Страница 118 от 283 ПърваПърва ... 68108116117118119120128168 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,756 до 1,770 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    18
    #1756

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. За двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 2x15 кв.м. и 2x38 куб.м
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ не знам стъклопакета
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3кв.м + врата към балкон 1кв.м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; северно
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- cпaлня и дeтcĸa стая
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? -апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 20-25 целогодишно
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - външна изолация не знам дебелина
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? -има компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? - 4000лв ми е лимита с монтажа, предпочитам нещо по-евтино
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? (-15) - (+35)
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. - нямам схема
    Този пост е редактиран от zerozed; 17-04-18 в 23:52.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1757

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря...
    2 бр. Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium или SCM40ZS-S в комбинация с SRK20ZS-S (2 бр.)
    2 бр. Daikin FTXM20M~RXM20M BluEvolution Perfera или 2MXМ40М в комбинация с FTXM20M (2 бр.)
    2 бр. Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai или RAS-2M14S3AV-E в комбинация с RAS-B10N3KVP-E1 (2 бр.)
    2 бр. General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2 или AOHG14LAC2 в комбинация с ASHG07LUCA (2 бр.)
    necata2, rosswen и Genadi80 харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    18
    #1758

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Още един ламерски въпрос, да бъде сплит или мулти-сплит системата, т.е има ли някакви недостатъци мулти-сплит пред сплит система ?
    Дайкин или Митсубиши Хеви? Може би въпроса ми е като кокошката или яйцето. Какви са вашите предпочитания ?

    Мерси

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #1759

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от zerozed Виж публикацията
    Още един ламерски въпрос, да бъде сплит или мулти-сплит системата, т.е има ли някакви недостатъци мулти-сплит пред сплит система ?
    Дайкин или Митсубиши Хеви? Може би въпроса ми е като кокошката или яйцето. Какви са вашите предпочитания ?

    Мерси
    При мултисплита, ако има проблем с външното тяло, оставате без климатици за разлика от два отделни ако са.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #1760

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от zerozed Виж публикацията
    Още един ламерски въпрос, да бъде сплит или мулти-сплит системата, т.е има ли някакви недостатъци мулти-сплит пред сплит система ?
    Дайкин или Митсубиши Хеви? Може би въпроса ми е като кокошката или яйцето. Какви са вашите предпочитания ?

    Мерси
    Доколкото съм забелязъл, машините са подредени в низходящ ред. Сиреч, първото предложение, ще да е най-удачно. Има доста изписано, защо едното се препоръчва пред другото. Малко не идва след всяко предложение да се изписват едни и същи фермани. Просто се доверяваш на опита на специалистите и така. Ако си по-любопитен, четеш из темите.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1761

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз бих избрал Дайкинското мулти,във вариантите с вътрешни от ftxm,като при тях екстрите са най-много:стримър,око,wifi...или Тошибското с вътрешни от Дайсейкай 6.5
    Aleksandars, Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1762

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А, би ли избрал мулти пред моно сплит и защо?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #1763

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    А, би ли избрал мулти пред моно сплит и защо?
    Ако ми е ново жилището каквито сега се строят почти няма варианти за 2-3 външни тела,да не говорим и да са на фасадата.Тогава Мултито е неизбежно.Миналата година в един комплекс до Гребната база полагахме тръби за близо 500бр.мултита така са го решили проектантите.По принцип с мултита е по компактно.Недостатък е че ако има проблем с външното няма да ползвате и в другите стаи до като не се отсрани проблема.И още един недостатък има,че и в телата които не са включени преминава фреон и са възможни шумове.В моя случай, със жилилищата които имам мулти е трудно изпълнимо,да не говорим че аз всяка година сменям някои от климите ми ей така за проба.
    pulsedriverbg, SPSt, rosswen и 2 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #1764

    Отговор: Избор на климатик '2018

    И аз така го разбрах-мултито е като последна и неизбежна възможност, при липса на друга алтернатива.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    12
    #1765

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;

    2. За охлаждане
    3. · 20 квадрата и 50 м3;
    · PCV дограма – троен пакет
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – около 3квм
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг
    · 4 ет – не е последен
    · хол
    · апартамент
    4. София
    5. 25 градуса
    6. ново строителство с изолзация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Печка, котлони, ТВ
    8. бюджет около 950 лв с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Без значение колко е топло навън

    Колебая се между следните, но съм отворн за всякакви предложения

    midea-msmabu-12hrdn1-blanq-12000-btu
    gree gwh12qb/k3dnc2d Lomo 12000btu

  13. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #1766

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Разсъждавам върху вариант за два броя FH25VE за спалня 40м3 и хол 50м3. Едно от нещата, които ми допадна е плазмата, която предвид качеството на въздуха ни си е отличен бонус.

    Въпросът ми е, "Zubadan" вариантът, който е с двойно по-ниски минимуми от стандартната версия, би ли неутрализирал проблема с постоянния он/офф казус и евентуално частично пукането по отношение на шума за спалнята? За спалнята си е малко "голям", но може да го ползваме и за доотопление на коридора, а и минимумът от 0.8-1 би бил по-адекватен?

    Също така, при него има ли ненужни дефрости, които да нарушават комфорта?

    Четох за спецификата на постоянното подгряване на външното тяло, но ако комфорта на работа е по-добър от стандартния вариант, то не ми е проблем допълнителния разход под 0-та или в краен случай добавянето на вариант за ръчното му спиране.

    Гледах и Zsx-s (за съжаление е без плазма) , но не знам дали би бил по-добър вариант от FH.

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1767

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ivu, един съвет - да "забиете" FH25 в 40m³ e безумие...
    rosswen и Rafailiev харесват това.

  16. ivu
    ivu е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    16
    #1768

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ivu, един съвет - да "забиете" FH25 в 40m³ e безумие...
    Приемам забележката. Надявах се с по-ниския минимум да "мине номера", но явно няма да се получи предполагам.
    А дали можете да ме ориентирате за вариант с плазма за тази квадратура?

    Също пропуснах да попитам, някаква обратна връзка за по-новия модел LN?

    Изпратено от моят SM-N910C с помощта на Tapatalk

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1769

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Плазмена касета в момента предлага само тази марка. Тошиба имат подобна система, но е направена по друг начин. Но за такова помещение, трудно ще намерите машина с нисък минимум. Визирам в моделите на 220V.
    rosswen одобрява това.

  18. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #1770

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Г-н Lozanov, предвид бюджета който сте подготвили, няма значение какво ще вземете от новите машини ......
    Kasap и ivan74 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе