Страница 143 от 283 ПърваПърва ... 93133141142143144145153193 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,131 до 2,145 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2131

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, доста страници изчетох от форума и все повече се колебая какъв климатик да купя.

    Стаята за която търся е хол 21кв.м. (с една външна стена със западно изложение, височина 2,90м.,с един прозорец-врата от 3,4 кв.м., ПВЦ дограма с троен стъклопакет) Апартамента е на 2 жилищен етаж с външна изолация. Жилището е в чужбина, ако има значение на 200 м. от морския бряг се намира. Лятото е много влажно и това прави още по непоносими жегите. Зимата градусите много рядко падат под нулата

    Ще се ползва основно за охлаждане и за отопление през преходните сезони.
    Бюджета е от около 2000лв без монтаж

    предпочитанията са за нисък шум, енергоспестяващ и повъзможност с функция изсушаване на въздуха
    Бях се спрял последно на Дайкин
    FTXM25M/RXM25M но не съм убеден все още


    Моля за предложения и мнения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2132

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако ще се ползва предимно за охлаждане, може и по тънко да минеш, 13ката Тошиба от подписа в момента си крета на 130 вата. Задание 25, външна Т 28.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    37
    #2133

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    При втората употреба бройките са единични и никой не знае какво има твоя човек, та да ти предложи. Отиди при него да ти предложи няколко климатика от наличните му, запиши точно моделите и попитай за тях в съответната тема. При новите пътят е обратен /евентуално/-първо питаш тук и после в магазина.
    Може би сте ме разбрали погрешно, не казвам че търся само 2-а употреба, просто като предложения приемам и някакви стари модели. Благодаря предварително

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #2134

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Planemo, ето Ви няколко варианта:
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    Toshiba RAS-13BKVG-E Mirai
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZMP-S~SRC35ZMP-S Standart
    General Fujitsu ASHG12KMTA
    Mitsubishi MSZ-WN35VA
    Японски климатизатор втора употреба 2.8 kW ~ 3.6 kW в режим охлаждане номинално.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #2135

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Planemo Виж публикацията
    Може би сте ме разбрали погрешно, не казвам че търся само 2-а употреба, просто като предложения приемам и някакви стари модели. Благодаря предварително
    Не съм Ви разбрал грешно! Затова Ви написах как стоят нещата при втора употреба и при нови климатици. А разлика има.

  7. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #2136

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добър ден във форума! Казвам се Яна и съм от Бургас.Позволих си да ползвам профила на съпруга ми,защото с него сме на два различни режима...той - сафридено - ремонтен,аз само ремонтен! Спешно трябва да купим климатик ,а вече се ошашавихме от предложения и варианти и се затрудняваме изключително много при избора.Климатика и за жилищна сграда (втори етаж от триетажна къща) в гр.Царево.На етажа е обособен апартамент за отдаване под наем през лятото - разбирайте всеки ползва ама не пази кой знае колко. Климатика ще се ползва основно за охлаждане,но би било добре да съумяваме да отоплим и през зимата (често идват гости за по два - три дена). Апартамента е 30 кв.м. с изложение югозапад ,на втори жилищен етаж.Едната част е спалня,а в другата е обособено като хол.Отделно към кухнята (3 кв.м )има врата която ми се струва,че цяло лято никой няма да затваря.Дограмата е дървена.Царево е на юг от Бургас и времето е много меко.Първоначално харесахме GREE LOMO 18 ( 1400 лв.с монтажа),но когато отидохме във фирмата ни препоръчаха Мидея,защото с Gree имали големи проблеми.На едното място ни казаха ,че климатика трябва да е 18,на друго 2×9....Сега видяхме на промоция LG PI8EN.NSK <UL 2....1700 лв.с монтажа.А,да в една от фирмите не ни препоръчаха Дайкин,че не били вече произведени в Чехия и давали много дефекти ???...Може би ако избирахме за лично ползване щеше да ни е по -лесно,но апартамента се дава под наем и не знам кой какво ще пипа и настройва.Все пак не бихме искали да купим нещо което да изкиха на първата година.Значи бюджета е максимум 1700 лв.Благодаря ви предварително !!!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2137

    Отговор: Избор на климатик '2018

    >stenli1104
    специалистите ще кажат по-добре,но за мен е малко странно 18 ка за 30м2,която да се ползва предимно за охлаждане.При това на морето където температурите не са Пловдив.За отопление през преходните сезони става кой да е,а в истинската зима поради рядкото(вероятно)използване едва ли си заслужава да се търси кой знае кво.Другото е,че през зимата понякога е трудно да се пусне климатик който не е работил.За мене една добра(като комфорт,не нещо кой знае кво за отопление) 12-ка ще свърши работа.Мисля,че има колеги които точно биха Ви насочили и ще ме поправят ако греша.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2138

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Fujitsu 14 LMCA е точно в бюжета и е дуракоустойчив.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,271
    #2139

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @stenli1104: Потърсете фирма Фрескор в Лазур, ще останете доволни. Мисля, че това ще ви свърши работа: FUJITSU-GENERAL ASHG12LUCA/AOHG12LUC

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2140
    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    LG New ADVANCE Smart Inverter с Wi-fi контрол, умна диагностика, елегантен дизайн и ниско ниво на шум | LG България

    Интересува ме мнение за LG PM 12 SP за 1199 лева с монтаж от ТМ.
    Стаята е около 20 квадратни метра и климатика е достатъчен, но не намирам коментари за тази машина.
    Мислим следващата седмица да поръчаме Fujitsu - General
    ASHG12KMTA за 1400 лева с монтаж.

    Като характеристики мисля е най-добрият до към 1500 лева крайна цена.

    Ще се монтира на панелен блок във високите части на Разград.
    На първи жилищен етаж в хол, като ще се мъчи да топли и съседната спалня. Двете стаи общо са около 25-30 кв.м. В кухнята има друг климатик.
    Апартамента е с ПВЦ Рахау 5 камерна и двоен стъклопакет с К стъкло. И отделно остъклена тераса пред двете стаи, но от старите винкелни остъкления с едно стъкло.
    В Разград няма и голям избор.

    Моля за съвет за този климатик или евентуално друг за сравнение.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2141

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В Разград няма и голям избор.
    Има, има...
    Иначе мисля че 12LUC е по-добър за тези пари.

    п.с. сега видях, че LUK е 1500 без монтаж, но пък варианти има.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 03-06-18 в 16:02.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2142

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е добре де, спрямо характеристиките за до към 1500 крайна аз не намирам по-икономични 12ки...

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,920
    #2143

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    Е добре де, спрямо характеристиките за до към 1500 крайна аз не намирам по-икономични 12ки...
    LUCA е изпитана във времето машина, за разлика от новия модел KMTA, който още не е презимувал.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2144

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Но по-стар и с по-нисък SCOP.

  18. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #2145

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Прежали още 150лв за монтажа, че 25-30кв в жк.Орел зимата са си множко за KMTA.
    Другия вариант за тея 150лв си вземаш конвектор за спалнята за доотопляне.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    Но по-стар и с по-нисък SCOP.
    COP не топли , SCOP пък съвсем.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе