Страница 287 от 334 ПърваПърва ... 237277285286287288289297 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,291 до 4,305 от общо 5004
Like Tree3767Одобрявам

Избор на климатик 2017

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4291

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    SPSt,моля те обясни какви зими има в Пловдив.
    Защото има хора,които си мислят,че пловдивчани се топлят с мокри вестници.
    Благодаря.
    Нямам предвид че в Пловдив зимата е като на Хавай, а че при нас е ужасен вятър, къщата се намира на 300м от морето и надолу е стръмно тоест всичките течения които обикновенно ходят по крайбрежието не ни подминават, а това неминуемо води до по-бързо охлаждане, въпреки че предната зима ходих няколко пъти в големият студ, а още нямаше изолация и къщата беше не мога да я нарека топла но определено можеше да се стои дори и без яке, а навън ми замръзна брадата от собственият ми дъх, не съм измервал температури.

    По скоро се интересувах от отзива на собственика на въпросният климатик, защото моделът е доста добър, дават го 20500 BTU на отопление, което може и да ми свърши работа. А по-ценно от мнението на собственик няма.

    Благодаря

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4292

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Чудесно, да попитам защото е възможно при вас в Пловдив да е по-мека зимата при по-ниски температури как се държи?

    Благодаря
    Къщата не е в Пловдив .
    Намира се в Планината близо до Пловдив .Миналата зима видях -23,24 градуса.
    Натоварва се и почва да размразява през 3-4 часа .
    Там където в къщата има и рекичка ,така че и доста влага си има.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4293

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ами навих се, обаче сега забелязах има нокрия произведена в Китай и такава в Япония, възможно ли е сайтовете да бъркат или има различни модели аз гледам AWYZ14LB

    Вашият какъв е?

  5. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4294

    Отговор: Избор на климатик 2017

    И каква е тази японска Нокрия?
    От 2000-та г. всички клими на Фуджицу се произвеждат в Китай и Тайланд.В това няма нищо лошо,заводите са японски.Само,че има търговци,които заблуждават потребителите.
    Лично аз ползвам Бош/микровеле/Лг/хладилник/Фуджи /клима/от китайски заводи.Всичко си работи от години,но никой не ме е заблуждавал с произход!
    А и мои приятели ползват китайските 12 lmca и всички са доволни.

    А и с тези темпове китайците ще станат след време номер едно.
    Около 55'до 65' година американци и европейци са гледали с недоверие на японските стоки и производители.Обаче сега?
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 01:03.
    rosswen и stainway харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4295

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Ами не знам лошо ли е добро ли е, явно наистина става въпрос само за разминаване в информацията, като гледам сайтовете как всеки си пише каквото си иска и започвам да се чудя защо си губих времето в гледане на параметри които са научна фантастика.

    Утре ще се свържа с едни познати които се занимават с климатици да видя дали имат Nocria и ако имат след като я сложат ще споделя мнение.

    Благодаря на всички и поздрави.
    Viking72 одобрява това.

  7. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #4296

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Колегите са ти предложили добри клими,дали са Китай или Тайланд? Топлят и не създават проблеми.

    И аз в началото бях против китайските стоки,но като гледам сина ми каква електроника поръчва от китайските сайтове...без коментар..

    Извън темата!
    Сърбите копират италиански камини и котли едно към едно.Обаче са качествено направени и цената наполовина на италианската.
    А тези от Прити как за толкоз години не се научиха как се копира?А още ги дялат с тесла и неграмотно изпълнение!?
    Всички крадат технологии,само българите не можахме да се научим как става.

    Яд ми е затова,че сме по-кадърни от германците/за ремонт/ обаче куцаме отдругаде.
    Този пост е редактиран от Viking72; 20-11-17 в 01:58.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #4297

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Ivan2 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Имам




    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете ще се ползва климатизатора? - цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление,
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението: 16кв.м / 48куб.
    б) вида на дограмата и стъклопакета: дървена
    в) квадратура на прозорците: 2 кв.м
    г) изложението на помещението: изток
    д) етаж на помещението в сградата, особености: 2-ри етаж, отдолу не се отплява, а отгоре е покрива на къщата.
    е) какво е предназначението на помещението- : хол + всекидневна
    ж) в къща или апартамент е помещението? : къща
    4. В кое населено място е помещението/сградата? : Чирпан
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? : лято 25 / зима 20
    6. Има ли изолация на стени/таван: няма никаква изолация.
    7. Има ли електрически уреди в помещението?: телевизор
    8. Каква сума е приготвил за покупката: - около 1000 лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора : -20/-25 зимата и 40 лятото



    пп:
    1.Лятото климатика до колкото съм запознат ще охлажда без проблем до 25.
    2.Стаята ми е студена и нямам изолация, зимата се пали печка, но когато угасне до 2 часа стаята става много студено . Целта ми с покупката на климатик ще е да паля печката през ден( и да гори по 6-10 часа) и да се опитвам да поддържам температура около 20градуса с климатика до следващото палене. Ако някои се чуди защо просто не ползвам само печката за отопление - нека да обясня, че това означава постоянно да слагам дърва на печката(през час) и да съм постоянно до печката и в някои случеи да зареждам и паля по 2 печки дневно, което е огромен ангажимент и прекалено много време губя, а в момента имам парите да си позволя климатик.Есента на 2018 ще направя изолация на тавана и ще сменя дограмата.
    3.Искам да попитам според вас дали финансово ще е по-изгодно да взема климатик лятото на 2018 или сега на черен петък (дали на черния петък биха били по-евтини от лятото на 2018)
    4.Според вас този вариант удачен ли е или ще е прекалено скъп като сметка за ток?
    5.Бихте ли препоръчали няколко модела с цена около 1000- 1500лв като ще ги следя на черен петък и бих зел някой около 1000-1200 след намалението. Ако смятате, че за тази цена би било голям компромис, кажете ми каква цена би била нужна за да задоволя нуждите на стаята за да си преценя дали мога да отделя толкова.
    6.Дали ще е удачно да дам повече пари за такъв с смарт функция за времето когато съм на работа(12 часови смени) да го нагласям да работи на минимални градуси докато се върна и запаля печката
    7.Колко е наи-ниската температура на която мога да го оставя като на стендбай (минимални градуси,колкото да не го изключа) докато запаля печката


    Благодаря предварително!
    Погледнете:
    Gree Change 12
    Fujitsu Genaral 12 LLCC
    Fujitsu General 12 LMCA



    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Здравейте малко късно посъбрах пари за климатика и сега съм пред дилема какво би ми свършило работа.
    Трябва ми за кухня с дневна около 35кв като имам и стълбище което води към втори етаж около 12кв.м тоест общо 47кв,м

    1. За какъв вид помещение ще се ползва климатизатора - търговско, жилищно, офис, магазин и т.н? Къща
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление) ще се ползва климатизатора? За отопление и охлаждане
    3. Каква е:
    а) квадратурата и кубатурата на помещението 47кв.м около 120куб.м;
    б) вида на дограмата и стъклопакета (дървен/ПВЦ/алуминиев, двоен/троен стъклопакет, КА или друг вид) дограмата е алуминиева от висок клас стъклопакета Троен имаше и защита ;
    в) квадратура на прозорците - 10кв.м;
    г) изложението на помещението Източно + Южно;
    д) етаж на помещението в сградата първи етаж,
    е) какво е предназначението на помещението- хол и дневна?
    4. В коя част на България и по възможност в кое населено място е помещението/сградата? Град Варна - Ален Мак
    5. каква е желаната температура за поддържане лято/зима? Лято 22 Зима 21-23
    6. Има ли изолация на стени/таван, на кои от тях има и на кои не какъв е вида и дебелината на изолацията? Цялата къща е санирана с 10см изолация, подът с 3см Фибран, предстои ми да изолирам и покрива с вата и 45см тухлен зид с торкрет.

    7. Има ли електрически уреди в помещението в което ще се монтира климатизатора и какви? Печки, хладилници, телевизор и всичко което има в дневна и кухня както и 3kW Dimplex Cadiz който в момента държи каквато искам температура (21-25градуса) отвън е около 8 градуса

    8. Каква сума е приготвил за покупката на климатизатор. 2500лв
    9. до каква външна температура зимата/лятото ще разчитате на климатизатора за отопление/охлаждане? Нямам отговор
    10. Ако имате възможност качете схема на помещението показваща точно геометрията му, разположението (или предвиденото разположение на мебели), прозорци и врати и друго, което счетете за важен фактор свързан с геометрия и разположение на мебели. Квадратна стая с прозорци на Изток и Юг


    Насочил съм се към тошиба Shorai 22 000 BTU
    Toshiba

    Ако не какво бихте ме посъветвали, благодаря много и поздрави.
    Ако не намерите Нокрия, вземете FUJI RSG-18LFC/ROG-18LFC
    Fuji, Fujitsu и Fujitsu General са една и съща марка.
    rosswen одобрява това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4298

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Ами не знам лошо ли е добро ли е, явно наистина става въпрос само за разминаване в информацията, като гледам сайтовете как всеки си пише каквото си иска и започвам да се чудя защо си губих времето в гледане на параметри които са научна фантастика.

    Утре ще се свържа с едни познати които се занимават с климатици да видя дали имат Nocria и ако имат след като я сложат ще споделя мнение.

    Благодаря на всички и поздрави.
    Според мен, би било много добре, някой специалист/не само монтажник/, на когото имате доверие, да огледа помещенията, които искате да отоплявате и заедно да решите какви и колко машини ще ви трябват. Виждам, че ситуацията не е простичка и би трябвало да се подходи по сериозно. Приказки от сорта - до мен един се топли с някакъв Дайкин могат да ви вкарат в голям филм. По същия начин и съвети от колеги "топлещи 60м2 с една Нокрия в планината". Всичко е възможно, но не виждам да коментирате климат, изолации, разположения на помещенията, съседи и още куп други подробности. Нокрията може да топли добре 60м2 и да не може да стопли хич 35м2.
    В момента, при тези температури, всички машини топлят и сегашното състояние не е показателно за възможностите на дадена машина. Истината настъпва след 15.12 и продължава до 15.03.
    Aleksandars, Mega, ivan74 и 3 други харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4299

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Според мен, би било много добре, някой специалист/не само монтажник/, на когото имате доверие, да огледа помещенията, които искате да отоплявате и заедно да решите какви и колко машини ще ви трябват. Виждам, че ситуацията не е простичка и би трябвало да се подходи по сериозно. Приказки от сорта - до мен един се топли с някакъв Дайкин могат да ви вкарат в голям филм. По същия начин и съвети от колеги "топлещи 60м2 с една Нокрия в планината". Всичко е възможно, но не виждам да коментирате климат, изолации, разположения на помещенията, съседи и още куп други подробности. Нокрията може да топли добре 60м2 и да не може да стопли хич 35м2.
    В момента, при тези температури, всички машини топлят и сегашното състояние не е показателно за възможностите на дадена машина. Истината настъпва след 15.12 и продължава до 15.03.
    Ами съгласен съм но мой познат на когото уж имам доверие ми каза че FTXB50C "можел" да ми свърши работа, след като се поразгледах в google останах с впечатлението, че това няма да е така.
    Съответно какво бихте ме посъветвали след като нокрия няма да ми свърши работа?

    П.П. Малко по-горе го има коментара с климата, като цяло е мек но духа много изложение Изток - Юг, съседи и изолация съм описал по-горе да не се повтарям.

    Благодаря.

  12. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #4300

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    SPSt,моля те обясни какви зими има в Пловдив.
    Защото има хора,които си мислят,че пловдивчани се топлят с мокри вестници.
    Благодаря.
    Живял съм известно време и във Варна и в Бургас, така че мога да правя сравнения. В Пловдив определено зимите са по-студени и с повече сняг. Във Варна температурите не падат толкова ниско /-15, -20/ и снегът е много по-малко, но високата влажности леденият вятър много влошават нещата. Тези фактори също трябва да се отчитат при избор на климатик.
    PS: Ярък ми е споменът как една година при температура -2гр. и сняг 2 см., градският транспорт във Варна тръгна в 10,30 ч. Във високата част на кв.Левски вятърът ме носеше сам, без да ходя, по един замръзнал паркинг, а ушите ако ги бях чукнал щяха да се счупят.
    Mega, rosswen и Viking72 харесват това.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4301

    Отговор: Избор на климатик 2017

    icogiev ,
    Не съм казал, че няма да свърши работа, напротив - би могъл да е идеалния избор, имайки предвид качествата на машината.
    Форума е просто някакъв ориентир, за това къде евентуално да се насочите. Конкретния избор си е ваш и ако трябва, можете да извикате и втори и трети специалист. Важното е да вземете информиран избор, никой няма да реши вместо вас. Редно е, обаче, когато ви препоръчват някоя машина, да ви казват защо, и защо другата не биха ви препоръчали.
    Аз нямам самочувствието, във вашата ситуация, да ви препоръчвам машина.
    Този пост е редактиран от tony34al; 20-11-17 в 09:31.
    Aleksandars, SPSt и rosswen харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4302

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Живял съм известно време и във Варна и в Бургас, така че мога да правя сравнения. В Пловдив определено зимите са по-студени и с повече сняг. Във Варна температурите не падат толкова ниско /-15, -20/ и снегът е много по-малко, но високата влажности леденият вятър много влошават нещата. Тези фактори също трябва да се отчитат при избор на климатик.
    PS: Ярък ми е споменът как една година при температура -2гр. и сняг 2 см., градският транспорт във Варна тръгна в 10,30 ч. Във високата част на кв.Левски вятърът ме носеше сам, без да ходя, по един замръзнал паркинг, а ушите ако ги бях чукнал щяха да се счупят.
    Точно такава е ситуацията, а където ми е къщата има още повече вятър от в Левски понякога, забравих да кажа че от към подветрената страна (Север-Изток) имам веранда която гледа на изток, но в единият си край (Север) е преградена и това спира много вятъра, както казах стените ми са по-дебели от обикновен зид заради торкрета който е по 10см от двете страни на зида, а от външната им страна имам още 10 см изолация.

    Снощи температурата преди да в конкретното помещение беше 22 градуса сутринта 17, като с 3kW Dimplex радиатор я направих 19 за малко по-малко от половин час, радиаторът няма вентилатор, така че става бавно.

    Температурата отвън сутринта беше 6 градуса.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    icogiev ,
    Не съм казал, че няма да свърши работа. Форума е просто някакъв ориентир, за това къде евентуално да се насочите. Конкретния избор си е ваш и ако трябва, можете да извикате и втори и трети специалист. Важното е да вземете информиран избор, никой няма да реши вместо вас. Редно е, обаче, когато ви препоръчват някоя машина, да ви казват защо, и защо другата не биха ви препоръчали.
    Аз нямам самочувствието, във вашата ситуация, да ви препоръчвам машина.
    Благодаря за мнението виждам, че имате доста тошиби, какво и колко голямо топлите с най-голямата?

    Благодаря.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4303

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията

    Благодаря за мнението виждам, че имате доста тошиби, какво и колко голямо топлите с най-голямата?

    Благодаря.
    Моите Тошиби не са релевантни към вашия случай. И все пак, голямата е в 42м2, но има още 2 в по малки/спални/ и вратите през деня са винаги отворени.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    49
    #4304

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Моите Тошиби не са релевантни към вашия случай. И все пак, голямата е в 42м2, но има още 2 в по малки/спални/ и вратите през деня са винаги отворени.
    Благодаря за мнението.

    А нокрията отпада, препоръчват ми в крайна сметка 18FLC и Daikin FTX50GV, вторият е по-евтин, но първият има повече добри отзиви.

    Поздрави.
    Този пост е редактиран от icogiev; 20-11-17 в 10:45.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #4305

    Отговор: Избор на климатик 2017

    Цитат Първоначално публикувано от icogiev Виж публикацията
    Точно такава е ситуацията, а където ми е къщата има още повече вятър от в Левски понякога, забравих да кажа че от към подветрената страна (Север-Изток) имам веранда която гледа на изток, но в единият си край (Север) е преградена и това спира много вятъра, както казах стените ми са по-дебели от обикновен зид заради торкрета който е по 10см от двете страни на зида, а от външната им страна имам още 10 см изолация.

    Снощи температурата преди да в конкретното помещение беше 22 градуса сутринта 17, като с 3kW Dimplex радиатор я направих 19 за малко по-малко от половин час, радиаторът няма вентилатор, така че става бавно.

    Температурата отвън сутринта беше 6 градуса.

    - - - - - - - - - -



    Благодаря за мнението виждам, че имате доста тошиби, какво и колко голямо топлите с най-голямата?

    Благодаря.
    Неговите тошиби са втора ръка японски, правени за японския пазар. Висок клас с високи максимуми, което във вашия случай няма значение, освен ако не сте решили да купувате такъв климатик. За 2500лв не знам дали ще има нова машина с по-висок максимум от 9.1кв на отопление, каквито имат 18 лфц и 14 нокрия, но дори и да има не е особено популярна.
    Дайкина ако не е про серията или уруро сарара, не е за предпочитане.

    Sent from my Power_2 using Tapatalk
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Panasonic 2017 за японския пазар
    От chachoto във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 14
    Последно: 08-06-19, 13:13
  2. Избор на климатик LG или ...
    От BaceTo във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 9
    Последно: 01-02-16, 23:36
  3. Избор на климатик
    От Icetto във форум Климатици Daikin
    Отговори: 23
    Последно: 25-10-12, 06:07
  4. ИЗбор климатик
    От gogorog във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 3
    Последно: 23-08-11, 22:48
  5. Избор на климатик
    От elmaira във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-09, 21:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе