Страница 146 от 283 ПърваПърва ... 96136144145146147148156196 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,176 до 2,190 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2176

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от eyesh0t Виж публикацията
    Здравейте,
    Бих искал да ви помоля за помощ. Търся да закупя климатик, но си нямам никаква идея кое е добро и кое лошо нищо не разбирам от климатици. Гледам основно големите вериги магазини защото предлагат безплатен монтаж. Бюджета за климатика е до 1100лв. Помещението в което ще се използва е 20кв.м. Основно ще се използва за охлаждане през лятото,за отопление много рядко ще се използва. От това което гледах по сайтовете се спрях на два модела - FUJITSU ASYG09LLCE/AOYG09LLCE и LG PM09SP.NSJ/PM09SP.UA3. Какво бихте ми препоръчали?

    Благодаря Ви!
    Слагай едно Фуджи 12 ка ( разликата в цената между 9 и 12 е пренебрежима)
    Аз съм на принципа най— добрата цена печели !
    Разтърси се в нета и това е .
    Свободен пазар сме .

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2177

    Отговор: Избор на климатик '2018

    eyesh0t, един съвет...Забравете покупка от разни технота и подобни вериги - ще допуснете грешка в избора и последвалите събития свързани с тази техника ще са във Ваш минус...Предвид бюджета и условията упоменати от вас, ето Ви няколко примерни модела които ще Ви свършат работа:
    Gree GWH12ACC-K6DNA1D (LCLH) Fairy
    General Fujitsu ASHG09LLCC Eco² Inverter
    Hitachi RAC-25PEC/RAC-25WEC Eco Comfort
    Toshiba RAS-10BKVG-E Mirai
    Panasonic KIT-KE25TKE
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 05-06-18 в 18:40.
    Sir John одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #2178

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, момчета!
    От известно време ви чета, разбирайки колко сте компетентни в тази област, но честно да си призная вече съвсем се обърках. Затова реших да се регистрирам и направо да ви попитам какво бихте ми препоръчали.
    Иска ми се да взема климатик за детска стая 23 кв.м.(6,5м./3,5м),2,60 височина. Апартаментът е панелен, на 2 етаж, западно изложение, ПВЦ дограма,която заема почти цялата една стена (не знам какъв е стъклопакета) и към която се излиза на тераса (с външни щори, които обикновено са все вдигнати). Има изолация само на тавана.
    Става въпрос за гр. Бургас. Климатикът ще се ползва основно за отопление, разчитайки само на него,независимо какви ще са външните температури, с предпочитана вътрешна температура около 25 градуса.
    В стаята има телевизори компютър, други ел. уреди няма.
    До сега сме се отоплявали единствено с камина (с водна риза), която се намира в същата тази стая, за която пиша и в преходното време, когато не е толкова студено пускаме конвектори. Единственото хубаво беше, че така и останалите две стаи + банята и коридора бяха топли. Но имайки предвид поскъпването на дървата + цялата тази хамалогия около тях + неудобството, когато трябва да се пусне аспиратора и в един момент човек се замисля „Струва ли си?“
    Тази зима (при условие,че не беше толкова студена) изкарахме два месеца на конвектори (Airelec)и един климатик, който е меко казано ужасен (става само за охлаждане) и сметките не бяха никак приятни. Затова сега се замислям за климатик поне в едната стая (тя е приоритетна).
    Сумата, която съм склонна да отделя е максимум 2000 лв. с включен монтаж.
    Моля, кажете ми струва ли си за тази сума да го мисля,ще получа ли комфорта на отопление, на който сме свикнали до сега, както и прилични сметките за ток? Много държа да е сравнително безшумно, защото стаята се ползва и за спане.
    Признавам си,че от климатици нищо не разбирам ще съм ви изключително благодарна, ако ми помогнете в избора с всякакъв вид мнения,съвети, модели на климатици.....
    Този пост е редактиран от Rali@; 05-06-18 в 15:56.

  5. Member Аватара на chany
    Тук е от
    Nov 2016
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    159
    #2179

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rali@ Виж публикацията
    Здравейте, момчета!
    От известно време ви чета, разбирайки колко сте компетентни в тази област, но честно да си призная вече съвсем се обърках. Затова реших да се регистрирам и направо да ви попитам какво бихте ми препоръчали.
    Иска ми се да взема климатик за детска стая 23 кв.м.(6,5м./3,5м),2,60 височина. Апартаментът е панелен, на 2 етаж, западно изложение, ПВЦ дограма,която заема почти цялата една стена (не знам какъв е стъклопакета) и към която се излиза на тераса (с външни щори, които обикновено са все вдигнати). Има изолация само на тавана.
    Става въпрос за гр. Бургас. Климатикът ще се ползва основно за отопление, разчитайки само на него,независимо какви ще са външните температури, с предпочитана вътрешна температура около 25 градуса.
    В стаята има телевизори компютър, други ел. уреди няма.
    До сега сме се отоплявали единствено с камина (с водна риза), която се намира в същата тази стая, за която пиша и в преходното време, когато не е толкова студено пускаме конвектори. Единственото хубаво беше, че така и останалите две стаи + банята и коридора бяха топли. Но имайки предвид поскъпването на дървата + цялата тази хамалогия около тях + неудобството, когато трябва да се пусне аспиратора и в един момент човек се замисля „Струва ли си?“
    Тази зима (при условие,че не беше толкова студена) изкарахме два месеца на конвектори (Airelec)и един климатик, който е меко казано ужасен (става само за охлаждане) и сметките не бяха никак приятни. Затова сега се замислям за климатик поне в едната стая (тя е приоритетна).
    Сумата, която съм склонна да отделя е максимум 2000 лв. с включен монтаж.
    Моля, кажете ми струва ли си за тази сума да го мисля,ще получа ли комфорта на отопление, на който сме свикнали до сега, както и прилични сметките за ток? Много държа да е сравнително безшумно, защото стаята се ползва и за спане.
    Признавам си,че от климатици нищо не разбирам ще съм ви изключително благодарна, ако ми помогнете в избора с всякакъв вид мнения,съвети, модели на климатици.....
    Не желая да Ви обиждам, но за първи път ли пишете на кирилица?

    Отправлено с моего LG-H990 через Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2180

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rali@ Виж публикацията
    Сумата, която съм склонна да отделя е максимум 2000 лв. с включен монтаж.
    Моля, кажете ми струва ли си за тази сума да го мисля,ще получа ли комфорта на отопление, на който сме свикнали до сега, както и прилични сметките за ток? Много държа да е сравнително безшумно, защото стаята се ползва и за спане.
    Признавам си,че от климатици нищо не разбирам ще съм ви изключително благодарна, ако ми помогнете в избора с всякакъв вид мнения,съвети, модели на климатици.....
    Щом сте свикнали на топлината от камина, трудно ще докарате същия комфорт с климатик, но ако решите да си спестите хамалогията и разходите с дървата, за мен най-доброто около посочената сума е Gree U-Crown 12, който е тих и много ефективен климатик, топлещ като калорифер.
    shener84 и Genadi80 харесват това.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #2181

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Кой ти каза, че ще е ефективен? Човекът е от Бургас и като тръгне да го ползва за отопление там, здравата ще се изръсва. Не е за Бургас този модел, а за Мурманск.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    4
    #2182

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Изчетох почти половината тема с търсене на хора със сходни питания, но изводите ми може и да не са на 100% точни, затова да си питам конкретно за спалня и дневна.

    Спалня:
    1. вид помещение : жилищно
    2. за отопление и охлаждане
    3.
    - 12 кв.м х 2.60 височина (31.2 куб.м)
    - дограмата вероятно ще е ПВЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт с KA стъкла
    - ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 3 кв.м
    - изложение север
    - етаж 2
    - спалня
    - апартамент
    4. София
    5. нормална
    6. Изолация ще се сложи след време
    7. няма електро уреди в помещението
    8. <2000лв

    Дневна:
    1. вид помещение : жилищно
    2. за отопление и охлаждане
    3.
    - 30 кв.м х 2.60 височина (78 куб.м)
    - дограмата вероятно ще е ПВЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт с KA стъкла
    - ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe 10 кв.м
    - изложение юг
    - етаж 2
    - дневна
    - апартамент
    4. София
    5. нормална
    6. Изолация ще се сложи след време
    7. 7 кв.м от помещението са вътрешна кухня
    8. <3000лв

    Всякакви варианти с климатици, чиято струя не е директно насочена за спалнята са добре дошли, защото има опасност климатикът да е разположен точно срещу леглото (най-лошото :D)

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2183

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rali@ , комфорта от камина няма как да стане с климатик,
    но пък ще се отървете от хамалогията и цапаниците.
    Нещо ми се върти в главата машина с висок минимум - ще работи с по-чести он-офи,
    но пък струята е винаги топла(гореща).Това донякъде може да “наподоби” печката.
    Разгледайте моделите на M. Electric и M. Heavy, те са и тихи машини.
    Напр. ME FH25, има и плазма и е към 2 бона.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 05-06-18 в 21:54.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2184

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    rali@ , комфорта от камина няма как да стане с климатик,
    но пък ще се отървете от хамалогията и цапаниците.
    Нещо ми се върти в главата машина с висок минимум - ще работи с по-чести он-офи,
    но пък струята е винаги топла(гореща).Това донякъде може да “наподоби” печката.
    Разгледайте моделите на M. Electric и M. Heavy, те са и тихи машини.
    Напр. ME FH25, има и плазма и е към 2 бона.
    Още един глас за Митсубиши елетрик FH .
    от личен опит !
    Genadi80 одобрява това.

  12. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    6
    #2185

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Много ви благодаря за предложенията, момчета!
    Genadi80 одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    8
    #2186

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от technotest Виж публикацията
    Здравейте, 2012г. си монтирах 2бр Daikin Emura 35FTXG в мезонет със стаи около 20 кв. м,всяка, едната от които е с огромни загуби -външна стърчаща кула с доста прозорци.Оказа се , че машините са доста добри и дори и в зимите , когато беше - 22 градуса се справяха добре.Предстои ми ремонт и смятам да си закупя нови климатици, като ми се иска едната машина да е една идея по мощна от досегашната , а ще ми трябва и една малка машина за детска стая, която е около 9-10 кв.м.За тези 6 години съм пропуснал развитието на пазара на климатици, затова моля за някакви предложения за модели , които са се доказали като добри и не са най - висок клас(там е ясно , че са добри).Иска ми се малко по- мощната машина да е с по-безшумно вътрешно тяло , защото е за спалня.Бюджетът е малко разтеглив, защото не знам за колко бих могъл да продам старите.Не робувам на марки и визия, така, че всякакви предложения са добре дошли, стига машините да топлят.и да не се развалят...

    Поради това, че имаше един конкретен отговор и той беше за топ модел на митсубиши, който ми е ясно , че е чудесен си отговарям сам и дано някой каже кое става и кое не и да предложи още нещо.Кажете ,моля,по една добра и една лоша дума за:

    От големите 2бр : Mitsubishi FH, Gree u-crown,Toshiba ras-13 pavsg-e shorai, Gree Amber Nordic, Fujitsu Nordic
    Малък -1бр - нещо с нисък минимум....и сравнително безшумно...

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2187

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от technotest Виж публикацията
    От големите 2бр : Mitsubishi FH, Gree u-crown,Toshiba ras-13 pavsg-e shorai, Gree Amber Nordic, Fujitsu Nordic
    Малък -1бр - нещо с нисък минимум....и сравнително безшумно...
    От изброените мисля само FH може да се сравни като тишина с Емурата.
    Genadi80 и Rafailiev харесват това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Мнения
    13
    #2188

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, моля за съвет за климатик.

    1.
    · жилищно;

    2. и за двете, но основно за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 13 кв. м, 33 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - стара дървена, двоен прозорец.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 4,3 кв. м. с рамките
    · изложение нa пoмeщeниeтo - север-изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - трети етаж, две външни стени, наоколо никой не топли.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- cпaлня;
    · aпapтaмeнт
    4. Хасково
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - зима 21, лято 26/27
    6. Имa ли изoлaция - на външни стени 2 см. фибран вътрешна изолация, на таван 1 см. стиропор, вътрешни стени 0,4 см. стиропор.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди - телевизор, компютър
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa - обичайните за района
    10.

    Нужно ми е тиха работа на климатика, включително и при работа onn/off и размразяване, и размразяване по алгоритъм, а не по часовник. За тези условия обикновенно се препоръчва MHI.
    На едно място ми предложиха 25 zs-s за 1400 с монтажа, както и
    25 zmx-s за 1800 с монтажа.
    Струва ли си разликата от 400 лв. между двата. Бих се спрял и на други модели, стига да са тихи.
    Удачно ли е да поискам 4 м тръбен път с цел по-тиха работа при размразяване?

    Отворен съм към всякакви предложения. Благодаря предварително за отделеното време и съвети.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2189

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Вземете 20 zs-s, а с разликата си сменете дограмата.
    shener84 одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2190

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Щом сте свикнали на топлината от камина, трудно ще докарате същия комфорт с климатик, но ако решите да си спестите хамалогията и разходите с дървата, за мен най-доброто около посочената сума е Gree U-Crown 12, който е тих и много ефективен климатик, топлещ като калорифер.
    Как ще влезе в бюджет "максимум 2000 лв. с включен монтаж" ?

    Същия въпрос и към @ccankov73 за FH25 който без монтажа струва колкото максималния бюджет.

    Rali@ разгледайте:
    Fuji Electric/General Fujitsu 09LT
    MItsubishi Electric EF25

    Ако вдигнете бюджета може да разгледате и подови модели.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе