Страница 140 от 283 ПърваПърва ... 90130138139140141142150190 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,086 до 2,100 от общо 4234
Like Tree4116Одобрявам

Избор на климатик '2018

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    45
    #2086

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Е*ах му мамата пичове, ще взема да спра да чета тоя форум...

    Две машини харесах и за двете се изписа тонове помия.

    . За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa:
    · жилищно;
    2. Предимно за отопление и понякога за охлаждане
    3. Kaĸвa e:
    · ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 17.5 м2 и 45.5 м3.
    · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - PVC тип френски прозорец отгоре до долу.
    · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe - нямам идея
    · изложение нa пoмeщeниeтo; - Север
    · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти - 8 етаж
    · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo - спалня, има само 1 външна стена - тази с френските прозорци
    · в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент
    4. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? София
    5. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято - 24-25, зима - 23-24
    6. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Блока е ново строителство и има външна изолация,но не знам дебелината
    7. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Само телевизор
    8. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2500 с монтажа
    9. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Ще се разчита изцяло на него при всяка температура.
    10. Aĸo имaтe възмoжнocт ĸaчeтe cxeмa нa пoмeщeниeтo пoĸaзвaщa тoчнo гeoмeтpиятa мy, paзпoлoжeниeтo (или пpeдвидeнoтo paзпoлoжeниe нa мeбeли), пpoзopци и вpaти и дpyгo, ĸoeтo cчeтeтe зa вaжeн фaĸтop cвъpзaн c гeoмeтpия и paзпoлoжeниe нa мeбeли.

    Единия модел на който се спрях е Daikin FTXM25M, ама тука го нахраниха, че дефроствал на 20 минути, че имал смотан алгоритъм и не знам си какво.
    Другия модел, който харесах е MHI SRC20ZSX, ама сега чета нагоре, че били ярмомелки и т.н.

    Дайте акъл?

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2087

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Не слушайте "куцо, кьораво и сакато", което се прави, че разбира от такава техника, а даже не е наясно как функционира една машина. Доверете се на хора, които са в час с материята която Ви интересува и ще Ви дадат безпристрастни и технически обосновани предложения.
    Mega, cable, Ventsislav Negentsov и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #2088

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Alexandars,това което си написал е вън от съмнение.По-трудното е човек да разбере кои са тези '' хора, които са в час с материята която Ви интересува и ще Ви дадат безпристрастни и технически обосновани предложения''.
    Но всичкото това,не само част.След това е лесно.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2089

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Човека е от София. Може да се поинтересува и да му се каже към кой да се обърне. Не споменавам имена, защото ще има пак приказки..."под шипковия храст".

  6. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2090

    Отговор: Избор на климатик '2018

    lordaggo, ще си позволя съвети...За подобно помещение, бих препоръчал следните модели:
    Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium - машина от която досега, не сме имали оплаквания, тиха работа и създаваща комфорт.
    Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai - бих казал същото и за нея, въпреки че модела е нов.
    Panasonic CS-Z25TKEW~CU-Z25TKE Etherea - превъзхожда горните два по отношение на допълнителни функции.
    Daikin FTXM25M~RXM25M BluEvolution Perfera - също добре работеща машина.
    Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8 - въпреки, че се изписаха, "простотии на корем" по отношение на този модел (и), машината си е добра.
    Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-S~SRC20ZSX-S Diamond - предвид факта, че средния клас на марката са добре работещи, тук нещата са на по-високо ниво.
    Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VEH - модели който е на пазара от доста време и работещ без проблеми.
    Имайте предвид, че това което описвам, като евентуални варианти, е на база инфото което сте дали. След оглед, "картината" може да се промени. Написах ви какво трябва да предприемете, като най-голямо значение в краен момент, ще е монтажа.
    necata2, lordaggo, Ventsislav Negentsov и 2 други харесват това.

  7. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    2
    #2091

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте, колеги!
    Предстои ми избор на нов климатик и моля за съвет!
    Това са основните данни за помещението:

    1. За ĸaĸъв вид помещение ще се ползва ĸлимaтизaтopa: жилищно
    2. Климатикът ще се използва за цяло сезонно ползване(охлаждане и отопление). Предимно за отопление.
    3. Kaĸвa e:
    4. ĸвaдpaтypaтa и ĸyбaтypaтa нa пoмeщeниeтo - 17 м2 и 47 м3;
    5. · вид нa дoгpaмaтa и cтъĸлoпaĸeтa - стара дървена двойна дограма;
      · ĸвaдpaтypa нa пpoзopцитe – 4,4 м2;
      · изложение нa пoмeщeниeтo: югозападно изложение;
      · етаж нa пoмeщeниeтo в cгpaдaтa, ocoбeнocти – четвърти етаж, последен;
      · ĸaĸвo e пpeднaзнaчeниeтo нa пoмeщeниeтo – вceĸиднeвнa;· в ĸъщa или aпapтaмeнт e плaнyвaнoтo зa ĸлимaтизиpaнe пoмeщeниe? Апартамент;
    6. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Русе;
    7. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято – 23-24, зима – 23-25;
    8. Имa ли изoлaция нa cтeни/тaвaн, нa ĸoи oт тяx имa и ĸaĸъв e видa и дeбeлинaтa нa изoлaциятa? Блокът е старо строителство, но има външна изолация с дебелина 8 см;
    9. Имa ли eлeĸтpичecĸи ypeди в пoмeщeниeтo в ĸoeтo щe ce мoнтиpa ĸлимaтизaтopa и ĸaĸви? Телевизор и лаптоп;
    10. Kaĸъв е бюджета за покупка на ĸлимaтизaтopа (включва ли монтаж)? до 2500 лв. с монтажа;
    11. Дo ĸaĸвa външнa тeмпepaтypa зимaтa/лятoтo щe paзчитaтe нa ĸлимaтизaтopa зa oтoплeниe/oxлaждaнe? Ще се разчита изцяло на него при всяка температура.

    За момента съм се спрял на Mitsubishi Heavy SRK/SRC25ZSX-S, но все още не съм сигурен дали това е правилният избор.
    Ще се радвам, ако може и вие да споделите мнение за този модел или евентуално да ми препоръчате друг.
    Благодаря предварително на отзовалите се!
    Този пост е редактиран от skyforce5; 28-05-18 в 12:55.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #2092

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Здравейте,моля за съвет за 20,4кв./м. стая холо-кухня 53 куб./м.източно изложение и вътрешно разпределение,мощностите на модел Mitsubishi Electric LN25 достатъчни ли са за режим отопление,така че машината да работи ефективно и да отоплява,другият вариант е Mitsubishi Electric FH35 Жилището е в тухлен блок ,етаж 6,пвц дограма. Притесненията са относно дали по малкия ще справя без да се претоварва,за по големия пък опасенията ми са ,че бързо ще насмогва и с високия си минимум ще е нон стоп в он/оф

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    84
    #2093

    Отговор: Избор на климатик '2018

    LG New ADVANCE Smart Inverter с Wi-fi контрол, умна диагностика, елегантен дизайн и ниско ниво на шум | LG България

    Интересува ме мнение за LG PM 12 SP за 1199 лева с монтаж от ТМ.
    Стаята е около 20 квадратни метра и климатика е достатъчен, но не намирам коментари за тази машина.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Силистра
    Мнения
    1,040
    #2094

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @ Ani 1005 - най добре да ви дойдат на оглед от читава фирма. Иначе тази LN25 изглежда доста добре и не би трябвало да има проблеми с тази квадратура. Все пак е топ модела и щом е вътрешно помещението ... Нов модел е обаче и не се знае как се представя в действителност в зимни условия.

    @vutov87 - Имам приятел с ЛГ Делукс и е много доволен. По му харесва как работи от Fuji **LUC, но говорим за гр. Варна.

  12. Novice
    Тук е от
    May 2018
    Мнения
    6
    #2095

    Отговор: Избор на климатик '2018

    [QUOTE=skyforce5;876272]Здравейте, колеги!
    Предстои ми избор на нов климатик и моля за съвет!
    -вceĸиднeвнa в Апартамент;
    1. B ĸoя част на България (населено място) е помещението (сградата)? Русе;
    2. Кaĸвa e жeлaнaтa тeмпepaтypa зa пoддъpжaнe лятo/зимa? лято – 23-24, зима – 23-25;
    3. до 2500 лв. с монтажа;

    За момента съм се спрял на Mitsubishi Heavy SRK/SRC25ZSX-S, но все още не съм сигурен дали това е правилният избор.
    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


    Ако няма да се спи във всекидневната по- добре сложи едно Фуджи 12 ЛМЦА за 1200 лв. , а с разликата от парите до 2500 ще си плащаш тока поне 7- 8 год.
    Rafailiev одобрява това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #2096

    Отговор: Избор на климатик '2018

    @pulsedriverbg Благодаря за съвета,но от фирмата все говорят за квадрати сякаш ще лепим плочки. Първо бях се спряла на fh25,после видях новият LN25 за който няма още впечатления.Понеже се двоумя заради параметрите,сега стана да се застраховам с fh35,не получавам техническа аргументация и това ме тревожи
    Viking72 одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2017
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    2,066
    #2097

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Аз съм с FH25 в 20 кв спалня на къща и няма никакви проблеми !

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #2098

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Ani 1005, предвид условията които описвате, Mitsubishi Electric MSZ-LN25VGW Ви е напълно достатъчен като мощност и не трябва да имате притеснения.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2099

    Избор на климатик '2018

    Rafa, спри се, нека човека пробва новия флагман (разбира се, ако парите не са проблем). И без това няма много отзиви за него, а сигурно си заслужава.

    skyforce5, машината е чудесна, само че според мен и 20-тицата ще е предостатъчна.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    14
    #2100

    Отговор: Избор на климатик '2018

    Мерак ми е за новия модел,затова ако 25-ца е достатъчна,защо да взема 35-ца на по стария модел,просто за застраховка.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Samsung телевизори 2018
    От kod във форум Samsung телевизори
    Отговори: 443
    Последно: 02-01-19, 15:43
  2. LG телевизори 2018
    От kod във форум LG телевизори
    Отговори: 257
    Последно: 02-01-19, 14:59
  3. Panasonic телевизори 2018
    От kod във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 164
    Последно: 02-01-19, 14:01
  4. SONY телевизори 2018
    От kod във форум Sony телевизори
    Отговори: 912
    Последно: 02-01-19, 13:40
  5. ЧНГ 2018, колеги
    От FearMe във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 11
    Последно: 01-01-18, 17:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе