Страница 23 от 283 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно
Резултати от 331 до 345 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #331

    Отговор: Избор на климатик '2018

    И това ли е начина! Ами и ако клиента вземе да прави едни неща ....

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #332

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хайде темата да остане за избор на климатизатор!
    Иван Вълков одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #333

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Благодаря на всички които имат познания по климатична техника и дават съвети тук в форума за да може ние клиентите да направим правилния избор и да не бъдем подведени.
    Този пост е редактиран от tuparlak; 21-01-18 в 11:50.
    rosswen одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #334

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В предишните страници заради това казах, че има магазин на Мегаелектроникс в гр.Хасково от скоро и пускат добри цени, но не знам нищо за монтажа. Вече стана ясно какъв е той...
    @tuparlak, мисля си, че с Булгаз няма да имаш такива драми и пак казвам, че в гр.Хасково липсва комплекс от услуги, като всяка фирма си има плюсове и минуси. Аз си поканих хора от гр.Пловдив и всичко е шест.
    Aleksandars и ruuni9 харесват това.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #335

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    ... За пореден път се убеждавам, че на подобни хора трябва да се налагат яки глоби и да не се занимават с дейности които не разбират...
    Няма как да се глобят, защото единият от комплементарната двойка монтажници е сертифициран за работа с фреони, а другият се води общ работник. Пазарът у нас усилено налага монтажите да се правят от говеда. Определяща е най-ниската цена на машината, без значение дали е подходяща и безплатния монтаж. Ако беше иначе, много модели щяха отдавна да са изчезнали от търговската мрежа, както истинските луканки, сирене и кашкавал. Бий се с вятърни мелници, ако си нямаш работа!
    ponyasd и rosswen харесват това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #336

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колеги знаете ли какъв е минималния тръбен път за MHI 25ZS понеже от Кондекс ми казаха, че няма минимален тръбен път а максимален, за максималния е 20 метра ясно че има но за минимум да няма и се усъмних?
    Този пост е редактиран от tuparlak; 21-01-18 в 15:29.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #337

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Отново ще повторя как извършиха монтажа от Мегаелектроникс Хасково да няма други опарили се като мен. Първия път изпратиха монтажна група от 2-ма единия е обучаващ се другия уж от години работил там, обучаващия започна да прави дупката за тръпния път, и да сложи планката на вътрешното тяло на климатика и след това от вън да сложи стойките за външното тяло (по работата аз си помислих че обучаващия е от години работил там) защото другия трябваше да постави на вътрешното тяло тръбния път, дренажната тръба и кабелите за свързване на външното с вътрешното тяло, с гайката към вътрешното тяло която се навива към тръбния път я навива 1 час и 30 мин., а другия отдавна беше свършил, така беше прецакал резбата, че от нея нищо не остана, а тръбния път не беше запушен което е задължително което го видях в последствие за правилен монтаж, и ни предложи да завари тръбния път там дето прецакал резбата. Естествено отказах и пожелах да подменят вътрешното тяло и да сменят тръбния път, монтажника отговори, че няма да смени тръбния път щял да сложи същия пак ще ли да пратят него на монтажа и пожелах друга монтажна група. Като доставиха новото монтажно тяло вече бях заявил друга монтажна група, пращат ми монтажна група от 2-ма единия работил като продавач в Технополис телевизори, след това продаваше хамбургери, и от 2 седмици работил в Мегаелектроникс, другия уж от 10 години, новобранеца разшири още повече дупката за тръбния път, питах защо, отговори че нямало да може да мине тръбния път, което не беше така първата дупка си беше нормална, от вън премести стойките за външното тяло, уж не били поставени добре, другия с 10 години опит успя бързо този път да навие гайката, постави дренажна тръба и ел.кабели за свързване на вътрешно с външно тяло и беше запушен тръбния път с монтажна лента за климатик, тръбния път беше 3 метра но след като постави вътрешното тяло и изкара тръбния път от вън, този с 10 години опит отряза тръбния път и директно го свърза към външното тяло, въпреки че му казах че трябва да е поне 2 метра и остана тръбен път някъде около 1 метър дали има дали няма.



    Договора е развален и ми върнаха парите, в момента е дилемата от къде да го купя за да нямам същите главоболия.
    Това е направо потресаващо, добре че си взел парите си обратно.
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #338

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от tuparlak Виж публикацията
    Колеги знаете ли какъв е минималния тръбен път за MHI 25ZS понеже от Кондекс ми казаха, че няма минимален тръбен път а максимален, за максималния е 20 метра ясно че има но за минимум да няма и се усъмних?
    Сигурно в сервизните ръководства не е посочен минимален тръбен път. Нямат поглед върху работата на продаваните от тях климатици (тези битовите клими). Застраховай се с 3..4метра. С 1м. видя че не е добре.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #339

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте! Моля, за помощ при избора ми на климатик!
    Ето и информация за помещението:
    1. офис
    2. ползване - отопление и oxлaждaнe
    3. ĸвaдpaтyp - 35 м2; ĸyбaтypa - 88 м3
    4. алуминиева дограма
    5 ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 8 м2
    6. западно изложение без изолация
    7. намира се в гр. Свищов
    8. лято - 24; зима - 23 градуса
    9. бюджета е до 2000 лв с монтажа


  12. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #340

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мисля че в този бюджет трудно бихте се вместили за климатик/ци. Като вариянт за нов :
    Gree GWH24KG-K3DNA6G Change
    Като второ предложение но за съжаление втора ръка в OLX има Fujitsu 24LFCC.
    Другото което е няма ли да е по добре да са две по-малки машини, т.к. с една машина ще е по шумно и по трудно, ще разпределя топлината. Без огледна това голямо помещение + "благоприятния" климат на Свищов без оглед от квалифицирана фирма даването на съвет е малко "на посоки". Успех








    rosswen одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    25
    #341

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз имам 2 12LMCE монтирани от Пламеа в Хасково от около 2 месеца и 2те работят добре и няма шум и каквито и да е проблем. Външното също е много тихо.

    Единствено като казахте, премерих тръбния път и на 1ния е 1 метър.

    При положение, че си работи добре, няма шум/вибрации и т.н, има ли смисъл да го поставям на въпрос това, или щом си работи ок да не се занимавам и няма да видя позитиви и да стане 3м тръбния път?

  14.  
     
  15. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #342

    Отговор: Избор на климатик '2018

    MIra77
    12 LT на Фуджитсу ще заспи и няма да имате проблем нито с топло нито със студено, на ще трябва да дадете едни 200 лв. отгоре.
    Иначе LFCA серията също е опция, но пак е към 2200.
    Вероятно колегите ще ви предложат и Сузуми 16ка на Тошиба, за около 1800
    Този пост е редактиран от mkukas; 21-01-18 в 18:32.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Северозапад
    Мнения
    95
    #343

    Отговор: Избор на климатик '2018

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dimitar3 Виж публикацията
    Аз имам 2 12LMCE монтирани от Пламеа в Хасково от около 2 месеца и 2те работят добре и няма шум и каквито и да е проблем. Външното също е много тихо.

    Единствено като казахте, премерих тръбния път и на 1ния е 1 метър.

    При положение, че си работи добре, няма шум/вибрации и т.н, има ли смисъл да го поставям на въпрос това, или щом си работи ок да не се занимавам и няма да видя позитиви и да стане 3м тръбния път?
    .................

    Относно тръбния път защо го пускат по къс по 1метър дори и по-малко попитах лице което се занимава с климатична техника от 15 години. Отговори ми, че това го правят за да спестят пари от материали въпреки че до 3 метра е безплатен и можело да се спести до 40лв.-50лв. за материали.
    Бях писал писмо по email до mitsubishi japan и от там ми отговориха, че са възмутени как може да бъде извършен такъв монтаж и хората ми се извиняват, дори те споменаха в писмото, че при по къс тръбен път е възможно да се пренасят вибрациите от външното към вътрешното тяло, климатика няма да затопля и няма да охлажда добре при по къс тръбен път и се скъсява живота на уреда.

    Колега от Хасково с
    2 12LMCE монтирани от Пламеа
    .
    Ти в какво помещение ги ползваш тези климатици колко квадрата помещение на тази 12-ка? И вечер спиш ли на климатик тих ли е?
    Този пост е редактиран от tuparlak; 21-01-18 в 19:06.

  17. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    4
    #344

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от mkukas Виж публикацията
    MIra77
    12 LT на Фуджитсу ще заспи и няма да имате проблем нито с топло нито със студено, на ще трябва да дадете едни 200 лв. отгоре.
    Иначе LFCA серията също е опция, но пак е към 2200.
    Вероятно колегите ще ви предложат и Сузуми 16ка на Тошиба, за около 1800
    GENERAL Fujitsu ASHG18LFCA/AOHG18LFC
    FUJI RSG-18LFC/ROG-18LFC
    Кой модел е по-добър?
    От TOSHIBA кой ще ми препоръчате?

  18. Member Аватара на mkukas
    Тук е от
    Dec 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    562
    #345

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Първите две са еднакви. Аз лично не харесвам сузумито, въпреки че имам едно такова.

    Изпратено от моят HTC One_M8 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 23 от 283 ПърваПърва ... 1321222324253373 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе