Страница 185 от 283 ПърваПърва ... 135175183184185186187195235 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,761 до 2,775 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2761

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ...Скоро сигурно ще монтират на майка ми един 25zs-s в 16м2 и ще споделям...
    В такава стая, само че с височина 2,85 метра и 2 външни стени, имам монтиран 20ZM-S, идващ на горната граница. Мисля, че 25- цата ще е голяма, откъм комфорт. Като мощност ще са едни и същи.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #2762

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    В такава стая, само че с височина 2,85 метра и 2 външни стени, имам монтиран 20ZM-S, идващ на горната граница. Мисля, че 25- цата ще е голяма, откъм комфорт. Като мощност ще са едни и същи.
    Може. Все пак е къща, има немалки загуби. Иначе, като хардуер са еднакви. Като гледам дебитите и шума на различните степени, най-вероятно ще пее в това помещение. [emoji4]

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,272
    #2763

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Днес поръчахме за нашите един 25ZS-S за хол около 17-18м2, с почти винаги отворена врата към коридор и кухня.. чудехме се за 35ZS-S, че коридора е към 10м2.. но каквото толкова, ако трябва има акумулираща печка да помага. Поне има щепсел и зимата ще бучнем един ватметър.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    1
    #2764

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте на всички
    Предстои ми покупка на 3бр климатика и ще съм много благодарен за компетентен съвет защото съм нула на тази тема
    1.Жилище
    2.И за двете
    3. 1.хол-22кв.. стаята е с излаз на остъклена с дограма тераса иначе прозореца на стаята е пвц със стъклопакет
    2.спалня-12кв 5камерна троен стъклопакет 4.8к
    3.детска-20кв 5камерна троен стъклопакет 4.8 и трите стаи са високи 3 м. Изложението е западно с изолация.ет3 не последен
    4. Шумен среден апартамент тухла
    5.23-24
    6.външна изолация 8см
    7.телевизор лаптоп
    8.3500-4500
    9.-15 35
    10.на една линия са стаите

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2765

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Преди малко брат ми даде информация за това. Втрещен съм..."Евала" на безмозъчния, който го е измислил....
    oska и Иван Вълков харесват това.

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #2766

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е точно "тесла" само дето липсва дръжката
    oska и rosswen харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #2767

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Чиго в кожа на Тесла.

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #2768

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Тия па, на цепеницата да викат тесла!
    Иван Вълков и stainway харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #2769

    Отговор: Избор на климатик '2018

    ТеслИ , треОни какво да извадят хората при толова дървен матРял
    Genadi80 одобрява това.

  12. tgg
    tgg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #2770

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, ще се радвам ако някой има желание да ми съдейства,

    С две думи: изобр на 2 климатика (1 в хол+кухня и 1 в южната спалня.. детската ще се отоплява от хола + евентуално конвектор за големите студове) (ново строителство, тухла).
    Поради предвиденото по проект място на външните тела (на терасата) незнам дали няма да е нужна сплит система... вие ще кажете

    1. Жилищно

    2. За охлаждане и отопление .
    3.Апapтaмeнт (тухла)
    • ĸвaдpaтypaтa ; 70 м2
    • ΠBЦ - троен стъклопакет
    • Квадратура на прозорци: 9,36 м2
    • Изложение: Запад
    • етаж 9-ти от 10 (изток и север - съседни апартаменти, юг - стълбище)
    • xoл + кухня, cпaлня и дeтcĸa

    4. Велико Търново
    5. Желана вътрешна темп:
    • Лято - 25-26
    • Зима 22 -21

    6. Външна изолация : Каменна вата 10см.
    7. Хол + кухня (стандартни - ТВ,хладилник, съдомиална) Спалня - тв, лаптопи, монитори
    8. Бюджет: 3000-3200 лв. с монтаж
    9.Външна темп.:
    • Лято 35 - 38
    • Зима -15

    10. Прикачвам схема. Външното тяло е предназначено да бъде на терасата (отбелязано АС)

    ПП... Ако някой може да ме насочи и към някоя фирма, също ще съм много благодарен

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,764
    #2771

    Отговор: Избор на климатик '2018

    tgg, за читава мултисплит система, бюджета не е достатъчен. Друг е въпроса, дали има място за две външни тела на това подобие, наречено тераса. Ако може да се монтират две отделни системи, без да съобразявате с факта, "тераса", заложете на отделни машини.



  14.  
     
  15. tgg
    tgg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #2772

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    tgg, за читава мултисплит система, бюджета не е достатъчен. Друг е въпроса, дали има място за две външни тела на това подобие, наречено тераса. Ако може да се монтират две отделни системи, без да съобразявате с факта, "тераса", заложете на отделни машини.


    Благодаря за съвета, а за сплит система какъв е най - близкия до този бюджет вариант - 4 000? И ако има изобщо нещо, какво препоръчваш да бъде...
    В крайна сметка ще сложим 2 външни тела.. (съмнява ме с едно външно и едно вътрешно да успеем :D).
    Може ли да ме насочиш към модели, които биха били удачни в случай че са 2 телата...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    85
    #2773

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А дали не е добре да увеличиш бюджета до 5-6к лв и да вземеш троен мулти сплит. като гледам по схемата трите помещения с едно изложение и лесно може да се пуснат тръбните пътища .. хол + спалня стандартни и вече третата спалня една идея повече .. и съответно да си решеш проблемите. Дори не е задължитлено да сложиш трите наведнъж. Повечето сплитове изискват две тела при налични три изхода. Примерно 3MXM52N + FTXM20M + FTXM20M + FTXM35M - 4900 и вече монтажа .. не знам. Даже е интересно че строителя не е вкопал тръбите за мултисплит система още първоначално. Първо препоръката ми към дайкина е заради това че се водят най-тихите On/Off. При split системите основното което би се случило особено в спалните е On/Off високи минимуми и работа по-скоро като конвенционална машина .. затова и някои хора препоръчват да се сложи един конвектор 1-2 киловата ако няма нужда от охлаждане. С мултисплита поне теоритично би трябвало компресора да работи по продължително защото ще разпределя своя минимум между три помещения. Тоест ако идеята е да работи климатика нон стоп в хол-а а в спалните да се пуска яваш яваш то едва ли ще има сериозна разлика. Вътрешните тела би трябвало да си On/Off-ват отново по някаква друга схема, но поне ще е тихо.
    Второ при така оформената "тераска" . ако сложиш две външни тела едно под друго .. тераската става неизползваема . Представи си лятото излизаш с едно столче да си пиеш кафето .. и долното външно тяло те обдухва с горещ въздух. Зимата е обратното.

    Disclaimer: нямал съм досег до мултисплит. цялото ми виждане за приимуществата е на база прочетеното.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #2774

    Отговор: Избор на климатик '2018

    tgg, а защо не монтирате външните под прозорците? Две 7–ци MHI ZS–S или Fujitsu LUCA за малките стаи и Хитачи 12 РПЦ за хола ще ти стъпят на ок. 4300 с монтажа и си решаваш проблема с отоплението и охлаждането.

  18. tgg
    tgg е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Jul 2018
    Мнения
    3
    #2775

    Отговор: Избор на климатик '2018

    drekinov Благодаря за изчерпателния съвет и коментар... евентуално ако е сплит ще бъде за хола и едната спалня.. в момента сме с един климатик в хол + кухня и спалня която се отоплява от него и е абсолютно приемливо за зимата (21 градуса в спалнята се подържаха без проблем)... Притеснява ме факта при сплит системите, че ако външното тяло спре/ се повреди, цялото отопление спира.... Но ако нямаме друг избор и се наложи да бъдем с едно външно тяло, ще трябва да се спрем на някакъва сплит система....

    kantonaa1
    Благодаря за предложението, относно монтажа под прозорците, не съм убеден, че ще бъде много ОК спрямо живущите на по долните етажи, защото първите три етажа са изнесени с над 3 4 метра навън и ще капе точно над големите им тераси.. мен не ме бърка изобщо, ама ме притеснява това да не вземат да правят проблеми...
    Този пост е редактиран от tgg; 28-07-18 в 22:45.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе