Страница 203 от 283 ПърваПърва ... 153193201202203204205213253 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,031 до 3,045 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3031

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от veselintod Виж публикацията
    Благодаря за бързият отговор rosswen, но по време на строежа поставиха тръбите за климатиците. Нямам идея трябва ли да се кърти нещо или не за да са подови модели , които разгледах, а това остана последната покупка за апартамента. Всичко вече е поставено от секции до дивани. Поздрав и благодаря.
    Подов в 11м2 ще е кофти според мен.

    А гледаш "Daikin FTXM42M – Bluevolution и Daikin FTXM50M – Bluevolution или Daikin FTXZ50N Ururu Sarara"? Само с 1бр. ли искаш да климатизираш? И тези не са мултисплит.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3032

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Подов в 11м2 ще е кофти според мен.

    А гледаш "Daikin FTXM42M – Bluevolution и Daikin FTXM50M – Bluevolution или Daikin FTXZ50N Ururu Sarara"? Само с 1бр. ли искаш да климатизираш? И тези не са мултисплит.
    Писал е, че иска с едни външно и две вътрешни.
    Цитат Първоначално публикувано от veselintod Виж публикацията
    Здравейте, не разбирам от климатици, но съм се спрял на два модела: Daikin FTXM42M – Bluevolution и Daikin FTXM50M – Bluevolution или Daikin FTXZ50N Ururu Sarara.За да мога с едно външно тяло да захранвам 2 вътрешни.
    За детската, 20-тица (7-ца) би му свършила работа. За хола, не знам каква комбинация може да се направи с телата. Може ли да се върже с вътрешно на 25-ца Уруру?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3033

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз виждам какво е писал, но тези модели, които той споменава са на вътрешни тела и то на 42 и 50. Също не са ли малко големички за която и да е от 2те стаи?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3034

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от pulsedriverbg Виж публикацията
    Аз виждам какво е писал, но тези модели, които той споменава са на вътрешни тела и то на 42 и 50. Също не са ли малко големички за която и да е от 2те стаи?
    Може би е имал в предвид външното тяло да е такова. Знам ли, да се доуточни човекът, че трябва Касапа да вади кълбото иначе.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3035

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Новите външни тела за мулти сплит са *MXM***, но се избират в зависимост от това каква мощност ще са вътрешните. По каталог комбинация за вътрешни се предлагат Комфора, Перфира, Емура и Стайлиш. Сарара предполагам на мулти сплит не е възможно.... нали има и вентилация с контрол на влажността....

    А и аз нали за това така питам. Малко не става ясно какъв му е замисъла.
    rosswen одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    18
    #3036

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, спешно трябва да избера климатик за дневна около 35 кв.м.с хубава дограма и изолоция. Дилемата ми е между https://www.termo-klima.com/bg/klima...50frx50-podov/ и https://www.termo-klima.com/bg/klima...n-nordic-30c2/. Имам и друг въпрос - в каква посока духат, защото по видеата в YouTube Дайкина го показват
    вертикално нагоре, а Фуджицуто на 45 градуса.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3037

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Данните на фуджицу-то верни ли са, защото гледам на други места го дават с максимал до 6,1 киловата.
    0.9-5.2-6.1 kw

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2016
    Мнения
    18
    #3038

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Данните на фуджицу-то верни ли са, защото гледам на други места го дават с максимал до 6,1 киловата.
    0.9-5.2-6.1 kw
    Благодаря ви за коментара! Сега и аз се загледах. В няколко сайта го виждам 8 в други 6,1. Модела е нискотемпературен и не знам дали това води до други параметри. В смисъл дали има Lvcb и lvcb Nordic.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    10
    #3039

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Можете ли да препоръчате модели климатици с късо (с дължина под 70 см) вътрешно тяло. Стаята е 3.50х3.50 с височина 2.50 (с вътрешна изолация на външните стени и pvc дограма). В случая много важен е размера на вътрешното тяло заради мястото където бих искал да е монтиран, като предполагам, че може да има някоя такава 9-ка или евентуално 7-ца, стига да може да се справи със стаята.
    Ако знаете някой сайт, където може да се филтрира по дължина на вътрешното тяло - би ми било много полезно.
    Също така ме интересува колко може да е минималното място, което се оставя отстрани на климатика - на другите ми климатици е 5-10 см, но се чудех дали може да е 1-2 см само (колкото да се отваря капака за почистване на филтрите).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3040

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Преди време имах подобна дилема и претърсих интернет, но под 70 см се сещам само за LG Art Cool Stylish :
    LG G-WL ART COOL STYLIST INVERTER V | Климатици Mr.Climate
    Ако може да се монтира до 73 см примерно, тогава имате и по-евтина алтернатива...

    П.П. Има и едно чудо на техниката-Осака ъглов модел-не знам дали все още се продава...
    https://osaka.bg/bg/ъглов-климатик-osaka-ch-09-sj
    Този пост е редактиран от stainway; 22-08-18 в 15:21.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3041

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Най добре да се пита монтажник колко място му е нужно за точния модел, но това на място след оглед задължително.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3042

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=tsvetan86;886203]Здравейте,
    Можете ли да препоръчате модели климатици с късо (с дължина под 70 см) вътрешно тяло. Стаята е 3.50х3.50 с височина 2.50 (с вътрешна изолация на външните стени и pvc дограма). В случая много важен е размера на вътрешното тяло заради мястото където бих искал да е монтиран, като предполагам, че може да има някоя такава 9-ка или евентуално 7-ца, стига да може да се справи със стаята.
    Ако знаете някой сайт, където може да се филтрира по дължина на вътрешното тяло - би ми било много полезно.
    Също така ме интересува колко може да е минималното място, което се оставя отстрани на климатика - на другите ми климатици е 5-10 см, но се чудех дали може да е 1-2 см само (колкото да се отваря капака за почистване на филтрите).

    Ето ти и не е никак лоша машинката.
    https://www.bulclima.com/product/kli...hrdikwf-09hrdo

  16. Novice
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    3
    #3043

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Може би е имал в предвид външното тяло да е такова. Знам ли, да се доуточни човекът, че трябва Касапа да вади кълбото иначе.
    Да искам външно тяло, което да захрани две вътрешни, но не разбирам абсолютно нищо от климатици. Това , което съм дал като примери значи, че съм дал само вътрешните тела? Ако е възможно , напишете какво трябва да е външното и какви трябва да са двете вътрешни. Благодаря за отговорите.

  17. Member Аватара на popov
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    822
    #3044

    Отговор: Избор на климатик '2018

    VeleV ти нали предлагаше KAISAI .Отварял ли си този да го видиш как е изпълнен https://www.bulclima.com/product/kli...fiks11m-12hrfo

  18. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #3045

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от veselintod Виж публикацията
    Да искам външно тяло, което да захрани две вътрешни, но не разбирам абсолютно нищо от климатици. Това , което съм дал като примери значи, че съм дал само вътрешните тела? Ако е възможно , напишете какво трябва да е външното и какви трябва да са двете вътрешни. Благодаря за отговорите.
    Взимаш си размери на помещенията и посещаваш някой специализиран магазин за климатици.

    - - - - - - - - - -

    Да отварях го.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе