Страница 72 от 283 ПърваПърва ... 2262707172737482122 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,066 до 1,080 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1066

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,

    Благодаря Ви за отговорите.

    Ще се опитам да внеса малко яснота към въпросите, които ми зададохте.
    Реално това помещение не съм го отоплявал сериозно, защото аз и съпругата ми не сме много топлолюбиви. Без никакво отопление, температурите не падат под 14-15 градуса през най-студените дни. Когато е имало нужда сме пускали съществуващия климатик. Но наближава момента когато семейството ще се увеличи и целта ми е да подсигуря отоплението.

    Добавям схемата на стаята с добавени някой от мебелите за да има по-голяма яснота. Пред всеки прозорец има пердета (големи) които стигат до пода. Прозорците са почти до тавана така, че там не може да се постави тяло на климатик. Нишата е заета цялата от кухненски шкафове с бар плот.
    Половината стая (над дивана) е с окачен таван и лунички с въздушна кухина около 10 сантиметра

    Външното тяло за съществуващия климатик се пада долу горе зад вътрешното на южната стена

    Ако има още въпроси, с радост бих отговорил.
    Благодаря Ви за отделеното време
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1067

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Свържете се с колегата @Mega, той работи в гр. София, мисля че няма да сбъркате с него.
    Ако ви харесва комфорта на 18ката самсунг и мислите, че се справя, може да заложите на по-нова и стабилна такава машина. 18лфц,50зсх-с,50змх-с.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1068

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от С.Мезинов Виж публикацията
    Свържете се с колегата @Mega, той работи в гр. София, мисля че няма да сбъркате с него.
    Ако ви харесва комфорта на 18ката самсунг и мислите, че се справя, може да заложите на по-нова и стабилна такава машина. 18лфц,50зсх-с,50змх-с.
    С оглед на квадратурата, може lfc-то да е 24-ка, а МХИ-тата 60-ки, разликата в цените не е голяма. МХИ 63ZR-S също би се вписал добре, ако ще е само една машина. Но съм съгласен с колегите, че комфортът с 2 по-малки климаризатора, ще е по-голям.
    ponyasd одобрява това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1069

    Отговор: Избор на климатик '2018

    аз бих сложил едно Уруру 18 ка .

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1070

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Рафа, не се засягай, ама гореизброените машини превъзхождат Уруру-то по отоплителна мощност, на по-ниска цена. Не се знае какви са му топлозагубите...

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #1071

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако самсунга се справя горе долу, то коя и да е от изброените 18ки ще е перфектна,особено уруруто, но и цената е доста по-висока. Няма нужда от толкова големи машини. Ние сме с 21-цата от подписа в 52м2,но реално и хубава 14-16ка ще ни е перфектна, но не бяхме зимували тук и се презапасихме. Най-добре да си покани фирма/човек за оглед. Ще се радвам след монтажа на каквото и да е, колегата да каже какво е монтирано и дали е доволен.
    Rafailiev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1072

    Избор на климатик '2018

    За фирмата съм съгласен на 100%. А за нуждата от големи машини, говоря от личен опит. С 50-ка, с максимум 7.3kw и остстъчно топлоотдаване 3.4kw при -15, и 4.2kw при -10, в 33м2, се оплези. Отоплява се отгоре и отдолу, с нова дограма, обаче с големи прозорци и външни стени, без изолация. Доколкото прочетох, на тях и под 20гр. им е комфортно, за това Samsunga e вършил работа. Сега, обаче, чакат дете (доколкото разбрах) и ще се търсят по-високи температури. Но да, най-добре да извикат специалист на оглед.

  10. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #1073

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А и още нещо, 2 малки машини са по-икономични от 1 голяма(ако го бърка де).
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1074

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Рафа, не се засягай, ама гореизброените машини превъзхождат Уруру-то по отоплителна мощност, на по-ниска цена. Не се знае какви са му топлозагубите...
    Няма как да ме засегнеш ние си изказваме мнението и коментираме.
    Нещо което сега разбирам и усещам върху себе си уруру .
    Тези екстри които има са найстина добри.
    Пречиствателя е работещ и можеш да го усетиш.
    Функцията за овлажняване и изсушаване на въздуха е направо безценна.
    До преди в спалнята климатика стоеше на 21-22 градуса.
    Сега е на 20 и влажност на около 50% .
    В стаята усещането за топлина е различно .
    Въпреки температурата (около20градуса) се усеща топло като че ли е 22-23.
    Уруру имам много добре разпределение на въздуха и общо като циркулация.
    Преди време като ми кажеха за Дайкин и 3000-4000 бона си викам тея са луди.
    Сега като притежател мога да кажа ,че от климатиците които имам уруру е най-доброто.
    Няма пукане ,шум и духане .
    Дори и на макс вентилатор не е шумен ( аз съм с 9 ка и дебита е по-малък от на 18ката)
    Ако човека е готов да даде 4000 лв да вземе уруру.
    Както и преди съм го казвал единствения недостатък на уруру е цената!!!
    Пожелавам на все по едно уруру !!!
    necata2, С.Мезинов и emil vasilev харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1075

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,
    Благодаря Ви много за коментарите,

    Ще обмисля варианта за 2 отделни климатика, но трябва да се уверя, че има място за вътрешните тела. Непременно ще се консултирам с фирма преди закупуването на климатика, но прости искам да си изясня нещата.
    Ако приемем за база климатици на Митсубиши хеви:

    Вариант 1 – Един голям на мястото на стария (означен с жълт цвят на схемата) – примерно SRK / SRC 63 ZR-S на цена от 2800лв. Разход на енергия за година 1610 киловат на година за отопление.

    Вариант 2 – 2 по малки климатика разположени по диагонал в стаята (единия близо до секцията, а другия близо до кухнята) – примерно SRK / SRC 25 ZSX-S на цена от 2450. За двата общо 4900 лв. Разход на енергия за отопление на година – 781 киловата – 1562 общо за двата.

    Разликата между двата варианта като разход на енергия е пренебрежимо малко ( 48 киловата). Но разликата в цените на двете системи не е за пренебрегване – 2100 лв (при това без да отчитаме монтажа).

    Като предимство на двата климатика е по-доброто разпределяне на въздушните потоци, и се елиминира духането от големия климатик.

    Моля поправете ме ако разсъжденията не са ми в правилната посока.

    Поздрави


  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1076

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Няма как да ме засегнеш ние си изказваме мнението и коментираме.
    Нещо което сега разбирам и усещам върху себе си уруру .
    Тези екстри които има са найстина добри.
    Пречиствателя е работещ и можеш да го усетиш.
    Функцията за овлажняване и изсушаване на въздуха е направо безценна.
    До преди в спалнята климатика стоеше на 21-22 градуса.
    Сега е на 20 и влажност на около 50% .
    В стаята усещането за топлина е различно .
    Въпреки температурата (около20градуса) се усеща топло като че ли е 22-23.
    Уруру имам много добре разпределение на въздуха и общо като циркулация.
    Преди време като ми кажеха за Дайкин и 3000-4000 бона си викам тея са луди.
    Сега като притежател мога да кажа ,че от климатиците които имам уруру е най-доброто.
    Няма пукане ,шум и духане .
    Дори и на макс вентилатор не е шумен ( аз съм с 9 ка и дебита е по-малък от на 18ката)
    Ако човека е готов да даде 4000 лв да вземе уруру.
    Както и преди съм го казвал единствения недостатък на уруру е цената!!!
    Пожелавам на все по едно уруру !!!
    Не само Уруруто,подовите машини,нордика си работят добре.Няма пуканки,стържене шум и топлят.
    emil vasilev одобрява това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Мнения
    18
    #1077

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте Рафи,

    Благодаря за предложението, ще му хвърля едно око и на уруру. Ще се справи ли с въпросното помещение Daikin FTXZ50N / RXZ50N Ururu Sarara. Гледам го дават до 45 квадрата, а ние тук ги подминаваме малко.

    Имам и допълнителен въпрос – може ли да се прави изсушаване на въздуха зимата (или по точно да намалява влажността в стаята, докато е в решим отопление)

    Да се зададе конкретна влажност в помещението и конкретна температура и машината да ги спазва.

    Благодаря за отделното време

    Поздрави

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1078

    Избор на климатик '2018

    Никога не съм казал лоша дума за Ururu. Просто изказвам, какво би било полезно, според мен за човека в този случай. Тавана е 4к с монтаж, а аз (като прост потребител) Уруру 50-ка за под 4600лв. не намирам. За екстрите съм съгласен, защо смяташ обаче, че няма машини от високия клас, които внасят комфорта на Уруру-то? Сам каза, че заради екстрите, цената е до космоса. Човека може да няма нужда от овлажняване.

    П.п. jovito, доколкото знам, зимата може да работи само на овлажняване, но нека по-вещите споделят.
    SPSt одобрява това.

  17. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #1079

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Никога не съм казал лоша дума за Ururu. Просто изказвам, какво би било полезно, според мен за човека в този случай. Тавана е 4к с монтаж, а аз (като прост потребител) Уруру 50-ка за под 4600лв. не намирам. За екстрите съм съгласен, защо смяташ обаче, че няма машини от високия клас, които внасят комфорта на Уруру-то? Сам каза, че заради екстрите, цената е до космоса. Човека може да няма нужда от овлажняване.

    П.п. jovito, доколкото знам, зимата може да работи само на овлажняване, но нека по-вещите споделят.
    Ама що си спец по Дайкин,като нямаш такъФ климатик?
    Има хора с големи финансови възможности,така че без коментар.
    Когато си купиш истински модел на Дайкин,изказвания -тогава!!

    Щото от такива разбирачи към Дайкин аман!!

    Имам и други марки клими,разбирачУ на Дайкини!

    Нали разбираш,че между А класа и S класа на Мерцедесите няма сравнение!!!
    Този пост е редактиран от Viking72; 21-02-18 в 18:42.
    Genadi80 одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #1080

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от jovito Виж публикацията
    Здравейте Рафи,

    Благодаря за предложението, ще му хвърля едно око и на уруру. Ще се справи ли с въпросното помещение Daikin FTXZ50N / RXZ50N Ururu Sarara. Гледам го дават до 45 квадрата, а ние тук ги подминаваме малко.

    Имам и допълнителен въпрос – може ли да се прави изсушаване на въздуха зимата (или по точно да намалява влажността в стаята, докато е в решим отопление)

    Да се зададе конкретна влажност в помещението и конкретна температура и машината да ги спазва.

    Благодаря за отделното време

    Поздрави
    Погледни параметрите примерно на уруру 18 ка
    и на Хеви 21 ца която си цитирал.
    За контролирането на влажността при топлене въздуха се изсушава и климатика овлажнява.
    При охлаждане обратното.
    Влажността се настройва от ДУ

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Никога не съм казал лоша дума за Ururu. Просто изказвам, какво би било полезно, според мен за човека в този случай. Тавана е 4к с монтаж, а аз (като прост потребител) Уруру 50-ка за под 4600лв. не намирам. За екстрите съм съгласен, защо смяташ обаче, че няма машини от високия клас, които внасят комфорта на Уруру-то? Сам каза, че заради екстрите, цената е до космоса. Човека може да няма нужда от овлажняване.

    П.п. jovito, доколкото знам, зимата може да работи само на овлажняване, но нека по-вещите споделят.
    Както казах от машините, които имам.
    За други топ модели не мога да кажа.
    Аз май само на Хеви нямам топ модела .
    Уруру 18 в Пловдив се намира за около 3800 лв.без монтажа.
    Този пост е редактиран от avenger; 21-02-18 в 19:07.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе