Страница 48 от 283 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно
Резултати от 706 до 720 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,691
    #706

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Читавите марки не слагат монтажен кит, защо ли? Виж Нео е друга бира.
    dodo_pv, bobovo, justify и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #707

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    А защо тогава масово се слага 1 максимум 2м при монтажите?
    За да останат за следващия монтаж в списъка....
    jonny33 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #708

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Момчета не мисля ,че има смисъл да обеснявате и убеждавате microclima ....
    Той си знае всичко и монтира .......
    Както някой по-назад беше казал най-добре е такива потребители просто да се пропускат при четене.
    п.п.
    Той може да монтира ,но дали има доволни клиенти е друга работа.
    jonny33, gerhar, shener84 и 1 други харесват това.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #709

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    За да останат за следващия монтаж в списъка....
    Интересно ми беше монтажника да отговори, след като е запознат, че производителят изисква 3м.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #710

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Ами понеже не разбирам , ако може да покажете тая графика , където един малък климатик вместо с 3 м тръби, монтирани на външни атмосверни условия ,работи по добре с 5 в режим отопление. Много бих желал да видя тая графика? И колко са лоши тея производители дето ни цакат с 3 м кит а не слагат ,както си трябва 5-10,производители ,кво да ги правиш , може да са много добри производители но явно не са хладилни техници. Аиде ни сме прости монтажници, ами те!? Като просТ монтажник съм монтирал и някой друг колонен климатик, че на 60 000 бту да турят само 7 м. кабел в комплекта безхаберници...Да не излъжа ама много отдавна имаше и колони с китове , не си спомням точно колко метра , но мисля че бяха с 5, говорим за 60 000 бту! Имам колонни климатици монтирани преди 10 г ,работещи с 3 м тръба.
    Приложено Ви изпращам обещаното за една малка машина с 9000 BTU. За да не Ви губя времето с разчитане, имайте пред вид, че при 15 метра тръбен път топлинните загуби са около 300W. Не разбирам устрема, с който се хвърляте толкова надълбоко в хладилната техника, без да имате някаква предварително изградена основа. Може да си отбележите на видно място, че битовите климатизатори с едноцилиндрови компресори и фреон R410A или R32, ако нямат заглушители, се монтират с минимум 3 метра тръбен път, за да имаме комфорт. За спално помещение се слага по-дълъг. Сложно е да Ви обяснявам защо, а и ще досадим прекалено на останалите читатели.
    Хубава вечер!
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  7. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #711

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз да попитам колегата, как си избра логото на фирмата, че у мен навяваните асоциации са за **** вОда.
    Ако това е била маркетинговата цел, поздравления! Впечатлението се затвърждава и от изявата във форума.

    И защо не ползвате бандажна лента, след като в някои китове слагат?
    Този пост е редактиран от Kasap; 02-02-18 в 18:32.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #712

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Лошото е, че не трябва да оборвате мен а аргумента ми , с монтажните китове . Никога не съм твърдял че тръбите трябва да са твърде къси. а ,че е кофти да пуснеш метър вътре и 4 метра да навиеш излишно вън на студа. Първите климатици които съм монтирал вече са на към 13-14г. така ,че...нищо ново под слънцето...
    Въздържайте се от реклама!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 02-02-18 в 20:26.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #713

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Колега ква бандажна лента бе, за кабел канал не си ли чувал?
    Какво си ме заял с тая банажна лента? Къде я няма?
    Тази снимка е от вашия сайт, явно се гордеете с монтажа:

    Прикачени изображения Прикачени изображения

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #714

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Колега , благодаря за графиката! Хората са написали ясно ,че графиката е при 6-7 градуса + и аз не твърдя че при 6-7 градуса ще има проблем. Въпроса е при - минус 6-7 градуса, колко са топлинните загуби и кой и как ги компенсира? Аз да си кажа при -10 и 15 метра тръби една станартна машина 900 бту просто ще спре да топли. А такава с 2 метра външни тръби ще си крета. Според мен клиента ще е по доволен от втория вариант!

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    606
    #715

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Отговорите на Вашите аргументи и риторични въпроси ги има в едни книжки и в други книжки , ако ги прочетете ........... То от реклама май стана обратното

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #716

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е какво му е , климатика е стенен ? Колега за тва ли се хвана... Браво бе...И кво..!?Вътре останалите 4 м видя ли ги.
    Този пост е редактиран от microclim@; 02-02-18 в 19:11.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #717

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Уважаеми колега, въпреки вашите възгледи, топлотехниката е точна наука, която мнозина от тук присъстващите са изучавали с години. Китовете са предназначени за DIY-монтажи, и не могат да бъдат приети за аргументтация, когато говорим за професионализъм. Моля да не се обиждате - сигурен съм че никой от нас не иска (и не може) да промени представите ви, формирани по време на 14-годишния ви опит. Просто имайте предвид, че има капризни потребители, които за разликата от монтажниците четат сервизни ръководства.
    musster, gerhar, Иван Вълков и 2 други харесват това.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #718

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Добре спирам да споря, като приемам ,че дългия тръбен път изложен на външни минусови температури е един категоричен плюс за работата на машината. Исках да разбера защо, но никой не каза точно. Приемаме ,че някъде пише, но нищо не видяхме черно на бяло. Все пак ако има нещо конкретно ще се радвам да го видя. Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,522
    #719

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Колега , благодаря за графиката! Хората са написали ясно ,че графиката е при 6-7 градуса + и аз не твърдя че при 6-7 градуса ще има проблем. Въпроса е при - минус 6-7 градуса, колко са топлинните загуби и кой и как ги компенсира? Аз да си кажа при -10 и 15 метра тръби една станартна машина 900 бту просто ще спре да топли. А такава с 2 метра външни тръби ще си крета. Според мен клиента ще е по доволен от втория вариант!
    Микроклима, машината, за която се отнася графиката е с 10 метра тръбен път, от които четирите са отвън. Мога да Ви уверя, че няма да можете да измерите разликата с подобна, бодната на някоя стена с монтажен кит. При външна температура -18°C, разбира се. Ползва се тръбна изолация и някои други неща.

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #720

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от microclim@ Виж публикацията
    Добре спирам да споря, като приемам ,че дългия тръбен път изложен на външни минусови температури е един категоричен плюс за работата на машината. Исках да разбера защо, но никой не каза точно. Приемаме ,че някъде пише, но нищо не видяхме черно на бяло. Все пак ако има нещо конкретно ще се радвам да го видя. Поздрави!
    Аз още си чакам отговора на въпроса. Защо след като монтажниците са запознати с изискванията на производителите монтират с по-къс тръбен път?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 48 от 283 ПърваПърва ... 3846474849505898 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 911
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе