Страница 162 от 283 ПърваПърва ... 112152160161162163164172212 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    8
    #2416

    Отговор: Избор на климатик 2018

    Здравейте. Помагайте с избора на климатик за следните условия:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa -
    жилищно
    2. Климатиратора ще се ползва за охлаждане и за отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 12м2, 30м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ, двoeн cтъĸлoпaĸeт, KA стъкло
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 3,1м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг-югоизток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 4 етаж, има тераса, има апартаменти с тераси отгоре и отдолу
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - cпaлня и вceĸиднeвнa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апатамент в 8 етажен панелен блок
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата) - гр. Бургас
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 24/20 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - няма изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - телевизор, компютър, музикална уредба и енергоспестяващи крушки
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - около 1000лв с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe -
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    2
    #2417

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте на всички. Решил съм да си купя климатик. Стаята в която ще слагам климатика е хол, 17 кв.м. /43 куб. м./ с една въшна стена, на която има алуминиева дограма + външна изолация и се намира на предпоследен етаж в панелен блок в Габрово. Апартаментът е жилищен. Климатикът ще се ползва основно за отопление. Бюджетът ми е около 1600 лева с монтажа. Засега съм се спрял на марката Mitsubishi Elektric, модел MSZ-SF35VE/MUZ-SF35VE, въпреки че не съм сигурен дали ми е необходим климатик 12-ка за това помещение. Ще съм благодарен за мнения за направения от мен избор на климатик и препоръки за марки и модели климатици.

  4. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2418

    Отговор: Избор на климатик '2018

    qnchev, за Вашите условия, ще предложа следните модели:
    General Fujitsu ASHG09KGTA
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai
    Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZMP-S~SRC35ZMP-S Standart
    Ако ще е Electric, по добре заложете на MSZ-AP~VG. Друг е въпроса, че в този случай, ако се спрете на 35-ца (не мисля, че е нужно), ще трябва да увеличите бюджета.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2419

    Отговор: Избор на климатик '2018

    goss, вижте какви предложения си е харесал mkoev (потребителя писал над Вас) и преценете, кое Ви е икономически изгодно. А бих заложил на японски климатизатор или Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #2420

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    goss, вижте какви предложения си е харесал mkoev (потребителя писал над Вас) и преценете, кое Ви е икономически изгодно. А бих заложил на японски климатизатор или Gree GWH09ACC-K6DNA1A (LCLH) Fairy.
    Привет Aleksandars. Сега ходих до Варна клима и бих желал да споделиш мнение за следните модели:

    Toshiba 251pv
    Toshiba 255ex
    Toshiba b251e5r

    Mitsubishi sj257

    National 284tb

    Fujitsu e288 - този ми казаха, че е по-мощен, но сега като търся из гугле не го намирам и май съм записал грешно буквичките...

    Нито един от гореизброените климатици не виждам в сайта на Варна Клима, така че не мога да споделя детайли за тях. Най-много ми похвалиха Тошибите, но не знам каква е разликата между 3-те модела. Не ми и обясниха много, но и аз бързах да тръгвам за работа. Стаята, за която ми трябва климатик е 13-14 квадрата, 3 вътрешни стени, 1на външна с остъклена тераса. Като алтернатива на японците разглеждам Gree Fairy 9ка.
    Този пост е редактиран от mkoev; 02-07-18 в 11:16.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2421

    Отговор: Избор на климатик '2018

    "Витае едно заблуждение ,че фирмите печелят само от монтажа"
    От монтаж на климатик закупен от мен все още не съм спечелил.Като тегля чертата на монтажа обикновено клони към минус, за това външни монтажи правя само по изключение и със завишена цена, при която ако монтирам само закупени не от мен климатизатори, печелбата на месечна база ще ми стигне точно колкото да си платя задълженията към държавата и до там.Да идват чужденците да запълват вакуума тъкмо монтажа ще дойде на западни цени 200-300 евро, отпадат пера офис, търговец, налична стока и на оборотните климатизатори може да им пусна наем на ден.И не на последно място цена за оглед ще е резонна, освен ако потребителя не се довери на дистанционния оглед на продавача или някой форумен спец.Не е голяма философия, нали?
    Светло бъдеще ни чака.Дори виждам, как излизат подготвени кадри от техникумите и ми отпада инвестицията в тях и грешките им.
    dodo_pv, Aleksandars, Mega и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2422

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Сър Джон, ти тогава си най-добрият /съвестен/данъкоплатец в тази държава.
    Сигурно издаваш и касови бонове за посещение,профилактика и монтаж?
    dwrbudr одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2423

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Каква е връзката с цените на климатиците?

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2018
    Мнения
    1
    #2424

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, нуждая се от помощ и насоки за закупуването на климатик за жилище със следните параметри:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете : за двете
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo: 30 кв.м. , 90 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид): ПВЦ, 5-камерна, 2-ен стъклопакет (КА + обикновено)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopците: 9 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeто: Юго-запад
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти): 5-ти от 6 етажа
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н: Хол и кухня, като между тях има отвор 2м височина и 90см. ширина
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe: Апартамент – панел (среден апартамент)
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата): София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa:
    - Вътрешна – каменна вата
    - Външа – 5 см.
    - Таван – Каменна вата
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?: Фурна, Микровълнова, Хладилник, Съдомиалня
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?: 2000 лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe?
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.



    Идеята е климатика да е срещу отвора м/у хола и кухнята и да охлажда/отоплява и двете стаи. Според мен с изолацията която съм направил няма да имам грижи с отоплението, но ме притеснява охлаждането заради изложението на апартамента.

    Ще съм благодарен на отзовалите се
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2425

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Охлаждането не би трябвало да е проблем. За 100 лв над бюджета се намира Fujitsu 12 LTCA с монтаж.

  13. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    1
    #2426

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, тъй като нямам никаква представа коя марка/модел си струва към днешна дата, ще се радвам, ако някой помогне със съвет.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    - жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa?
    -
    за отопление и охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 25 кв.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ПВЦ дограма, 2-камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe; - 8-9 кв.м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - северзападно
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 5 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- xoл, cпaлня, дeтcĸa, вceĸиднeвнa и т.н; - хол + трапезария
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)?
    - София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa?
    - 24 градуса
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa?
    - няма
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    - Телевизор + конвектор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)?
    - 800-1000лв с монтаж

    Предварително благодаря

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2427

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @Tigurcho
    Ако е топъл апартамента 12LT e интересен вариант + малък конвектор в кухнята ако се наложи.

    Fuji Electric RSG14KGTA
    Fuji Electric RSG14LUCA

    Тези също са интересен вариант сякаш.

    @Jimkata
    С този бюджет 25м2 ... ще видиш зор. Освен някой Мидеа или Трео...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #2428

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Viking72 Виж публикацията
    Сър Джон, ти тогава си най-добрият /съвестен/данъкоплатец в тази държава.
    Сигурно издаваш и касови бонове за посещение,профилактика и монтаж?
    Да, всичко се води изрядно, още повече, че 90% процента от клиентите купуват на изплащане и всичко минава през банка.Не си посочил къде живееш и с какво се занимаваш, но малкия и среден бизнес в България последната година-две го тупат като брашнян чувал.ДДС и корпоративен данък съм платил за 2017, колкото една нова баничарка, не съм си продал фирмата на някой социално слаб.

    pulsedriverbg, и аз не знам гореспоменатото какво общо има с ценообразуването.
    Зарежете вносителите!Най-добре директно от Китай и Тайланд да се купува.





    dodo_pv, Aleksandars, justify и 2 други харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2429

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    "Витае едно заблуждение ,че фирмите печелят само от монтажа"
    От монтаж на климатик закупен от мен все още не съм спечелил.Като тегля чертата на монтажа обикновено клони към минус, за това външни монтажи правя само по изключение и със завишена цена, при която ако монтирам само закупени не от мен климатизатори, печелбата на месечна база ще ми стигне точно колкото да си платя задълженията към държавата и до там.Да идват чужденците да запълват вакуума тъкмо монтажа ще дойде на западни цени 200-300 евро, отпадат пера офис, търговец, налична стока и на оборотните климатизатори може да им пусна наем на ден.И не на последно място цена за оглед ще е резонна, освен ако потребителя не се довери на дистанционния оглед на продавача или някой форумен спец.Не е голяма философия, нали?
    Светло бъдеще ни чака.Дори виждам, как излизат подготвени кадри от техникумите и ми отпада инвестицията в тях и грешките им.

    коментара ви е към мен затова отговарям .
    Миналата седмица си подготвих една 12 ка за монтаж на морето.
    Купих си тръби ,изолация итн.Утре ще си взема и едни подови стойки .
    Цени няма да коментирам .
    Ще си го монтирам сам направих си конуси итн.
    Единствено нямам фреон и го дадох за да го проверят и заредят.
    Цената за това беше цели 35 лв . 400 грама фреон R22.
    Сега ми остана да го монтирам по един доста специфичен начин ( Недко мерси за идеята )
    Та от цени на дребно имам представа колко излиза монтажа!
    За дадъци пък моля не говорето глупости.
    В един цирк играем .
    Само ще си попитам вие всичкото ДДС ли връщате от климите ?
    Не ми отговаряйте ....... отговора е ясен и няма смисъл да се лъжем .
    За касови бележки итн няма да коментирам това е навсякъде.
    ВСЕКИ РАБОТИ ЗА ПАРИ !!! Нека имате повече клиенти и по— големи печалби .
    Това е добре за всички ,но не ни хващайте за канарчета!
    За европейските фирми как ще дойдат ....... има доста примери за такива в други браншове.....
    За вашия не съм запознат ,но все някой ще направи представителство на някоя голяма фирма.
    Един пример за Брокер на застраховки е Марш България.
    Преди разни брокерчета правеха застраховки и сега какво стана?

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #2430

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Sir John Виж публикацията
    Да, всичко се води изрядно, още повече, че 90% процента от клиентите купуват на изплащане и всичко минава през банка.Не си посочил къде живееш и с какво се занимаваш, но малкия и среден бизнес в България последната година-две го тупат като брашнян чувал.ДДС и корпоративен данък съм платил за 2017, колкото една нова баничарка, не съм си продал фирмата на някой социално слаб.

    pulsedriverbg, и аз не знам гореспоменатото какво общо има с ценообразуването.
    Зарежете вносителите!Най-добре директно от Китай и Тайланд да се купува.





    Шофер/машинист/ на котел съм и работя на заплата.
    Това за директно купуване от Китай е за такива като теб.
    Само,че трябва да си комбина с няколко твои колеги,иначе няма да си в играта.
    А,че цената на климатици и битова техника не е надута в БГ,го обяснявай на някой селски пазар на леля Пенка.
    Пазарна икономика бате,щом си акълия ще вадиш мангизи,иначе фалит!
    Но левчетата се вадят тарикатски, клиенти да са доволни,дори бакшиш да получиш накрая.
    Този пост е редактиран от Viking72; 02-07-18 в 17:11.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе