Страница 273 от 283 ПърваПърва ... 223263271272273274275 ... ПоследноПоследно
Резултати от 4,081 до 4,095 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4081

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, приятели!

    Имам чудене за подов или стенен климатик за отопление(и охлаждане) да избера за спалня , 13 м2, в Со​фия, 5 етаж, тухла ново строителство, изток, външна изолация, една външна стена-източната.
    Основното ми изискване е към шума, дефрост и т.н., защото все пак е спалня, иначе тя лесно се затопля, държа през деня много често отворено и вече затварям прозореца преди лягане и пускам конвектора и бързо се сгрява. Прилагам схема, където точно се вижда ситуацията.
    Засега съм се спрял на стенен хиперинвертор MHI 20 zsx . Както казах основното ми изискване е минимален шум и на вътрешното и външното тяло, което 20zsx май удовлетворява. Сложния въпрос, който си задавам е , дали след като е над главата ми вътрешното тяло на стенния климатик на около 1,5м ще се чува повече или по-малко от подов климатик, чието вътрешно тяло ще е на 2,5 м от главата ми, близо до краката, а повечето подови по спецификация са с 2,3 децибела по-шумни(в рамките на бюджета който е около 2 500 лв) Пък и трябва пред подовия климатик да е винаги свободно и не могат да се сложат пердета , тъй като вътрешното ще е на външната стена. Да, може би комфорта на подовия климатик ще е по-добър, но за малко помещение не знам доколко ще се усети и след като е и спалня и ще се лежи увит с юрган Мисля се усеща, че съм объркан, да, аз трябва да реша за себе си, но всяко мнение и опит ще бъдат приветствани, защото се побърках от мислене!

    Поздрави!

    P.S. На схемата някак изглежда всичко по-голямо, но в действителност си е малка спалня 13 кв.

    Поздрави
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #4082

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Виждам, че разполагаш със сериозен бюджет, но все пак се замисли дали MHI 20 zs няма да ти свърши работа.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4083

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Виждам, че разполагаш със сериозен бюджет, но все пак се замисли дали MHI 20 zs няма да ти свърши работа.
    Да разбирам , че си за стенния вариант? Иначе казваш да не се изхвърлям и да спестя едни 1000 лв и да не е zsx? Да , прав си, но все пак zsx е с двойнороторен компресор, гледам да взимам най-доброто после да не съжалявам

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4084

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Да разбирам , че си за стенния вариант? Иначе казваш да не се изхвърлям и да спестя едни 1000 лв и да не е zsx? Да , прав си, но все пак zsx е с двойнороторен компресор, гледам да взимам най-доброто после да не съжалявам
    Според мен, 20ZSX е чудесна нашина, но не е за това помещение. Бих погледнал подов, щом бюджетът не е проблем.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4085

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Според мен, 20ZSX е чудесна нашина, но не е за това помещение. Бих погледнал подов, щом бюджетът не е проблем.
    Защо да не е за това помещение? Нали е 7-ица, по-малък няма, ако това имаш предвид...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4086

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Защо да не е за това помещение? Нали е 7-ица, по-малък няма, ако това имаш предвид...
    Да де, но е бая мощна седмичка. Все едни да заврете звяр в клетка. Никога няма да му ползвяте потенциала. И ще работи доста он/офф в такова помещение.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4087

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да де, но е бая мощна седмичка. Все едни да заврете звяр в клетка. Никога няма да му ползвяте потенциала. И ще работи доста он/офф в такова помещение.
    Разбирам. Нали уж имат минимум...Имам чувството , че с тия малки помещения е обречена работа. А какво би препоръчал, което е за това помещение и все пак е от висок клас и е тих и не би работил в он-оф?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Да де, но е бая мощна седмичка. Все едни да заврете звяр в клетка. Никога няма да му ползвяте потенциала. И ще работи доста он/офф в такова помещение.
    Добре ,аз не мога да разбера - 20 zs е със следните характеристики :
    Капацитет отопление kW Минимален: 0.900, Номинален: 2.700, Максимален: 4.200
    Ен. разход отопление kW Минимален: 0.270, Номинален: 0.620, Максимален: 1.380
    А 20 zsx :
    Капацитет отопление kW Минимален: 0.800, Номинален: 2.700, Максимален: 5.300
    Ен. разход отопление kW Минимален: 0.140, Номинален: 0.470, Максимален: 1.360

    Не следва ли оттук, че 20 zsx би трябвало да работи по-рядко в он-оф или бъркам някъде?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4088

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Разбирам. Нали уж имат минимум...Имам чувството , че с тия малки помещения е обречена работа. А какво би препоръчал, което е за това помещение и все пак е от висок клас и е тих и не би работил в он-оф?
    Минимумът на машината е доста добър - около 140W. Обаче с падане на температурите, се покачва и минимума. За европейския пазар, трудно ще намерите климатик с по-нисък. По-скоро, търсете такъв с незабележим он/офф. Както колегата Ви препоръча - 20ZS-S. Да, ZSX ще работи по-рядко он/офф, но в това стайче е неизбежно. При него он/офф е по-тих и незабележим от този на ZSX, понеже е с по-малко моторчета на клапите. Все още седя зад предложението си за подов. Нека все пак, специалистите Ви препоръчат конкретни модели.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-12-18 в 17:33.
    stiv13 одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    57
    #4089

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Минимумът на машината е доста добър - около 140W. Обаче с падане на температурите, се покачва и минимума. За европейския пазар, трудно ще намерите климатик с по-нисък. По-скоро, търсете такъв с незабележим он/офф. Както колегата Ви препоръча - 20ZS-S. При него он/офф е по-тих и незабележим от този на ZSX, понеже е с по-малко моторчета на клапите. Все още седя зад предложението си за подов. Нека все пак, специалистите Ви препоръчат конкретни модели.
    rosswen, благодаря за отговора. ех тия клапи значи С Daisekai 8 съм в дневната и знам за какво става на въпрос
    rosswen одобрява това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4090

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    rosswen, благодаря за отговора. ех тия клапи значи С Daisekai 8 съм в дневната и знам за какво става на въпрос
    От клапи до клапи има голяма разлика. На ZSX не са шумни, просто на ZS-S са съвсем незабележими. Както и на ZMX, предшественикът на ZSX.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4091

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от marqn Виж публикацията
    Да разбирам , че си за стенния вариант? Иначе казваш да не се изхвърлям и да спестя едни 1000 лв и да не е zsx? Да , прав си, но все пак zsx е с двойнороторен компресор, гледам да взимам най-доброто после да не съжалявам
    Щом целта ви е най-доброто и да не съжалявате то Daikin NEXURA. Е вашата машина
    ccankov73 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,926
    #4092

    Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Щом целта ви е най-доброто и да не съжалявате то Daikin NEXURA. Е вашата машина
    На същото мнение съм. Ако бюджетът не позволява- подова Toshiba или подово MHI SRF25zmx-s. Но все пак, нека се консултира и със специалист.
    Този пост е редактиран от rosswen; 09-12-18 в 18:26.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #4093

    Отговор: Избор на климатик '2018

    https://youtu.be/DaYJBuocS1g - включване
    https://youtu.be/yDht7EqFLYc - вече работещ след около 3 мин(не ми се чакаше и спрях първия запис)
    Специално ти го снимах от 2.5 метра. Стаята е много тиха.
    Ако това може да те убеди.Няма местене на клапи, дефрост кога прави - не се разбира.
    Този пост е редактиран от ccankov73; 09-12-18 в 21:35.
    Genadi80 одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Apr 2016
    Мнения
    8
    #4094

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте , нуждая се от спешна помощ при избор на бюджетен климатик за отопление , помещението е около 17-18 кв,м. и с височина 3.20 или около 56-57 кубика.
    Изложението е югоизточно , с пвц дограма , без никаква изолация . Желана температура 21-22 градуса .
    Бюджет максимум 1000 лева с монтажа . Може и да не е нов климатик а рециклиран.
    Също ако може да ми препоръчате и фирма за закупуването и монтажа.Става въпрос за гр.Шумен.
    Благодаря ви предварително

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #4095

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Над главата ми в момента работи едно фуджи LLCC 12 ka .
    За около и под 1000 лв е добра машина .
    Дори в момента се размрази .

    Успех !
    Genadi80 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе