Страница 205 от 283 ПърваПърва ... 155195203204205206207215255 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,061 до 3,075 от общо 4234

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Живее в
    Търговище
    Мнения
    70
    #3061

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Това е безумие 18ка в 18м2.
    Здравейте,
    предполагам сте прав. Надявам се разбирате на какво се дължи това безумие - да се осигури достатъчно отопление тъй като предполагам ще има топлозагуби , още повече
    говорим за две малки деца.
    Тези 4 kw. на която и да е 12 не ми се струват достатъчни за холовото помещение.
    Иначе както изглежда 12lmca е фаворита за спалнята.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3062

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А 18ка не е ли недомислица в дневна 18м2 . Между другото лмц 12 може да топли спалнята дори в тих режим. И вместо да ми опoнираш дай твое предложение ще е по полезно.
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 26-08-18 в 22:57.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3063

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Единствената 18ка, която може теоритично да сложите е gree u crown, защото може да работи и с ниски дебити, като на 12-ка. Но, аз също си мисля, че хубава 12-ка ще е дори излишно запасяване.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #3064

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от elvandin Виж публикацията
    Здравейте,
    предполагам сте прав. Надявам се разбирате на какво се дължи това безумие - да се осигури достатъчно отопление тъй като предполагам ще има топлозагуби , още повече
    говорим за две малки деца.
    Тези 4 kw. на която и да е 12 не ми се струват достатъчни за холовото помещение.
    Иначе както изглежда 12lmca е фаворита за спалнята.
    Климатизаторът не е отоплителен уред. Безумие е да се използва 12-ка за отопление в такава малка спалня, особено с малки деца. Преосмислете си концепцията за отопление.
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3065
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. Поправка, 7-ца, 9-ка и 12-ка са с еднакви дебити и шум на всички степени. Голяма недосмислица, според мен. Лично мнение, с което никого не ангажирам.
    Тука нещо дълбоко ме съмнява , макар че точно така е писано по сервизните . Няма как просто да са еднакви скоростите на турбината и дебита щото при 7-ца и 9-ка са с 500w на минимум и ще духа студ , а не ми се вярва (щеше да се знае). Някой който има различни ще може да каже.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    140
    #3066

    Отговор: Избор на климатик '2018

    elvandin, моето предложение е подови Фуджитсу 12 lvca или Дайкин fvxm35f за хола и МХИ 20 или 25zs– s за спалнята. 4000 лв. ще стигнат.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #3067

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Тука нещо дълбоко ме съмнява , макар че точно така е писано по сервизните . Няма как просто да са еднакви скоростите на турбината и дебита щото при 7-ца и 9-ка са с 500w на минимум и ще духа студ , а не ми се вярва (щеше да се знае). Някой който има различни ще може да каже.
    И аз от сервизното гледам. Не твърдя, че на 100% е така. Не се знае и тези 500W минимално топлоотдаване колко са верни. От прочетеното из темите за 07 и 09luca имам спомени, че реалният минимум е колкото на 12-цата. По темата - вероятно 12LMC ще успява да стопли спалнята на най-ниската степен, но по тая логика, да слагаме и 18-ки, с тиха първа степен, в спални, за да имаме запас? Нещо не ми се връзва. За 09lmcb съм "за". Има по-сериозен хардуер от стандартните версии на 07 и 09lmc, за които трябва помещението да е доста добре изолирано.
    Този пост е редактиран от rosswen; 27-08-18 в 10:02.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3068

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Имам усещането че не са много прецизни при писането на дебити и минимуми. На 12 LMCA/E например минимума на отопление е 190-200 w. , а на охлаждане 120w. На най- ниска степен (quaiet) и в 18кв.м на 360w. какъвто е минимума под -3 ще топли себе си , на low нещата си идват на място. С преместването на датчика , quaiet вече може да се ползва доста по-комфортно. Обаждам се щото при мен е монтиран точно в 18кв.м. с презумция за преместване в 26кв.м хол.
    Този пост е редактиран от Mig82; 27-08-18 в 10:25.

  11. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #3069

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз бих се доверил на опита на Велев.
    Все пак той работи само с тази марка.

  12. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,098
    #3070

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    Аз бих се доверил на опита на Велев.
    Все пак той работи само с тази марка.
    Работи и с други марки.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3071

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Velev е пич. И подкрепям , че на тих режим 12 LMC ще топли спалнята от раз , има и удобно място за монтиране срещу вратата. Поста ми беше , че за 18кв. вече си трябва малко повече духане ако не се мести датчика.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    1
    #3072

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Налага се да закупя климатик за спалня 12,5 кв. м. и ще бъда благодарен за съвет. Апартаментът е ново строителство, сравнително топъл, с добра изолация. Другите две стаи сме с климатици Дайкин, но не робувам на марки. Сумата, която предвиждам е 1400 - 1600, ако наистина си заслужава мога да отделя още 200 -250 лева.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa -
    · жилищно;
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - за охлаждане и отопление
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 12,5 кв. м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa (дъpвeн/ΠBЦ/aлyминиeв, двoeн/тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA или дpyг вид); - пвц дограма, 5-камерна
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 2,8 кв. м.
    · изложение нa пoмeщeниeтo - изток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти (мaнcapднo, мeзoнeт, имa пopтaл и в ĸoя чacт e или дpyги ocoбeнocти)? - 6-ти етаж, предпоследен.
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- спалня
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? - апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? - В. Търново.
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? - 24-25
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? - 8 см изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви?
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? 1400 - 1600 лв. с монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? 24 - 25
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    4
    #3073

    Отговор: Избор на климатик '2018

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от ATANAS1111 Виж публикацията
    Здравейте,

    Предстои ми покупка на климатик- желая да е от високия ценови клас, като основните ми изисквания са да е икономичен, надежден и безшумен.
    В тази връзка давам отговор на предварително нужната информация за ориентир.

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:- за жилище

    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? - За отопление зимата и за охлаждане лятото, но в къщата не се живее сезонно. т.е. може зимата да има хора само 2 месеца и лятото също.
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; - 42 кв/м. 110 куб/м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa -ПВЦ, ДВОЕН СТЪКЛОПАКЕТ
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe- около 12 кв/м
    · изложение нa пoмeщeниeтo; юг
    · етаж нa пoмeщeниeтo- 4 от 5
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- всекидневна
    ·aпapтaмeнт
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр.Созопол
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - 25/24
    6. Имa ли изoлaция нa външната стена на която е прозореца - цялата къща има външна изолация
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - Телевизор,пералня, печка, хладилник,миялна машина
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 2700 - 3000 без монтаж
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? всякаква

    Доколкото имам информациясъм чувал, че най- надеждни са климатиците на DAIKIN , MITSUBISHI HEAVY и GENERAL FUJITSU.Може би пропускам, но съм лаик по темата и затова имам нужда от помощ.
    Звънях в съответните представителства на марките и ми препоръчаха съответните модели:

    DAIKIN:

    - https://mmc.bg/%D0%9A%D0%BB%D0%B8%D0...-M--pid65.html


    DAIKIN FTXM50M/RXM50M/ - 18 BTU 45 м2 120 м3 7.33 / 4.60 - 2928 лв.

    MITSUBISHI HEAVY: Тук избора ми е върху два модела- първият е от серията Diamond , а вторият от серията Premium.

    - SRK / SRC 50 ZSX-W | Condex


    Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 50 ZSX-W - 3399 лв.

    - SRK / SRC 50 ZS-S | Condex

    Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 50 ZS-S - 2239 лв.

    GENERAL FUJITSU : Тук отнове се колебая между два модела - единия е с по-слаба мощност, но девойката от Булклима ми каза, че за отопление ще е перфектен, а за охлаждане достатъчен.
    - Климатик стенен хиперинверторен General Fujitsu ASHG12LTCA/AOHG12LTC - Bulclima

    Климатик стенен хиперинверторен General Fujitsu ASHG12LTCA/AOHG12LTC - 1999 лв.

    - Климатик стенен инверторен General Fujitsu ASHG18KLCA/AOHG18KLTA - Bulclima

    Климатик стенен инверторен General Fujitsu ASHG18KLCA/AOHG18KLTA - 1949 лв.

    Предварително благодаря за компетентните отговори!
    Привет,
    Трябва да взема решение между следните 3 марки и модела:
    - Daikin FTXM 50
    -Toshiba Daisekai16
    -Gree U Crown 18

    Моля за компетентни мнения!
    Този пост е редактиран от ATANAS1111; 27-08-18 в 15:47.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3074

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако искате имам даисекаи 8 16 ка и може да се разберем за цена

    п.п.
    дори тази седмица идвам в Созопол и ще ви го докарам
    Този пост е редактиран от Rafailiev; 27-08-18 в 21:45.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    18
    #3075

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Пълна каша стана в главата ми с марки и модели.
    Та да ви попитам какъв според вас е най-добрият избор на климатик за отопление с отдавана мощност около 3.8-4 квт в диапазона 1200-1500 лв с монтаж. Като шума е на заден план спрямо основната функция да топли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 16:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 15:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 15:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 14:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 18:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе