Страница 263 от 283 ПърваПърва ... 213253261262263264265273 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,931 до 3,945 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    260
    #3931

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivailovv Виж публикацията
    Здравейте,
    да ми дадете съвет какъв климатик да сложа. Става въпрос за барбекю което ще се използва доста и през лятото и през зимата. Град Пловдив помещението е 30 кв. едната стена е от горе до доло цялата със стакла , 5 камерна дограма с к стъкла. На тавана има изолация с 5 см фибран и отделно над самия кнауф има вата. От вън стенте ще има изолация 5-6 см. Строено е с тухли четворни.


    Така като глядам децата ще си играят вътре цялата зима за това ще трябва да е топло.
    Благодаря за съвета.

    Бюджета е около 1500 лв +- 200 лв цена с монтаж .
    Преспокойно Gree Amber 12.
    cable и Rafailiev харесват това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Живее в
    гр. Пловдив
    Мнения
    2
    #3932

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добра вечер на всички. Новоизлюпен съм във форума и се надявам на помощта Ви в избора на климатик. Признавам си стигнах до 220 страница в темата, но времето застудява и трябва да действам. Попълвам надлежно въпросника и се надявам на компетентната Ви помощ.


    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:

    · жилищно детска стая ,в която предимно се спи. Децата са целодневно на училище или градина...за сега.

    2.Климатизатора ще се ползва основно за отопление. Стаята е север-североисток, вътрешна (в тераса) и си е хладно.

    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo; 12м2 ; 32,4м3
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - ΠBЦ; двoeн cтъĸлoпaĸeт, KA-стъкло (мисля)
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - 2,46м2
    · изложение нa пoмeщeниeтo - север-североисток
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 3-ти етаж (първи жилищен, под мен са магазин и изби)
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo- дeтcĸa
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe - апартамент

    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)- гр. Пловдив

    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa - Лято 24/25 градуса; Зима 20/22 градуса

    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa - Две от стените са външни. На дългата стена (4,8м) изолацията е 10см стиропор - външно, на късата стена (2,5м) - фибран 2см-външно. Под и таван нямат изолация.

    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви - няма ел. уреди, но мисля че е важно че сградата е на централно парно и през стаята минават щрангове...

    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж) - 1600 лв. с включен монтаж.

    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe - Зимата до -10/-15 градуса. Все пак в Пловдив имаме рядко такива зими, лятото до 35/40 градуса, че летата си ги бива :-)

    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли. Схемата ще я добавя по-късно ако държите, че незнам дали ще се справя сам.

    И да добавя, мисля че е важно: Машинката се очаква да работи на тръбен път между 5 и 6 метра. Жената неще и да чуе за външно тяло в терасата...

    Този пост е редактиран от emamata; 15-11-18 в 19:29.

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #3933

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivailovv Виж публикацията
    Здравейте, да ми дадете съвет какъв климатик да сложа. Става въпрос за барбекю което ще се използва доста и през лятото и през зимата.
    За такова помещение се препоръчва отоплението да е на дървени въглища и в ролята на йонизатор да се използват пържоли.
    Сега ако целта ти е да натриеш носа на всички оплакващи се лятото от миризмата на спарено и мухъл и искаш твоя да миреше на скара стават всички горни предложения.

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #3934
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    За такова помещение се препоръчва отоплението да е на дървени въглища и в ролята на йонизатор да се използват пържоли.
    Сега ако целта ти е да натриеш носа на всички оплакващи се лятото от миризмата на спарено и мухъл и искаш твоя да миреше на скара стават всички горни предложения.
    Идеята в началото беше тази. Аз вътре ще имам и камина но тя ще се ползва понякога. Вътре ще има и кухня тв и тн. Колкото до пържолите на вън имам скаричка за целта. Все пак тряб
    ва отопление чакам още някое мнение ако не се спирам на Gree

  6. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #3935

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ако си от Пловдив защо не искаш К2У?

    п.с. то и при мен има камина(без в. риза и радиатори),
    но за да стопля зимата отиваше 1/2 кубик дърва,и от предния ден
    през 2 часа зареждане.Сега вече си я паля за кеф и за месцата.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #3936

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Ако си от Пловдив защо не искаш К2У?

    п.с. то и при мен има камина(без в. риза и радиатори),
    но за да стопля зимата отиваше 1/2 кубик дърва,и от предния ден
    през 2 часа зареждане.Сега вече си я паля за кеф и за месцата.
    Почвам да се замислям и за тях. Преди може би 10 години в апартамента ми в Пловдив тогава купих K2У мисля , че бяха SANYO . Преди година продадох апартамента и тези климатици работиха зима и лято нон стоп без профилактика и каквото и да е било. Бях много доволен. Но трябва ми помощ някой да ми каже от къде да си взема и какув модел марка и тн.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #3937

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цанков, на твоето Фуджитсу, работещо на 200 волта , няма топлещ аналог в диапазона под 2000 лв.[emoji41]

    Изпратено от моят MI 6 с помощта на Tapatalk
    Kasap и ccankov73 харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #3938

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мисля си за този : Mitsubishi MSZ-CS28R
    ЗА ПОМЕЩЕНИЕ : до 30 кв.м.

    Тип: ХИПЕРИнвертор
    КЛАС ААА
    COP: 5.42
    Внос: Япония
    Отдавана мощ студено
    2.8-3.5 KW
    Отдавана мощ топло
    3.2-5.2 KW
    Консумация охлаждане
    0.575 kW
    Консумация отопление
    0.575 kW

    1 210лв. без монтаж

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,763
    #3939

    Отговор: Избор на климатик '2018

    В 30m²??? Абсурд, особено при Вашите условия....
    pulsedriverbg одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #3940

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Цанков, на твоето Фуджитсу, работещо на 200 волта , няма топлещ аналог в диапазона под 2000 лв.[emoji41]
    Да де , с оглед бюджета 1500лв му предлагам К2У.
    На мен този ми излезе малко по-надолу включая всичко.

    п.с. обърни се към alexandars (поста над моя) и ше ти е топло с ниски сметки.
    моето фуджтсу след като темперира харчи 300W в 35кв барбекю(каменно с изолация само на тавана).
    Този пост е редактиран от ccankov73; 15-11-18 в 22:28.
    Genadi80 одобрява това.

  13. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    5
    #3941

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Писах му вече

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #3942

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Някой може ли да помогне със съвет за това помещение? В голяма чуденка съм....

    Цитат Първоначално публикувано от kvelikova Виж публикацията
    Здравейте!

    Нужна ми е препоръка относно отопление на помещение от 65 квадратни метра. Помещението е едно цяло хале ползва се за изработка на детски играчки, но е по-скоро офис.
    2. Основно ни е важно отоплението, през лятото температурата вътре си е много добра и без нищо да правим
    3. Намира се на първия етаж, едната стена има много прозорци, не съм ги мерила точно,прикачам снимка. Слънчево е следобед добре си напича макар да е на първия етаж.
    4.Във Варна се намира
    5. Желана температура поне 20-21 градуса зимата, лятото 24
    6. Нямам идея дали има изолация, но и да има не е много добра
    7. Вътре имаме един лазерен плотер, който реже дърво като машини и термопреса за щамповане на тениски, 2 компютъра и 10 човека, които също топлоотдават
    8. Бюджет не сме определили, но възможно по-нисък за постигане на желаната цел Под наем сме и хазяина ни изненада с отказ да подмени неработещите климатици, така че ни е непредвиден разход.
    9. Зимата във Варна рядко пада под -3 -4 градуса, обикновено е над нулата.

    Също ни е важно да не е шумен климатика, имаме проблеми със съседите заради това. Според вас има ли шанс тази машина да се справи: https://www.emag.bg/klimatik-midea-m.../pd/DLZV7HBBM/

    Или да се насочим към търсене по-скоро на 2 броя климатици?

    Може да са нови или втора употреба

    Благодаря предварително за препоръките!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #3943

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мидеа-та твърдо "не" според мен. Особено 24ка .... наплашен съм от както видях как 24ка (и то напълно изправна) топли по малко от Мидеа 18ка същия модел!
    Тези 65м2 на каква височина са? Виждам че помещението в предения пост първо е било 80м2/192м3, а после изведнъж се смалява....
    Изолацията е добре да я имаме в предвид като препоръчваме нещо.
    Колко са външните стени и кои?
    Вижда се прозоръчен вентилатор в дясно и нещо наподобяващо изсмукваща системка в ляво с тези гофри. Работят ли постоянно? За тази гофра подпряна със стълба на мен ли ми се струва или е минавала върху вътрешното тяло на стария климатик?
    До сега с какви климатици се е отоплявало и доволна ли си била като изключим шума?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2017
    Живее в
    Троян
    Мнения
    133
    #3944

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @Dony, за вашите 17кв в Ст.Загора по-скоро се ориентирайте към Fuji/Fujitsu 9 LUC или MH 25 ZS-S.
    Dony одобрява това.

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    4
    #3945

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @pulsedriverbg , Благодаря за отговора!

    По твоите въпроси - измерих точно помещението, защото предното бяха данни от хазяина, явно неточни. Досега не сме се топлили тук, първи сезон ни е. Климатикът ни беше казано, че работи , но в последствие се оказа друго...(не може да се ремонтира, питали сме 2 фирми)

    Външната стена е само тази, която се вижда с прозорците. От всички други страни има помещения, но те не се отопляват. Като цяло помещението не е много студено (Засега) без да се отоплява, а лятото също не става много топло (смятай, че не сме пускали климатик и беше ОК)

    За изолацията наистина няма как да кажа, но по-добре да предположим , че не е много добра

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе