Страница 186 от 283 ПърваПърва ... 136176184185186187188196236 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,776 до 2,790 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #2776

    Отговор: Избор на климатик '2018

    tgg, помислете върху следните модели:
    MHI SCM45ZS-S + SRK35ZS-S + SRK20SZ-S
    Toshiba RAS-2M18S3AV-E + RAS-B10N3KV2-E1 + RAS-B13N3KV2-E1
    General Fujitsu AOHG18LAC2 + ASHG07LUCA + ASHG12LUCA
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    4
    #2777

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, моля да ми помогнете при избора на три броя подови климатици. Освен описаните помещения, ще се отоплява косвено и коридира; идеята е вратите да се държат отворени. Помощенията не са големи и предполагам, че най-малките модели 25-ци ще са достатъчни и за трите помещения; дават ги до 20-25 м2.

    Тази година са пуснати не малко нови подови модели, което май не се случва често. До колко са по-нови и по-добри не знам.

    Daikin FVXM25F - доста сходен с FVXS25F, за който четох много хубави отзиви. Харесва ми, че има клапа долу до пода.

    Panasonic CS-Z25UFEAW - интересен дизайн, без долна клапа, но с две горни, една от които се отваря нагоре, а другата напред и надолу. По-скъп от дайкина, с еднакъв КОП, но с по-висок макс - 5.0 (+0.5кВ) и по-малък минумум 0.8 (-0.45кВ).
    Еднакъв номинал 3.4, но при -10 дайкина запазва 2.17, а панасоника 2.7 (ако съм разчел правилно документацията).

    Hitachi RAF25RXB SHIROKUMA - доооста по-скъп от предните два, а честно казано, не виждам да е оправдано.

    Гледам Toshiba и MHI също имат не лоши модели, но не успях да открия отзиви за тях, въпреки че са от не малко време на пазара.
    Моделите на ME започват от стряскащите 3500лв за 25-ца, което не знам на какво се дължи, но ако някой може да ме убеди, че са най-доброто може и да ги взема предвид. На този етап фаворит ми е Панасоника.

    Приоритетите за мен са така:
    1/ комфорт
    2/ надеждност
    3/ икономичност
    4/ всичко останало

    Външните тела ще са на покрива, та, предполагам, има възможност и за мултисплит тяло. Въпросът ми е кога и защо би имало смисъл от него и по-скъпо ли излиза от три единични тела?

    Инфо:
    ---------------------------------------------------
    1. Жилищно, апартамент
    2. Отопление и ожлаждане
    3. Хол с кухня - 20 м2, прозорзи север, запад стълбище;
    Спалня - 16 м2, прозорци север, изток калкан;
    Детска - 15 м2, прозорци юг, изток калкан;
    (коридор - 8 м2)

    Алуминиева дограма, камери и стъкло не знам.

    5-ти последен етаж, плосък покрив, леки скосявания;

    4. София
    5. Зима/лято ~25C
    6. Ново строителство, тухла, с външна изолация - каква и колко не знам. Но въпреки че е последен етаж и краен апартамент, когато го купувахме през зимата вътре ми се стори добре, имайки предвид че не работеше отопление (но може и да е било и излюзия понеже се влиза от студено на топло). Предишните собственици са се отоплявали само с един маслен радиатор, които са местили из стаите.
    7. Ел. уреди само в хола с кухнята: телевизор, хладилник, миялна, котлон, фурна, диспенсър; готви се често.
    8. До към 7500-8000 лв, но ако е нещо, което си заслужава и е по-скъпо, съм склонен да вземем и само два броя за сега.
    9. Зима -15, ляото 35
    ---------------------------------------------------

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2778
    MHI SRK20ZS-S или Daikin FTXP20L

    Здpaвeйтe.
    Иcĸaм дa пoмoля xopaтa ĸoитo ca нa 'TИ' c ĸлимaтичнaтa тexниĸa, дa нaпpaвят eднo cpaвнeниe нa тeзи двa мoдeлa.

    Бяx ce cпpял нa МНІ ЅRК20ZЅ-Ѕ зa eднa дeтcĸa 13m2 ~31m3 c ΠBЦ дoгpaмa и гипcoĸapтoн + ĸaмeнннa вaтa нa външнитe cтeни и тaвaнa в Pyce.
    Cлeд oбиĸoлĸa нa мaгaзинитe зa ĸлимaтици и ĸoнcyлт c пpoдaвaчитe тoтaлнo cъм oбъpĸaн. Πoлoвинaтa oт ĸoнcyлтaнтитe ми пpeпopъчвaт Dаіkіn FТХР20L зa тoвa мaлĸo пoмeщeниe. Убeждaвaт мe, чe ĸoмфopтa c Дaйĸинa щe e пo-дoбъp ĸaтo ми oбяcнявaxa нeщo зa интeлигeнтни дeфpocти, минимyми, чecти OH/OФФ нa митcyбищeтo и т.н.

    Cпopeд вac ĸoй oт мoдeлитe дa избepa?

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2779

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Първия.
    Sir John одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2780
    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Първия.
    А ако сега някой напише "втория"?

    Ето защо зададох въпроса като отделна тема, но модераторите са много взискателни и държат подобни сравнения да се правят точно тук. Съответно темата ми в общия раздел беше заключена и аз бях принуден да я преместя тук, очаквайки отговори от типа на "първия", "втирия" и т.н.а
    Искаше ми се да се получи едно качествено сравнение между моделите, но тук това няма как да стане. Дори и да реши някой да даде професионален отговор на въпроса, той ще се размие сред въпроси на други потребители.

    Няма да е лошо модераторите да позволяват в общият форум да се появяват така наречените VS теми.
    Чудя се дали ако заглавието на темата беше:
    MHI SRK20ZS-S VS Daikin FTXP20L
    А въпроса:
    Кой според вас е по добър?
    Дали Аликс щеше да я заключи и да ме помоли да я преместя?
    Ако НЕ, то моля темата ми да буде отключена за да и променя заглавието и текста и да се получи едно качествено сравнение, което ще е от полза не само за мен.
    Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2781

    Отговор: Избор на климатик '2018

    При Дайкин, максимал на отопление - 3,5 kw
    При Митсубиши, максимал на отопление- 4,2 kw
    Има и други разлики, въпрос на вкус и визия!
    Genadi80 одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2782

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    А ако сега някой напише "втория"?

    Ето защо зададох въпроса като отделна тема, но модераторите са много взискателни и държат подобни сравнения да се правят точно тук. Съответно темата ми в общия раздел беше заключена и аз бях принуден да я преместя тук, очаквайки отговори от типа на "първия", "втирия" и т.н.а
    Искаше ми се да се получи едно качествено сравнение между моделите, но тук това няма как да стане. Дори и да реши някой да даде професионален отговор на въпроса, той ще се размие сред въпроси на други потребители.

    Няма да е лошо модераторите да позволяват в общият форум да се появяват така наречените VS теми.
    Чудя се дали ако заглавието на темата беше:
    MHI SRK20ZS-S VS Daikin FTXP20L
    А въпроса:
    Кой според вас е по добър?
    Дали Аликс щеше да я заключи и да ме помоли да я преместя?
    Ако НЕ, то моля темата ми да буде отключена за да и променя заглавието и текста и да се получи едно качествено сравнение, което ще е от полза не само за мен.
    Благодаря.
    Минимално топлоотдаване по спецификации :
    MHI SRK20ZS-S - 0,9 kW
    Daikin FTXP20L - 1.3 kW

    За дайкина не намирам никъде характеристика при минусови температури, колко мощност губи, но от гореспоменатото ( ако данните на производителите са верни ) мога да си направя извод, че Daikina ще влиза много по-често в on/off цикли. Освен това минималната консумация на електроенергия при отопление на MHI - то е по-ниска спрямо обявената от Daikin, което пак казвам, че не съм сигурен, дали съответства с действителните му минимуми.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2783

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Минимално топлоотдаване по спецификации :
    MHI SRK20ZS-S - 0,9 kW
    Daikin FTXP20L - 1.3 kW

    За дайкина не намирам никъде характеристика при минусови температури, колко мощност губи, но от гореспоменатото ( ако данните на производителите са верни ) мога да си направя извод, че Daikina ще влиза много по-често в on/off цикли. Освен това минималната консумация на електроенергия при отопление на MHI - то е по-ниска спрямо обявената от Daikin, което пак казвам, че не съм сигурен, дали съответства с действителните му минимуми.
    Дайкинът запазва около 45% от мощността си, което по максимал е около1.5kw при -15 външна и +20 вътрешна. MHI-то запазва близо 60% от мощността си при -15, което по максимал е близо 2.5kw. Откъм дефрости МХИ-то е без грешка. МХИ-то ще влиза по-рядко он/офф, но Дайкина не мести клапите. От друга страна, тези на ZS-S са незабележими като шум.
    kantonaa1 и alextk69 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2784

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Rosswen, това с клапите не може ли да се променя от сервизното меню ... ? Ако машината е монтирана над спалня или диван дори си е огромен +

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2785
    [QUОТЕ=rоѕѕwеn;883423]Дaйĸинът зaпaзвa oĸoлo 45% oт мoщнocттa cи, ĸoeтo пo мaĸcимaл e oĸoлo1.5kw пpи -15 външнa и +20 вътpeшнa. МНІ-тo зaпaзвa близo 60% oт мoщнocттa cи пpи -15, ĸoeтo пo мaĸcимaл e близo 2.5kw. Oтĸъм дeфpocти MXИ-тo e бeз гpeшĸa. MXИ-тo щe влизa пo-pядĸo oн/oфф, нo Дaйĸинa нe мecти ĸлaпитe. Oт дpyгa cтpaнa, тeзи нa ZЅ-Ѕ ca нeзaбeлeжими ĸaтo шyм.[/QUОТЕ]

    A пpи дeфpocт MXИтo вдигa ли ĸлaпитe и въpти ли тypбинaтa нa минимaлнa cĸopocт?

    Πитaм зaщoтo имaм нeпpиятeн oпит c eдин ĸитaeц ĸoйтo e нaд ĸaнaпeтo в xoлa. Toй вдигa ĸлaпитe, нo нe въpти тypбинaтa. Πpи тoвa пoлoжeниe вcичĸия cтyдeн въздyx ce cтoвapвa въpxy ĸaнaпeтo, cъoтвeтнo вypxy чoвeĸa ĸoйтo e нa ĸaнaпeтo.
    B cлyчaят ĸлимaтиĸa щe e нaд eднoтo oт лeглaтa нa дeцaтa.
    Този пост е редактиран от mimojef; 30-07-18 в 12:51.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2786

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    [QUОТЕ=rоѕѕwеn;883423]Дaйĸинът зaпaзвa oĸoлo 45% oт мoщнocттa cи, ĸoeтo пo мaĸcимaл e oĸoлo1.5kw пpи -15 външнa и +20 вътpeшнa. МНІ-тo зaпaзвa близo 60% oт мoщнocттa cи пpи -15, ĸoeтo пo мaĸcимaл e близo 2.5kw. Oтĸъм дeфpocти MXИ-тo e бeз гpeшĸa. MXИ-тo щe влизa пo-pядĸo oн/oфф, нo Дaйĸинa нe мecти ĸлaпитe. Oт дpyгa cтpaнa, тeзи нa ZЅ-Ѕ ca нeзaбeлeжими ĸaтo шyм.[/QUОТЕ]

    A пpи дeфpocт MXИтo вдигa ли ĸлaпитe и въpти ли тypбинaтa нa минимaлнa cĸopocт?

    Πитaм зaщoтo имaм нeпpиятeн oпит c eдин ĸитaeц ĸoйтo e нaд ĸaнaпeтo в xoлa. Toй вдигa ĸлaпитe, нo нe въpти тypбинaтa. Πpи тoвa пoлoжeниe вcичĸия cтyдeн въздyx ce cтoвapвa въpxy ĸaнaпeтo, cъoтвeтнo вypxy чoвeĸa ĸoйтo e нa ĸaнaпeтo.
    B cлyчaят ĸлимaтиĸa щe e нaд eднoтo oт лeглaтa нa дeцaтa.
    Вдига клапите, но не върти турбината. И 2-те ми МХИ-та са над легла, няма проблем.
    Mig82, не съм срещал подобна информация, освен да се изключат моторчетата на хоризонталните клапи, но не зная дали няма да даде грешка. Но шумът е толкова нищожен, че дори и да можеше, пак нямаше да ги фиксирам.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2787

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Вдига клапите, но не върти турбината. И 2-те ми МХИ-та са над легла, няма проблем.
    Mig82, не съм срещал подобна информация, освен да се изключат моторчетата на хоризонталните клапи, но не зная дали няма да даде грешка. Но шумът е толкова нищожен, че дори и да можеше, пак нямаше да ги фиксирам.
    Моят 25ZS-S вдига клапите и върти турбината на много ниска скорост.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #2788

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Моят 25ZS-S вдига клапите и върти турбината на много ниска скорост.
    Ставаше въпрос по време на дефрост. Когато е в офф върти турбината с много ниски обороти.

  17. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #2789

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Ставаше въпрос по време на дефрост. Когато е в офф върти турбината с много ниски обороти.
    Да, точно така, при дефрост, вдига клапите и върти турбината на ниски обороти. При off, не върти турбината въобще.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2790

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако е така както казва Алекс ще е по комфортно под него по време на дефрост.
    Въпреки, че има вероятност да се усеща хлавна струя в далечния край на стаята. Надявам се предвид ниската скорост, хладният въздух добде да се размесва с останалия въздух в стаята и да не се усеща хладен полъх.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе