Hitachi Климатици
Страница 234 от 264 ПърваПърва ... 184224232233234235236244 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,496 до 3,510 от общо 3949
Like Tree3856Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2018

Отговор: Избор на климатик '2018

Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Preslav89, мислете върху следните варианти:
    General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver - ок, хубава машина, но за спалня?!
    General Fujitsu ASHG12KGTA - нов модел, но смятам че ще се представи добре зимата...
    Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 - същото важи и за него. Бих казал, по добре....
    Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH- изпитана машина.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond - изпитана машина и на добра цена в момента.
    Здравей отново. Ами помещението е спалня и всекидневна и по важното е че искам да отоплявам и коридора и вратата ще е отворена ! Аз лично съм се спрял на двата варианта на Fujitsu General. Майстора с който се консултирах каза че и двата ще ми свършат работа, просто се чудя дали има смисъл да взема по- скъпият вариант Nordic?

2.  
  3. Senior Member Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница

Цитат Първоначално публикувано от Preslav89 Виж публикацията
    Майстора с който се консултирах каза че и двата ще ми свършат работа, просто се чудя дали има смисъл да взема по- скъпият вариант Nordic?
    Няма.

4. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград

Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    На кой Марс бре Kasap?
    Е, климатизира станцията на Мъск.

5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015

С дайсейкай-6 ли бре ccankov73?

6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив

Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    За определен контингент от клиенти, дори е на Марс...
    Хубаво е хотелчето, но мисля, че още лани го климатизираха

7.  
  8. Novice
    Тук е от
    Oct 2018

Здравейте! Ясно е какво търся, ето малко инфо :
    Помещението е жилищно, всекидневна с кухня приблизително 35-38 квадрата общо. Климатика ще се ползва и за отопление и за охлаждане, като наблягаме на отоплението ( обичам да е поне 24 градуса ). Дограмата на всекидневната е дървена, на кухнята пвц, от всекидневната се излиза на неостъклена тераса. Апартамента е в София, 14-ти етаж, последен, изолация не знам да има. Ел. уреди има много. Максимална цена 2300лв. с включен монтаж.
    Спрях се на няколко модела:
    Fujitsu general
    ASHG-18KLCA
    ASHG-18LFCA
    GREE
    FAIRY GWH18ACD-KGDNA1D
    Amber GHW18YE-SGDBA1A
    Прилагам и ужасна схема, но нямам възможност за повече сега Благодаря

Sent from my iPhone using Tapatalk

9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013

1. Жилищно апартамент хол
    2. Главно за отопление
    3.50-60куб.м ~20кв.м с пвц дограма с двоен стъклопакет, вероятно вратата към коридора ще бъде отворена.
    4.Град София
    5.24°-25° на отопление
    6.Апартамента е в блок последен етаж с външна изолация.
    7.Телевизор
    8.Около 1600лв+ монтажа може и малко отгоре Спрял съм се на следните модели :

1.Fujitsu GeneralASHG09KGTA/AOHG09KGCA
    2.Fujitsu General
    ASHG12LUCA/AOHG12LUC
    3.Toshiba RAS-10PKVSG-E/RAS-10PAVSGE
    SHORAI
    4.Mitsubishi Heavy SRK35ZS-S/SRC35ZS-S
    PREMIUM
    5.Daikin FTXP35L/RXP35L Comfora
    6.Daikin FTXF35A/RXF35A SENSIRA

10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012

1. Стая на 4-ти етаж в панелен блок от 8 етажа в Младост, София. Стаята е с кухня, изнесена на усвоен балкон. Обща площ около 20кв.м./50куб.м. Има 2 външни стени: едната е с източно изложение, PVC прозорец около 2.2кв.м. и вътрешна изолация с фибран 10мм; другата е с южно изложение, отново с PVC прозорец около 6кв.м. и 10мм фибран. Без изолация на тавана и с ламиниран паркет и теракота на терасата/кухнята.
    Ще се използва от наематели, основно за отопление (затова и цената следва да е съобразена). ТЕЦ няма, бюджет 1650 лева с монтаж.

Обмислям MHI SRK25ZS-S и Gree GWH09YD-S6DBA1A Amber Nordic. Мнения или други по-добри предложения?

2. Панелен блок от 8 етажа в Надежда-3, София. Стаята е западна и се намира на 8 последен етаж. Хол с усвоена тераса с обща площ 21 кв.м и кубатура от 53 куб.м. Две от стените са външни с външна изолация 60-80мм стиропор, а таванът има изолация от 10мм фибран. Прозорецът е PVC с обща площ от 3.3кв.мм., а подът е на ламиниран паркет и теракота.

Бюджетът за климатизатор с монтаж е до 1800 лева. Насочил съм се към MHI SRK35ZS-S или също Gree GWH09YD-S6DBA1A Amber Nordic. Ще се ползва предимно за отопление въпреки наличието на ТЕЦ в сградата.

Благодаря предварително!

11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013

И за двете бих заложил на zs-s.
    Amber си иска по-големи площи, дори 9-ка. Според мен няма да е комфортно с него, освен ако не се гонят 26+ градуса и не пречи повечкото духане.
    rosswen и Sir John харесват това.

12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Цитат Първоначално публикувано от corsairman01 Виж публикацията
    И за двете бих заложил на zs-s.
    Amber си иска по-големи площи, дори 9-ка. Според мен няма да е комфортно с него, освен ако не се гонят 26+ градуса и не пречи повечкото духане.
    А дали 9-ката на MHI (25zs-s) ще е достатъчна в панелния без ТЕЦ (номер 1 по-горе)?
    И дали 12-ката на MHI (35zs-s) няма да е голяма за панелния с ТЕЦ и външна изолация (номер 2) и постоянно да прави on/off-и?

Онова, което ме блазни в Gree-то е, че е с йонизатор. И подгрев на външното тяло. Иначе може би е така, че им трябва повече кубатура.
    Този пост е редактиран от bbozhanov; 17-10-18 в 10:40.

13. Novice
    Тук е от
    Oct 2018

Здравейте,

Нов съм във форума. По темата с климатиците едва ли ще съм полезен, но се надявам да мога да съм полезен в други теми.
    Когато се зачетох тук, разбрах, че избора на климатик не е никак лесна задача, затова се обръщам към вас като професионалисти.

Ето ги мойте параметри:
    1. Жилищно
    2. Само за отопление
    3 -12 кв.
    -ПВЦ дограма с двоен стъклопакет
    -ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - приблизително 3кв.
    -изложение на стаята - север/изток (от изток достъпва малко светлина порад наличието на дървета)
    - 2-ри етаж от 3-етажна къща, като другите етажи не се отопляват
    -Спалня
    4. София област
    5. През деня да се поддържа около 14 градуса, за да не изстива къщата, вечер около 21-23
    6. Няма изолация
    7. Няма други уреди
    8. Ако е реалистично около 1500 лв с монтаж.
    9. Последните години темепратурите падаха до -20, та ще е хубаво ако издържа на последните климатични промени.
    10. Две външни стени 3Х4

Изискванията ми за климатика е да е тих (тъй като очаквам детенце) и с високо КПД (заради цената на тока разбира се).
    Понякога възнамерявам да го използвам на отворена врата, за да не ми замръзнат тръбите на етажа (да поддържа поне 5 градуса на етажа.

Предварително моля да ме извините, ако поставената задача от мен е нереалистична, тъй като наистина съм новак на тема климатици.
    Благодаря за отделеното време, на този, който би ме посъветвал.

Поздрави!

14. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна

Ето едно пряко първо впечатление от FUJITSU 12LMCE за 1099лв (+170лв монтаж +20лв тампони, като монтажа беше само свързване понеже аз имах инсталация) от Зора сравнен в съседна стая със същия размер с Daikin FTXB35C за малко повече вече не помня от къде.

Всяка стая е с едно и също изложение (не че при топлите температури в момента 14 градуса, облачно и ветровито има значение) по 15кв.м всяка с 9кв.м прозорци.
    Вътрешните тела са монтирани са на едно и също място в стаите външните тела са монтирани през 3,5 метра по между си на една и съща надморска височина (гледат на юг).

(нагледно да се види, че няма разлика)

Пускам и 2-та климатика на 22 градуса изчаквам 30 минути и си слагам ръката така, че да опре на въздуховодите първо на единия после на другия климатик. Без да имам претенции, че съм термометър Daikin-a духа прохладно или съвсем малко топло докато Fujitsu-то си духа топло.

Увеличавам на 30 градуса и проверявам двата климатика отново след 30 минути. Резултата Daikin-a духа малко по-топло от преди, а Fujitsu-то доста топло.
    Усилвам вентилатора и на двата на 1-2-3 степени, Fujitsu отново по-тих на 4-та степен е по-шумен, но ми се струва, че и дебита е по-голям.

Относно консумацията предполагам колкото всеки друг климатик който отдава толкова топло с някакъв разумен толеранс. Но дори и да е повече стига да топли си заслужава всяка стотинка дадена на теЗ изедници ЕРП-та.

Извод: на пролет продавам Daikin FTXB35C и си вземам още едно 12LMCE ако се справи в предстоящите студове, но ако съдя boost-а който има при тези температури пред другия смятам че качествата му пропорционално на външните условия ще превъзхождат недоразумението на Daikin.

Мога да кажа, че духа по-топло от Mitsubishi 25zs-s, а като шум непретенциозното ми ухо също не долови особена разлика в звуковите нива. От друга страна пък си запазих почивка на топло за през зимата и смятам да изям разликата, което съветвам да направи всеки друг в подобна на моята дилема.

Заприказвахме се с монтажника понеже беше доста приказлив и видимо с опит. По негови думи 12LMCE/12LMCА серията са климатици за който досега не са получили обаждания/оплаквания от какъвто и да е бил характер. По негово мнение за парите си бил много добър и следващото нещо което би препоръчал било някакъв Fujitsu (може би) Nordic версия който бил с завишени параметри. А и още интересна информация в област Добрич не монтирали изобщо Daikin FTX серията или поне куците модели.

Като инфо от мен толкова.
    Този пост е редактиран от icogiev; 17-10-18 в 19:12.
    Jack Krauser, shener84 и Mig82 харесват това.

15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017

Има си теми за конкретните модели, смятам, че не е тук мястото за подобни сравнения.
    Mig82 одобрява това.

16. Member
    Тук е от
    Dec 2017

@ rosswen :
    Що пък да не е , с теб малко ли се припирахме преди време (не помня в коя тема)

Поста на icogiev е доста полезен за избор на машини понеже е имал наблюдения !
    popov, icogiev и rosswen харесват това.

17.  
  18. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2014
    Живее в
    Варна

Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има си теми за конкретните модели, смятам, че не е тук мястото за подобни сравнения.
    10 страници по-назад коментирахме точно тези модели и понеже мина време докато ми ги монтираха (поради мекото време не бързах) темата остана отворена.
    Съгласен съм, че има тема за конкретни модели но там се коментират конкретни модели, а тук аз споменах малко живи впечатления (не на хартия) с няколко климатика които са поставени в помещения, които май са доста често срещани като размери и параметри.

Да не обяснявам на дълго и широко, мисълта ми беше, че хората които търсят климатик и са с подобно помещение могат да получат малко, но ИСТИНСКА информация, за няколко модела в относително еднакви ценови диапазони пък видиш ли съм им спестил някой лев.

В същата тема питах за съвет и ми беше даден, ако мнението ми се беше оформило само по съвета сега щях да имам най-вероятно монтиран Mitsubishi 25sz-s за който щях да дам със сигурност едни 400лв отгоре с монтажа и предполагам, че щях да съм точно толкова или малко по-малко доволен, но с 400лв по-беден.

Както винаги всеки си решава за какво да си дава парите, аз пък държа като давам 1лв да знам, че това което купувам с него струва 1лв, ако струва пък 2 лева още по-добре.
    Но никой никъде не споменава защо даденият климатик който той самият препоръчва си струва примерно 400-те лева отгоре, примерно в моят случай ако ги спестя от електричество В ТОЗИ ЖИВОТ за мен не е по-важно от това да ми е топло.

Тъй, че ако затова трябваше да дам сега 400лв повече накуп за да си купя Mitsubishi 25sz-s честно казано предпочитам да си ям и пия сега отколкото да спестявам (съмнително) цял живот от уред който я издържи толкова, че да си изкара тези 400лв я не! Ако пък не ги дам за ядене и пиене ще си купя перде, защото още нямам в стаята с новия климатик.

На който му се дават повече пари да дава, на който не му се дават да не дава, а за който се чуди какво да си купи се надявам че съм помогнал.

Поздрави и се извинявам ако съм засегнал някой фен на определена марка
    Този пост е редактиран от icogiev; 17-10-18 в 23:45.
    oska одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

1. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 683
    Последно: Вчера, 21:11
  2. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 145
    Последно: Вчера, 10:18
  3. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 305
    Последно: 14-11-18, 11:07
  4. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 216
    Последно: 12-11-18, 16:58
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53
SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 15 години!
Този форум се задвижва, благодарение на Persy Сървър
Следвай ни
Горе