Страница 247 от 283 ПърваПърва ... 197237245246247248249257 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,691 до 3,705 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #3691

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Joro1986 Виж публикацията
    Точно отоплението е приоритетно,колега.
    Подов,но какъв да бъде...затова и питам тук....да се споменат няколко варианта,качеството им и да се ориентирам.
    Казвам си честно,подовите не са ми ясни хич.Много хвалят дайкина при подовите,но незнам?
    Искам задължително да има долна клапа за въздуха с настройване да са ни топли краката,колкото и да е смешно.
    Искам тежка,можеща машина с добри отзиви.
    Виж сега колега, единственото което може да ти стопли пода е подовото отопление.
    Казвам го като ползвател на подово(на ток), стенен и подов климатик.
    Това с долната клапа според мен ще стопли на 1-2 метра максимум пода.
    Преди няколко поста Alexandars написа, че всеки си “хвали” своето за да не си признае, че се е набутал.
    Та с риск да “си похваля своето” ще ти напиша няколко думи за Нексурата :
    Абсолютна тишина, никакви клапи не се движат, не се разбира on-off,
    усещане за “топлина от парно”, жената която е свикнала на парно го хареса(учудващо!).
    Климатика явно е направен за тишина и комфорт.
    Засмуква си студения въздух от пода и го издига нагоре точно като радиатора на парното,
    но със съвсем лека помощ от турбината - т.е. студен въздух долу не се задържа.
    И аз доста избирах подов, но с “леката” помощ на necata2 го взех и въобще не съжалявам.
    Jack Krauser, rosswen, Genadi80 и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #3692

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Не си единствен, аз не съм доволен от Тошиба 365UDR. Тая марка не съществува като вариант за мен, съжалявам.
    И аз отписах тошибите ( доста прехвалени са)
    Ти ме Утрепа да кажеш че втора ръка клима не струва и то Японска
    Сега ще те погнат ....
    Лека вечер
    bobivg, Pr_br и Genadi80 харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3693

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    И аз отписах тошибите ( доста прехвалени са)
    Ти ме Утрепа да кажеш че втора ръка клима не струва и то Японска
    Сега ще те погнат ....
    Лека вечер
    Амии, аз казвам само истината. И не съм прокопсал заради това. Не ми пука, кой какво ще каже.
    Имах и проблем и със схемотехниката. Като им видях творчеството, благодаря дотук бях с марката.
    bobivg, Pr_br, Genadi80 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #3694

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    И аз отписах тошибите ( доста прехвалени са)
    Ти ме Утрепа да кажеш че втора ръка клима не струва и то Японска
    Сега ще те погнат ....
    Лека вечер
    Кой и защо да го погне? Доста тъпо изказване! Човекът е собственик на 16 годишна машина от която не е доволен. Причините може да са много, но той си дава мнението като собственик на конкретната машина. Ти в качеството си на какъв се изказваш? Имаш ли японска машина, виждал ли се, чувал ли си как работят? Знаеш ли, че днес на моята Тошиба при консумация 900W трябваше да си сложа ръката или ухото на външното тяло, за да разбера, че компресора работи? Не знам дори защо ти обръщам внимание и ти обяснявам неща, които явно не можеш да разбереш.
    Aleksandars одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3695

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Погвам го... Нещо ти е прецакан климатика щом не си доволен. Точно този модел имам предвид 365UDR.
    А със схемотехниката са най-добрите. Какво не ти хареса?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3696

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Управлението на 4-пътният вентил е ... как да се изразя?
    Най-тъппото възможно.
    Тригеровано се води в електротехниката, във вашите среди не знам.
    Подава се +-100V за режим охлаждане. За половин/една секунда.
    За отопление се подава -+20V. -WTF?
    2 релета за да може да сгафи едното примерно и да скапе всичко.
    Релетата непревключили след дефрост, остават на охлаждане и ...
    Климатика си бичи на охлаждане след дефрост, вента не се върти щото трупа скреж чак плазмата скъса жицата.
    И не сеща да спре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,710
    #3697

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Хмм, до колкото си спомням четирипътния е променливотоков и се управлява с нормален и съставен транзистори и реле. Има слабо място, но не е голяма болка. Мери с уред под товар, да не те лъже.

    Иначе Плазма, софтуер, механика - всичко е на ниво. Перфектен контрол над мощността има и духа доста горещо и при -20 градуса.

    Ако нещо си недоволен от твоя - трябва да му обърнеш внимание.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3698

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    +1 за FH25
    Аз също съм за FH. Освен плазмата има и нисък минимален дебит и не е проблем с по-малко помещение.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #3699

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Твърдо е постояннотоков, тригерован. Посоката +- има значение за режима.
    Управлява се от един транзистор, който управлява 2 релета.
    Духането на горещо на -20гр. не съм го видял. Аз на -10 не го виждам това горещото. Плазмата и софта са гола вода Горнобанска.
    Освен поначало да е дошъл без фреон.

    От телефона не мога да кача снимка на платката с релетата.
    Този пост е редактиран от zxc0; 29-10-18 в 00:08.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    92
    #3700

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,valentino76bs има нужда от климатик обаче този път няма да го монтира сам или може би до половината щото съм в ремонт та препоръчайте :
    1.панел
    2.запад 2 етаж(лятото е добре ,зимата е зора)
    3.21 кв.м. стая с усвоена тераса
    4.таван гипс картон с вата
    5.стени всички вътрешни има и комшии ,само на дограмата външна естествено
    6.дограмата троен стъклопакет с чудене още за външното 4 сезона(дали е по добре или шменти капели)
    7.бюджет от 1500 надолу
    8.Район Бургас .....
    9.ми дано не съм изтървал нещо

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3701

    Отговор: Избор на климатик '2018

    грешка
    Този пост е редактиран от tony34al; 29-10-18 в 13:59.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #3702

    Отговор: Избор на климатик '2018

    >joro1986
    Имам МЕ FD35(предшественика на FH35) и с две ръце ти го препоръчвам!Обаче...Напълно съм съгласен с колегата който на препоръката ми за NEXURA каза,че с по-евтин климатик 10 години ще си плащаш тока.....Ако имах пари и бях решил да отделя 3 000 за 14м2 стая(още повече детска!!!),просто....не бих сложил климатик.Правих едни изчисления за разликата в потреблението на малка стая предишната(една от студените зими) м/у конвектор и климатик и мнението ми беше,че климатик в малка стая няма изплащане-някой евтин може,но е нож с 2 остриета(качество и ремонти).Но тъй като много от колегите скочиха срещу това мнение няма да го обсъждам повече (всеки може да си купи уредче за 30 лв.и да си засече потреблението,ако климатика пък и конвектора му не го правят вече).
    За пречистване няма да говоря,тъй като 15 год. съм работил в институция която има отношение към това и още тогава в отчетите един колега пишеше,че въздуха (еди къде си)се пречиства на 98%,което разбира се е пълна глупост.А истината беше написана на една уж хумористична табелка ,стояща до бюрото на друг колега.Мисля,че я писах,но ,,,:
    ''За да пречистите нещо трябва да замърсите нещо друго,но е възможно да замърсите всичко без да сте пречистили нищо''.
    И климатика кат ти разнася праха в стаята пък ти го улавяй с филтрите,ако можеш.Та като писах Daikin Nexura имах впредвид,че като ще седават толкова пари(fh не е много по-евтин)....''кефа цена няма''
    За инвестицията и дали и кога ще се избие не знам,Виж по-горе.

    p.s.Писах в друга тема ,ама ...Имам приятел който ми продава(и монтира)климатиците и той си сложи NEXURA.Каза,че много мислил дали да не е URURU ,ама сега казва,че по-добро от NEXURA не е виждал....Скоро си порчъчах GREE AMBER 18 на вилата и той ми вика-''що ти е това gree,дай да ти сложим един DAIKIN.Викам ''съгласен съм,давам 2000 и ако може NEXURA веднага,ако е URURU ще си помисля''.Та преговорите приключиха с малко смях и хумор.
    За AMBER-a засега съм доволен,но отзиви след зимата щото засега циганското лято ни пречи да си ги премерим...климатиците де.
    Този пост е редактиран от cable; 29-10-18 в 10:34.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    401
    #3703

    Помощ за избор на 2 климатика

    Здравейте,
    моля за помощ за избор на 2 климатика
    Бюджет - максимум 3000 лева за двата с кредит енергийна ефективност
    1. Вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилище, панел след основен ремонт
    2. Ще се използва и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление)

    Стая 1/Климатик 1
    · ĸвaдpaтypaтa 20, 5 кв.м. ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo ~ 54 куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - Rehau ΠBЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA и разни други екстри
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - ще я добавя допълнително, но са големи!
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг
    · етаж 4, панелка, усвоена тераса
    · преходен xoл, като вратите и към двата коридора стоят постоянно отворени, идеята е през зимата да се пречупва температурата в двете спални през коридора.
    Не да се топлят, само да не замръзват А през най-горещите летни дни да работи климатика през нощта за да охлажда леко пак и в двете спални...

    Варна
    Не обичаме много топло, нито много студено - през зимата в предишния апартамент държахме климатиците на 22 градуса, а през лятото на 25 градуса.
    Изoлaция нa външната cтeна, и на тавана на усвоената тераса. Терасата на съседа отгоре не е усвоена! 5см стиропор, с минерална мазилка
    Само телевизор в стаята
    Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -20/+40
    Схема нямам, за момента няма много мебели

    Стая 2/Климатик 2
    · ĸвaдpaтypa 15, 5 кв.м. ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo ~ 41куб.м.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - Rehau ΠBЦ, тpoeн cтъĸлoпaĸeт, KA и разни други екстри
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - ще я добавя допълнително, но са големи!
    · изложение нa пoмeщeниeтo - юг
    · етаж 4, панелка, усвоена тераса
    · кухня, като вратата към коридора стои постоянно отворена
    Варна
    Не обичаме много топло, нито много студено - през зимата в предишния апартамент държахме климатиците на 22 градуса, а през лятото на 25 градуса.
    Изoлaция нa външната cтeна, и на тавана на усвоената тераса, едната странична стена на усвоената тераса е външна с изолация, а другата е към неусвоената тераса на съседа с вътрешна изолация при мен.
    Терасата на съседа отгоре не е усвоена! 5см стиропор, с минерална мазилка.

    Фурна, керамичен плот с 4 котлона, пералня, съдомиялна машина, хладилник
    Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -20/+40
    Схема нямам, вградена ъглова кухня със споментите електоруреди и кухненска маса със столове

    Към момента напълно на лотария съм се насочил към 12-ка Даикин Сенсира за кухнята.

  17. Novice
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    3
    #3704

    Отговор: Избор на климатик '2018

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    тухла, бетон, апартамент(мезонет)
    2. За охлаждане, за отопление или и за двете (цяло сезонно ползване - oxлaждaнe и отопление) ще се пoлзвa ĸлимaтизaтopa? основно отопление, но и охлаждане
    3. Kaĸвa e: 31кв.м. с малко коридорче и баня - общо 35кв.м, но за момента кубатурата е доста голяма. Високо е около 2,70-4,20(мезонет), около 120,130куб.м. С идеята след година две да се затвори и да стане отгоре друга стая, тоест височината ще остане 2,60. Но ще има отвор на витите стъпала, при което топлото ще си бяга пак нагоре... Дограмата е пвц,двоен стъклопакет, последен етаж, квадратурата на прозорците е около 3кв.м единия и 3 другият. Изложението е източно на цялото помещение. Като помещението е всекидневна с кухня(около 9кв.м) от общата площ(31кв.м).
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? гр. Плевен
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято 25/зима 24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Има въшна изолация на стените и на тавана 2см.фибран.
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Фурна,котлони, хладилник, телевизор и абсорбатор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? Цената е в зависимост от инвестицията.
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? -15,20 градуса
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    П.С. Насочил съм се към msz-sf50ve и msz fh35ve. Като препоръки и насоки какво е вашето мнение. Fh-a е доста по-икономичен, но дали ще се справя и в момента с тази кубатура, а SF-ката след като затворя тавана, дали няма да е прекалено голям.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #3705

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @unleTRON Освен евентуалните идеи, които ще ви предложат в темата, препоръчвам ви да се обърнете на лично към VeleV.Klima
    При големи помещения е хубаво да се направи оглед, за да получите адекватен съвет и разбира се професионален монтаж. Успех!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе