Страница 58 от 283 ПърваПърва ... 848565758596068108 ... ПоследноПоследно
Резултати от 856 до 870 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #856

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от ponyasd Виж публикацията
    Имаме и конвектори,но не щат да охлаждат лятото.
    Има фанве по 20лв ефтини са кво като не са хеви и тем подобни.
    shener84 и Viking72 харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #857

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    Луди хора, ДОДО хвърли червея и айдеее.Направо забравете това чудо, топли си, колкото струва.И аз в службата имам подобно чудо, 12-ица,ма с друго име, топли 100 кубика.Ми топли, ама като за парите си, май беше към 500-600 едно време, не като за в къщи.
    И аз имам служебна 24-ка, ама работи целогодишно на охлаждане-23 гр. Как да дадеш отзиви при такова ползване на машината. Може да е много убава, ама знаеш ли.

  4. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #858

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Додо не е троянски кон,но ми прилича на тролче.Обърка всички теми за климите с тази извънземна технология на Трео,която е невиждана в човешката история.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #859

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Викинг,сега видях поста ти .Наистина ти благодаря за загрижеността,но на мен Lmc не ми трябва.Постни линка с цената във форума,така както съм постнал моята която е ОБЩОДОСТЪПНА ,за да се възползва всеки който иска.Иначе не е коректно да се обявяват някакви преференциални за някого цени,които в повечето случаи са недостъпни за широката аудитория.То на някого могат и да му подарят Нокрия,както и други да му я монтират безплатно.Нека бъдем обективни.
    VanDan, necata2, oska и 1 други харесват това.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #860

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е как да ти пусна линк,като този дилър няма сайт!
    Във Филибе има малки фирми,които имат цена по-добра от техномармалади!
    Сигурно знаеш как стоят нещата с вносител-дистрибутор!
    Няма никаква логика!От дистрибутор ще го купиш по-евтино,отколкото от вносителя!

    И да ти кажа друго,което е интересно !
    Купуваш си Фуджака,идва моят приятел,който не познава дилъра,обаче работи с Темпекс.
    Монтира климата,подписва оригиналната гаранция.Оттука нататък,ако климата се развали,той поема ремонт!Ако климатика не подлежи(скъп/ремонт,той урежда замяната от Темпекс.Магазина остава в глуха линия.
    В случая исках да кажа,че магазин и монтажник не се познават!И магазина е само накакъв посредник.
    Този пост е редактиран от Viking72; 06-02-18 в 23:09.

  7. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,519
    #861

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Аз да напиша няколко реда и повече няма да се обаждам за Треона.Точно за бедни хора никога няма да го предложа защото бял ден няма да видят горките.Ако искате да бъдете излъгани това е вашата машина,още с надписа DC инвертор сте измамени.DC може само моторчето на клапата да му е .Дисплея който пунтира UDR, ако се ползва машината до 1г.ще му изгорят повечето диоди и е голям смях.При повечето им модели скоростите на вътрешния вентилатор се сменят с релета-това някой дава ли си сметка какво го очаква цяла нощ?Сканиращата скорост е първа степен,под това не слиза, мога да го докажа с клип на една 18-ка имам чести срещи с нея.Тръбите им са им тънки като вестник и често се пукат.Та който иска да се пробва с ниския клас успех.
    Всъщност, коментираната машина няма нищо общо с тези, които познаваш. При включване на машината (стаята е с карта за достъп и спира захранването му), започва нещо като preheat за около минута, при което компресорът върти с много ниски обороти и светодиода за старт на панела мига. След това развърта на максимал, минава още малко време, клапите заемат правилното си положение при отопление и турбината развърта на максимална скорост. Настроена на авто. След темпериране, плавно сваля оборотите надолу. Фиксираните скорости са три. Не знам какво копира дисплея, но степените на осветеност са две. Ярък е, докато приема команди от дистанционното, 10 секунди след което отслабва наполовина и ще е последното нещо, което може да се скапе. Има и режим за сън, при който се чува единствено звъненето на ламарината на външното тяло. Ако има нещо, което да не е инверторно, това биха били външния вентилатор и мотора за клапите, който, за моя изненада, въобще не се чува. А тук е тихо. МНОГО тихо При сканиране вдига клавите нагоре, духа на първа около минута и спира турбината нацяло. Като му дойде времето, пали компресора, загрява кондензатора, сваля клапите и плавно развърта до първа, ако е на режим сън. Проблемът е хистерезиса, заради спрялата турбина.
    Нямам представа за тръбите, но НЕ СА алуминиеви, като на някои скъпи корейски марки. Имайки пред вид брака на конусните връзки при масираните монтажни набези за нови машини, едва ли са по-тънки от тези, които се ползват при "безплатните" монтажи.

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima Виж публикацията
    Додо е троянския кон в форума.Ръси небивалици и му се вързвате. И като си падате по ефтинджосите що не си карате на конвектори купуваш си три на цената на това трео.
    Не те познавам кой си, но със сигурност не си наясно откъде идват Трео и Фуджицу.
    Този пост е редактиран от dodo_pv; 06-02-18 в 23:07.
    microclim@ одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #862

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Нямам представа за тръбите, но НЕ СА алуминиеви, като на някои скъпи корейски марки. .
    Да, да таман щях да отстранявам пропуск един път, и се сблъсках с горчивата реалност за тая корейска машина, клиента и той... А как можеше да е лесно за всички...

  10. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,227
    #863

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Така сме на тема супер бюджетни машини да задам един въпрос. Трябва ми бюджетен модел (възможно най-евтин, ама горе долу да не се скапе още първата година) за охлаждане на 20кв м. хол. Апартамента има централно парно и отоплението не е приоритетно. Може да се пуска на топло евентуално през преходните сезони преди да пуснат ТЕЦа. Няма да се спи в стаята така че тихата работа не е от особено значение. Има ли значение, какво ще взема точно?

  11. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #864

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Додо,понеже Велев не е на линия,аз ще ти отговоря!
    Фуджицу,Фуджи-идват от Китай или Тайланд.
    Трео,може да е от Китай или къде го поръча Темпекс.

  12. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #865

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Коко, каквото и да вземеш с 2-3 кв мощност на охлаждане, ще работи.
    kokovox одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Димитровград
    Мнения
    354
    #866

    Отговор: Избор на климатик '2018

    А цената???? С колко камъка би се разделил? Аз от моята камбанария бих препоръчал Fujitsu/General/Fuji LLCA . Ако става въпрос за Пловдив спокойно машината ще се справя и с отопление. Знам че за повечето е : дърво на дървото, цепеница и тем подобни но факт е че работи при мен вече 5-ти сезон според мен си залужава като бюджетен и призимувал модел.
    kokovox и Rafailiev харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #867

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Така сме на тема супер бюджетни машини да задам един въпрос. Трябва ми бюджетен модел (възможно най-евтин, ама горе долу да не се скапе още първата година) за охлаждане на 20кв м. хол. Апартамента има централно парно и отоплението не е приоритетно. Може да се пуска на топло евентуално през преходните сезони преди да пуснат ТЕЦа. Няма да се спи в стаята така че тихата работа не е от особено значение. Има ли значение, какво ще взема точно?
    Коко като идея защо не пробваш едно Купърче.
    Доста се хвалят.Може да пробваш и да споделиш мнение.
    за евтин има едни Star light за по 500 лв.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #868

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от Rafailiev Виж публикацията
    Коко като идея защо не пробваш едно Купърче.
    Доста се хвалят.Може да пробваш и да споделиш мнение.
    за евтин има едни Star light за по 500 лв.
    Това ли беше Старлайт?
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Alexi одобрява това.

  17. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #869

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Цитат Първоначално публикувано от kokovox Виж публикацията
    Така сме на тема супер бюджетни машини да задам един въпрос. Трябва ми бюджетен модел (възможно най-евтин, ама горе долу да не се скапе още първата година) за охлаждане на 20кв м. хол. Апартамента има централно парно и отоплението не е приоритетно. Може да се пуска на топло евентуално през преходните сезони преди да пуснат ТЕЦа. Няма да се спи в стаята така че тихата работа не е от особено значение. Има ли значение, какво ще взема точно?
    Интересно! На хиляди питащи препоръчваш машини, а за себе си не знаеш какво да вземеш?
    Alexi, Kasap, SPSt и 2 други харесват това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2018
    Живее в
    софия
    Мнения
    33
    #870

    Отговор: Избор на климатик '2018

    какво ви е мнението за този климатик с много добри спецификации за парите си,1600 лв с монтажа,ще се радвам мненията ви да бъдат обосновани.
    Panasonic CS-Z09SKEW-М


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе