Страница 145 от 283 ПърваПърва ... 95135143144145146147155195 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,161 до 2,175 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,524
    #2161

    Отговор: Избор на климатик '2018

    С толкова много изписани глупости, темата престава да бъде даже забавна, камо ли да помогне на някой в избора. Оставете на тези, които са наясно, да предлагат. Цепеница с 28 кила външно тяло, няма как да има по-висок COP от 2 в студовете, без значение дали топли или не. Машина с 40 кила външно тяло и COP до небето, с цена 4k. лева кляка под -15° C заради калпав дефрост алгоритъм и увисва пред евтино gree. Четете хубаво и където трябва, не пишете тука.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Jack Krauser, ccankov73 и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    Банкя
    Мнения
    76
    #2162

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    С толкова много изписани глупости, темата престава да бъде даже забавна, камо ли да помогне на някой в избора. Оставете на тези, които са наясно, да предлагат. Цепеница с 28 кила външно тяло, няма как да има по-висок COP от 2 в студовете, без значение дали топли или не. Машина с 40 кила външно тяло и COP до небето, с цена 4k. лева кляка под -15° C заради калпав дефрост алгоритъм и увисва пред евтино gree. Четете хубаво и където трябва, не пишете тука.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    добре тогава господин всезнайко,като нищо не става,кое тогава става според теб?
    п.с--а и забрави да кажеш,че коп 2 ще му е при максимал,а при номинал ще му е поне коп 3
    Този пост е редактиран от batbojko; 03-06-18 в 22:45.

  4. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2163

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    Между двете стаи има просто една врата. Едното е хол, където ще е машината, а другата е спалня. И двете стаи са 3 на 4, тоест по 12-14 кв. Метра.
    И двете стаи са с ПВЦ дограма към остъклената тераса и под и около пвц дограмата е залепен стиропор 5 см отвън.
    Апартамента е с такова изложение, че от 14 до към 18 часа през лятото го пече директно.
    И още нещо, до сега се отоплява на дървена печка, която прави сауна в целия апартамент, но е с много непостоянна температура.

    Печката ще остане и ако навън е -10 ще се пали.

    Затова и няма смисъл от 1700+ лева за по-добър климатик.

    Та да се върнем на темата. За до 1400-1500 с монтаж освен новото Фуджитсо кое е най-доброто?
    Искренно се надявам, да можеш да отсяваш полезните мнения от плявата, че да не те боли после главата.

  5. Junior Member Аватара на sniper
    Тук е от
    Jan 2018
    Живее в
    София
    Мнения
    113
    #2164

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    С толкова много изписани глупости, темата престава да бъде даже забавна, камо ли да помогне на някой в избора. Оставете на тези, които са наясно, да предлагат. Цепеница с 28 кила външно тяло, няма как да има по-висок COP от 2 в студовете, без значение дали топли или не. Машина с 40 кила външно тяло и COP до небето, с цена 4k. лева кляка под -15° C заради калпав дефрост алгоритъм и увисва пред евтино gree. Четете хубаво и където трябва, не пишете тука.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    бате Додоо,ако ми кажеш кой климатик запазва поне коп 5(айде да не е при максимал,а да е при номинал) при -15 градуса и да не струва поне 5-10 бона(майка си и баща си) и както каза колегата....да не трябва да му избивам парите от ток цял живот,ше те черпя каквото кажеш

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,882
    #2165

    Отговор: Избор на климатик '2018

    vutov вземай каквото си харесал, щом си с печка на тв. гориво.
    Каквото и да харесаш за 2 стаи не става.Ако случайно вземеш много мощна машина, в стаята в която е ще е вихрушка за да стопли добре другата.Като не смага догодина боцваш една девятка и в другата стая.
    Кое е най-добро за парите си - колкото ползватели - толкова мнения.
    rosswen одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2166

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от sniper Виж публикацията
    бате Додоо,ако ми кажеш кой климатик запазва поне коп 5(айде да не е при максимал,а да е при номинал) при -15 градуса и да не струва поне 5-10 бона(майка си и баща си) и както каза колегата....да не трябва да му избивам парите от ток цял живот,ше те черпя каквото кажеш
    Ако са оразмерени и монтирани правило всички марки климатици са икономични и топлещи.
    Все тая кой ще избереш.
    Всички имат предимства и недостатъци.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    8
    #2167

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, 2012г. си монтирах 2бр Daikin Emura 35FTXG в мезонет със стаи около 20 кв. м,всяка, едната от които е с огромни загуби -външна стърчаща кула с доста прозорци.Оказа се , че машините са доста добри и дори и в зимите , когато беше - 22 градуса се справяха добре.Предстои ми ремонт и смятам да си закупя нови климатици, като ми се иска едната машина да е една идея по мощна от досегашната , а ще ми трябва и една малка машина за детска стая, която е около 9-10 кв.м.За тези 6 години съм пропуснал развитието на пазара на климатици, затова моля за някакви предложения за модели , които са се доказали като добри и не са най - висок клас(там е ясно , че са добри).Иска ми се малко по- мощната машина да е с по-безшумно вътрешно тяло , защото е за спалня.Бюджетът е малко разтеглив, защото не знам за колко бих могъл да продам старите.Не робувам на марки и визия, така, че всякакви предложения са добре дошли, стига машините да топлят.и да не се развалят...

  10. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2168

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Няма тишина ако и амаш големи топло загуби, инвестирай си парите в много добра изолация и дограма.
    Mig82 одобрява това.

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    8
    #2169

    Отговор: Избор на климатик '2018

    На мен сега ми е безшумно, просто искам и за в бъдеще да е така...за изолацията, дограмите и покривите си прав, просто не ми достигат 20к към момента.

  12. Senior Member Аватара на KI_YOOU
    Тук е от
    Nov 2014
    Живее в
    Русе
    Мнения
    2,071
    #2170

    Отговор: Избор на климатик '2018

    PowerClima - Климатици. Продажба на климатици, монтаж на климатици, сервиз.
    Тези хубавци, в различните му разновидности според нуждите на стаите


    п.п С 20к цял чалет ще санираш.
    rosswen одобрява това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #2171

    Отговор: Избор на климатик '2018

    колегата от РАЗГРАД каза,че нямало смисъл да дава повече пари за климатик,щот щял да пали КЮМБЕТО.начиииииии няма ги дадеш за добра машина ми за дърва?????????страхотна логика..............

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2172

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от technotest Виж публикацията
    Здравейте, 2012г. си монтирах 2бр Daikin Emura 35FTXG в мезонет със стаи около 20 кв. м,всяка, едната от които е с огромни загуби -външна стърчаща кула с доста прозорци.Оказа се , че машините са доста добри и дори и в зимите , когато беше - 22 градуса се справяха добре.Предстои ми ремонт и смятам да си закупя нови климатици, като ми се иска едната машина да е една идея по мощна от досегашната , а ще ми трябва и една малка машина за детска стая, която е около 9-10 кв.м.За тези 6 години съм пропуснал развитието на пазара на климатици, затова моля за някакви предложения за модели , които са се доказали като добри и не са най - висок клас(там е ясно , че са добри).Иска ми се малко по- мощната машина да е с по-безшумно вътрешно тяло , защото е за спалня.Бюджетът е малко разтеглив, защото не знам за колко бих могъл да продам старите.Не робувам на марки и визия, така, че всякакви предложения са добре дошли, стига машините да топлят.и да не се развалят...
    Хубави климатици са и щом топлят доволно не виждам причина да се сменят. Защо ще е тази гимнастика?

    Ако вземеш по голям климатик той почти във всички случаи ще е по шумен и ще създава повече ветрове из помещението дори и на минимална степен.

  16. Member
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    503
    #2173

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    колегата от РАЗГРАД каза,че нямало смисъл да дава повече пари за климатик,щот щял да пали КЮМБЕТО.начиииииии няма ги дадеш за добра машина ми за дърва?????????страхотна логика..............
    И двойно повече да даде човека, пак ме съмнява тая „добра машина“ да прави сауна в целия апартамент, като КЮМБЕТООО....Ама ти нема как да го знаеш само по снимките от нета…..

    Цитат Първоначално публикувано от vutov87 Виж публикацията
    И още нещо, до сега се отоплява на дървена печка, която прави сауна в целия апартамент, но е с много непостоянна температура.
    Та мисълта ми е, че логика се търси от неколко гледни точки и чаааааак при изясняване на повече детайли......

  17. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    5
    #2174

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Бих искал да ви помоля за помощ. Търся да закупя климатик, но си нямам никаква идея кое е добро и кое лошо нищо не разбирам от климатици. Гледам основно големите вериги магазини защото предлагат безплатен монтаж. Бюджета за климатика е до 1100лв. Помещението в което ще се използва е 20кв.м. Основно ще се използва за охлаждане през лятото,за отопление много рядко ще се използва. От това което гледах по сайтовете се спрях на два модела - FUJITSU ASYG09LLCE/AOYG09LLCE и LG PM09SP.NSJ/PM09SP.UA3. Какво бихте ми препоръчали?

    Благодаря Ви!

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,524
    #2175

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хазяинът Ви може да предяви претенции относно монтажа.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе