп като сметка за ток?
    5.Бихте ли препоръчали няколко модела с цена около 1000- 1500лв като ще ги следя на черен петък и бих зел някой около 1000-1200 след намалението. Ако смятате, че за тази цена би било голям компромис, кажете ми каква цена би била нужна за да задоволя нуждите на стаята за да си преценя дали мога да отделя толкова.
    6.Дали ще е удачно да дам повече пари за такъв с смарт функция за времето когато съм на работа(12 часови смени) да го нагласям да работи на минимални градуси докато се върна и запаля печката
    7.Колко е наи-ниската температура на която мога да го оставя като на стендбай (минимални градуси,колкото да не го изключа) докато запаля печката


    Благодаря предварително!
    Или само климатик или само печка!

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #4275

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ivan2, с този "фетиш" за "черен петък", няма да случите на машина, както и на качествен монтаж...
    VeleV.Klima и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе