Страница 235 от 334 ПърваПърва ... 185225233234235236237245285 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,511 до 3,525 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #3511

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Да нямат, но може би ще гарантират безпроблемната му работа!
    Именно за това пиша тук, защото търся професионално мнение!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #3512

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от deejay Виж публикацията
    Да този ще бъде за друга стая. Просто ме заинтригуваха параметрите му!
    Толкова ли е зле тази марка. Все пак ще спестя пари!
    За тези пари по добре си всеми Грее.Finlux е марка произвеждана за Зора!

    Sent from my Sony Xperia Z3

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Мнения
    15
    #3513

    Отговор: Избор на климатик 2017


  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3514

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Мнение 3497 е пълна гротеска.Не смятам да участвам повече в тоя нелеп спор.
    @ СПСТ,ако ти ми изчислиш топлозагубите в спалнята ,която е с големи прозорци и когато е слънчево зимата не пускам никакво отопление,но когато е мрачно е хладилник ,или пък като си дойдат съседите от долу и запалят камината,и баджата ме грее без пари пак не пускам печка ,а като ги няма е ледена приказка ? Същото касае и ония от горе и от страни,които не винаги са в България ? Как да ги изчислявам тия топлозагуби ? По колко таблици ?
    СПСТ - я ми дай една формула от нататък сам да си изчислявам топлозагубите ако обичаш.
    Спор няма, човекът само отбеляза, че климатикът не е отоплителен уред и не топли. И най-тъпата българска бабичка може да разкаже с какъв радиатор се е отоплявала досега, за да я ориентират към подхозящ размер машина. Не вярваме обявените квадратури по сайтовете да се отнасят за бабичката или любовницата на собстменика им, затова твърдим, че да несъстоятелни и подвежзащи.

  6. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #3515

    Отговор: Избор на климатик 2017

    @ponyasd Ако не можеш да си изчислиш загубите, имаш две възможности - или преоразмеряваш съзнателно, или предвиждаш резервен отоплителен уред тип "духалка".
    dodo_pv, Aleksandars, Mega и 3 други харесват това.

  7. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3516

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Мнение 3497 е пълна гротеска.Не смятам да участвам повече в тоя нелеп спор.
    @ СПСТ,ако ти ми изчислиш топлозагубите в спалнята ,която е с големи прозорци и когато е слънчево зимата не пускам никакво отопление,но когато е мрачно е хладилник ,или пък като си дойдат съседите от долу и запалят камината,и баджата ме грее без пари пак не пускам печка ,а като ги няма е ледена приказка ? Същото касае и ония от горе и от страни,които не винаги са в България ? Как да ги изчислявам тия топлозагуби ? По колко таблици ?
    СПСТ - я ми дай една формула от нататък сам да си изчислявам топлозагубите ако обичаш.
    Аз не разбирам нищо от строителни ремонти, затова питам някой дето разбира и тогава почвам. Или не почвам, а плащам на някой дето разбира и ще го направи по-добре от мен. Сещаш ли се на къде бия? Не може човек да разбира от всичко и не е срамно да питаш или да си платиш друг да свърши работа за която не си сигурен, че ще я свършиш, така че да ти харесва и да ти върши работа. Дано ме разбра!
    Aleksandars, Mega, Rumb@ta и 4 други харесват това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3517

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Не забравяй,че повечето спецове,търговци,майстори и прочие ще ти препоръчат винаги това,което на тях им е най угодно.Всеки гледа нещата през неговата призма в днешните меркантилни времена.Аз също винаги съм пледирал ,че е желателно да не се занимаваме с неща които са ни неясни.Но се оказа че мога да си направя покрива много по добре от майстора взел ми 35 лева на квадрат за труд,оказа се че майстор прави баня за 800 лева в пъти по качествено от друг който взема за същия труд двойно,оказа се че и за 1200 лева мога да си купя съвсем приличен климатик,вместо масово предлагани от спецове машини струващи двойно повече и т.н....
    musster, Genadi80 и deejay харесват това.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #3518

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    за 1200 лева мога да си купя съвсем приличен климатик.
    Това е доста илюзорно твърдение.... При такава покупка, компромисите са задължителни... Лошото е, че никой не си признава после че се е набутал с някоя пръчка, която не отговаря на неговите изисквания...
    dodo_pv, d_imige, pulsedriverbg и 6 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3519

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    @ponyasd Ако не можеш да си изчислиш загубите, имаш две възможности - или преоразмеряваш съзнателно, или предвиждаш резервен отоплителен уред тип "духалка".
    Ако уважаваш себе си и тези, с които съжителствуваш, е добре да подминеш първия вариант с преоразмеряването. Нека изборът се сведе до избор на резервен отоплителен уред, там вариантите са достатъчно много

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Не забравяй,че повечето спецове,търговци,майстори и прочие ще ти препоръчат винаги това,което на тях им е най угодно.Всеки гледа нещата през неговата призма в днешните меркантилни времена...
    Не това е проблема. И ние двамата с теб постъпваме или бихме постъпили по същия начин. Би било лицемерно да пледираме друго. Гадното е, че повечето търговци съзнателно те натискат да преоразмеряваш, за да не ги занимаваш в студовете с проблеми от сорта на "машината не топли". А в последствие няма как и на кого да се оплачеш от липсата на комфорт, освен да се регнеш в някой форум и да почнеш да хейтваш неща, нямащи много общо с основния проблем

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #3520

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    биро,аз топлозагуби не мога да смятам,комшията над мен също,баба ми също не може да ги смята,мойте приятели също не могат да ги смятат.Не фантазирай и не се прави на интересен че можел и 100 квадрата да стопли,а 15 да не може..За обикновения потребител трябваше да постнат както всички останали сайтове квадратурата за която е предназначен.А не се правете на много техничари моля....Ще фане некоя женица шивачка или некой тираджия да ви пресмята топлозагуби,и ще гледа при тия параметри климатика колко топлина давал...боже що не вземете да се гръмнете.
    И защо 25zs-s да не може да стопли 100m2? Ограничен ти е мирогледа, пони. Има къщи с по 30см изолация на стените. Като не можеш да си сметнеш топлозагубите повикай специалист, ако нямаш доверие на търговеца се обърни към ОВК проектант.

  13. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3521

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от deejay Виж публикацията
    Здравейте, моля дайте мнение за климатик - SEER: 8.53 / A+++, SCOP: 4.64 / A++
    Finlux FDCI-12QL46 WF - Нагревател на външното тяло , Позлатен кондензатор , WI-FI управление
    https://zora.bg/product/fdci-12ql46-wf
    Ще успее ли да топли стая 18м2 при -10, -15 градуса.
    Благодаря предварително!
    Това си е чист AUX, само че ребрандиран. При -15 едва ли ще успее да стопли 18 квадрата, но до -5 да кажем ще е ОК ако не се изключва никога. По-надолу - с помощ от друг отоплителен уред за 10-те най-студени дни в годината

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Genadi80 Виж публикацията
    За тези пари по добре си всеми Грее.Finlux е марка произвеждана за Зора!

    Sent from my Sony Xperia Z3
    Това не е вярно!
    Finlux ги купиха Вестел преди няколко години, но дизайнерския център си е финландски все още.
    Специално този AUX произведен за Finlux си е с техен дизайн на вътрешното тяло. Само пластмасите са различни, иначе си е чисто ей това като техника:
    http://aux.bg/catalog/product_details/238

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Има къщи с по 30см изолация на стените. Като не можеш да си сметнеш топлозагубите повикай специалист, ако нямаш доверие на търговеца се обърни към ОВК проектант.
    В Банкя има една къща с 120см стени - реално са 2 стени по 25см и между тях 70см вата :D
    Отопляват стаите само от другите уреди - телевизор, хладилник, осветление ...
    Дори до +10 градуса се налага охлаждане.
    Този пост е редактиран от Ventsislav Negentsov; 10-10-17 в 09:32.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3522

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Гадното е, че повечето търговци съзнателно те натискат да преоразмеряваш
    Колкото и тривиално да звучи за много хора,за мен лично точното оразмеряване да климатика за определено помещение е от първостепенно значение.
    Как обаче да определя параметрите,след като в характеристиките от сайта няма никаква информация за това,за каква квадратура или обем е проектиран климатика ? Нали поне някакви базисни цифри трябва да имам,от които да тръгна ? Или просто ще съзерцавам едно красиво парче пластмаса и ще гадая ? Предполага се ,че човек търсещ климатик живее в стандартна стая с врати вместо завеси,с нормален таван и има все пак някакви прозорци със стъкла по тях.Това са рутинни неща.Той няма да седне с калкулатора да пресмята първо колко джаула топлина му изфирясват през тавана,стените или цепнатините на дограмата и да се пита дали написаното количество топлина отделяно от климатика при някакви идеални лабораторни условия ще успее да го накара да ги компенсира тия загуби.
    Аз предпочитам да си пазарувам от нета а не от местните търговци и "специалисти".Климатиците си ги купих от Софийски фирми ,с безплатна доставка.Само за инфо - от три климатика си спестих 600 лева купувайки ги от точното място.На местните търговци хич не им беше приятно и открито го изразяваха при монтажите.
    Та всичкото това нещо го го пиша имайки в предвид онзи мой предишен пост,в който изразих възмущение от липсата на съществена информация за обикновенните клиенти.Липса,която в много случаи води до "не" продажби и подминаване.Разводних малко темата,за което съжалявам,но все пак поне мъничко се вместваме в контекста и.
    Divi одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #3523

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Пони, няма нищо тривиално в това, да си мазохист. Един от начините за изчистване на душата, все пак. В гугълплей има калкулатор за изчисляване на клими, където се задават броя на прозорците, размерите и типа на стаята. Metrix Conversion. Можеш да го ползваш
    Успех!

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3524

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ти твойте чрез Metrix Conversion ли ги купи ?

  18. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #3525

    Отговор: Избор на климатик 2017

    ponyasd, не си хаби нервите, човек. Живей си живота и не му мисли много, че сме като тея мухички дето им викат еднодневки :D
    След 1-2 години ще ти изпусне стъклопакета на дограмата и ще решиш да го смениш с троен (32 мм) с K стъкло + бяло + 4 сезона; ще вземеш да сложиш някой окачен таван с вата или да си боядисаш стените с термобоя с микросфери (вече има доста качествени такива бои) и всичките ти сметки за климатика отиват по дяволите и пак ще си с преоразмерен климатик. Няма нищо статично във Вселената и всичко се променя непрестанно. А нали идвало и глобално затопляне сега...
    ivan74, kokovox, ruuni9 и 1 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе