Страница 184 от 283 ПърваПърва ... 134174182183184185186194234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,746 до 2,760 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #2746

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,между тези два бюджетни модела при сходна цена с монтаж от местния дилър,кой е по малкото зло.DAIKIN SENSIRA FTXF35A / RXF35A или Mitsubishi Electric MSZ-WN35VA/MUZ-WN35VA

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    57
    #2747

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря на всички отзовали се на моя пост! Сега се чудя между SRK20ZS-S и ASHG07KGTA, но ме притеснява единствено, че може да духа повечко когато изстудява в малкото помещение и трябва да помисля още малко. Сплит систем за 2 стаи не ми върши работа, защото тръбните пътища ще са общо към и над 10м, като цената за външно тяло с 2 вътрешни ще е 3к+лв. и то без монтаж, а 2 от горепосочениет са под 3к с монтаж. В хола имам Тошиба RAS-10G2KVP-E и съм доста доволен, като изключим, че много шумно затваря жалузите, но не прави течение на повече от 2 метра от него. Ако ще е само за отопление ще е Адакс Гламокс 2кв, защото досега имаше 1.2кв и не смогваше, стаята е малко особена - лятото много топло, зимата много студено.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2748

    Отговор: Избор на климатик '2018

    SRK20ZS-S на най– ниската степен не се чува изобщо и почти не се усеща течение. Втората степен също е много тиха. Клапите– абсолютно безшумни. Външното работи незабележимо. Надявам се, че и на отопление ще работи по същия начин. Ползвам го от две месеца в помещение ок. 35 куб. м. КГТА предполагам също е добра машина, но не вярвам да е по– тиха, просто няма накъде повече. За парите си SRK20ZS-S е много добър избор, но само ако се използва и за отопление. Ако е само за охлаждане, в 40– те дни в които това е необходимо, може да се мине и много по– евтино.
    dwrbudr и rosswen харесват това.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    5
    #2749
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    x-basss, за Вашите условия, обърнете внимание на:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZSX-S~SRC50ZSX-S Diamond
    Mitsubishi Electric MSZ-LN50VGW~MUZ-LN50VG
    Hitachi RAK-50RPD/RAC-50WPD Performance
    Panasonic KIT‑Z50‑TKE Etherea
    Gree GWH18YE-S6DBA1A (LCLH) Amber
    Благодаря за препоръките....
    Да попитам случайно Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE
    Или
    Fuji Electric RSG14LUCA/ROG14LUC
    Дали ще ми свършат работа.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Живее в
    Добрич
    Мнения
    160
    #2750

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от wire Виж публикацията
    Благодаря на всички отзовали се на моя пост! Сега се чудя между SRK20ZS-S и ASHG07KGTA, но ме притеснява единствено, че може да духа повечко когато изстудява в малкото помещение и трябва да помисля още малко. Сплит систем за 2 стаи не ми върши работа, защото тръбните пътища ще са общо към и над 10м, като цената за външно тяло с 2 вътрешни ще е 3к+лв. и то без монтаж, а 2 от горепосочениет са под 3к с монтаж. В хола имам Тошиба RAS-10G2KVP-E и съм доста доволен, като изключим, че много шумно затваря жалузите, но не прави течение на повече от 2 метра от него. Ако ще е само за отопление ще е Адакс Гламокс 2кв, защото досега имаше 1.2кв и не смогваше, стаята е малко особена - лятото много топло, зимата много студено.
    според мен, въпреки че не съм профи а само ползвател на клими, защо не погледнете Тошиба шорай 10, не по малко тих от МХИ но има по нисък минимум и няма да ви работи постоянно он-офф . Казвам го като ползвател на МХИ зм-с 20 в 12 кв стая преди ,а в момента тошиба мирай 10 пак в 12 кв, мирая работи по комфортно и също толкова тихо като мицубиши, предполагам, че шорая е още по добре все пак е по висок клас, отделно са и с 5 години гаранция тошибите

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2751

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от shener84 Виж публикацията
    според мен, въпреки че не съм профи а само ползвател на клими, защо не погледнете Тошиба шорай 10, не по малко тих от МХИ но има по нисък минимум и няма да ви работи постоянно он-офф . Казвам го като ползвател на МХИ зм-с 20 в 12 кв стая преди ,а в момента тошиба мирай 10 пак в 12 кв, мирая работи по комфортно и също толкова тихо като мицубиши, предполагам, че шорая е още по добре все пак е по висок клас, отделно са и с 5 години гаранция тошибите
    А клапите при Mirai тихи ли са? Питам, защото е неизбежно в такова малко помещение да не влиза от време на време on/off. От тези на Дайсейкай се оплакват, че били шумни. Аз лично нямам почти никакви наблюденив над Тошиби от какъвто и да било клас. Такива преки сравнения между различни клими, от един и същи ползвател според мен са много полезни. Нека сподели някой как е шума на клапите при Suzumi/Shorai.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,759
    #2752

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Управлението на клапата на мирай (както и на шорай) и на клапите дайсейкай, е различно. В първи случай има една клапа и един мотор. Във втория има две клапи и предавателен механизъм от зъбни колела. Липсата на достатъчно смазка в самия механизъм, води до известен шум който се чува от някой потребители. Проблема може да се реши.
    dodo_pv и rosswen харесват това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    11
    #2753

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, ще закупувам 3 броя климатици за спалня хол и трапезария с кухня. Спрял съм се на два модела FTXM35M/RXM35M/ (2150лв монтаж, тампони и външен нагревател) другия е ASHG12KGTA със AOHG12KGCA (1850лв същите екстри) В спалнята ще се ползва и за отопление и е 5х4м на 2,60. Хола е с подобни размери, кухнята е с по- големи размери. На първи етаж съм в кооперацийка от 6 ап. Предстои уж саниране. Дограмата е двоен дървен стъклопакет (добре уплътнена).В хола и кухнята имам печка ако загрубеят нещата. Идеята е в бъдеще (далечно) да се прави парно на пелети в целия ап. За първо време ще се разчита на тях. Във Варненска област се намираме. Благодаря предварително. Може да предложите и друг конкретен модел.

    1.Жилищно
    2,За охлаждане и отопление
    3.· ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; Спалня и хол приблизително 5х4м на 2,60височина, кухнята е по-голяма с малко.
    Дограмата е дървена с 2стъклопакет аз съм си играл да я изолирам с уплътнения.
    Помещенията са изток запад изложение.
    5. 24-25 зима и около 22-23 лято
    6. За сега няма изолация никъде.
    7.Има електроуреди най-вече в хола с моя комп, който си грее но пък се включва рядко, защото не остава време.
    8. Бюджета е до 2200лв с монтажа и все истории за брой климатик и то ако наистина си заслужава.
    9. Зимата като си завее в хола и кухнята има печка, но в спалнята няма. Лятото до колкото стигнат градусите сме на него.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2754

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Управлението на клапата на мирай (както и на шорай) и на клапите дайсейкай, е различно. В първи случай има една клапа и един мотор. Във втория има две клапи и предавателен механизъм от зъбни колела. Липсата на достатъчно смазка в самия механизъм, води до известен шум който се чува от някой потребители. Проблема може да се реши.
    Аз лично, бих го отворил за да го смажа още първата седмица. И cold draft prevention изобщо не бих го пипал. Машината и без друго, ако е правилно оразмерена, почти няма да се сеща за on/off.
    Aleksandars и shener84 харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2755

    Отговор: Избор на климатик '2018

    MHI ZS-S , нали имаше минимум от 170w , за разлика от ZM-S ... а и на хартия всичко е наистина мн. добре. Няма мн. отзиви как е в малки стайчета на охлаждане ...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2756

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    MHI ZS-S , нали имаше минимум от 170w , за разлика от ZM-S ... а и на хартия всичко е наистина мн. добре. Няма мн. отзиви как е в малки стайчета на охлаждане ...
    Да, имаше отзиви, че се задържа дълго време на отопление на около 180-190W. На охлаждане не съм срещал отзиви. Това, което не ми харесва и кара повечето МХИ-та да влизат в он/офф, е че си покачват минимума при определени температури. 20 и 25 ZS го покачват първо при -2гр. Може би тогава става около 250W. Това беше основната причина да взема по-скъпия 20 ZMX за 13,5м2 стая. Той покачва минимума си чак под -10.
    П.п. ZS-S покачва минимума си на охлаждане при t външно по-голяма от 41гр. Би трябвало да работи добре на охлаждане.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-07-18 в 09:30.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2757

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    MHI ZS-S , нали имаше минимум от 170w , за разлика от ZM-S ... а и на хартия всичко е наистина мн. добре. Няма мн. отзиви как е в малки стайчета на охлаждане ...
    Аз бих дал отзиви за 25ZS-S в малка стая 11м2, но все още няма условия за да го пусна в апартамента е под 24*С без да пускам климатици заради времето :D
    Само за една нощ съм го пускал, като беше отворена и вратата към коридора ( 10m2 ) и тогава не съм усещал да прави on/off като работеше изключително тихо със най-слабата струя, която си беше прилично хладна. За консумацията не мога нищо да кажа, че все още чакам едни устройства за отчитане - Sonoff pow r2.
    За зимата пак не мога да дам отзиви все още освен, че когато работеше беше тих и през нощта когато правеше on/off не ме е будил.
    rosswen одобрява това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2758
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Може би тогава става около 250W. Това беше основната причина да взема по-скъпия 20 ZMX за 13,5м2 стая. Той покачва минимума си чак под -10.
    П.п. ZS-S покачва минимума си на охлаждане при t външно по-голяма от 41гр. Би трябвало да работи добре на охлаждане.
    250w. на -2° е нищо (другото покачване на колко е) , бях му хвърлил мерак миналата зима ама пустия форум(отзивите за външното тяло) ме разколебаха , все си мисля че всяка машинка може да работи тихо ако се отдели малко повече внимание при монтажа и се сложи в правилното помещение.
    rosswen , компресора предполагам е същия като на ZM ?
    Този пост е редактиран от Mig82; 27-07-18 в 11:52.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2759

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Зависи как са тези -2°. Едно е мъгливо/облачно и дневни до +3°...+5°. Друго е слънчево с дневни +10°..+12° и паднали нощните на -2°...-3°, поне при мене във вторият случай яко циклене падаше.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #2760

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    rosswen , компресора предполагам е същия като на ZM ?
    Компресорът е същият. ZMX също ползват този модел, само че са с двуредов топлообменник. Тих е на мушица и натоварен, и работещ около минимума. Много рядко съм го виждал да изключва, наблюдавал съм го при температури от +6 със слънце до -18. Явно всичко идва от софта. Във вътрешните тела също има разлика. Скоро сигурно ще монтират на майка ми един 25zs-s в 16м2 и ще споделям. От към монтаж съм спокоен, тъй като ще ги залага човекът, който е монтирал и 3-те ми машини (4-те).
    Ето при ZS-S при какви градуси се вдига минимумът.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-07-18 в 13:52.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе