Страница 196 от 283 ПърваПърва ... 146186194195196197198206246 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,926 до 2,940 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #2926

    Отговор: Избор на климатик '2018

    07LMC - за този бюджет и тези условия, за друго на 220, не се сещам. Иначе за 100-те, избор колкото искаш....

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    pulsedriverbg и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2927

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    За пореден път се убеждавам, че форума се е превърнал в пълен батак. И за обикновения потребител е пълен абсурд да разбере това което го интересува.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk
    Имате право (Aleksandars и другите които са харесали поста му), че може да се подобри организацията и структурирането на информацията във форума.

    Aleksandars, ти като старши (с много опит и знания в областта на климатизаторите, а също така като човек който има авторитет и повлиява с мнението си) и най-вече като официален модератор на частта от форума отредена на климатиците какво би предложил, моля?
    pulsedriverbg одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1
    #2928

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте ! Време е за смяна на старото Беко и реших да си взема нещо по-добро. Клоня повече към хиперинвертор, но ще се вслушам във вашите съвети ако са обосновани и логични. Благодаря ви предварително за дадените ми съвети !

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно; блок , тухла от старите с дебели стени, на последен етаж

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?-

    oxлaждaнe и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 25м2; 70м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ двoeн cтъĸлoпaĸeт,
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; 3,5м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo; източно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - последен етаж, керемиди.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- cпaлня, вceĸиднeвнa
    aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - ПЛОВДИВ
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo- 23/зимa-22
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?- изолация само на тавана-стиропор и има въздушна възглавница.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? - готварска печка, която се използва рядко, компютър и телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1500 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe -15 -20 /oxлaждaнe +40
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #2929

    Отговор: Избор на климатик '2018

    General Fujitsu ASHG12KMTA или General Fujitsu ASHG12LMCA Energy Plus 2 или General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White*
    Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC Performance или Hitachi RAK-35RPD/RAC-35WPD Performance*
    Panasonic CS-TZ35TKEW
    Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai*
    * (малко надвишават посочения бюджет)
    Genadi80 одобрява това.

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,760
    #2930

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Имате право (Aleksandars и другите които са харесали поста му), че може да се подобри организацията и структурирането на информацията във форума.

    Aleksandars, ти като старши (с много опит и знания в областта на климатизаторите, а също така като човек който има авторитет и повлиява с мнението си) и най-вече като официален модератор на частта от форума отредена на климатиците какво би предложил, моля?
    Предложение по-отношение на? Въпроса към организацията на форума ли е насочен или конкретен съвет за климатизатор?
    Genadi80 одобрява това.

  7. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    3
    #2931

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, искам помощ за избор на два клим. ,хол 20м2 и кухня около 10м2. Целият апартамент е 60м2 и вратите ще са отворени. на външните стени има изолация мин. вата+ гипскартон.Етаж 5 изложение запад ,изток ,север външна стена с упоменатата изолация. Зима 23–25 гр. лято 25–26. Апартамента е в Стара Загора. Mисля за 2 бр. Fudjitsu 12 LMCE или 1 12LTCA +някаква девятка .Ако има по добър хипер инвертор от 12LTCA на неговата цена давайте идеи. Еди приятел предлага 12LTCA за хола и 09 GREE cheng за кухята. Бюджет 2700лв.
    Този пост е редактиран от mariope; 09-08-18 в 17:01.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #2932

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mariope Виж публикацията
    Здравеите, искам помощ за избор на два клим. ,хол 20м2 и кухня около 10м2. Целият апартамент е 60м2 и вратите ще са отворени. на външните стени има изолация мин. вата+ гипскартон. Mисля за 2 бр. Fudjitsu 12 LMCE или 1 12LTCA +някаква девятка .Ако има по добър хипер инвертор от 12LTCA на неговата цена давайте идеи. Еди приятел предлага 12LTCA за хола и 09 GREE cheng за кухята. Бюджет 2700лв.
    Попълни въпросника в началото на темата за да получиш адекватен отговор.
    Aleksandars одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #2933

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Предложение по-отношение на? Въпроса към организацията на форума ли е насочен или конкретен съвет за климатизатор?
    Към организацията на форума е насочена молбата/предложението ми.
    Погоре спомена че форума е "батак" и ми се иска всички да помогнем с каквото можем, но е необходимо някой да организира, одобри и координира някаква по-голяма промяна (форума е собственост на някой и предполагам трябва да имаме неговото разбиране)

  11. Novice
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1
    #2934

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,моля за съвет при избора на климатик

    1.За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:Жилищно
    2.За цяло сезонно ползване-охлаждане и отопление

    3. 17м2,44м3,пвц дограма Вива пласт,нямам представа какъв е стъклопакета,5.5 м2 квадратура на прозорците.Южно изложение,5ет.предпоследен,среден.Новопострона тухлена кооперация,стаята ще бъде всекидневна с кухня.

    4.гр.Варна

    5.Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 23/24 градуса

    6.Има външна изолация,вътре е гипскартон,тухла

    7.Ще има хладилник,печка,аспиратор,котлони,телевизор

    8.Бюджет 1100лв.без монтаж

    9.Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaне:–15/+35

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от niksan3031; 09-08-18 в 18:55.

  12. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    3
    #2935

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ами дал съм достатъчно инфо, това че не в табличен вид 1,2,3,и тн не би трябвало да е проблем.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 09-08-18 в 19:04.
    VanDan одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #2936

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от drekinov Виж публикацията
    1. апартамент, ново строителство 2008/2009-та , две спални
    2. Отопление и охлаждане
    3. Спалня 1: ~15кв.м ; Спалня 2 ~18кв.м
    - двоен стъклопакет, PVC
    - Спалня 1: север/изток; Спалня 2 - изток/юг
    - 7-ми етаж
    4. Русе
    5. Температури в диапазона 21-24 според зависи
    6. мисля че външната изолация е 5 см на цялата сграда или поне на терасата е толкова

    По принцип съседите над мен и през един етаж надолу се отопляват на газ. апартамента под мен е неотопляем.
    Тоест в момента спалните са топли по принцип. При външна -8 в помещенията е 10 градуса.
    В холът от предишния собственик остана Daikin FTXS35.

    След преосмисляне на ситуацията.
    В спалня 2 (детска) като по-голяма ще преместя Daiseikai 6-та след първата и профилактика за ~5 години :D
    В спалня 1 (15 кв.м) се насочих към следните два модела след консултация с фирмата за климатици:


    Fuji 07 KGTA - това аз си го бях избрал предварително ~ 1400 лв
    Те ми препоръчаха като подобен и презимувал - Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC20ZS-S - 1300 лв
    Обърнаха внимание само на това че първата степен на хевито е 23 дба, а KGTA е 29dba.

    Двата имат 19dba uLow с дебит ~ 300 m3/h което за стая с обем без мебелите ~39m3 означава едно 7 пъти обръщане на целия въздух на час.
    Аз в допълнение може да добавя че според service manual-ите KGTAто има COP 3.6 при минимум а Хеви-то уж 900/170 = ~ 5.2 чак ми изглежда грешно или поне като хипервинвертор.
    Какво мога да очаквам от двете машини и коя е по-добре да избера ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2937

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Кажете им че съществуват сервизни писани от производителя бива са се четат , преди да искат да "прочетат номинала на банкнотите Ви" и да дезинформират !

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2938

    Отговор: Избор на климатик '2018

    drekinov, това, което сте посочили като шум, е на 2-ра степен на машините. 2-ра степен, като цяло е по-шумничка за по-малки стаи при Фуджитата, което според мен е единственият им недостатък. Ако се справя машината само на 1-ва, то тогава няма да е по-шумна от Хевито. COP на kgta, според сервизно е 3.6 (отдавана 900W, консумирана 250W), при ZS е 900W отдавана и 170W консумирана, следователно COP е около 5.3. И 2-те машини си заслужават, не мисля, че в разхода ще има някаква разлика или ако има, тя ще е нищожна.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2939

    Отговор: Избор на климатик '2018

    rosswen , ulow 19db. при мицубишито може ли да се избира ръчно ? Фиксирана скорост ли е при режим отопление ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #2940

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Степените на турбината .. аз Ulow не го смятам за първа степен а за някакво в режим сън. От там и идва това объркване с първа и втора степен
    В сервизните ги водят HIGH, MEDIUM, LOW, ULOW .. 3-та, 2-ра, 1-ва, тиха .. та при тиха обикновено върти 300 кубика на час , а LOW са около ~400.
    Примерно Daiseikai 6-цата я дават 27/43 dba ... а са 5 степени + тиха , а на автоматично май имало още недокументирани та гадай на коя степен да го сложа тоя вентилатор за да чуя 27 dba

    ZS-S има една тема дето ми подейства малко наплашващо - втулки (вътрешни) и дизелови агрегати (външни). но затова има гаранция и възможност за 7 етажа free fall

    ------

    Според инструкцията за употреба uLow е "тих процес".
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе